[Re:] [erdoke:] Magyarul állunk - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Dany007
(veterán)
Blog

Na igen. Ez tény : ) El se tudom képzelni mi lesz itt a megszorítások után.
Ugye akik még úgy csak csak megélnek, na azok már nem fognak tudni. Ergo meg fog nőni a bűnözés. Nem is kicsit.
Sok emberben megvan rá a hajlam. Csak mivel eléldegél, így kevés a motiváció rá, hogy ez előjöjjön. De minél többen süllyednek minél lejjebb, annál több ember fogja átlépni azt a határt. Csúnya világ lesz.


lúzer
(veterán)
Blog

nem véletlen hogy ennyi gázpisztoly fogy

mndenki készül a háborúra


erdoke
(titán)
Blog

Már csak az a kérdés, hol találunk 40 évnél fiatalabb, elszánt kormányzót az átmeneti időszakra, aki aztán végre képes lesz valódi demokráciát szervezni ebben az országban...
Hogyan tudjuk kipucolni az öszes jelenlegi párot a politikából, hogyan tudunk értelmes választási törvényt alkotni (kopogtatás nélkül, lehetőleg egyetlen fordulóban, maximum 250 képviselőre, közvetlenül megválasztott, erősebb jogkörrel felruházott köztársasági elnökkel).
Nem látok más kiutat, 20 év után elölről kell kezdeni, valahogy alulról építkezve. Elég reménytelennek tűnik. :O


lúzer
(veterán)
Blog

főleg hogy nincs rá igény :U

úgyse hiszik el a nyuggerek, meg a segíjezettek hogy vége a dalnak
majd ha üresen jön a postás, akkortól számítva 2 hónap

és ugye ők vannak többen, nem a dolgozók, tehát mindig azt szavazzák meg hogy nekik legyen segíj, nem pedig hogy normális gazdaság legyen

szükségszerű az összeomlás


erdoke
(titán)
Blog

A gazadasági probléma csak tünet, a kórságot is meg kell szüntetni. Ahogy a Bokros-féle tüneti kezelés sem vált be hosszú távon, a mostani sem fog, ha nem forgatjuk fel a kialakult áldemokratikus rendet.


erdoke
(titán)
Blog

Amennyire lehet, továbbra is gazdasági-szociális szemszögből szemlélve, olvasásra ajánlom ezt a cikket, de még inkább a hozzá fűzött kommenteket.
Hihetetlen, hogy ma Magyarországon ilyet leközöl egy nagy múltú napilap. A hozzászólások nagy része színvonalasabb, ráadásul messze közelebb áll a realitáshoz.


Wolverine
(félisten)
Blog

Hogy ki akar kölcsönt felvenni válság idején? Pl. egy vállalkozás, amelyik talpon akar maradni, vagy neadjisten fejlesztenie kellene az eszközeit :U


Dany007
(veterán)
Blog

Hát szerintem most a vállalkozásoknak és a magánszemélyeknek is az a legnagyobb bajuk hogy már a jelenlegi hiteleket sem tudják visszafizetni.
Meg lehet nézni, hogy azok a cégek, vállalatok dőltek be legelőször, akik hitelből éltek.
Aki talpon maradt az vagy kinyögi a hiteleket, vagy saját tőkéből képes gazdálkodni. Ami nem is gond. Talán észhez téríti mindkét felet.

Tavaly előtt karácsonykor volt 'hír', hogy a magyarok még a 20 ezer Ft.-os mikrót is hitelre veszik. Már akkor éreztem h itt baj van. De persze lövésem se volt válságról meg ilyesmi nehogy félre értsd nem értek én hozzá. Csak amikor az ember meghallja, hogy 20 ezer Ft.- ra is hitelt kell felvenni ott már gond van. Ez főként az emberek butasága, amire a bankok csak rájátszottak.
Az utóbbi időben már szinte semmi sem kellett a kölcsön felvételéhez. Amit az emberek / cégek ki is használtak.A bankok meg csak adták a kölcsönt meg adták, amikor valójában az a pénz nem is létezett... Mivel ugye a futamidők 2-5-8-10-20 évesek is lehettek. Aztán egyszercsak elfogyott a bankok pénze is.
De mivel most pont a hitelekkel vannak szarban az emberek is meg a cégek is nem hinném, hogy 'adósságrendező' hitellel próbálnának meg kikászálódni. Szerintem. Van amikor persze ez megoldás, de szerintem ez már totális eladósodáshoz vezet.
Elvégre ha a jelenlegi hiteleimet se tudom fizetni, akkor egy 3-4.-et szintén nem valószínű.


Wolverine
(félisten)
Blog

Ha modernebb gépeket/berendezéseket akarsz venni egy cégben, az ritkán megy saját erőből; és még ha menne, sokszor akkor is inkább hitelből oldják meg, mert az így kipótolt tőkét hasznosan is be lehet fektetni...


