Pótfelvételi 2019 - Jó lehet-e a Gábor Dénes Főiskola?!

írta: Feruendios, 5 éve

Üdv,

mint bizonyára már sokan tudjátok jövőre (2020-tól) kötelező nyelvvizsga és emelt szintű érettségi kell majd a felső oktatásba jelentkezőknek, ez azért bonyolitja a helyzetett mert aki régebben érettségizet annak elég problémás egy emelt szintű értettségit beszerezni, mint mondjuk egy nyelvvizsgát. Szóval mondhatni az utolsó esély könnyedén elkezdeni/befejezni a felsőfokú tanulmányokat annak aki eddig nem tette vagy valamiért félbe hagyta.

A következő írásban a Gábor Dénes Főiskola távoktatássában szerzet 1 évnyi tapasztalatomat szeretném megosztani, egy kis kedv csinálónak ha valaki Informatikából szeretne felsőfokú tanulmányokat folytatni munka mellet.

Mi az a távoktatás?

- A nappali képzés egy teljes ember kiván, gyakorlatok, előadások, zárthelyi dolgozatok és még a vizsgák is ott vannak, előfordul, hogy jelenléti ívek is vannak, ezt hosszú távon munka mellet ütemezni lehetetlen.
A távoktatás ezzel szemben, hétvégente (péntek este / szombaton) tartott összefoglaló előadásokból és tömör gyakorlatokból áll, a számonkérés pedig esetleg házifeladat project vagy pedig a félév végi vizsgából áll. Ahogy érezzük a tanulás itt nagyrészt önszorgalomból történik és a vizsgán dől el minden.

De miért a Gábor Dénes Főiskola (GDF)?

- Természetesen van egy hírneve az iskolának, ezt most annyiban kommentelném, hogy az IT szakmában és ott is leginkább a szoftverfejlesztés területén a diplomának sincs túl nagy jelentősége. A GDF távoktatás egy jó választás, ha a már meglévő tudásunkhoz keresünk papírt illetve szeretnénk a teljes szakmára egy rálátást szerezni.
Az iskolának egy nagyon jól felépitett e-learning rendszre van ahol a tantárgyak 90%-hoz megtaláljuk a tudás anyagot hasonlóan a nagyobb egyetemek (BME/ELTE) hallgatók álltal karban tartott tudás bázisához, itt annyi a különbség, hogy a tanárok tartják karban.
A távos hallgatók 80%-a az IT szakmában dolgozik sőt az is inkább gyakori, hogy valaki 10+ éve. Az senkit se tartsok vissza, hogy esetleg túl van már a 30-on elég érett a társaság, ide nem papírgalacsint köpködni járnak az emberek.
A tanári karról is jók összeségében a benyomásaim, negatív gondolatok álltalában akkor szoktak jönni, ha valaki nem megy át az adott tárgyból, ilyenkor jobb ha kicsit azért átgondoljuk ez azért mégiscsak egy főiskola és nyugodtan nekiállunk újra felkészülni a vizsgára, át lehet menni mindenből. Igaz van ami nehéz.

Melyik szak?

- Kizárólag a Mérnökinformatikus szakot tudom mondani, ez a fő profilja az iskolának erre jár szinte mindenki, ez a legfontosabb ha segítségre van szükségünk egy tárgyból!

Kinek ajánlom összintén?

- Szubjektív véleményem, hogy egy Távoktatásos diploma/oklevél inkább csak igazolása az általunk birtokolt tudásnak, mindenképpen úgy ajánlalám ha iskola mellet gyakorlati szinten is használjuk az informatikát. Ezzel rengeteg tantárgyat lényegében játszva abszolválhatunk, és marad időnk energiánk tanulni azokra ahol kicsit ki kell menni a komfortzónából.

Hasznos linkek tovább tanuláshoz:
- https://www.felvi.hu/felveteli/jelentkezes/mikor_es_mire/Mikor_lehet_jelentkezni
- http://gdf.hu/jelentkezes-felsooktatasi-szakkepzesre/valaszthato-szakok/