üzenetek

hozzászólások


Nite
(őstag)

na, igy 2 perce belefutottam az alabbi ftp-be, es ime...
delelott 11:06, igy mar egesz jonak tunik ;]

ez alapjan a linksebessegbol 83% jelentkezik hasznos savszelkent, eppen ahogy irtad :R

viszont... ugy 20mp-kent leesett 380 korulre, de aztan ujra visszallt 464-re... ez viszont -irasaidbol gyanitom- hogy a modem hibaja :(((

[ Szerkesztve ]


Zotya84
(őstag)

Igen, pont ezért, meg sok-sok tapasztalat alapján mondom, hogy Linksys, ugyanis az első routerem egy BEFSR-41 volt, a mai napig megy tökéletesen. A WAG54GS-re próbáltam a kettőt cserélni, sikertelenül, de csak a modemrész miatt. Inkább vettem egy WRT54GS-t, ami viszont min. olyan stabil, mint a BEFSR-41 volt. Mióta megvan (vmikor február környékén vettem), se kikapcsolva, se lefagyva nem volt, és eddig atomstabil. A Dialcom modemről tényleg csak jót tudok mondani, olyankor fagy csak le, amikor jó pár óráig (8-10) folyamatosan a max átviteli tempóval megy rajta át adat. Olyankor mondjuk tud meleg lenni, de pár perc pihi után megy jól.

A DLinkről a routereik miatt van elég sza véleményem, bár lehet, hogy azóta sokat javultak. A modemjükből melóban 360T van, ami szintén pocsék: ha vmiért nagyobb rajta az adatforgalom dobálja összevissza a szinkront. Eldobja - fél perc - router reconnect és megy újra. Csak nem örülök neki, mikor épp nagyobb atadmennyiséget töltök le egy-egy gyártótól 10-40Kval driver formájában... (Ugye az asus szerverei a leglassabbak egyike..)


dchard
(veterán)
Blog

"Igen, pont ezért, meg sok-sok tapasztalat alapján mondom, hogy Linksys"

Lehet én nem fogalmaztam pontosan, vagy csak nem éreztettem kellően az iróniát. A félreértések elkerülése végett: szerintem a linksys soho kategóriában pont olyan jó(vagy ha tetszik szar), mint az összes többi gyártó.

"A modemjükből melóban 360T van, ami szintén pocsék: ha vmiért nagyobb rajta az adatforgalom dobálja összevissza a szinkront. Eldobja - fél perc - router reconnect és megy újra."

Azt azért tudjad, hogy ha szar a vonal, nincs rajta elég tartalék, nagy a zaj beszivárgás, akkor lehet akármilyen modemed, akkor is újra fog szinkelni. Melódban szerintem növelni kéne a tartalékot a vonalon.

Dchard


KKevin
(tag)
Blog

Köszönöm szépen a választ. Akkor be kell szereznem egy új modemet. Kár hogy a 380T-t alig lehet kapni.

"380T-t már nem gyártja a Dlink, van neki utódja amit épp most tesztelek. Jövő hétvégén lesz kint itt (várhatóan) addig légy türelemmel ezzel kapcsolatban."

Ez az utód véletlenül nem a 321B? Mert egy ilyen tesztnek nagyon örülnék :)


Jégkokó
(veterán)
Blog

Szerintetek a belkin N es wifi routerje mennyire lehetne jó egyben adsl modemnek is?


dchard
(veterán)
Blog

Én meg nagyon köszönöm, hogy lelőtted a poént, miközben privátban kifejezetten megkértelek rá, hogy ezt ne tedd.

Első és utolsó alkalom volt, hogy bárkinek is beszéltem a jövőbeni írásaimról.

Jégkokó: legalább azt kéne tudni, hogy pontosan milyen csipszet hajtja az ADSL részét. Nekem nincs tapasztalatom az eszközzel. Ha esetleg találsz a belsejéről elég nagy felbontású képet, hogy el tudjuk olvasni a DSL csipszetet...

