üzenetek

hozzászólások


LLKobe
(veterán)
Blog

Ez nagy királyság. :C Én életem első PC-jét akartam újraépíteni, de hely hiányában elvetettem az ötletet. Pedig mekkora frankóság volt:

Celeron 566Mhz
64MB RAM
S3 Savage 16MB VGA
20GB Maxtor vinyó
Windows Millenium

A legjobb játékos órákat töltöttem akkor, MOHAA, Hitman 1, Soul Reaver, Clive Barker's Undying, Return to Castle Wolfenstein, Project I.G.I, Tomb Raiderek stb....

Fotelt a TV elé toltam, TV-OUT-ra rákötve a TV RCA kábellel, és ment a csapatás :D

[ Szerkesztve ]


--HARDCORE--
(senior tag)

Az a "Quick race" pont a legjobb, nem is tudom hogy 1:28 vagy 1:26 vagy milyen időket mentem annó rajta, persze úgy, hogy végig kell vinni a karriert és utána egy combosabb járgánnyal kell ezt a versenyt betölteni.
Lancer EVO az egyik kedvenc. ;)
Nitró, lehető legkevesebbet kanyarodni, és a legkevesebbet ütközni. :D
A végén érezni, hogy kevés a 384MB RAM, szegény gép gondolkodott mi az a tálca. :DDD
Valahogy vertex shaderek nélküli kártyán (Leadtek MX4000-rem volt annó) jobbnak érződik (főleg ez a pálya és persze az idő üldözés rajta) mint mondjuk most egy 780TI-vel.


Robi BALBOA
(őstag)
Blog

Nagyon pöpec kis írás! :C
Ez a gép, akkor az elérhetetlen kategória volt, álmodni sem mertem róla. :DDD

A játékválogatás nagyon nagyon jó, kötelező alap darabok.


iMaverick
(addikt)
Blog

Szokásos bacsis minőségű cikk. Jó volt olvasni!

(#1) LLKobe: én meg sem próbálkoznék ilyesmivel... Életem első PC-je.. 386DX40, 2MB ram, 120MB (Conair?) HDD, Hercules monokróm kijelző... Régi szép idők... :B

[ Szerkesztve ]


sixpak
(nagyúr)

Nagyon jó lett. :R
A játékok meg nosztalgiabomba. :C

[ Szerkesztve ]


i400
(senior tag)

Nekem mondjuk nem kell újraépíteni, mert megvan mindhárom elrakva :DDD


DarthSun
(nagyúr)
Blog

Nézem a címlapot, no végre egy nekem való cikk :C Persze azt is tudtam egyből hogy Te írtad.


GoodSpeed
(őstag)
Blog

Régi szép idők. Ma meg semmilyen támogatott OS-t nem tud feltenni rá az ember... még talán Linuxot sem.


--HARDCORE--
(senior tag)

Nem is arra van, új gépre sem tudsz natívan pcie-pci átalkítók és egyebek nélkül feltenni semmi mást csak a spy10-11-et.
De a "végtelen" tuning lehetőség nagyon hiányzik. Ez a szorzózáras XMP-s baromság undi.


3shae
(aktív tag)

A cikk nagyon jó, de visszaemlékezve a korra, a Pentium 3 már nagyon nem játszott volna. Értem úgy, ha akkor meg tudtam volna venni egy ilyen VGA-t akkor biztosan nem P3-ra építettem volna gépet :)


Vesa
(veterán)

Kiváló nosztalgiázós cikk!

Életem első PC-je egy XT volt. :DDD Ebből is látszik micsoda vén hülye vagyok már. A 486 Dx2/66 már NASA szint volt. GYakorlatilag minden érából volt épített gépem, a legbüszkébb egy Supermicro alaplapra épített dual CPU-s Pentium Pro (200 MHz) rendszerre vagyok. Ezen még Windows NT 4.0 ment, azon rendereltük a 3D Studio R4-ben összebénázott animációkat, ezt leszámítva alig volt olyan program, ami képes volt kezelni vagy kihasználni.