Dany007
(veterán)
Blog

Ez igaz. Tény.
De sok kis cég is hitelt vesz fel. Csak hogy elebickéljen amíg befut egy kis pénz. Ezzel is gond van.
Nembeszélve a 7köznapi emberről.
Múltkor hallottam egy felmérést, vagy mit, hogy csak Magyarországon 700 ezer embernek van devizahitele. 700 ezer!
Ha jóltudom azért a legtöbben még mindig autóra és lakásra vesznek fel hitelt.
Tehát ha csak átlag 2 millióval is számolunk, akkor az irdatlan összeg!
700.000x2.000.000 Ft.- ! Az ha jól számoltam 1.400 milliárd forint, amit a bankoknak hitelezni kellett, illetve amit vissza kell fizetni, és mivel devizában van ugye mostmár jóval több forintot kell azután visszafizetni... Elég meredek szám.

Amikor az ember nem tud összespórolni 1-max 2 hónap alatt 20 ezer Ft.-ot egy mikróra, ott gond van. Főleg ha még az ilyen ember 20 ezer forintos mikrót akar venni :D


Depression
(veterán)
Blog

A Bokros csomag kis levegőhöz juttatta az országot. Hosszú távon meg nem lehet róla beszélni, mert utána mindent 'elkúrtak'. Ez kb. Olyan, hogy itthon hozok egy megszorító intézkedést, és a hónap végén azon felbuzdúlva, hogy milyen sok pénz megmaradt, veszek egy 2 méteres plazmatévét meg egy estélyi ruhát hitelre, és utána, ha sz@rban vagyunk, akkor a megszorítást hülyézem le.


erdoke
(titán)
Blog

A Bokros csomag az elmúlt húsz év újra meg újra visszatérő hibáját szintén elkövette, azaz nem tartalmazott strukturális változtatásokat. Legalábbis én a tandíjat nem tekintem annak. Mégpedig azért nem, ami a csomag többi elemében is alapvető hiba: Az ország szociális sajátosságait nem veszi figyelembe. Nem lehet fűnyíró elven hozzányúlni a legtöbb kérdéshez, mert nem csak elvi ellenállásba ütközik a társadalom jelentős rétegei részéről (lásd adóelkerülések, kiskapuk, trükkök szaporodása minden átgondolatlan megszorítás után). Ez további igazságtalanságokhoz vezet.
Az eddig nyilvánosságra került lépések a Bajnai csomagot sem teszik semmivel elfogadhatóbbá. Amikor mindenki tudja, hogy az egyik legnagyobb gond az országban a korrupció, és óvatos becslések szerint is 1500 milliárd Ft folyik el így évente, a másik pedig a közszférában bérként és egyéb juttatásként értelmetlenül kifizetett hatalamas pénz, akkor a pár száz milliárdos, stratégiailag borzalmas helyekre szétszórt spórolást sok mindennek lehet nevezni, csak megfelelőnek nem.

[ Szerkesztve ]


Rive
(veterán)
Blog

Amikor mindenki tudja, hogy az egyik legnagyobb gond az országban a korrupció...
Érdekes, én nem tudom. Fekete- és szürkegazdaságról tudok, hujujj, de miféléket: de az nem korrupció, hanem a korrupciós összegek kitermelője, leginkább. Tudod, mint a cégnél a forgalom és a fizetés kapcsolata.

...a közszférában bérként és egyéb juttatásként értelmetlenül kifizetett hatalamas pénz...
A közszféra pl. eltörpül a szociális és nyugdijkiadások mellett.

No mindegy. Ez itt, ami folyik, a legrosszabb fajta politizálás. A vaktában nagyokat durrogó fajta.


erdoke
(titán)
Blog

Én korrupciónak hívom azt is, amikor baráti cégek nyúlnak le százmilliókat vagy éppen milliárdokat szinte minden projekten keresztül. Furcsa módon a korrupciós listákat készító nemzetközi elemző cégek is ott tartják nyilván ezeket.
Számomra teljesen mindegy, hogy melyik oldalhoz közel folyik el a pénz, ami fontos, hogy ne a gyerekvállalást és a gyerekesek lakáshoz jutását nehezítsék tovább, ha van kézenfekvőbb megtakarítási lehetőség is.

"Ez itt, ami folyik, a legrosszabb fajta politizálás. A vaktában nagyokat durrogó fajta."
Legalább durrogok, és nem feltétlenül párt alapon. Ha számodra nem tetszik (pl. mert valamelyik csoportosuláshoz érzelmileg kötődsz), akkor ne olvasd.
Mellesleg mennyibe fájhat a ~350e, közszférában fölöslegesen foglalkoztatott emberke az országnak? Annyira eltörpül a nem rászorulóként felvett szociális juttatásokhoz képest? Nem hinném.
Ugye érzed mekkora csúsztatást végzel, amikor az összes szociális kiadással jössz, miközben én a közszférában bújtatott munkanélküliekről beszélek? Azaz nem közszféra vs. szociális kiadás merül fel, hanem a megspórolható pénz és a társadalmi igazságosság. Te fűnyíró elven kurtítanád a nyugdíjakat, míg én a korrumpálással létrejött rokkantnyugdíjasoktól (4-5-ször annyi, mint a bányászokkal teli Lengyelországban? Ugye te is érzed, hogy itt valami nem stimmel?), és a túl korán nyugdíjba vonult emberektől (átlagosan bő 6 évvel korábban, mint Nyugat-Európában) vennék el pénzt. Ezek ugyanis igazságtalanul kapnak, ráadásul általában mellette feketén/szürkén még dolgoznak is.


