A Hearthstone - Heroes of Warcraftban használt kifejezések magyarázatai

írta: whitezo88, 10 éve

Ugyan a Hearthstone szabályait alap angol tudással meg lehet tanulni és érteni, számos szleng van, amit inkább csak a fórumokon és a streameken használnak, és sok játékosnak ismeretlen lehet. Ezek közé tartozik számos mém, rövidítés, torzított alak is. Nézzük, mikkel találkozhatunk, ha fórumozunk, streamet nézünk! (a lista folyamatosan frissül!)

Utolsó frissítés: 2017. január 31.

AOE - területre ható varázslat. Például Holy Nova, Flamestrike, Hellfire.

BM - Bad Manner: az ellenfél idegesítése, illetve udvariatlan viselkedés. Például játék közben folyamatos, provokáló Well Played-ezés, vagy egyértelmű nyert helyzetben lények kijátszása, saját lények lelövése, satöbbi.

Board Clear - a játéktér letakarítása. Akár csak az ellenfélé, akár az egészé.

Board Control - a játékos a lényeivel túlerőben, vagy kizárólagosan jelen van a játéktéren, az ellenfél lényeire felkészülve.

Constructed - előre összeállított pakli. Play mode-ban lehet vele játszani, a Casual és a Ranked is ez.

Control - olyan pakli, mely a végjátékban erős, addig leszedésekkel dolgozik leginkább. Általában több nagy legendary-val operál, bár van amiben kevés van. Inkább a board controlra törekszik az ellenfél lényeinek leszedésével.

Dennis - Kripparrian anno játszott Arénában egy Dennis nevű pappal, aki első körben Holy Smite-ot játszott ki egyenesen a hősbe. Jelenleg Dennisnek nevezik a rendkívül rossz játékosokat, illetve mikor valaki (akár csak véletlenül is) csak hősbe lő egy spellt értelmetlenül (például Arcane Missiles)

Dr. Balanced, Dr. GG, Dr. 7 - a gyakran nevetségesen erős Dr. Boom gúnyneve.

Early game - a játék korai szakasza, az első néhány kör.

Face - direkt támadás a hősre. Illetve maga a hős karakter.

Facehunter - olyan Hunter pakli, ami csak arcra támad, minél gyorsabban befejezve a játékot. Taunttal és olcsó lövésekkel, heallel védhető. Rendkívül tempós, agresszív és gyors. Újabban eltűnt, van helyette facewarrior és faceshaman.

Gimmicky - olyan pakli, mely sokszor a szerencsére, jó lapjárásra épít, és nagy meglepetéseket tud okozni. Ilyesmi a miracle rogue is, illetve sok poén pakli, például a nagylényes Alarmo-botos (coin+t2 bot után 12/12 Deathwing, ilyesmi)

Greedy - olyan játék, ahol kockáztatjuk a biztos játékot nagyobb value érdekében. Csúnyán rá lehet fázni ha nem jön össze.

Hand - a játékos kezében lévő lapok.

Hand Lock - olyan warlock pakli (volt), ami óriásokkal, nagy lényekkel és taunttal operál. Mikor eléggé elfogy az élete, néhány manáért jönnek a Molten Giantok taunttal, majd Jaraxxus-szal, Alexstraszával normalizálja az életét. Egy ideje eltűnt, helyette a Reno Jacksonos egylapos pakli hasonló.

Hard Removal - bármilyen lényt teljesen eltávolító, haszontalanná tévő spell. Például Assassinate, Siphon Soul, Hex.

Körbejátszás/Playing around - arra figyelünk, hogy a lehetséges válaszlépéseket elkerüljük, illetve minél jobban jöjjünk ki belőle. Pl. ha tudjuk hogy lehet The Black Knight az ellenfélnél, nem feltétlenül tauntolunk fel olyan nagy lényt, amit nem muszáj, arénában pedig 3-nál több lényt nem játszunk ki, ha egy MC Tech rossz lehet.

Late game - a játék késői szakasza, ahol többnyire már a topdeck dönt.

Lethal, legal - az adott körben lehetséges a győzelem.

Mana Curve - első sorban Arénában lényeges. Fontos, hogy a választott lények manaköltsége felfelé haladva csökkenjen, így biztosítva a dinamikus játékot, és hogy második körre ne 5-6 manás lények legyenek a kezünkben. Egy jó MC: [link]

Meta - aktuális játékkörnyezet. Ahhoz, hogy sikeresek legyünk, célszerű a gyakori paklik ellen készülni. Például jelenleg (október) a top10 rank ladderen szinte csak Face Hunter és Zoo található.

