üzenetek

hozzászólások


Mr. Deluxe
(tag)

Sziasztok!

Eloszor is gratulalok, hogy bele mertetek fogni valamibe. :-) Az otlet nem rossz es remelem nem veszitek magatokra, ha egy kicsit kritizalom.

Velemenyem szerint ujra kene gondolnotok a az adatok tarolasat, hianyolom a taxonomiat es a metaadatok sokszinuseget. Ezekkel 1-2 klikkel megtalalhatoak lennenek a dokumentumok, forumok.
Ezen kivul, csinaltatok teljesitmenyteszteket sok tartalommal, nagy mennyisegu adatokkal? Az ugye tudjatok, hogy letezik egy hasonlo megoldas, moodlenak hivjak.


flashpointer
(őstag)
Blog

A legutóbbi sulimban minden anyag megvolt ( a moodlen túl) a közös tárhelyen, a frissek is egyből felkerültek. Gondolom több helyen is így van úgyhogy az a célcsoport egyből kiesik.
Került fel már valami? Ilyenbe belevágni hogy már nincs mit tenni csak várni a usereket meg hogy beinduljon nem túl bíztató. Esetleg lehet belsősöket szerezni és feltenni a nyílt anyagokat hogy legalább valami legyen rajta, de hogy csak a felhasználókra legyen bízva az tuti kaputt.


oszi666
(őstag)

Hasonló megoldása egy csomó egyetemnek van már, intranet bme-n, meg az eltének is van valami elearningje. Ha nincs akkor meg vmi felhőszolgáltatást használnak a tanárok. Ez miben más mint ezek? Ha ennyire nincs tartalom, szerintem megérné egyezkedni ezekkel az egyetemekkel, hogy a ti oldalatokra töltsék fel a tanárok az ea anyagokat, és ezáltal odaszokjanak a diákok. Utána menni a tartalomnak, és "elcsábítani" a felhasználókat.
Ugyanakkor dícséretes, hogy belekezdtetek egy startupba, nem tudom, nekem lenne-e elég bátorságom hozzá. Hajrá, kitartás!

[ Szerkesztve ]


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Nofene, pont ilyen rendszer jutott eszembe pár éve, bár csak a saját egyetemem szintjén, csak idő híján sose kezdtem bele. Örülök, hogy másnak is eszébe jutott, és meg is csinálta, kíváncsi vagyok mi sül ki belőle. :)


g.attila92
(csendes tag)

A google-ös regisztrációnál hibát dob. (A nevemet felcseréltem a regisztrációs form-on.)


MaxTorque
(tag)

Nagyon jó az ötlet, de a pl. a DE Műszaki Karnak is van egy ilyen megoldása, publikusak a tanáraink oldalai, és van egy portál is csak erre a célra. Valamint a ME-s, SZIE-s, BME-s anyagokat is seperc alatt megtalálja a google. Támogatom az ötletet, csak jelezni szeretném, hogy alapvetően sok ilyen van.


HuMarc
(addikt)
Blog

Azt azért sajnálom, hogy a cikkből lényegében egyáltalán nem derült ki, hogy konkrétan milyen lehetőségeket biztosít az oldal. De egyébként egy jó kezdeményezésnek tartom :K Csak, ahogy arra már többen is utaltak, kellene egy aktív közösség, ami ezt az egészet beindítja.

Amit akartam írni, mint javaslat, hogy egy ilyen kezdeményezésnél a LaTeX elengedhetetlen, arról ki is derült, hogy van is a fórummotorban értelmező, ami tényleg nagy pluszpont :)

Az ÁSZF is tetszik, ismerős valahonnan ;] + egészen biztos vagyok benne, hogy az apróhirdetés rövid i.


adamssss
(veterán)
Blog

Sziasztok!

