[Re:] [buherton:] Római számok - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


dabadab
(titán)
Blog

"Mi az a legelső jel?"

régi római tízezer

[ Szerkesztve ]


janeszgol
(félisten)

Ez az angolból ered, mint a mondat közbeni nagybetűs írás. Jó volt Vele. Nagyon szeretem Őt. Meg társai. Az angolok she-ként hivatkoznak tárgyakra. Nem tudom miért és azért is furcsa, mert náluk ott az it. Egy angol szakos, ha jár erre leírhatná vagy megkeresem majd google-ben.


D1Rect
(félisten)
Blog

Dolgok amik soha nem fognak hiányozni nekem:
- startmenü
- római számok
- folyóírás

A másik, hogy sokkal logikusabb a user nevét a keresztnevével kezdeni, mert élete során 100 hivatkozásból 99 ezzel történik.


janeszgol
(félisten)

Na ezt nem is tudtam. Köszi, mindig tanul valamit az ember. Gondolom a százezernek nincs jele, mert régen nem számoltak ilyen nagyságrendekkel, csak később. (A felülvonás is később alakult ki.)
De utána nézek majd.


dabadab
(titán)
Blog

"Gondolom a százezernek nincs jele"

De van, ezzel a rendszerrel tetszőlegesen nagy számot le lehet írni, ⅭⅠↃ az ezer, ⅭⅭⅠↃↃ tízezer, ⅭⅭⅭⅠↃↃↃ százezer, stb.

[ Szerkesztve ]


Hieronymus
(addikt)
Blog

"Jaigen, minek tegyem szóvá? A kaja jó volt, a pincér meg nem kapott borravalót."
Ez érdekes hozzállás. A pincér sohasem fogja megtudni mért nem kapott borravalót. Magyarul nem adta meg a tiszteletet. Ám te sem adod az ételnek, ami ízlett, mert lekajázod.

(#78) Sethdobaloah: "Csupa nagybetűvel írom a nevem az aláírásomban.."
Kicsit egzotikus megoldás, de tetszik. Elterjedtebb szokás - német nyelvterületen - a vezeték név utáni vessző használata. Így jelzik, hogy a következő nev(ek) az utónev(ek).

"(#55) bambano" "A társadalom, a társadalmi együttélés a sorolásról szól. Arról szól, hogy egy adott interakcióban résztvevők a társadalomban elfogadott rend szerint milyen sorrendbe rendezendők. tipikusan: kor, társadalmi státusz, férfi/nő, vagyon, rang, stb. ennek megfelelően minden helyzetben kialakul egy sorrend."
A tisztelet és tekintély megadására utalsz. Rossz hírem van, számodra. A mai világban, a múlt erényeiből, a jelenben, már nem lehet megélni. A tekintély, teljesítmény nélkül nem tartható meg.
A kor csak egy állapot. Ráadásul a kor előre haladtával csökkennek a képességek. Egy kor elérése után már az időskori elbutulás jelei is jelentkeznek. A tekintély és tisztelet jeleként a társadalmi gondoskodásnak van helye az idősek esetében.
A tegezés és magázás problémáját amúgy sem érinti. Mind a kettő felállásban adható tisztelet és lehet tiszteletlenül viselkedni.

(#39) doeeg: "Nincs "ha". Apósomék tanítanak (lassan 40 éve). Nemrég volt valami felmérő második osztályban, Arra persze van eszük hogy óra közben is a facebookot nyomkodják (8 évesek!)."
Marad a ha. Egyrészt magad cáfolod meg, mert azt írod, hogy Facebookot nyomkodják. kell valamennyi olvasási és írási képességnek lennie. Negyven évvel ezelőtt ez bizonyosan alacsonyabb szintű volt, kor összehasonlításban. Másrészt, hoztál egy példát, amit konkrétan semmivel sem hasonlítottál össze. Ezért ebből nem lehet következtetést levonni, összehasonlításként.


Lenry
(félisten)
Blog

nem adta meg a tiszteletet. Ám te sem adod az ételnek, ami ízlett, mert lekajázod.

a két szó szinonimája egymásnak, nincs köztük semmiféle alá/fölérendeltségi viszony, hogy ami finom az étel, minden más meg csak kaja
legfeljebb te így használod.

[ Szerkesztve ]


zone
(őstag)
Blog

A német nyelvtanban írják nagybetűkkel a főneveket, és a határozott névelő jelzi, hogy az milyen nemű. A főnevek neme a spanyoloknál is jelen van, ez a latin nyelvből maradt fenn.