Mid game - nincsenek teljesen meghatározott határai, de valahol a 4. körtől kezdve a 7-8-ig tart.

Midrange - a rushnál lassabb, de még endgame előtti győzelemre összeállított pakli.

Miracle Rogue - olyan Rogue pakli, mely egy körben minél több lap kijátszására törekszik. Kulcslapjai a Gadgetzan Auctioneer, Questing Adventurer, Edwin VanCleef, Preparation.

Missed lethal - a körben nyernénk, ám ezt elmulasztjuk.

Misplay - tévesen megoldott szituáció. A legjobbakkal is előfordul.

MMR - Matchmaking Rating. Rejtett szám, mely alapján hozzád illő játékost sorsol a gép.

Mulligan - kártyacsere a játék legelején.

OTK - egy kör alatti, kézből megoldott legalább harminc sebzéses győzelem. Korábban a Warsong Commander minden lénynek adott Charge-ot, így Molten Gianttal és Young Brewmasterrel operálva brutális mennyiségű sebzést lehetett kiosztani. Példa egy pont harminc sebzéses manőverre: [link], de Raging Worgen+Charge+Inner rage+Rampage stackeléssel is meg lehet csinálni.

Panda play/Brewback - Ancient vagy Young Brewmasterrel visszavesszük egy lapunkat

(Re)cycle - mikor egy lap vagy lény húz maga után újabb lapot kijátszásakor vagy halálakor.

Rekt - fölényes győzelem, valamint csúnya vereség.

RNG/RNGesus - a randomfaktor a játékban, ami lehet jó, vagy nagyon rossz kimenetelű. Ide tartozik a Mad Bomber dobálása, vagy Ragnaros lövése.

Rush, Aggro - minél gyorsabb nyerésre törekedő pakli. Ha endgame-ig nem tud nyerni, onnantól már szinte esélytelen mert elfogy a tempója és kiürül a keze.

Ghosting - olyan csalás, amikor egy streamer ellen úgy játszik valaki, hogy nézi közben őt, így látja, mi van a kezében, min gondolkodik.

SMOrc - arcra támadás, facehuntereket is így nevezik.

Sniping - pontosan akkor nyom rá a valaki a Play gombra, mikor a streamer is, így jó eséllyel egymást kapják. Ghosting miatt csinálják (mikor streamen látja a másik lapjait).

Sudoku/Subaru - a Sepuku kifejezés szándékosan elírva, öngyilkosság, tehát saját magunk megölése.

Synergy/Szinergia - az egyes lapok egymáshoz viszonyított viselkedése, kombólehetőségek. Constructedben muszáj a jó szinergia a tempós, sikeres játékhoz, enélkül csak egymás után dobáljuk ki a lényeket.

Tempo - lépéselőny. Tempo pakli van rogue-ból, papból, hunter is ilyen.

Topdeck/Topkek - a körben aktuálisan húzott lap. Használják akkor is, mikor pont azt húzza a játékos, amire szüksége van. Például alacsony életű lényekkel telepakolt board ellen Holy Nova, vagy Deathwing.

Token - nem lappal idézett egység. Például a Violet Teacher vagy Imp Master által idézett 1/1-ek, de a hősök által idézett kis egységek is ezek.

Trade - lénnyel támadni lényre, ahol mindkettő meghal. A Favorable Trade azt jelenti, hogy az ellenfél többet vesztett. Például Silent Assassinnal egy 10/10 megölése.

Value - mikor egy lap legalább két lapot szed le, semlegesít, illetve rendkívül hasznos szolgálatot tesz. Használják viszont ironikusan is, mikor például a saját Mad Bomberünk csak a lényeinkre, illetve ránk lő.

Vanilla - Képesség nélküli lény, amilyen a Chillwind yeti, vagy a War Golem.

Yolo - mindent vagy semmit játék, vakmerően, kockára tenni a szerencsét. Például Ragnarost játszani úgy hogy csak egy jó lövése lehet mondjuk a 3-4-ből. Példa: ellenfélnek van több lénye, de csak maximum 8 élete, nekünk nincs védelmünk és valószínüleg vesztünk a következő körben. És ekkor kijátszani Ragnát.

Zoo - Warlock pakli, olcsó lényekkel. A folyamatos laphúzás miatt lesz board és tempo, sok gondot okozva az ellenfélnek.