üzenetek

hozzászólások


BloodyEddie
(őstag)
Blog

Szerintem kevered a bankkártya és a hitelkártya fogalmát, de egyébként hasznos cikk.


djculture
(félisten)
Blog

Annak mond hogy biztonságos akinek a 2490 forintját vagy 2*3* ennyit lehuzott az Investech a számlájáról a semmire aztán csődbementek.


San398
(őstag)

Én is sokat idegenkedtem a neten való bankkártyás fizetéstől. A Paypal szolgáltatását sokszor használom.
Mindenképpen hasznos cikk! :C


danih
(addikt)
Blog

Átugrottál egy fontos momentumot: a "webszámla" egyenlege mindig 0 Ft körül van, onnan nem lehet lehúzni pénzt - mert nincsen! Tehát az Ivestech nem tudott volna pénzhez jutni ezzel a módszerrel. Tényleg ez az általam is ismert legbiztonságosabb mód. Mindig annyit utalok a webszámlára, amennyi a jelenlegi művelethez kell - és utána fizetek, mondjuk PayPal-en.
CIB-nél is remekül működik.

[ Szerkesztve ]


Silex
(aktív tag)

Igen a leírt elképzelés jó, csak hogy minden ingyenes lenne? A webkártya külön számlaszámmal, meg az internetes bankfelület is? Tapasztalatom szerint nem. Külföldön lehet nálunk még nem.


Tim82
(nagyúr)
Blog

Észrevételek:

Az Electron megnevezésű kártyák nem dombornyomottak, azok pont sima kártyák.

Jó pár banknál kapsz egy fizikailag is létező kártyát, azon vannak fent a kártyaadataid, csak épp nincsen rajta mágnescsík, ill. hozzá PIN-kód.


z0d1AK
(veterán)
Blog

Én is használom a Cib bank internet kártyáját, jól jön, és szerencsére az átvezetés is azonnal megtörténik a bankszámláról, így várni sem kell.


peugeotmate
(őstag)
Blog

A CIBet én is csak ajánlani tudom! Internetes bankjában mindent egyszerűen és könnyedén el lehet intézni. Több sikeres internetes vásárláson vagyok túl. (Nekem CIBezz számlacsomagom van, ami diákok/fiatalok (26 éves korig?) köthetnek meg. Járt hozzá a "netkártya" illetve a bankkártya is. Perfekt! :DD )


Lars
(őstag)

Nem ingyenes, az én esetemben ez havi 500 HUF amit egyéb szolgáltatásokból jóváír a bank. Pl pénzfelvétel, átutalás, ilyenek. Szerintem ha valaki rendszeresen használja ezeket a szolgáltatásokat, akkor nem egy nagy összeg. Bár tény, hogy ha ingyenes lenne, az lenne a tuti. Csak akkor szegény bankok csődbemennének ;]


z0d1AK
(veterán)
Blog

Nekem is olyan csomagom van, egy dolog kivételével elégedett is vagyok.
A gondom, hogy nem lépek be gyakran az ebank-ba, az meg gyakran kér jelszó módosítást. Legutóbb nem tudtam az aktuális jelszavam, le is tiltott a fenébe.
Most várhatok arra, hogy valamikor bemenjek a Cib-be...


danih
(addikt)
Blog

3 hónaponként kell változtatni. Velem is volt már ilyen, hogy elfelejtettem, de telefonon azonnal le lehet rendezni a dolgot, nem kell bemenni!


peugeotmate
(őstag)
Blog

Hívd fel őket (ahogy előttem is írták). Aláírási kódszó meg a GIRO számlaszám alapján beazonosítanak és megváltoztatják Neked!


Borsa Kopasz
(csendes tag)

Szia!

Nekem is hasonló problémám volt, gyakran elfelejtettem a jelszavam. A végén már meguntam, hogy folyton új jelszót kell kérnem, ezért kértem egy Tokent. Ez a kis kütyü akkora mint egy gyufásdoboz, generál egy jelszót. Igaz könnyű elhagyni és sok időt vesz igénybe a pótlása, de vigyázni kell rá. Előnye, hogy az általa generált kód 30 másodpercenként változik, és nem kell a jelszót x naponta változtatni.

[ Szerkesztve ]


Jhonny06
(veterán)
Blog

Én mondjuk azon lepődtem meg anno, amikor csináltattam a bankkártyámat és először fizettem vele neten, hogy elég a kártyáról leolvasható adatokat beírni és ennyi. Mindig abban a tudatban éltem, hogy legalább valami kód még azért van, ez biztonság szempontjából nulla.


aakosch
(tag)

Erre való az a szolgáltatás, hogy küldjön SMS-t a bank, ha tranzakció történik.


z0d1AK
(veterán)
Blog

Ezt is jó tudni, utána is nézek akkor holnap, mert telefonon egyszerűbb volna, mint bemenni a bankba. Köszi.


tuskooo
(addikt)

Módosítsd, aztán állítsd vissza az eredetire.


