stefi68 blogbejegyzései

[ Új blogbejegyzés ]

  • Screenshot ER Lite a remek képlopó immár magyarul

    A minap akadtam a Screenshot ER Lite nevű remek kis képlopó (képernyőmentő) alkalmazásra, ami igaz hogy csak a 'lite' verzió, de szinte teljes értékű androidos program. :C
    Egyből kedvet is kaptam a lefordításához.

    A 'szinte' ebben az esetben azt jelenti, hogy a késleltetési idő képernyőmentéskor min. 6 másodperc vagy ennél több lehet csak. Magyarul, akinek nincs ideje kivárni ezt a 6 mp.-et az vegye meg a teljes verziót.

    Igazából semmi rendkívülit nem tud, azaz semmivel sem többet mint más ilyen jellegű alkalmazások, viszont mindezt remekül és ingyenesen tudja!
    Használata csak root-olt készüléken lehetséges!
    Erre a program figyelmeztet is és ha nem így van, nem fut tovább.

    Elindíthatjuk háttérben futó szolgáltatásként. Így bármikor tudunk képernyőmentést készíteni a telefon megrázásával, vagy az értesítési sávon lévő ikonra bökve.
    Ha kevés a memóriánk a telefonban, akkor erre sincs szükség. A főképernyőre kihelyezhető parancsikonnal is tudunk késleltetett pillanatfelvételt készíteni, mint ahogy a program főképernyőjén lévő
    'Képernyőmentés most' ikonra kattintva is.

    Folytatás...

    Blogbejegyzés 12 éve 0

  • Android alkalmazások áthelyezése: Move2SD Enabler és App2SD programokkal (magyarul)

    Android rendszeren akinek nincs elégséges (legalább 512 MB) belső tárhelye az alkalmazások feltelepítésére, az bizony előbb utóbb szűkölködni fog.
    Több lehetőség is van, hogy megnöveljük a rendszerben a programok telepítésére szolgáló tárhelyet.

    Haladó felhasználók átparticionálhatják a rendszert. A system, cache, oem partíciók csökkentésével növelhetik a data partíció méretét.

    Kevésbé haladó felhasználók beszerezhetnek egy ext2-3-4 partíció kezelésére alkalmas "főzött" ROM-ot és az SD kártyájukon a FAT partíció mellett létrehozhatnak egy ilyet is.

    És ugye vannak az átlagos felhasználók akiknek mindezek, amit itt fent leírtam abszolút kínainak számítanak, azaz halvány fogalmuk sincs mik voltak ezek. :F

    Természetesen nekik is van lehetőségük több alkalmazást feltelepíteni mint amennyi az esetleges szűk belső tárhelyre elférne.

    Android 2.2 felett lehetőség van az alkalmazások külső tárolóra (SD kártyára) történő telepítésére/áthelyezésére. Erre csak azok a programok alkalmasak melyekbe a fejlesztőjük beépítette ezt a készséget. Az újabb alkalmazások már egyre nagyobb számban alkalmasak erre.
    Viszont ott vannak a régi programok melyek fejlesztése abba maradt és értékesek számunkra, továbbá lehet, hogy a méretük is igen nagy lehet.

    Folytatás...

    Blogbejegyzés 13 éve 5

  • TaskXP for Multitasking, futó android alkalmazások kezelése egyszerűen, magyarul

    A TaskXP egy androidos alkalmazás (2.1 felett), mellyel megtekinthetjük az éppen futó feladatokat, átválthatunk a kiválasztottra és bezárhatjuk azokat, vagy éppen mindet.

    Igazából nem is a fenti szolgáltatások miatt láttam benne fantáziát, mert azt szinte mindegyik feladatkezelő tudja.
    A Gesztusvezérlés volt az ami igazán megfogott benne. Az, hogy bármilyen helyzetben az ujjunk oldalra csúsztatásával aktiválni tudjuk a programot.
    Ezen kívül a futó programok listájába rögzíthetsz alkalmazásikonokat, melyek ott mindig láthatóak lesznek, függetlenül attól, hogy éppen futnak-e. Így ez a gyakran használt programjainkhoz egy gyorsindítási lehetőségként is használható.

    A TaskXP-nek két futási módja van: Gyors- és a Normál mód

    'Normál mód'-ban egy részletes feladatkezelőt használhatunk.
    'Gyors mód'-ban főként a feladatok átváltását és a gyorsindítást végezhetünk.

    A TaskXP-t 'Gyors mód'-ban a következőképpen aktiválhatjuk:

    - Csúsztatással a kiválasztott területen (gesztusvezérlés)
    - A 'Home' gomb dupla megnyomásával
    - A 'Keresés' gomb hosszú megnyomásával
    - Az értesítési ikon megérintésével

    Folytatás...