A legdurvább időszak nekem egyértelműen a Pentium 4 éra volt, életemben nem gyűlöltem a PC-t annyira, mint akkor (a 286-os időszakot leszámítva...jumperelés rulez, bár ez még utána jódarabig jelen volt sajnos). Egyszerűen nem lehetett lehűteni, olyan visítást rendezett bármilyen CPU hűtő mintha egy ipari központban lenne az ember, nem beszélve a lokális fűtőkazánról amit a szobában emulált. Akkor tanultam meg a módját, hogyan kell egy PC-t úgy működtetni, hogy maga a gép 2 szinttel lejjebb van a garázsban.

[ Szerkesztve ]


Fred23
(nagyúr)

A PIII-S nagyon versenyképes volt azért egészen sokáig, a sima PIII sehol se volt hozzá, teszteltem már magam is párszor, de mondjuk egy GF3 azért szerintem is jobb választás lett volna ehhez a procihoz. De nem mondanám azért, hogy irreális választás ez a proci és VGA kombó, mert ez a proci kábé ott van erőben, ahol egy 1.8-2.0 Willamette, vagy egy 1.6-1.7-as Northwood.

Nekem az hiányzott a cikkből, hogy nem voltak fps mérések, se több, versengő konfig... -ez így csak egy kis bemutató, ami a semminél azért persze jobb, de úgy tudtam volna örülni valami olyasminek, mint mondjuk 2 korhű -Intel és AMD- konfig csatája teszem azt 2001 nyaráról. Akár oldalanként több procival, és mindegyiket lemérve több korhű VGA-val, több játékban. Legközelebb? :)

[ Szerkesztve ]


DarthSun
(nagyúr)
Blog

Hasonló teszthez előkészítettem a CPU- kat, de végülis nem nagyon csipkedem magamat, úgy vettem észre hogy az ilyesmi nagyon kevés embert érdekel, max 1-2- őt, köztük Téged. Magam tisztában vagyok a Tua széria előnyeivel, gondoltam hogy részletes tesztekkel is vázolni kéne, de nemigen érdemes, sok hasonló tesztem, blogban vagy retro topikban, 0 hozzászólással futott ki... :U

Tehát úgynézki érdemesebb ilyen bemutató jellegű, tömörebb cikkeket készíteni, a részletes adatokat nemigen nézik át - lehet hogy idejük sincs az embereknek rá, a napi teendők, munka, család mellett :U


Egon
(nagyúr)
Blog

Na igen, nekem GF 4 Ti 4200 volt, 1.6A P4 Northwood proci mellé (alapórajelen valóban pariban volt a Tualatin, de azon a P4-ek lazán mentek legalább 2 GHz-en - én így használtam alulfeszelve, de volt aki jobb lapban 2.4 GHz-en is mentek, az ellen pedig már nem volt versenyképes egy P3-ra épülő architektúra sem);a P3-ak idején inkább GF3 volt.

A cikkhez: anno én is áhítattal néztem pár konfigra, ami kimaradt az életemből: ilyen volt az MMX korszak (P1-ről egyből 300-as Celeronra váltottam), vagy éppen a Tualatin (600-as Cerkám volt 900-on hajtva, ha jól rémlik, azt cseréltem P4-re), de különösebben nem vágyom már rá: anno a 600-as Celeron idején építettem az asszonynak egy netezős gépet, 233 Mhz-es MMX procival, de tetű lassú volt az én gépemhez képest, így el is múlt a nosztalgia... :)

[ Szerkesztve ]


Fred23
(nagyúr)

Én úgy vagyok vele, hogy leginkább magamnak csinálnám, ezért mindegy, hány hozzászólást kapna. Az biztos, hogy ha csinálsz egy ilyen részletes tesztet, nem fogom kihagyni, ha tudok a létezéséről. De lesznek procik a másik oldalról is? Az Athlon (Thunderbird) 1400-as felveszi a versenyt az 1266-os PIII-S-el például, és ezek szinte teljesen együtt jöttek ki időben (2001 június: Athlon, 2001 július: PIII-S). Ha pedig lesz 1400-as PIII-S, ami már 2002 januárja, akkor úgy igazságos, ha bejön a képbe a Palomino Athlon XP 2000+ is, illetve P4 felől a 2.2-es NW.