Köszönöm szépen az építő kritikát és a sok biztató szót. Külön köszönet azoknak akik jelentkeztek privátban, hogy segítenének.
Sajnos most egy kicsit leült a projekt, többek között annak köszönhetően is, hogy elutaztam több hónapra Dél-Amerikába, illetve sajnos nem úgy alakultak a dolgok, ahogy terveztük. Nem egyszerű idehaza vállalkozni...


djgeg
(őstag)
Blog

Most tényleg elkezdtetek saját kútfőből lefejleszteni egy olyan rendszert amire évek óta ott van a Moodle, mint ingyenes nyílt rendszer?
Vagy én értek valamit félre?!

Mivel tud többet a ti rendszeretek vagy miben más mint egy Moodle? Mert a cikkből és a Weblapotokból minden kiderül, hogy kik vagytok hogyan kezdtétek, de az, hogy MIT csináltok az már nem....

:U

[ Szerkesztve ]


adamssss
(veterán)
Blog

Most tényleg elkezdtük és megcsináltuk eszméleteken sok energiát beleölve.

Moodle... Jó vicc, csak azért használják az emberek mert nincs más. Olyan mint a neptun. Mindenki használja de senki sem szereti. Egy olyan oldalt szeretnénk létrehozni ahol közösség alakul ki, olyan mint mondjuk itt a PH-n, ahova az ember szívesen ellátogat, és nem tehernek érzi.


djgeg
(őstag)
Blog

A Problémám az, hogy még mindig nem derül ki. Mi ez pontosan? Kiknek való? Miért éri meg nekem regelni? Mivel jobb ez mint a már meglévő megoldások? Ezekre nem kapok választ se a cikkből, se a weblapról.
Félre ne érts... Még szurkolok is így látatlanba... de ezek fontos kérdések és választ nem adtok rájuk.

Azért a Moodle-t a Neptunnal összehasonlítani elég meredek. A Moodle egy nyílt forráskódú rendszer amit millióan használnak világ szerte... Nem azért mert nincs más (az elején amikor elterjedt pont ez volt a jobbik megoldás) hanem azért mert jó.
Teljesen egyedi megoldásokat a Moodle-ba is bele lehetett volna fejleszteni csak épp kevesebb pénzért.
Véletlenül se hülyézlek le, de anno láttam, hogy mire képes egy jól összerakott moodle. Elég nagy szinten és nem a néha vicces bénázással használó magyar egyetemekre gondolok. Elég nagy cégek is használják illetve egyetemek is elég jó kis saját fejlesztésekkel.
Ha csak annyit látsz a Moodle-ból, hogy "vicc" akkor talán mást kellet volna megkérni, hogy nézzen körbe még a fejlesztés előtt. (Már no offense)

[ Szerkesztve ]


djgeg
(őstag)
Blog

ui.: Nem tudom, hogy direkt vagy nem de regelés nélkül is látom Faliújságot/Fórumot stb. (habár lehet, hogy direkt van így)


dosailord
(tag)

Szia!

Lehetne fb csoportokban hirdetni az oldalt (már ahol lehet). Most ott megy az anyagcsere, legalábbis amikor végeztem szinte minden ott volt.

Fejlesztési lehetőségek:
- Keresés funkciót hiányolom, nem lehet "csak úgy" tárgyra keresni.
- Egy "mind" lehetőség, tehát ne csak szakra szűrhessek, hanem pl. lássak minden tárgyat, ha sok van oldalakra bontva (mint ph-n).
- Lehessen csak egyetemre, karra, illetve szakra is szűrni (pl. mérnök infó az összes egyetemről).
- Egy tárgy több szakon is lehet kötelező/választható, az oldal erre kínál megoldást?

Kereshetőséggel létrejöhetne egy igazi tudástár, ami rugalmasan kereshető. Az elején engem pl. elriaszt hogy csak üres szakokat látok. Ha pl. lehetne látni/szűrni az összes eddigi tárgyat, amire már van létrehozva topik, az emberek nagyobb kedvvel maradnának az oldalon. (van mit nézni, olvasni, nem feltétlen csak a saját szakja érdekelheti)

Illetve fel lehetne térképezni, mit hiányolnak az emberek más platformokról és itt megvalósítani. Az nagyot húzna az oldalon idővel.

Bocsánat a sok kívánságért, kritikáért, nem rosszindulatúak :)


RexMaximus
(aktív tag)
Blog

Mi az uzleti modell, hogy lesz bevetel ebbol?