    Blogbejegyzés 13 éve 0

  • Droid Notify, felugró értesítések magyarul

    Sokan hiányolhatják a régi telefonokon megszokott felugró ablakokat, melyek a képernyőzár feloldása után fogadtak bennünket. Ezek nem fogadott hívásokról, olvasatlan üzenetekről, közelgő naptári eseményekről értesítettek bennünket.

    Akinek mindez hiányzik, próbálja ki a Droid Notify nevű ingyenes android (2.2 felett) alkalmazást, amely mindezekre képes.

    Felugró ablakban értesít bennünket a fent felsoroltakról. Az ablakokon megjelenő gombokat eltüntethetjük, funkciójukat konfigurálhatjuk.

    A távollétünkben telefonáló hívó felet visszahívhatjuk, az olvasatlan üzenetre egyszerűen válaszolhatunk, a közelgő naptári eseményt megtekinthetjük egy gombnyomással.

    Az alkalmazás saját fordítás!

    A magyarításban fellelt hibákat, esetleges értelmezési problémákat kérem, hogy jelezzétek itt.

    Egy dolgot szeretnék csak kérni: amennyiben valaki letölti az általam fordított alkalmazásokat és felteszi más fórumra (amit ugye nem tilthatok meg), ráadásul a saját képernyőmentéseimet is használja (láttam már ilyet), legalább tiszteljen meg annyival, hogy megemlíti a nevem, esetleg a forráshelyet ahonnan szerezte! Köszönöm! :C

    Folytatás...

    Blogbejegyzés 13 éve 8

  • DroidWall, android tűzfal magyarul *frissítve: 2011-11-08

    Aki nem szeretné, hogy az androidos telefonjára feltelepített alkalmazások kényük-kedvük szerint használják az internetet és ezáltal adatforgalmat generáljanak, azoknak az ideális megoldás a Droidwall: Android Firewall nevű ingyenes tűzfal program.

    Nagyon nem szükséges részletezni a funkcióját. Segítségével egyszerűen tudjuk korlátozni a programok internet elérhetőségét.

    Külön meg tudjuk adni hogy mely programok használhatják a wifi-t és melyek a mobilinternetet.
    Akár teljesen le is tilthatjuk a mobilinternetet, így biztosan nem fog kimenni semmilyen program!

    Az egyes alkalmazások internet elérési jogait kétféle módon konfigurálhatjuk:

    - Kivétellista beállításával: ebben az esetben alapállapotban minden alkalmazás internet elérhetősége tiltott, kivéve a kivétellistában engedélyezetteké.

    - Tiltólista alapján: ekkor alapesetben minden programnak van internet elérhetősége. Azt, hogy melyiktől szeretnénk ezt megvonni, a tiltólista beállításai szabályozzák.

    A tűzfal gyors be/ki kapcsolásához az alkalmazás widget-je kitehető a képernyőre.

    A Droidwall használatához mindenképpen Root jog szükséges!

    Folytatás...

    Blogbejegyzés 13 éve 8

  • GO SMS Pro a sokoldalú üzenetkezelő végre magyarul *frissítve: 01.18

    Sokak kérésének tettem eleget amikor rá szántam magam a GO SMS Pro magyarítására....
    Mire elkészültem a 3.36 verzióval (kb 1 heti munka, persze nem éjjel nappal...., csak éjjel :o) addigra megjelent a 3.38-as is. De nincs ok az aggodalomra majd aktualizálom....

    Mit is tud ez a program? Mivel több mint egy gyári üzenetkezelő?

    Három programfutási üzemmódja van (valójában négy):
    - A GO SMS Pro alapértelmezésben “Haladó mód”-ban fut. Az összes funkció elérhető. Kicsit nagyobb a memóriaszükséglete, az érintésre reagálás lassabb lehet.

    - Ha ezt lassúnak találod a telefonon, vagy előnyben részesíted a gyorsaságot, akkor használd a “Normál mód”-ot. Ugyanaz mint a hagyományos GO SMS, NINCS: mappa nézet, hangulatjelek és háttérkép készítő bővítmény.

    - Az “Egyszerű mód”-ot gyorsabb futás jellemzi alap funkciókkal. NINCS: téma bővítmény, megjelenés testreszabás, mappa nézet, hangulatjelek és háttérkép készítő bővítmény.

    Beállítható egy "Egyéni felhasználói mód" is, amelynél mi választhatjuk ki, hogy milyen szolgáltatásokra lesz szükségünk. Ezek függvényében változik a program erőforrás szükséglete is.