Egon: Igen, a húzás még egy jó kérdés, ha az is ér, akkor az jelentős befolyásoló tényező, mert pl. az 1400-as Athlon tippre hajszállal veri az 1266-os PIII-S-t (ami időrendben az ellenfele), viszont az Athlon közel se húzható annyira, mint a PIII-S. Ilyen lehet még az SD-DDR szerepe is: Athlonhoz ér egy DDR-es lap, ha a PIII-S SD-st kap? (Volt DDR-es lap is mondjuk alá, de nagyon megkésve, ütné az időrendet.)

[ Szerkesztve ]


DarthSun
(nagyúr)
Blog

A másik oldalról ? ...egy blogban, cikkben nem, ahhoz nem elegendő az 1 próbaállomás, valamint ha részletesen előadom nem fér bele egy blogba, cikkbe, pld csak az SS7 is nagyon hosszú lett.. Másik cikkben esetleg jöhet utána az AMD oldal. Ha egyáltalán tesztelek, magamnak nem annyira fontos, tudom hogy hogyan teljesítenek ezek a konfigok. Javaslom hogy készíts ilyen nagyon részletekbe menő elemzéseket Te.

Lehet azonban hogy mellőzöm ezeket a részletes teszteket, szépen elpakolom a procikat vissza a helyükre.
És inkább tömörebb gondolatokkal, elborult hasonlításokkal jövök...bár sztem az meg még kevesebb embert érdekel... :DDD


Vesa
(veterán)

Szerintem jól látod, ilyen részletességű tesztekre nincs már nagy igény, pár hardcore retrózón kívül ez már nem érint sok embert. Én végigéltem ezt a korszakot, szeretem is a témát, de én sem olvasnék már végig egy tesztet arról, hogy mit produkál egy 20-30 éves CPU a másik 20-30 éves CPU-val szemben, mert minek? Nosztalgiából viszont végigmegyek egy bemutató cikken, ami felidézi a régi emlékeket.

Egyebekben, a nagyon korai érát leszámítva azért fellelhetőek tesztek, akár az akkori nyomtatott sajtóból, akár angol nyelven azoknak a közösségeknek a találkahelyén, akik ezt hobbi szinten művelik.
Abban viszont igaza van a kollégának, hogy ha valaki ezt hobbiból csinálja, akkor végülis nem számít, mekkora rá az igény. Bár egy cikk megírása rengeteg idő és ha nem nagyon érdekel senkit, akkor nem sok értelme van rászánni az időt.


DarthSun
(nagyúr)
Blog

Van igazság az egészben, bármelyik irányból nézzük. Némelyik tesztsor nekem is tudott újat mutatni ///pld : 486 PCI-VLB(a VLB- t vártam győztesnek, aztán a PCI lemosta), majd a K6-III+ vs Katmai is tanulságos, valamint a már említett S7/SS7 megatesztem, nagyon átrendeződik a sorrend, modern SS7 lappal, a régi procikat nagyobb FSB- vel hajtva. Tehát némelyik, ha úgy vesszük tanulságos lett a magam számára is, de ha további papírformát tesztelünk, azt már mindenki tudja ezer éve, hogy melyik retro konfig, mit muzsikál, nincs új info...tehát itt érdemesebb a mi lett volna ha teszt, a hardveres vagy szoftveres overkill, ezt kevesen tesztelik, de viszont a legtöbb ember naptárazós, eleve skippeli az ilyeneket.


Vesa
(veterán)

Legtöbb ember szerintem a saját szemszögéből nézi. Tehát ha pl. az írás arról szól, hogy XY hardverből hogyan hozható ki, hogy XY szoftver jobban menjen a gyakorlatban, az érdekesebb számára, mint nyers adatokat olvasni arról, hogy XY 20 éves CPU 0,05%-kal jobban megy valamilyen esetben. Ez egy hobbistának érdekes, meg egy szakembernek, de egy téma iránt érdeklődő laikusnak nem sok jelentőséggel bír.