Negy alapito (+1 tag ha jol ertem), eseten a statisztikak (startupgenome) szerint ugyanakkora az esely a sikerre mint egynel. Nagyon keves. 2/3 az idealis. Reszesedes problemak, egy betart bukhat az egesz, szokott is. Mar most is van aki penzt kap a tobbitol kerdes menyiben erintette a reszuket. A fejlesztok is suli mellet csinaljak, azaz nincs fix ember mogotte. Hisz ebben valaki?

Nemzetkozi terjeszkedes content problema miatt meg nehezen (nem gyorsan) menne. Atfedesekkel szamitva rengeteg konkurencia van, pl. akik tudast adnak is melle.

Tobb ponton egy befektetoi remalom, kint is megkinoznanak egy pitchen.

Az oktatast az online terbe kell helyezni, ezzel egyetertek. Szerintem ez meg is fog tortenni. Mikozben a haladotabb országoban roskadozik az oktatas, az elmaradtak mar neten tanulnak. Pl Courseran eloadasokat vegigkovetok kb negyede 18 ev alatti es nem a halado orszagok lakoi. Mert ok nincsenek heti 4x oraban leterhelve es nem is azert csinaljak, hogy masnap a haverok elott vagizanak ezzel :)

Viszont a leirtak alapjan nem latom, hogy lenne profitabilis ez a projekt.


lamazonia
(tag)

első komplex?
nofene, és a felsőfokon.hu? (sok féle megoldásuk sok ötletük volt, lekerült, aztán átmentek blogba, és azóta lehet már meg is szűntek)
szóval szerintem nem első ...


hoffman_
(nagyúr)

azoknak, akik a moodle-vel es az e-learninggel peldaloztak, nem ertem a negativ hozzaallasat, egy vacak valami (legalabbis az en oe-s tanulmanyaim alatt legalabb akkora hulladek volt, mint a neptun), van hely a jobban mukodo alternativanak. (mar ha tenyleg jobbak - azert azt hozza kell tegyem, hogy a meglevo megoldasokat is jol ki lehetne hasznalni, mashol van a szuk keresztmetszet, igy pedig a letjogosultsag kerdeses)

[ Szerkesztve ]


djgeg
(őstag)
Blog

"azert azt hozza kell tegyem, hogy a meglevo megoldasokat is jol ki lehetne hasznalni"
Itt van a kulcs. A Moodle-t itthon sokan első kézből (és rossz tapasztalatból) az egyetemük mellet ismerik meg... Na már most, erre nem lehet alapozni. Nyomi sulik és egyetemek akik egy neptunt nem tudnak kiharcolni, hogy normálisan menjen attól miért várod el, hogy egy moodle-t értelmesen fog használni? A Moodle-t használni kell és ha van egyedi igény akkor fejleszteni rá.
Ahogy nézegettem a cikkben szereplő oldalt rögtön az jutott eszembe, hogy egy két módosítással és egy egyedi design-al egy az egyben egy ingyenes moodle ugyan ezt tudná... Vagy még többet úgy, hogy a mozgástér megmarad.
Nézzél körbe pár helyen. Ha olyan egyetemek mint az MIT és társai is használnak moodle-t akkor szerintetek csak úgy lehet használni mint a csoda magyar egyetemek? Prekoncepció...


Mr. Deluxe
(tag)

Mi a gond a Moodle-al? Teljesen elegedett usere vagyok.

[ Szerkesztve ]


zsombor222
(csendes tag)

Sziasztok!

Próbáltam regisztrálni de ELTE-n elég hiányos a karok listája.
De tetszik az ötlet. ;)


Feruendios
(aktív tag)
Blog

1. Végül is fejlesztest olcsón megusztátok.
2. Ilyen rendszerre csak a "kis" egyetemeken lenne kereslet, a BMe/Elte szakokon első dolog amit megkapsz az összes létező anyaghoz a hozzáférés, házik, ZH-k, vizsgák 5-10 évre visszamenőleg.

üzenetek