    Folytatás...

    Blogbejegyzés 13 éve 88

  • Alarm Klock egyszerű de nagyszerű ébresztő (magyarul)

    Sokan panaszkodnak a különböző fórumokon, hogy az android rendszer saját ébresztő alkalmazása nem minden esetben megbízható, vagy riasztás aktiválása után rohamos akkumulátor merülést tapasztaltak.

    Ezekre a problémákra megoldás az Alarm Klock nevű ingyenes android alkalmazás.
    Nem elírás a "Klock", valóban ez a neve.

    A program nem rendelkezik olyan mennyiségű szolgáltatással és beállítások tömkelegével mint a népszerű Alarm Clock Plus★ kínál, viszont arra amire kitalálták tökéletesen megfelel.
    Nem is biztos, hogy szükség van ennél többre....

    Tehát mint minden ébresztésre (riasztásra) hivatott szoftver alkalmas különböző riasztási időpontok beállítására az alábbi paraméterekkel:

    - a riasztásoknak nevet is adhatunk,
    - ismétlésnek beállíthatjuk a hét tetszőleges napjait,
    - hangjelzésként belső hangfájlt, előadó, album, vagy zeneszám szerint kiválasztott
    médiafájlt tudunk beállítani,
    - meghatározhatjuk előzetesen a szundi idejét,
    - végül beállíthatunk fokozatosan erősödő riasztási hangerőt tetszőleges paraméterekkel.

    Folytatás...

    Blogbejegyzés 13 éve 16

  • Advanced Telephone, hívásfogadás egyszerűen (magyarul)

    Egyszerűen imádom a praktikus programokat...

    Már korábban is gondolkoztam azon, mivel lehetne kiváltani azt a műveletet, hogy beérkező híváskor végig kell húzni (esetleg koszos kézzel, jól összemaszatolva) a képernyőn az ujjunkat, mivel csak így tudjuk felvenni a telefont.

    Azután az történt, hogy a családomban valaki fogadni akart egy hívást a telefonomon, mert nem voltam ott. Tudta, hogy nem tapicskolni kell a "zöld ikon"-t, hanem elhúzni, mégsem sikerült neki, persze hogy nem, mert nem szokott hozzá.

    Ekkor jött az elhatározás, hogy körülnézek milyen programok is találhatók ezen a téren...

    Rá is találtam a Market-en az Advanced Telephone nevű ingyenes alkalmazásra (persze nem elsőre).

    El kell mondanom nagyon remek ez a kis program. :C

    Folytatás...

    Blogbejegyzés 13 éve 41

  • GO Contacts a testreszabható tárcsázó és névjegykezelő (magyarul) *frissítve: 2012.09.18

    Ismét magyarításra való kérések tömkelegének eleget téve hajlottam arra, hogy megismerkedjek a GO Contact (GOC) nevű ingyenes androidos programmal.

    A GOC egy nagyon remek tetszetős kinézetű névjegykezelő alkalmazás, amely természetesen tárcsázót is tartalmaz. Alkalmas csoportok kezelésére is.

    Ami még kuriózum benne és kiemeli a hasonló jellegű programok közül, hogy "skin"-ezhető, vagyis témák tölthetők le hozzá a Market-ről.

    Az ékezetes karakterek használata egyelőre nem működik a tárcsázónál kereséskor, de megkísérlem felvenni a kapcsolatot a készítővel, hátha ezt is megoldják benne....
    Viszont a "Névjegyek" fülön való keresésnél van teljes ékezetes támogatás!

    Van továbbá oldalsó ABC... sáv, amire rábökve az adott kezdőbetűjű névjegyre ugrik, valamint le-fel csúsztatva az ujjunkat középen halványan megjelenik az aktuális betű, mutatva hol járunk az abc-ben.

    A tárcsázóban a számbillentyűket lenyomva, az azokon található betűk alapján megkísérli kitalálni, hogy mit keresünk és a találatokat a gépelés előrehaladtával szűkíti.

    Az alkalmazás saját fordítás!

    Folytatás...

    Blogbejegyzés 13 éve 62

  • QuickPic a gyors képnézegető (magyarul) *frissítve: 2013.01.30

    A QuickPic egy egyszerű és gyors, ingyenes képnézegető alkalmazás android platformon.
    Nincs benne sok "csicsa" csak teszi a dolgát és ami a leglényegesebb gyorsan...