Másik nagy kedvenc témám a cégek által levedlett, aztán gombokért megvehető dual CPU-s workstationok. Ott is azt látom a tesztvideókban, hogy azok a nézettebbek, ahol valami látványos téma van. Pl. XY játék vagy grafikai alkalmazás hogyan muzsikál a gyakorlatban akkor, ha a legköltséghatékonyabb N/Z konfig van alá építve. Néha egyébként meglepő, milyen erősek még a 10éves WS-ek is pl. sokszálas renderelésben (itt 48-96+ magokról van szó). De ha csak le lenne írva adatként, valószínűleg fele annyi embert se érdekelne az egész.

[ Szerkesztve ]


DarthSun
(nagyúr)
Blog

Egyetértek.
Sokszálas modernebb procik ?, inkább időben szoftveresen visszafelé érdekes(számomra), hogy egy újabb gépen hogy megy az XP vagy a Win98(ez nyilván csak egyszálas). Pld Win98 a PCIe C2D- n, vagy az XP a Zen- en.
No, mondjuk hogy pontosan egy adott év jobbfajta, vagy csúcsgépe mit megy, azt mindenki tudja, tehát nem ad új infót, ellenben egy jól irányzott overkill, teljesen új oldalról láttat mindent, de ugyanúgy nem érdekel senkit...


Vesa
(veterán)

"egy jól irányzott overkill, teljesen új oldalról láttat mindent, de ugyanúgy nem érdekel senkit..."

:)) Azért vannak akiket igen, csak kevesen. De amúgy tökéletesen egyetértek!


ityam
(senior tag)
Blog

Nem írtad a konfignál hogy milyen a monitor. Képekről látom hogy CRT, ami jó kiindulási alapnak, de a VR szemüveghez kéne legalább egy 100HZ es monitor. Ez tudja? Képek alapján nem ismerem fel.
Megfelelő monitor beszerzése sem könnyű manapság 3d szemüveghez.

Szerk: bár mégsem vagyok meggyőződve hogy crt a képek alapján. a nagy hátát nem látom egyik képen sem, csak a talpból sejthető, hogy nagy terhet tart, de nem tuti(nekem)

[ Szerkesztve ]


nuke7
(veterán)
Blog

"Elég meredek látni, hogy a 2000-es évek elején egy felsőkategóriás, tehát még nem is csúcskategóriás gamer gép belekarcolt a 400 ezer Ft-ba.
Ez olyan, mintha most 2-3 millió Ft lenne egy asztali gép. Elborult árak vannak most is, még talán így is, hogy a VGA árak a bányászláz után mérséklődtek, de azért úgy gondolom, 20 évvel ezelőtt sokkal keményebb volt kiizzadni egy gamer PC árát.
"

400 000Ft-nak 2000-ben ugyannyi a vásárlóereje, mint 1 005 881 Ft-nak 2021-ben - azóta mondjuk romlott mondjuk 30%-ot, szóval mondjuk [B]400 ezer akkor olyan mint most 1 300 000. Nagyon nem 2-3 millió :N
Teljesen reális, nem lett olcsóbb semmi :(

[ Szerkesztve ]


3shae
(aktív tag)

Szóval a lényeg, ezek a kártyák korhűbbek egy 1.6-os Northwood p4-gyel (szigorúan 2,4GHz-n járatva) 2x512 mb rammal. Na az volt gamer gép 2002 körül. :)


Pikari
(őstag)

Király. Én 2002-ben amd k6/2 @ 400-al toltam, ami kb 5 évig szolgált 1999-től 2004 elejéig. Videókártya elég sok megfordult benne, persze a platform és a CPU eléggé limitált abban, hogy az újabbnál újabb csodákat hatékonyan ki tudjam használni benne.