Az angolok nem hivatkoznak "she"-ként tárgyakra, ez csak a hajókra jellemző, amik hagyományosan női nevet kaptak. Gondolom miután az elmúlt 50-100 évben egyre több ember tudott kisebb-nagyobb hajókat venni, innen szivárgott át egyfajta szentimentalizmusként, hogy egyesek más járművekre is "she"-ként hivatkoznak. Bár én ezt élő beszédben nem, csak filmekben vagy fórumokon hallottam. Pl. autóra: "she is a beauty"


Cathfaern
(nagyúr)
Blog

Biztos bennem van a hiba, de attól hogy csupa nagybetűvel írod a neved, miért tudják eldönteni, hogy melyik melyik? :F


Kisgépkezelő
(senior tag)

Az angolok sem minden dologra hivatkoznak "she"-vel, csak néhányra. Általában olyanokra, amik egy ember életében valami oknál fogva vannak olyan fontosak, hogy megszemélyesítsék őket. Pl: egy tengerésznek egy hajó az "she",mert az élete függ tőle, hogy egyben átjusson vele a tengeren, de egy hétköznapi tárgy az angolul sem "ő", hanem "az". (Nem vagyok angol szakos.)


Lenry
(félisten)
Blog

gondolom csak a vezetéknevet, pl BÁLINT Tibor


cskamacska
(addikt)
Blog

Mondjuk ha tényleg dobva lenne a helyi idő, csak azért hogy "nem kellene minden datum utan odairnom az idozonat, meg a masik kontinensen levo munkatarsamnak is 4 ora mulva lenne 20 ora", akkor nyugodtan elmondhatnánk, hogy teljesen agyunkra ment a globalizmus. ;)

Egyébként kiváló "az IT-sek mindenhez IS értenek" topik lett ebből. :DDD

[ Szerkesztve ]


Hieronymus
(addikt)
Blog

"a két szó szinonimája egymásnak, nincs köztük semmiféle alá/fölérendeltségi viszony, hogy ami finom az étel, minden más meg csak kaja
legfeljebb te így használod."

Pontosan.
És ebből (is) adódik a félre értés és siránkozás, hogy régen minden jobb volt.
Használták a római számokat. Ja nem, számolni velük meg egyáltalán nem.
Meg az is, hogy egyszerűsödik a nyelv. A nyelv folyamatosan változik, átalakul, Volt amikor behordták a germanizmust, akkor bonyolódott. Attól nem lesz a nyelv rosszabb, hogy számodra a kaja==étel.


Pete55555
(addikt)

Ezt Én sem értettem, minek fordítva írni a lejárati dátumot.
Sokkal logikusabb, ha év - hó - nap sorrendben, vagy hó - nap sorrendben van ráírva.
EU-s szabály szerint oda van írva, hogy 12.04.2019. Végig kell olvasnom, hogy kiderüljön, mikor is jár le ugye, mert az évet az elején még nem tudom.
De ha az van odaírva, hogy 2019.04.12 - akkor végig sem olvasom, mert év végéig még biztos jó...


pet007
(aktív tag)

Kezd el hatulrol olvasni... problem solved... ;]


Pete55555
(addikt)

Az a baj, nem vagyok arab, így balról jobbra olvasok - egyelőre :D

#sorosterv


Armahun
(addikt)
Blog

Ha legalább mindenhol kiírnák végig, de nem.
Pl jogosítványnál sem, nekem még régebbi van ott év hó nap, az újakon már nap hó év. :W


Hieronymus
(addikt)
Blog

A dolog végtelenül egyszerű.
Európában a legtöbb állam, a nap, hónap, év formát használja. Amennyiben nem akarunk a japánokkal alkotni államközösséget, akkor az európai felálláshoz érdemes igazodni.
Persze meg lehet követelni a lejárati dátum magyar formáját, csak Magyarország nem akkora piac, hogy miattunk állítgassák a dátumozó gépet. Ha egyáltalán beállítható a magyar forma. Az amerikai piac, már lehet akkora, hogy megérje foglalkozni a lejárati dátum formájával.


bambano
(titán)
Blog

valójában annyi történt, hogy nem nézték meg, hogy van-e erre vonatkozó szabvány és hoztak egy béna döntést.
semmi különös, csak a szokásos.


Hieronymus
(addikt)
Blog

Mitől béna?
Magyarországon kívül, mindenkinek megfelel. A lejárati dátumot, átcímkézni nem szabad. Ez gondolom érthető.
Meg kell szokni. Ennyi.

üzenetek