Dchard


Nite
(őstag)

ne bankodj emiatt, ettol en meg ugyanannyira -ha nem jobban- turelmetlenul varom az uj irast ;]


headhunter
(addikt)

"A vivőtérképet csak a modem telnetes felületéről tudod lekérdezni (D-link modemeknél legalább is)."

Az adatokról mi a véleményed, mennyi menne ADSL2+ban rajta vagy VDSL-en és a feltöltési sebesség ilyen értékeknél mennyire közelíthet a maxhoz?


dchard
(veterán)
Blog

Az adatok alapján a vonalad ADSL2+-on olyan 12-15 megabitet tudhat, VDSL-en sem többet (cikkben leírtam, hogy miért nem). 1 mega feltöltés irányba simán meglesz.

De még egyszer: VDSL-re ne nagyon várjon senki. AZ eddigi bejelentések alapján nem gondolnám, hogy most a MT belekezd egy több milliárdos VDSL fejlesztésbe, aztán mire befejezné már kezdhetné is kidobálni őket az FTTh miatt, ami újabb több milliárd (ha nem több tíz milliárd) lesz.

Dchard


Jag
(senior tag)
Blog

Jó kis írás, köszi. :R


Allien
(veterán)

Nem bizti, nem látjuk a "koponyákat" fent, mit sütnek ki. :DDD Ugyanis, lesz, ahova NEM éri meg üvegszálat húzni, de esettleg a VDSL még bele fér (lásd a jelenlegi "teszt" asszem Sas-hegy tipikus családiházas terület). Mondjuk, arra leszek kiváncsi, hogy hol kezdi meg az üvegszálazást, mert már vannak területek (HYTAS), ahol legalább egy központi helyig megvan. Kérdés, hogy mi szükségeltetik a központ oldal felé, mert ugye, eddig csak az EFI oldalról brekegtek (tehát, elég-e a jelenlegi üvegszál mennyiség a házakig, vagy azt is bőviteni kell). Persze, ez ismét berendezés cserékkel jár, és majd jönnek elő a hibák, amikre persze senki se fogja tudni a választ (pl DLINK-Dialkom modemek, melyik hol fog működni/nem működni). :B :K


meat grinder
(csendes tag)

nekem egy ilyen kérdésem lenne: lehetséges elvileg olyan hogy az én felhasználói nevemmel/jelszavammal egy másik városban, másik géppel fel lehet jelentkezni? (jelen esetben egy notebookról van szó, amit nálam használtak netre, majd hazavitte az illető és otthon az ő telefonvonalán keresztül fellépett az én loginommal. nála is van adsl telepítve.


Dr.Én
(veterán)

Gratula az iráshoz
pont jól jön ezen írás nekem, mert most hozzák hozzánk is be az ADSL-t :)

[ Szerkesztve ]


dchard
(veterán)
Blog

Allien: a Sas hegy tipikusan burzsuj kacsalábon forgó palotás övezet, azért ott nyomatják a VDSL teszteket.

Egyébként hogy hol fogják kezdeni az nagyon egyszerű: Budapesten a belső kerületekben.

Egyébként nem állja meg a helyét amit mondasz: az FTTx egy filozófiai váltás is: nyilván valóan nem akarnak tényleges gigabitet, vagy akár száz megát szolgáltatni endusernek, itt inkább a VOD, HD IPTV stb-n van a hangsúly, vagyis plusz bevétel a cégnek, triple-pay etc.

Namost: ha valahová nem húzunk optikát, akkor oda hiába rakunk VDSL DSLAM-et: a userek többségénél továbbra sem lehet majd ilyen csomagokat szolgáltatni, kvázi nincs előrelépés, ráadásul jó sok pénzbe is kerül. Ha meg minden lépcsőház aljába raknak VDSL DSLAM-et, ennyi erővel felhúzhatják az optikát a lakásokig.

meat grinder: természetesen igen. Régen még azt is el lehetett játszani, hogy egy felhasználói név/jelszó párossal több helyen is föl lehetett lépni, vagy egy ADSL modemmel linuxos szerverrel több kapcsolatot és ezzel együtt több külső IP-t le lehetett foglalni. Aki elég ügyes volt, az a linux szerverrel plusz saját DHCP cuccal létrehozott annyi PPPoE kapcsolatot, ahány számítógép a belső hálóján volt, majd összeroutolta őket és máris lett minden belső hálózati gépnek érvényes külső IP-je. Asszem ez utóbbi már nem működik, de az biztos, hogy ha egyszerre csak egy ember van fellépve, akkor működik bárhol.

