[Re:] [Elrood:] Azok a régi notepad-es idők... - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


mbalint987
(aktív tag)
Blog

A suliban a mai napig webprogramozásra Notepad++ programot használunk, ami mint tudjuk, nem IDE, szóval nincs kódkiegészítés, nincsen szintaktikai elemzés, csak egy kis kódszínezés. C#-hoz fel van rakva a Visual Studio, az oktatási intézmények számára ingyenesen elérhető PhpStrorm-ot viszont nem hajlandóak bevezetni, pedig ég és föld programozni egy IDE segítségével vagy anélkül.


MineFox54
(őstag)
Blog

A PHPStorm nagy királyság :), én is örülnék neki... Pedig a funkcióinak 1/10-edét sem használom ki szinte.


updog
(senior tag)
Blog

HTML-t én Dreamweaverben kódoltam anno 2000-es évek elején, volt benne minden mi szem-szájnak ingere :) Persze nem is volt igaz az "internet hiányában" feltétel. Jó kis 14.4K betárcsázós net, sejj :DDD

[ Szerkesztve ]


elithun
(őstag)

Én munkában is mai napig Notepad++-ban kezdek neki a web alapú dolgoknak. :D Aztán mikor kezdi kinőni magát, akkor megy át Netbeans-es projektbe.
Egy IDE azért csodákra képes. C# tudásom sehol nem lenne, ha nem lenne imho olyan menő a Visual Studio manapság, mint amilyen. Elég sokszor fogja a kezem. (Persze sokszor pont amiatt szívok. :DDD )


SunyaMacs
(aktív tag)
Blog

vi ;]


Gdi
(senior tag)
Blog

"Kódkiegészítést használó IDE volt egyáltalán 2000-2004 környékén?"
Borland Delphi 7 tudott.

[ Szerkesztve ]


Cucuska2
(őstag)
Blog

Mi nálunk (matematikusi szak) volt egy tanár, aki mindenkivel elkezdett üvölteni, aki C++-t nem vimben ír, és rosszul használja a billentyűzetparancsokat. Amennyire meg kell tanulni programozni, arra egy CodeBlocks is bőven elég lett volna, de nem, két vim ablak, mert csak úgy a jó. Látom a rációt mögötte, csak nekünk feleslegesen sok és túlbonyolított.


dabadab
(titán)
Blog

VIsual Studioban '97 (vagyis az első VS) óta van Intellisense (ez csinálja többek közt a kódkiegészítést is). Azelőtt meg már bőven volt ctags, valamikor a nyolcvanas évek óta, a UNIX világban mindenki azt használta.

A notepad az mondjuk szerintem soha nem volt semmire sem alkalmas, a 64 kbyte-os max. fileméret meg kifejezetten tragikomikus volt.


ivana
(Ármester)
Blog

Főleg, hogy még ma se tud highlightningot pedig onedriveban is sikerült megoldani, hogy működjön.


Elrood
(őstag)
Blog

Bocs emberek, hogy nem reagáltam eddig, álláskeresés időszakban vagyok és kicsit összesűrűsödtek az interjúk :).

Csak úgy általában. Windows alatt én is nagy híve vagyok a notepad++-nak, de eléggé jön fel nálam a Visual Studio Code. C/C++/C# marad a VS.
Linux alatt gedit-et használtam, ami nem c/c++, de ott is már inkább Code-t használok.
Vi-vel anno próbálkoztam, de az nekem egyszerűen túl bonyolult :).

(#9) dabadab
Ma már egy pokol lenne használni. Gyakran txt megjelenítésre is alkalmatlan.

[ Szerkesztve ]

üzenetek