üzenetek

hozzászólások


vinibali
(őstag)
Blog

ami a hatásfokból adódóan számítási kapacitásként jelentkezik.

(#31) mekker: a tdp csak a hőtermelést adja meg. a kártya ennél többet kajázik!

(#8) drlovi: valóban, ezt nem gondoltam volna :)

(#19) korcsi: fogyasztás=hőtermelés+hasznos fogyasztás(számítási kapacitás)


fanti
(addikt)

Jó kis teszt lett!

Tényleg csak annak kell naprakészen a legújabb és legerősebb hatdver, aki mindent kimaxolva játszik.
Egy FullHD medium beállítás esetén is az 5850 még a mai napig is elkocog, az 1GB memória lesz talán néhol kevéske, de amúgy a GPU szépen teljesít még így több év távlatában is.

Nekem még a referencia 5850-esem volt, amit 6950-re cseréltem, majd azt meg 7950-re. Nem a szükség vitt rá, hanem a műszaki érdeklődés, az "új hardver megismerésének" kellemes gondolata. De mivel egyik váltásnál sem láttam elképesztő növekedést, így tulajdonképpen csak a kíváncsiságomat szolgálták ki ezek a kártyacserék.


RyanGiggs
(őstag)

Igen, ha még most is HD5850-em lenne, akkor biztos hogy kivárnám a köv. generációt. 100% hogy abból csemegéznék inkább! Viszont a jelenlegi helyzetemben, már a R9 3xx generációra fogok csak váltani. Feltéve ha már kevésnek érzem a HD7870-et.


joysefke
(veterán)
Blog

Hja, de azt tegyük hozzá, hogy benchmark pontszámoktól eltekintve nagynak csak akkor fogsz érezni egy váltást, ha valamilyen játék a korábbi kártyával adott beállításokkal nem ment vagy nem jól ment utánna meg szépen fut, na az már érzékelhető válozás.

Feltételezem Te mindig akkor cseréltél amikor a cserélt kártya minimális kompromisszumokkal még alkalmas volt very high beálljtások mellett játszani... Ha most hirtelen visszaváltanál a 7950-ről 5850-re, na az egy nagyon jól érezhető változás lenne, de negatív irányban....

J.


Mokó
(aktív tag)
Blog

Ah kösz a tesztet hasznos,és egyben elgondolkodtató.Ezért szeretek ide járni,több hasonló kellene :R

A szememben az 5850 pedig mai napig gémer :Y


sztanozs
(veterán)
Blog

A szövegben leírt százalékok csak nekem nincsenek köszönőviszonyban a chartokkal?


Zyrius
(aktív tag)

én 6850-ről szeretnék váltani 280-ra de ezek alapján óriási fejlődésre számíthatok,
köszi a cikket, nagyon szuper!!


BomiBoogie
(MODERÁTOR)
Blog

Az az is lesz. :K :)


Juliuska
(senior tag)
Blog

Remek kis teszt :C
Egy apró kiegészítéssel tökéletes is lehetne: érdemes lett volna hálózati fogyasztásmérő állásokat is rögzíteni, vajon a fogyasztás hogyan alakul a teszt során...


CyberPunk666
(senior tag)

Egy fizikai mennyiség absztrakt fogalommá alakul?

Szerintem hőenergiává, mozgási energiává meg ilyenekké átalakulhat, de hogyan tud átalakulni számítási kapacitássá?


Jim Tonic
(nagyúr)
Blog

Még a végén kihozod, hogy ugyanannyit tud, mint egy villanyradiátor.


sztanozs
(veterán)
Blog

Pedig pontosan, az is csak az elektronokat mozgatja egy nem túl jó vezetőben ide-oda... és csak a jobbakon van ventillátor. :DDD


kondás
(tag)

Remélem a GTA 5-nek elegendő lesz ez a Rad 270 - nvidia GTX 660 szint (nem max. felbontással persze), a kettő közül valamelyikre szeretnék majd váltani ősszel,esetleg rad 270x.

[ Szerkesztve ]


tatabike
(őstag)
Blog

Nem úgy értette, hanem úgy, hogy a felvett energia nemcsak hővé alakul, hanem pl. kapcsolgatja ide-oda a tranyókat, tárolja az adatokat, továbbítja az adatokat, puffereli, kisüti/tölti a kondikat, ezekhez mind-mind energia kell. És hát a végeredmény mégiscsak az, hogy kiszámolja a pixelek megjelenítését, nem? :)


janos666
(nagyúr)
Blog

A VGA által felvett elektromos áram 100%-ban hővé alakul. A java része még közvetlenül, de így vagy úgy végül még az is, amit a ventilátor mozgási energiává alakít (a szél nem fúj a végtelenig, súrlódik a gáz is aminek a vége ismét csak hő), sőt, még az is, ami a monitor felé távozik elektromos áramként (ha digitális, akkor már az ADC-ben, de ha analóg, akkor is, miután elnyelődik a fény). De a fogyasztás jelentős része már közvetlenül hő lesz még a "dobozon belül", a többi nem is igazán számottevő.


CyberPunk666
(senior tag)

Igen tudom, de ezek mind hővé alakulnak a végén. A benne lévő elemeken minden hővé alakul át. A tranzisztorok, kondenzátorok, ellenállások mindegyike hő formájában adja le a rá jutó teljesítményt. Nincsenek benne motorok, és nem táp, nem ad le teljesítményt, hogy ilyenről beszélhessünk. A tranzisztorok kapcsolgatását nem egy fizikai kapcsolóhoz kell hasonlítani. más elven működik.
Egy processzor esetében nincs is semmi értelme a hagyományos értelemben vett hatásfokról beszélni.


tatabike
(őstag)
Blog

Igen, ismerem a "hóhalál" elméletet...persze, minden hővé alakul, csak idő kérdése.


Jim Tonic
(nagyúr)
Blog

A VGA által felvett elektromos áram 100%-ban hővé alakul. Aha, nem is látsz semmit, csak jön a meleg, nem? Ha a 100%-ból lesz hő, akkor mi végez hasznos munkát? Akkor mi alapján számítasz egy processzoron hatásfokot?


tatabike
(őstag)
Blog

Az "csak úgy" van... :) Mondjuk ha egy tápegység is 100%-ban hővé disszipálná az összes konnektorból felvett elektromos energiát, mint ahogy a vga is mindenből hőt csinál, akkor nem tudom, mi hajtaná a számítógépet. Tehát felvetődik a kérdés, hogy ha a vga egy túlbonyolított rezsó, akkor mi adja a képet a monitorra? A kábel? :F :DDD


tothjozsi96
(addikt)

Én ma váltok videókártyát hogyha minden jól megy.
Egy Sapphire HD 6870-est cserélek le egy R9 270x-re.
Remélem jó döntést hoztam! :)
Majd leírom a tapasztalataimat ide, hátha valakinek segít.
Mindjuk a 6870 és az 5850 nagyíjából egy kaliberben játszik, tehát. :)

üzenetek