    Az első indításkor közli, hogy a képek miniatűrjeit fel fogja építeni, pontosabban gyorsítótárba menti. Ez lehetővé teszi a legközelebbi gyors indítást.
    Alapértelmezésként a teljes SD kártya tartalmát vizsgálja, viszont be lehet állítani, ha csak bizonyos mappákat szeretnénk vele használni, továbbá azokat a mappákat is melyeket nem szeretnénk (Kizárás).

    A fotókkal kapcsolatos műveletek: diavetítés, megosztás, másolás, mozgatás, törlés, átnevezés, forgatás, levágás, beállítás háttérképként, névjegy képként, QuickPic háttérként.
    Természetesen alkalmas a kétujjas nagyításra is.

    Egy jó kis cikk található róla itt, szuper képekkel illusztrálva.

    Az alkalmazás saját fordítás!

    A magyarításban fellelt hibákat, vagy a szövegben talált értelmezési problémákat kérem, hogy jelezzétek itt.

    Folytatás...

    Blogbejegyzés 13 éve 36

  • Smart Taskbar, előugró oldalsáv (magyarul)

    Szeretem azokat az alkalmazásokat, melyek valamilyen hasznos funkcióval megkönnyítik androidos telefonunk használatát.
    A Smart Taskbar pont ilyen. A Market-ről ingyenesen letölthető (a Pro változat funkcióit feloldó programért fizetni kell).

    Ez tulajdonképpen egy bármilyen helyzetben elővarázsolható segédprogram, mellyel egyszerűen elérhetjük és elindíthatjuk a telefonunkra telepített programjainkat, megjeleníti a most futó és a nemrég használt alkalmazásokat is. A futó programok között egyszerűen tudunk váltani és be is zárhatjuk azokat.

    Öt darab tetszőlegesen beállítható alkalmazás közvetlenül elindítható a Smart Taskbar fő ablakából.
    A 'panel sáv'-on megtalálható az alkalmazások, futó programok, widget-ek fül, melyek tartalma magáért beszél. Ezeken kívül egyéni panelcímkéket is létrehozhatunk, melyekbe tetszőleges alkalmazások pakolhatók. A Pro verzióban egyéni műveletek is definiálhatók (mint pl.: könyvjelzők, névjegyek és egyéb android funkciók...), melyek szintén kihelyezhetők akár az 5 db. gyors elérésű gombra, vagy bármely panelbe.

    Folytatás...

    Blogbejegyzés 13 éve 0

  • Jorte, naptár alkalmazás (magyarul) *frissítve: 12.14

    Én magam nem használok naptár alkalmazást, maximum a hetek száma és az aktuális névnap érdekel sokszor.
    Ezért is nem magamtól, hanem sokszoros kéréseknek eleget téve döntöttem úgy, hogy honosítom ezt az ingyenes Androidra készült alkalmazást.

    Túl sok tapasztalatom ez okból nincs is vele kapcsolatban, csak amennyi a fordításhoz szükséges volt.

    Röviden: mindenre alkalmas amit egy naptár alkalmazástól elvárhat az ember. Lehet felvinni egy adott időpontra eseményeket, be lehet állítani mennyi idővel előtte emlékeztessen rájuk.
    A kezelőfelülete elég jól testre szabható, úgy mint elrendezés, megjelenítési színek.

    Különböző méretű és elrendezésű widget-eket is tartalmaz, melyek szintén testre szabhatók. Ezeket valamelyik asztalunkra kihelyezve tájékoztat bennünket az aktuális bejegyzésekről.

    További információkért ajánlom mindenkinek Aggleány cikkét a Sony Ericsson Portál-on, ahol részletesebb leírást és képeket is találtok a programról. ->[cikk]

    Az alkalmazás saját fordítás!

    Folytatás...

    Blogbejegyzés 13 éve 52

  • MoboPlayer egy remek médialejátszó (magyarul) *frissítve: 2012.07.31

    Egy remek médialejátszó került fel a napokban az Android Market-re, amely MoboPlayer névre hallgat.

    Letisztult, egyszerű, de mégis elegáns külső jellemzi.
    Kezdésnek kiválaszthatjuk, mely mappákból gyűjtse össze a médiafájlokat.
    A későbbiekben egy gombnyomással választhatjuk a mappák szerinti tallózást is.
    Lejátszáskor a képernyőn kézmozdulatokkal szabályozhatjuk a hangerőt, fényerőt, ugorhatunk tetszőleges időtartamra.
    Természetesen feliratokat is kezel, melyeknek méretét, színét módosíthatjuk.

    További információk (és képek) a fejlesztők honlapján: [link]

    Mindenképpen érdemes kipróbálni!

    Az alkalmazás saját fordítás!

