üzenetek

hozzászólások


Oliverda
(félisten)
Blog

Egyrészt ha jól értem akkor nem vette hanem kölcsön kapta kipróbálásra és ezért cserébe írnia kellett egy tesztet. Másrészt sehol sincs tiltva hogy ez benne legye. :U


Nyugdíjas
(nagyúr)

Ezen a bemenetválasztáson már én is elmélkedtem. Tudnám használni én is. Talán majd egyszer valakinek eszébe jut :D

[ Szerkesztve ]


orbano
(félisten)

én őszintén remélem, hogy az (ugyanitt vásárolt :) ) 2408-asomat már egy 24, vagy 27"-os. LED-es, kapacitív, multitouchos utódra cserélhetem le hamarosan :B ha kell akár sütőhitelből is, de megvenném :D


orbano
(félisten)

az asusomon (PW201) volt egy dedikált gomb erre. végig lehetett vele nyomkodni a bemeneteken. egyedül annyi baja volt, hogy a bejövő jel nélküli csatornákon is át kellett "tekerni", nem észlete automatice, hogy nics rajtuk semmi. akkor tökéletes lett volna.


dezz
(nagyúr)
Blog

Ez részben izlés kérdése is, van aki az IPS-eket részesíti előnyben, és van, aki a VA-kat... Utóbbiaknak mélyebb a feketéje, de megvannak a jellegzetes problémái: [link] A black clush azt jelenti, hogy pont a szemből nézett részen a sötétebb részletek is a feketébe vesznek, miközben enyhén oldalról nézve előjönnek onnan. Még egy kicsit oldalabbról kezdődik a gamma és a színek elmászása. Az újabb típusokon persze ez nem annyira szembetűnő, de azért még megvan.

Az IPS újabb generációinak, mint pl. ami a Dellben van, nincsenek ilyen problémái, és a fekete is elég fekete, ha nem is annyira, mint a másiké. Csak itt meg bejön az a bizonyos felfénylés diagonális szögből, de már nem annyira, mint korábban. Részben azért is, mert nagyobb a transmittance és a kontrasztarány, így kisebbre vett fényerő mellett is elég fényes lehet a fehér, ezért tehát kevésbé is üt át a háttérvilágítás. Így filmezésre is teljesen jó tud lenni (korábban inkább a VA-kat ajánlották erre).

Munkára korábban is inkább az IPS-t ajánlották. Ettől függetlenül azért pl. az Eizo-nak is vannak S-PVA-sai a CG vonalban is.

(#19) Oliverda: Attól függ. Ha csak egy gomb lenne, akkor végig kellene lépkedni a bemeneteken (legalábbis a használatban lévőkön, bár ez nem ilyen egyszerű, mert pl. a HDMI-nél bejátszik a lefoglalom/felszabadítom). Itt meg néhány gyors érintés, és már ott is vagy.

(#20) Gergő_: Reklám, reklám... Ha nem adják oda a monitort, nem születik meg ez a cikk -- amire mellesleg sokan kíváncsiak voltak, mert új monitor lévén nem sok teszt van róla. És ha nincs cikk, nem kaptam volna meg a monitort. Szóval patt. :) Egyébként nem nagyon kell reklámozni őket. :D


Oliverda
(félisten)
Blog

Minimum 6 gombnyomás elérni a HDMI-t, arról nem is beszélve hogyha éppen nem vagy a monitor előtt akkor ugyebár először oda kell menj hozzá. Ergo egy ilyesmi kis egyszerű távvezérlő baromi praktikus lenne de sajnos ilyen "messzire" nem mentek el Dell-ék (sem).

A 2709W-ből is leginkább ezt hiányolom és a fényerő szenzort. Ápropó, ez utóbbi modell még csak 8 bites megjelenítésre képes alapszínenként, ugye?

[ Szerkesztve ]


dezz
(nagyúr)
Blog

Maximum 5, minimum 3: 1. alapmenü, 2. Input Source selector, 3. adott esetben a szomszédja, vagy további 2 gombnyomással bármely másik.

De itt nem kell erőt kifejteni, csak érintgetni, amit sokkal gyorsabban lehet csinálni. Én náhány nap után már 1s-en belül váltottam. :)

A 2709W is 10 bites. :)


dezz
(nagyúr)
Blog

De persze igazad van, ha már kvázi LCD-tévéként használható, megoldhatták volna a távirányítást, max. pár dollár többletköltséggel. Inkább arról van szó, hogy nem szokás, illetve azt is el tudom képzelni, hogy nem akartak direktebb módon konkurálni az tévégyártókkal. :)


Oliverda
(félisten)
Blog

Ahh...hogy ennél már alapból az éppen aktív bemeneten áll. A 2709-ből indultam ki ott ugyanis mindig legfelül van.

Tehát akkor elvileg a 2709-re is érvényes a "12 bites feldolgozás, 10 bites megjelenítés (alapszínenként)"? Rákerestem de a speceknél erre sehol sem találtam utalást.

"Na persze a mai videokártyákban (néhány igen spéci típus kivételével) alapszínek tekintetében máig 3x8 bites kép lapul a frame-bufferben..."

Eddig...

"The display controller has not been revised for the RV870. Instead, it has been developed from scratch. The new core offers very flexible display connection opportunities. Theoretically, it can output up to six video streams with 10-bit-per-component precision."

[link]

Gondolom nem véletlenül került minden HD 5xxx kártyára DisplayPort is.