Robi BALBOA
(őstag)
Blog

Szerintem 400k 2000-ben sokkal többet ért mint most 1,3misi.
Persze ami biztos, hogy nem lett olcsóbb semmi. :(

Max azért érezzük úgy, hogy "jobban" meg tudunk venni valamit, mert már saját keresetünk van, akkoriban meg ugye a szülők adták rá a pénzt plusz amit tudtunk össze dolgozgattuk nyáron, aztán nehezen csöpögött össze egy egy cuccra a lóvé.


flymi
(addikt)
Blog

És a cpu hűtő? :D

Már abban az időben is voltak ütős cuccok amik mára kábé beszerezhetetlenek.
Érdemes rákeresni néhányra, vannak köztük érdekes formájúak, színesek, jó hűtőképességűek.
-Cooler Master Aero1 ASBV73U1
-Coolink H1T / H2T
-Fortis Tech Monster 90
-Glacialtech Limba 2000 / PRO
-Just Cooler P-1000 / P-5500
-Kanie Hedgehog 238
-Kuthtec KTM2101 CHAOS Copper Core
-Millenium Thermal Glaciator
-nPowerTek TTIC NPH-201
-OCZ Goliath / 2
-Sibak AC06725TH / AT01515B
-Swift MCXC370
-Revoltec Avalanche
-Taisol CMK702151A
-Thermaltake Dragon Golden Orb / Mini Golden Orb / Super Orb
-Thermal Transtech NPH-2
-TS Heatronics Zen cpu radiator
-Zalman CNPS3000-Plus / 3100-Plus / 3100-GP / 5000-Plus / 5100-Cu / 6000-AlCu / 6000-Cu


eldiablo
(addikt)
Blog

Igen. Bár 2002 végén már volt 2.8-3.0 Ghz-es P4 is. :K

Én vártam 2003 karácsonyáig a P4C800+2.8Ghz-es Northwood CPU-ra és 4x256MB DDR400-as konfigra. Előtte TUSL2C + 1Ghz körüli P3 volt 2x128MB SDRAM-al.
A P4-es máig meg van. :K

[ Szerkesztve ]


nuke7
(veterán)
Blog

2021-Ben 400k 2000-es “árfolyamon” fillérre pontosan kb 1 millió volt. Ez tény.
2023 elejére tovább romlott, saccoltam az 1.3-t de nem lehetek nagyon messze.

Szóval többet biztos nem ért… ha azt szeretnéd mondani, hogy mostmár több ember engedheti meg magának h kiadjon 1.3 misit egy gépre, akkor valsz igazad van, mert az életszínvonal szerencsére emelkedett azóta… de nagyon nem 2-3 millió forintnak felel meg az összeg. :N


icp1970
(senior tag)

De jó.Tetszik. :K


Lars
(őstag)

Jó kis vas, én ebben az időben már az AMD vonaton zakatoltam, 1600 + majd később 2800 + Athlonnal, a Gefoce 4200 is alap volt, majd később a Radeon 9800 Pro. :D

Jó idők voltak, itt már stabilak voltak a gépek is, talán a hűtő felhelyezése után már nagy izgalmak nem voltak. XP-korszak már azért kevesebb ősz hajszálat generált :DDD


3shae
(aktív tag)

Én 2001-ben váltottam p3-ról egy Willamette p4 1.6 GHz rendszerre, majd attól a cpu-tól gyorsan megszabadulva 1.8-as Northwoodra nyergeltem át. Ez a cpu egészen 2005-ig megvolt, és az első pillanattól kezdve 2.53GHz-n használtam.


nuke7
(veterán)
Blog

nekem fogalmam sincs az évszámokról... :DDD
azt tudom, hogy 2002-2005 között építettem első sajátbejáratú gépemet, amin nem kellett osztoznom és amd barton volt... :U és talán egy geforce 4 mx volt benne...