Azért is van az ADSL-nél a felhasználói név így kialakítva: user@szolgaltato.hu <-- pont mint a mail címnél: a user nevű felhasználót irányítsa a szolgaltato.hu szervere felé, és azon hitelesítsen.

Akik a D-Link 321B modem leírására várnak, kérem a türelmüket, kisebb technikai probléma van.

Dchard


Allien
(veterán)

Elvileg igen. Legalábbis, anno, pár évvel ezelött még tutira ment a dolog. De, manapság elvileg alkalmaznak szűrést is, tehát, az adott portról az adott jelszóval lehet csak fellépni, de ezt pontossan nem tudom megmondani, hogy mindenütt meg van-e ez a szűrés. :B


Allien
(veterán)

Ööö, ezen nem veszünk össze, de más a véleményem, mért pont OTT nyomatják a vdsl-t. ;) Csak tipp, de valami nagykutyus ottt lakik, oszt akko mé ne Nála kezdődjön a muri. ;) (nem, nem kérek megcáfolást, meg semmi hasonlót ;) )
Jelenleg optikai területen nem feltétlenül van szükség akkora váltásra, még arra se, hogy a felszálló réz hálózatot kicseréljék. Egyedül a kiszolgáló berendezésekkel kell manipulálni, már, elvileg, ha elégséges a jelenlegi, meglévő bejövő optikai kábel. Nem is beszélve arról, hogy már rég óta ezek egy része olyan berendezés, ami kifelé lazán tudná a 100 megát is, csak a központ felé kevéske. :B Persze, elképzelhető, hogy kifele is jobb megoldás lenne egy cat 5-s utp rendszer, de annak a meghúzása már eleve szakértelmet kívánna, ami szintén nehezen megoldható egy bérházban.
Belső kerület? Ez túl tág fogalom. Lehet ez elvileg az V. ker. is, IX. is, meg a VIII ker is, ami ráadásul felemás elátottságban (belső része Belváros központhoz tartozik, bár, most nem tudom, minek nevezik). :B


dchard
(veterán)
Blog

A kisker nem tud szűrni, mert nincs mire. DSLAM portra nem tudnak lokkolni, mert a pppoe szerver nem tud ilyet megkülönböztetni, meg amúgy is: ez az adat nem megy át a MT core hálózatából. Nekem pl. most is működik :)

Dchard


paleee
(csendes tag)

Először is köszönöm én is a cikket, teljesen kimerítő és érthető volt! És ráadásul azt a plusz információt megtudtam, hogy a 4 megás vonalon mért csak 460-al jön a stájsz :))

Dchard, lehetek olyan pofátlan, hogy megkérjelek, nézz rá erre az ADSL diagnosztikára:

Szerinted egy ilyen vonal elbírna egy 10 Mbit-es (esetleg 15-ös) ADSL3G-s csomagot?


siriq
(őstag)

Hali

Ha valaki konkretan el tudna magyarazni a kov. beallitasi lehetosegeket hogy mit is csinalnak:
Lpair : inner/outer
Bitswap: on/off
sra: on/off
Ezeket tudnam allitani szoftver segitsegevel a routerben(probaltam mar es muxik, a Trellis-t mar hasznalom).

Koszi!

[ Szerkesztve ]


dchard
(veterán)
Blog

paleee: a vonalad csecse, simán menni fog a 8/1 mega G.DMT-n, vagy a 20-22/1 mega 2+-on.

siriq:

A különböző ADSL paraméterekről épp most készül egy írás, így nem lőném le a poént, de annyit elárulok, hogy sra legyen bekapcs, lpair-t érzékeli magától, és bitswap is legyen bekapcs. Részletes magyarázatot a következő írásomból fogtok kapni.

Dchard

üzenetek