Rive
(veterán)
Blog

Ennél picit ügyesebben is személyeskedhetnél, politizálhatnál.


erdoke
(titán)
Blog

Mire gondolsz? Nem kell célozgatni, mondd ki nyugodtan. Tudom, hogy marha nehéz a mai megosztottságban mellőzni a pártoskodást, és nyilván nekem is van véleményem a kialakult helyzet pártpolitikai vetületéről is, de legalább próbáljuk meg emberi módon megközelíteni a problémát.
Részemről továbbra is tartom, hogy ha lehetséges, elsősorban társadalmi-gazdasági szempontok alapján értékelnjük a helyzetet. Ha nem megy, akkor inkább bezáratom, mert nem állt és nem áll szándékomban új poltopikot üzemeltetni.

Ha reagálsz a felvetett kérdésekre, örömmel veszem. Ha úgy gondolod, hogy személyeskedésnek szántam azt a megjegyzést, hogy az esetleges érzelmi kötődésed miatt nem tudsz magára a problémára koncentrálni, nagyon tévedsz. Szinte naponta tapasztalom, ha ismerősökkel beszélgetek a helyzetről, hogy rendkívül nehéz megszabadulni az ellenségeskedéstől, amibe belerángattak minket kedves politikusaink. Azt sem állítom, hogy nekem könnyű, és hogy én lennék a nagy független elemző, de őszintén próbálkozok. Csak ennyit várok el a többiektől is.
Jelen helyzetben, mivel óriási szar van, nehéz az elmúlt években kormányzókat nem felemlegetni, de ha visszaolvasol, komoly erőfeszítéseket tettem ezt elérendő. Ehhez képest fájdalmas az a hozzáállás, amivel érkeztél.


Rive
(veterán)
Blog

Ha a továbbiakban nem próbálsz meg arra reagálni, ami szerinted a véleményem kellene, hogy legyen, illetve az eredeti jelentésükben használod a szavakat, fogalmakat... meggondolom.


erdoke
(titán)
Blog

Nagyszerű.
Próbáljuk meg összegyűjteni a mutyi-korrupciós pénzeket, és a problémás inaktívak költségeit első körben. Megpróbálom megkeresni az előbbivel kapcsolatos tippeket, amiket nemrég olvastam. Utóbbit sem könnyű KSH alapján megsaccolni, nem ilyen törésvonalak mentén csoportosítanak.


erdoke
(titán)
Blog

Ha a #36-ban felsoroltakhoz tudnánk rendelni összegeket, akkor én már jobban érezném magam. Emellett, ha van újabb "nagy problémás" hazai pénznyelő, azt is adjuk hozzá.
Mennyire reális pl. az, hogy a külföldi cégek aránytalanul nagy pénzeket vonnak ki? Valahol azt olvastam, hogy egy külföldi bank itteni leányvállalata a mérlegfőösszeg 40 %-át realizálja profitként, míg az anyavállalat (talán Németországban?) 4 %-ot. Elemzők szerint ehhez hasonlók okozzák a GDP és a GNP közötti, NY-európai országokhoz képest aránytalan eltérést. Valahol azt is olvastam, hogy míg hazánkfia termelékenysége 70-80 %-a a németekének, ill. a GDP kb. fele a németének, a bér mégis csak ötöde-hatoda. Ez így elsőre összevág azzal a régebbi elemzéssel, ami szerint nálunk sem a munka sem a tőke nem fizeti meg a rá normálisan eső sarcot.


erdoke
(titán)
Blog

Ha a #36-ban felsoroltakhoz tudnánk rendelni összegeket, akkor én már jobban érezném magam. Emellett, ha van újabb "nagy problémás" hazai pénznyelő, azt is adjuk hozzá.
Mennyire reális pl. az, hogy a külföldi cégek aránytalanul nagy pénzeket vonnak ki? Valahol azt olvastam, hogy egy külföldi bank itteni leányvállalata a mérlegfőösszeg 40 %-át realizálja profitként, míg az anyavállalat (talán Németországban?) 4 %-ot. Elemzők szerint ehhez hasonlók okozzák a GDP és a GNP közötti, NY-európai országokhoz képest aránytalan eltérést. Valahol azt is olvastam, hogy míg hazánkfia termelékenysége 70-80 %-a a németekének, ill. a GDP kb. fele a németének, a bér mégis csak ötöde-hatoda. Ez így elsőre összevág azzal a régebbi elemzéssel, ami szerint nálunk sem a munka sem a tőke nem fizeti meg a rá normálisan eső sarcot.

üzenetek