[Re:] [h3lios:] Országos özönvíz + Rettentően buta emberek - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Narxis
(nagyúr)
Blog

A tengerszint emelkedéshez. Igazából minket a legjobban a tengerparti városok védelme érint ahonnan majd embereket kell kiköltöztetni ha nem lesz tartós megoldás erre a problémára. Bár azért vannak nagyon fasza mérnöki megoldások már: Link


bambano
(titán)
Blog

hát ja, mert ha ide költözne egy csomó holland, én nagy bajban lennék, mert utálom a reggae zenét... :)


hcl
(félisten)
Blog

Figyu, nekünk elég gáz a mostani felmelegedés mértéke is, és nagyon úgy néz ki, hogy komolyan hatunk rá. A 20-30 év pont azért baj, mert ennyi idő alatt durva változások vannak, ami normális esetben 10x ennyit venne igénybe.
A hónak nem csak az egyszerre leeső mértéke számít : 30 évvel ezelőtt nem évente 2x esett hó, és nem 1 hétig tartott a havas időszak. Az utóbbi 10-15 évben teljesen általános, hogy alig esik télen.

@erer1000 : Csak minket nem a Balkánhoz kéne mérni, hanem Csehország, Ausztria... lengyelek...

[ Szerkesztve ]


Lauda
(félisten)
Blog

Ok. 1 milliard eve tudod mennyi ho esett es milyen viharok voltak "nyaron"?


Geri Bátyó
(őstag)
Blog

Azt én sem tudom, hogy létezik-e direkt vizsgálat arra, hogy a szimplán elrothadó növény mit csinál, de az állattenyésztés és a növénytermesztés kéz a kézben jár. A haszonnövények termesztése kapcsán állítólag több metán szabadul fel, mit a természetes növényzetből (A trágyázás és műtrágyázás is növeli a kibocsájtást). A tehén meg...
Kétségtelen, hogy az elmúlt néhány évtizedben jelentősen nőtt a metánkoncentráció a felső légkörben.

80 éve még nem mérték a metánt (tudomásom szerint), de ma viszont vizsgálják a folyami és tavi üledékeket és a sarki jeget is, ahol ez megjelenik/megjelenhet.

A mai tudományos vizsgálatokkal az a legnagyobb baj, hogy olyan cégek/államok "támogatják", akiknek nem érdeke az, hogy csökkenjen a kibocsájtás. Lásd: A Kyotoi egyezményt USA nem írta alá.
A "vizsgálatok" inkább kisebbítik a bajt. A vészharangot kongatókat meg ellehetetlenítik sokszor.


Geri Bátyó
(őstag)
Blog

Ne már! De tényleg!
"Tehat a tobbirol gyakorlatilag semmit sem tud az emberiseg, hol mikor hany fok volt, mennyi eso esett, semmit."
200 év? Oké, hogy részletes és (viszonylag) pontos, de időjárási feljegyzések az írott történelem hajnala óta vannak, ami 5-6000 év.

A geológusokat pedig megkérdezheted, hogy pár tízezer, vagy százezer, vagy millió, vagy tízmillió, vagy százmillió évvel ezelőtt mi volt a klíma. Nyilván nem napra pontosan, de a komolyabb, hosszabb időszakokat a kőzetekből ki lehet mutatni.

"Tudod mi volt 3 milliard eve?"
3 milliárd éve olyan körülmények voltak, amit nem lehet és nem is szabad a maival összehasonlítani.

"Egyebkent regen sem esett sok ho"
Nyilván csak álmodtam, hogy 8-9 évesen a hó ellepett. De 50-60 centi átlagos volt.


danih
(addikt)
Blog

Jajj Bill Nye-ra kerlek ne hivatkozz... Bill egy propagandagépezet manapság, és ilyenekhez adja a nevét... És ráadásul nem is tudós, csak egy Mechanical Engineering (BS) büfé-ruhatár papírja van. LOL

[ Szerkesztve ]


Lauda
(félisten)
Blog

Mutass egy geologust , aki megmondja hany fok volt juliusban 1 milliard eve, illetve, hogy mennyi eso esett majusban.

Igen, volt az a nagy hoeses 86-ban azt hiszem, ott ki is fujt a tortenet.


Geri Bátyó
(őstag)
Blog

Nyilván erről te is sokat tudsz.
Sírni tudok azokon a barmokon, akik leírják, hogy "a triász időszakban a déli sarkon szubtrópusi éghajlat volt", mert nyilván még nem hallottak a tektonikáról, (meg Gondvánáról, de ez tényleg csak zárójel).

(#88) Lauda: Ne legyél már ennyire fafejű. Kit érdekel, hogy mi volt 1 millió éve? Pláne napra pontosan.
Vannak tendenciák. Azt lehet látni. A mostani tendenciákat pedig eléggé pontosan lehet látni.

[ Szerkesztve ]


Lauda
(félisten)
Blog

Semmit sem tudok rola. Emiatt nem allitom azt, hogy a jelenlegi idojaras szokatlan.


raczger
(őstag)
Blog

Ott rohadt le haverom autója is (4. képen jobbra a Mondeo, illetve az ő haverjáé az A6).