[ Szerkesztve ]


eldiablo
(addikt)
Blog

Nekem 3Ghz felett volt az órajel kb egész életében. Emlékszem nálam egyszerre ment a CD írás meg a Winamp akadás nélkül, cimbinél meg akadt a Celerongyos rendszeren. :D

10+ év után váltottam le egy Q8200-ra majd azt pár nap után egy Phenom II 955 BE+ HD6850 CF-re. Azóta meg... Ugyan annyi nincs mint Bacsisnak, de már nem darabra, hanem kilóra mérem a procikat... :DDD


Fred23
(nagyúr)

Szerintem az nem baj, ha valaki személyesre veszi, és valami olyat vizsgál a régi konfigokkal, ami abban az időben nagyon foglalkoztatta. Nekem például ilyen lenne a Deus Ex (2000) teljes feltérképezése, ami mondjuk úgy 90%-ban már meg is történt. Aztán meg -hogy ne csak DX7 legyen- bevenném OpenGL-re mondjuk a RtCW-t, hogy legyen még +2 olvasóm. :D Két játékkal szerintem már szuper tesztet lehetne csinálni, ha Intel és AMD oldalról vennék hozzá legalább 3-3 procit, meg 3 db, a korszakra jellemző VGA-t, amiket az összes procival lemérnék. Annyira nem sok mérés ügyesen csinálva. Más tészta, hogy nem szeretnék saját blogot Logout-ra, és eddig ezt el is kerültem.

3shae: Én 900-as Athlon TB-ről váltottam Athlon XP 1800+-ra 2002-ben; a 900-ast imádtam, és kifejezetten erős procinak számított 2001-ben, de a Deus Ex-hez kevés lett, pedig nem voltak hatalmas igényeim, csak annyi, hogy sose akadjon. És sajnos nagyon zavaró volt számomra, hogy az új proci már nem kerámia tokozást kapott, egyszerűen gagyinak hatott, mert más volt a tapintása, súlya. Azóta érdekel, hogy az utolsó kerámia tokozású Athlonnal elérhető -e az akkor áhított fps szám a minimumoknál. /Kábé éppen, de ez már olyanoktól is függ, hogy milyen oprendszer, alaplap, RAM, telepítettem -e hangkártyát, és ha igen, milyet... -de a lényeg, hogy a kulcs valóban a proci, azon múlik leginkább, Deus Ex-ben mennyi az annyi. Az 1400-as Athlon TB már nem esik be 24 fps alá szinte soha./

[ Szerkesztve ]


Robi BALBOA
(őstag)
Blog

Az 1.8-as Northwoodot alap feszen 3ghz fölé lehet húzni. ;]

#29 nuke7: 400k-ból felénk vidéken 2000-ben vettél két telket(jobb esetben volt rajta még valami kis ház is), most 1,3misiből nem igen veszel semmit. Ok, hogy a statisztika mit mutat, mennyi volt a forint elértéktelenedése, de én annak hiszek ami kézzel fogható.

[ Szerkesztve ]


nuke7
(veterán)
Blog

de az a lényeg, hogy kevesebb ember tudott két telket venni akkor felétek mint ma :)

meg hogy pontosítsunk: nem minden termék számít ugyanakkora súllyal az inflációs termékkosárba... telket nem veszel minden hónapban de mondjuk még évente se, ahogy mondjuk autót már válthatsz évente... fogyasztóként :U

[ Szerkesztve ]


Robi BALBOA
(őstag)
Blog

Magyarán bizonyos esetekben igaz lehet az 1,3misi és a 2-3misi is. Mondjuk a magyar kapzsi mentalitást ismereve inkább az utóbbi lesz (sajnos) az ami közelít a valósághoz.


plömplöm
(őstag)
Blog

"Az Intel 815 nevű északi híd mellett itt már megtaláljuk a “klasszik” déli híd kialakítást is, amiből az ICH2 került az alaplapra. Ez vezérli a PCI portokat, a 2 eszköznek ATA66, illetve másik 2 eszköz számára biztosított Ultra ATA100 szabványú IDE eszközöket, továbbá a hátlapon a 2 szem USB portot, amelyet tüskesori kivezetés formájában további 2 porttal tudunk kibővíteni.
Az alaplap szélén találunk még egy CNR foglalatot amelybe faxmodemet lehet rakni."