[ Szerkesztve ]


dezz
(nagyúr)
Blog

Brekkéknél próbáltam ki az én kis módszeremmel: elkezdtem levenni a kontrasztot... :) Miközben a képernyőn egy szürkeárnyalatos ramp volt. De nem zavartatták magukat a lépcsők. :D Ellentétben pl. a C-PVA-s Samuval. Az eljátszotta a tengerhullámzás-effektet. :P

Nyilván ugyanaz a meghajtó áramkör van a kicsiben is, mint a nagyban.

Szerintem eddig is ki tudott jönni 3x10 bit, de azok a LUT felső 10 bitjei... (Sajnos ezt még nem sikerült letesztelni.) Valószínű az RV870-nél is erről van szó. Az nagyobb hír lenne, ha 3x10 bites lenne a frame-buffer... (És nyilván adtak volna már neki valami új nevet. Tudod, HiColor, TrueColor... GigaColor. :)) )

[ Szerkesztve ]


dezz
(nagyúr)
Blog

(Lecseréltem a cikk elején lévő képet egy kicsivel barátságosabbra. :) )


Picturemaker
(őstag)

Üdv!

Nem olyan régen próbáltam a Dell UltraSharp 2209WA monitort. Főleg Photoshop-os használatra, de arra nem volt megfelelő. Az olyan volt, mintha kevés árnyalatot tudott volna megjeleníteni. Ennek a monitornak a panelje is jobb (azt írtad, hogy nem sok a különbség), vagy "csak" az elektronikája? Mennyivel jobb a "kicsinél"? (bár ez így béna kérdés, bocs)

Hol van ez képminőségben az EIZO S2231-hez képest. Mivel nagyságrendileg ez az ára.(bár az csak 22")

Köszönöm.


Oliverda
(félisten)
Blog

Milyen progi tud ilyen szürkeárnyalatos ramp-ot? Erről a hullámzásos jelenségről tudsz mutatni egy képet?

Meg kell várni az RV870 részletesebb technikai doksiját, abban biztos benne lesz. :)

Szerinted az mitől lehet hogy bizonyos fekete háttérnél közelről nézve olyan mintha zajos lenne a kép? Pedig még csak nem is D-SUB-on keresztül van összekötve a VGA-val a cucc, tehát elvileg zajos nem lehet az átvitel.


Nyugdíjas
(nagyúr)

Például az EiZo monitor test tudja a szürke színátmenetet.


dezz
(nagyúr)
Blog

Attól, hogy a gyártástechnológia alapja ugyanaz, vagy legalábbis hasonló, még lehetnek jelentős eltérések a minőségben.

Nos, netes infók alapján én valószínűnek tartom, hogy pl. az Eizo SX2462W-ben (és még néhány más monitorban) is ugyanez a panel van... Persze az Eizo bizonyára külön válogatott paneleket kap, és a meghajtó elektronika is kihatással van a képre (nem csak digitálisan). Szóval, van különbség, de azárt nem ég és föld. Bár, minden relatív, valakinek a kicsi is nagy tud lenni.

Nem ismerem az S2231-et.

Oliverda: Papita? Mert akkor gondolom, az FRC-t látod... :) Ugyanis, a 2209WA panelja natívan 3x8 bites, de mivel az elektronika 10 bites, FRC-vel oldják meg a többit. Persze ez jóval kevésbé látványos, mint a TN-ek (többségének) 6 bit + FRC-je, mivel itt 2 bittel kisebb helyiértékről van szó, azaz negyed olyan finom intenzitáskülönbségekről.

Egyébként, a natívan 10 bites panelok (legalábbis az összes, amit eddig láttam) is alacsony szinten 8 bit + FRC-sek, de valami ügyesebb FRC-t alkalmaznak ("A-FRC").


dezz
(nagyúr)
Blog

Amúgy most látom, hogy te végig a 2709W-ről beszéltél. Mert én a 2209W-ről, csak kicsit fáradt vagyok. :D De mindegy, mert az is 10 bites, amit ha máshonnan nem, innen lehet tudni: "1,07 milliárd szín" [link] Viszont akkor valószínű, hogy natívan 10 bites panel van benne, azzal a bizonyos lower-level A-FRC-vel. De jó szemmel azt is lehet látni (közelről).

(A 2209W-nél meg azért írnak csak 16.7 millió színt, azaz 3x8 bitet, mert azon nincs DisplayPort. De attól még 10 bites.)


atike
(nagyúr)

Irígylem azt, aki ennyire bele tud mélyedni egy látszólag (vagy számomra) oly egyszerű témába mint pld a monitor.... :) Jó cikk, gratulálok hozzá! Sok ilyen kell!

A saját T220HD monitoromról is jó lenne olvasni egy ilyen cikket... :)


madgie
(titán)

Bezony Eizo ide, Eizo oda, az S-PVA-s S1931-emnél kicsit "jobbról retusálok", különben egybefolyhat az RGB 2,2,2 a 0,0,0-val, az meg kinek jó? :)


Integra
(titán)

atyavilág, ez már hardcore felhasználás:)
nekem általános felhasználásra, játékra, hd-ra kell egy pva-ips panel, fene tudja melyik jobb, tökéletes nincsen, csak ideális felé közelítő:)


Xero
(nagyúr)

Egyszerűen kiváló teszt, nem tudok rá mást mondani! :)
Lassan bennem is érlelődik a monitor csere, kezdem kinőni a 20"-os MVA-t. Azt hiszem ez pont kiváló választás lesz, az ára is korrekt a szolgáltatások, pedig nyami! :)

üzenetek