    A magyarításban fellelt hibákat nyugodtan jelezzétek itt.

    Egy dolgot szeretnék csak kérni: amennyiben valaki letölti az általam fordított alkalmazásokat és felteszi más fórumra (amit ugye nem tilthatok meg), ráadásul a saját képernyőmentéseimet is használja (láttam már ilyet), ugyan tiszteljen meg annyival legalább, hogy megemlíti a nevem, esetleg a forráshelyet ahonnan szerezte! Köszönöm! :C

    Folytatás...

    Blogbejegyzés 13 éve 26

  • SwiFTP (magyar) ingyenes FTP szerver androidra

    Telefonunk fájlrendszerének eléréseben segít a SwiFTP nevű ingyenes alkalmazás, mégpedig úgy, hogy FTP szervert varázsol az androidos készülékünkre.
    Használatához root jogokra lesz szükségünk.

    Működése igen egyszerű:
    A felhasználónév és jelszó beállítása után az "Indít" gombra kattintva elindul a készüléken az FTP szerver.
    Ezután a számítógépünkön a böngészőben, vagy tetszőleges fájlkezelőben (pl. TotalCommander) az adott IP címen és porton elérhetjük a telefonunkat (FTP szervert) és természetesen a jogosultságoktól függően fájlokat másolhatunk ide-oda, törölhetünk, stb.

    Nagyon praktikus ez így, mivel kedvenc fájlkezelőnkből elérhetjük telefonunkat.

    Az alkalmazás saját fordítás!

    Egy dolgot szeretnék csak kérni: amennyiben valaki letölti az általam fordított alkalmazásokat és felteszi más fórumra (amit ugye nem tilthatok meg), ráadásul a saját képernyőmentéseimet is használja (láttam már ilyet), ugyan tiszteljen már meg annyival legalább, hogy megemlíti a nevem, esetleg a forráshelyet ahonnan szerezte! Köszönöm! :C

    A fordítással kapcsolatos hibákat nyugodtan jelezzétek itt!

    Folytatás...

    Blogbejegyzés 13 éve 13

  • Apps Organizer az alkalmazás-rendszerező (magyarul)

    Az Apps Organizer nem más mint egy ingyenes alkalmazásrendszerező program android platformon.

    A nagytestvér, a Folder Organizet nevű program egyszerűbb változata, minden 'csicsa' nélkül, csak ahogy a neve is mutatja kizárólag a telefonunkon lévő alkalmazások kategorizálására szolgál.

    A már létrehozott kategóriákat könnyen szerkeszthetjük, tetszőleges ikont választhatunk, nevet módosíthatunk, alkalmazásokat törölhetünk és bővíthetjük a meglévőket.

    Az alkalmazásokat kedvencként megjelölhetjük, később a widget-ként megjelenített kategóriák ablakfejlécén választhatunk, hogy csak a kedvenceket mutassa (csillag szimbólum).

    Kis plusz szolgáltatás az egyszerűség mellett, hogy a hosszabb kategórianeveket a megjelenítéskor futó ikonfelirattal mutatja.

    A létrehozott kategóriák az SD kártyára exportálhatók, valamint importálhatók is.

    Az alkalmazás saját fordítás!

    Folytatás...

    Blogbejegyzés 13 éve 3

  • GO Launcher EX (magyarul) *frissítve: 09.02

    Az Android rendszert használó felhasználók az utóbbi időben egyre jobban bővelkednek a "Home" kezelő alkalmazásokban, melyekkel telefonjuk használata egyszerűbbé válik, felhasználói felületét testre szabhatják egyéni igényeik szerint.
    Egy ilyen alkalmazás a GO Launcher EX is.

    Korábban már volt szerencsém az EX nélküli változathoz kb. 2 hónapja, amely szolgáltatásaiban és sebességében még eléggé alulmaradt a konkurens, ezen a téren legnépszerűbb két alkalmazástól a LauncherPro-tól és az ADW Launcher-től.

    Viszont már akkor látszott, hogy a készítők igyekszenek mindkét konkurens alkalmazás legjobb tulajdonságait egyben összeolvasztani, sőt megspékelni még azokat némi extrákkal is.

    Az elmúlt napokban egy fórumtárs felhívta a figyelmem arra, hogy a programnak új verziója jelent meg amely szolgáltatásaiban már nem csak hogy felveszi a versenyt, hanem itt-ott túl is szárnyalja az elődöket.

    Azt kell mondanom igaza volt. A jelenlegi GO Launcher EX rendelkezik mindazon funkciókkal mint a két rivális, SŐT.

    Folytatás...

    Blogbejegyzés 13 éve 145