nem, az ich2 2x2xuata100max. és az ich2 a superio konnekt, azaz bill, egér, fdd, parport, sorosport. lan is jöhet ki belőle.

a cnr meg nem csak annyi, hogy faxmodemet lehet rakni, mehet abba lan, hang.


bacsis
(Közösségépítő)
Blog

A Monitorral csaltam :)
A múltkor "szétszedtetek+ hogy milyen gyarló vagyok, hogy LCD-t használtam... "ráadásul Wide"-ot
ezúttal is LCD-t használtam, valami 19colosat... a trükk az hogy egy CRT monitor házába van beépítve :))


Fred23
(nagyúr)

2001-ben már volt néhány egészen jó LCD monitor, és szokott is lenni belőlük aprón meglehetősen olcsón. Nekem csak egy kicsit sikerült szereznem minőségi panellel, valamilyen kezdetleges PVA, ha jól emlékszem, de eszembe nem jutna CRT-re cserélni, és fillérekért jutottam hozzá.

Sötétben a 2001-es és a 2019-es monitor. Hümm.

[ Szerkesztve ]


Plazmacucci
(félisten)
Blog

Durva, hogy ezt már retrónak nevezik. Nálam a PC gaming aranykora kb a Radeon 4xx0/5xx0 szériák királyságával véget is ért. Jelenleg már vagy 5 éve egy GTX 1070-et nyúzok, nem is tervezek váltani. Nem éri meg.


Gave
(addikt)

Ilyesmi volt a "dedikált" Heroes III RoE gépünk, csak talán annyi különbség, hogy RIVA TNT2 32MB volt benne. Mondani sem kell abban a gépben benne volt a használati idő :))


DarthSun
(nagyúr)
Blog

Brutál amúgy hogy így visszatekintve a CRT milyen eszméletlen szemrongáló. Mióta filléres lett az LCD, beszereztem kettő Dell profi korabeli LCD- t(1280x1024) a próbapadhoz. A kisebbik 17"- os rosált, a 19- es ok most is, de a kisebbik helyére vettem egy Acer 22"- os VA- at. Hú...hát nagyon jó képe van, sőt a nem natív felbontásokban is sokkal-sokkal jobb mint egy CRT, úgyhogy az utóbbi egy nagyon-nagyon felejthető technológia....

[ Szerkesztve ]


Gave
(addikt)

Gondolom az sem segít, hogy legtöbbünknek nincs olyan elhelyezési lehetősége, hogy a CRT-t ne kelljen sokkal közelebbről nézni mint a laposokat :D. VA-t én is szeretem, sokak javaslásával szemben ;).


Silenzio
(addikt)
Blog

Nem értem, ha 2001-2002 a célidőszak, miért építene valaki P3-as gépet. Én 2002-ben vettem egy Athlon XP konfigot, szerintem ezt oda-vissza verné, pedig elég budget gép volt.


Pikari
(őstag)

Az csúcskategória volt akkor. Kevés embernek volt olyan akkoriban. A tipikus usernek valami pár száz mhz-es szutyok volt ekkor.


3shae
(aktív tag)

Így van. Azt mondták akkoriban a Tualatinra, hogy too late in, hiszen már mindenki Athlon XP-re vagy P4-re nyergelt át, p4 esetében teljesítményétől függetlenül.


nuke7
(veterán)
Blog

Szerintem a régebbi jobb bevilágítás szempontból, de színhelyesség, mozgás megjelenítés, villogas, stb vajon milyen ..? :U


DarthSun
(nagyúr)
Blog

Végülis akár kisebb szobában is el lehet helyezni a CRT- t is, de persze mindenképpen több helyet foglal, pld az asztalt akkor el kell húzni a faltól valamennyire, hogy meglegyen a betekintési távolság. De én nemigen foglalkoznék már evvel. Egy LCD sokkal jobb képet ad, 1920x1080- hoz nem is tudom milyen CRT kéne, 1600- ban is már gyenge a képe a jobbaknak is. Az LCD meg FHD- ban is lazán, erőlködés nélkül műkszik.

üzenetek