Mikor bement, akkor még csak 10-15 cm-es volt a víz, viszont előtte megálltak, mögötte is voltak és 2 perc alatt annyit emelkedett a vízszint, hogy leállt a motor. Teljesen előreláthatatlan helyzet, te sem gondolnád, hogy ennyi idő alatt ennyit emelkedik a vízszint. Ismerem annyira a haveromat, hogy nem merne mindenáron átmenni a vizen, sőt, most is oda a mélygarázsba tartott, hogy az eső és a jég elől óvja az autót, pár száz méter híján nem sikerült odaérnie.

Fogom őt bátorítani, hogy tegyen feljelentést a megfelelő helyen (majd kiderül ki ellen kell esetleg perre menn). Nem normális, hogy egy zápor esetén a csatornákból felfelé törjön a víz és a szar (az autóban konkrétan szar szag volt). Évente 4-5 alkalommal van hasonló zápor, igenis számolni kellene azzal, hogy ennyi vizet el tudjon nyelni, illetve rendszeresen tisztítani is kellene, hogy a törmeléktől ne tömődjön el egyes részeken.

Ma már szét is kaptuk az autóját, a belsejét sikerült kiszárítani. Reménykedik, hogy a motor is ép, de azt már a szakik csinálják meg.


hcl
(félisten)
Blog

Nem, de az amúgy már túl tág időintervallum. Még az utolsó nagyobb jégkorszak lenne az, ami releváns lenne, de jelenleg az elmúlt 100 év tendenciái is elég aggaszóak.

[ Szerkesztve ]


Lauda
(félisten)
Blog

Ok. 2 ezer eve mennyi ho esett?


hcl
(félisten)
Blog

Erre viszont vannak következtetések :)
Nyilván jobb lenne pontosabban tudni, de vannak jelek, amikből lehet következtetni.
Viszont. A 2000 éve esett hó mennyisége, és a hőmérsékleti értékek is csak azért lényegesek, hogy segítsenek trendeket meghatározni.
És amúgy sajnos az a nagy helyzet, hogy ennyire gyors változások nem nagyon voltak az elmúlt időszakban.

Amúgy ha nincs globális felmelegedés, akkor mivel magyarázod a sarki jégtakarók eltűnését? Az elmúlt 100 év emelkedő átlaghőmérsékleti tendenciáit?

[ Szerkesztve ]


Geri Bátyó
(őstag)
Blog

Viszont folyamatosan ara utalsz, hogy nem szokatlan. Pedig nem 1 millió évet kell visszanézni. Persze a napfolt tevékenység miatt igen, de ez nem ennyire egyszerű. Az elmúlt 1000 évet nézve - átlagosan - felmelegedés van. Ugyanakkor 100 éves ciklusokra bontva ez már nem ennyire egyértelmű, mert azt már befolyásolja - egyre intenzívebben - az emberi tevékenység.


proci985
(MODERÁTOR)
Blog

10 eves cucc, itt a 2014es varians Cambridge a kiado, author listet nem neztem vegig, de van osszesen 2400 refjuk a kettore scholaron ami elegnek tunik.

mindketto szep vaskos konyv, raklapnyi meresi eredmennyel es ahogy nezem elfogadhato kutatasi metodikaval.

plusz ahogy tudom a teruleten levo kutatasoknal jelenleg nem az a kerdes, hogy van felmelegedes, hanem, hogy mekkora.

[ Szerkesztve ]


Lauda
(félisten)
Blog

Nem kell semmivel sem magyarazni. Jegtakarok nelkul is letezett mar a fold, tehat semmi olyan nem tortenik, ami mar anno valamikor nagyon regen ne lett volna jelen a bolygon.


Lauda
(félisten)
Blog

Ertem, csak ti meg mindig nem adtatok annak alapot, hogy ez szokatlan lenne. Emberi es parszaz eves leptekben gondolkodtok egy bolygorol. Miert ne menjunk vissza egymillio evet? A fold idejeben az is porszemnek szamit.


proci985
(MODERÁTOR)
Blog

(nagymeretu pdf!) 11. oldal

nem, nem kell ahhoz meres egymillio evvel ezelottrol, hogy tudjuk, hogy ez bizony az emberi tevekenyseg eredmenye. vannak egzakt kutatasi modszerek es elegge vilagosan latszik, hogy nem termeszetes folyamatok tortentek. a kutatasi modszertannak pedig pont az a lenyege, hogy tokmindegy, hogy ki mit gondol rola vagy mennyire fogadja el az eredmenyeket, attol meg valid marad.

nezd meg a grafikonokat, az xkcdnek van egy osszefoglalo grafikonja is ami gyonyoruen szemlelteti azt az informaciot, amire kivancsi vagy. btw az xkcds megadja a forrasait is, amibol az egyik az IPCC '14 report amit linkeltem.

[ Szerkesztve ]


tuki2200
(senior tag)

Az eső :D a vadiuj "dagály" uszoda ugyanis beázik, az irodában meg mindig nincs áram benne :DDD

[ Szerkesztve ]

üzenetek