DerDer
(tag)

hasznos cikk. Jelenleg nincs webkártyám, de idővel szeretnék.

Sokat szívtam már a paypal-al...

Kaptam paypal számlámra utalást, jó minden frankó, de nem bírom átutalni/elkölteni stb. mert nincs hitelesítve. Persze USA-ban lévő bankszámlaszámokra lehetett csak hitelesíteni. Magyar bankkártya adatai nem voltak neki elég, a magyar számlaszámot pedig nem fogadta el. Így kénytelen voltam nyitni egy diákszámlát a US Bank-nél (0számlavezetési költség), és nagy nehezen hitelesíteni. :U


z0d1AK
(veterán)
Blog

Ahhoz előbb újra kell iratni a kódot.:)


BloodyEddie
(őstag)
Blog

A hitelkártyán van hitelkeret amit lehasználhatsz, a bankkártyán nem feltétlenül. Javítsd kérlek, mert félreérthető, egyáltalán nem mindegy hogy mit használsz.


tuskooo
(addikt)

Persze, csak egyébként mondtam. Nagyon idegesítő, hogy folyton meg kell változtatni, erre jó, ha azonnal utána vissza is változtatod a megelőzőre, így nem felejted el, hogy na vajon mi volt az utolsó jelszó. :)


rainmen
(aktív tag)

Amennyiben lenyúlják a hitelkártyádat és akkor veszed észre, mikor jön az SMS, hogy hitelkeretig vásároltak vele, akkor kb. tudod, mennyit érsz vele... :U


Márton
(nagyúr)

Ez jó rég lehetett, mert már simán elfogad magyar bankkártyát, folyószámlát, stb.
Én imádom!


Drenadar
(veterán)
Blog

Csakhogy!

akik ezzel foglalkoznak, hogy bankkártyát/hitelkártyát nyúlnak le, általában vásárlás elött kipróbálják.
Vagyis : minimális összeggel(kb 100ft) próbálkoznak, hiszen ha nem működik, akkor ciki aztmondani a pénztárosnak, hogy akkor nem kell a plazmatv.
SMS szolgáltatás hasznos!

Pin kódot ne tároljuk a kártyánál. Tudom, vannak kártyák (az enyém se) kér pin kódot vásárlásnál.

Interneten fizetésnél meg legyünk észnél. Kihez regisztrálunk, mit regisztrálunk.
(PPO-hoz se regisztráltam, mert gyanus volt az egész. Minek kellene egy bankkártya adatait regisztrálni bárkihez? És lám igazam volt)
Nekem még soha nem volt ebből bajom, pedig jópár éve fizetek interneten.
Eleinte kértem magamnak egy alszámlát dombornyomott MC-al, de macerás volt. átutalni a pénzt, azt onnan utalni/vásárolni. Ha ésszel van az ember, és nem hagyja el a pénztárcáját, semmi baj nem lehet belőle.

Apropó, elhagyott dombornyomott kártya!
Az ellenörzőkódot érdemes eltüntetni róla. így vagy úgy, amúgy.
Tessék megjegyezni a kódot és olvashatatlanná tenni.
Ha elhagyod, akkor neten nem tudnak vele mit kezdeni. Nem is értem miért írják a kártyára.

Jah és könyörgöm, tudjunk már különbséget tenni a Debitcard és a Creditcard között.
Elöbbi folyószámlához tartozó banki fizetőeszköz, utóbbi hitelszámlához tartozó fizetőeszköz. Debithez is járhat hitelkeret, és az is lehet dombornyomott kártya, vagy sima.
Meggyőződésem szerint technikailag lényegtelen, hogy melyikkel fizetsz interneten. Banki fizetőeszköz és kész. Nem kell egyből le hitelkártyázni, csak mert lehet neten fizetni.

összefoglalva:
Nem kell a feszültségkeltés a netes fizetéshez, csak ésszel kell lenni, ha meg nagyon parázik valaki, akkor ott a paypal.

(#18) DerDer:
Nincs olyan, hogy magyar bankkártya.
Visa, Mastercard, és American Express van, ezek a fő kártyakibocsájtók. Ha dombornyomott a kártya, akkor valószínűleg elfogadják ezeket, tökmindegy, hogy hol van helyileg a hozzátartozó kártya. Kivéve : előfordúlhat, hogy kedves hőn szeretett bankunk letíltatta a netes fizetést. Olyankor oda kell menni és rájuk borítani az asztalt.

sry a helyesírási hibákért.

[ Szerkesztve ]


Márton
(nagyúr)

"Pin kódot ne tároljuk a kártyánál"
Én egy köztes megoldást választottam.
Mivel a kódot úgyis elfelejteném (ritkán használom),
ezért ráírtam egy kódot, de nem amit be kell ütni, hanem
amiből egy kis logikával ki tudom találni a valósat :)
Aztán hogy mi ez a logika, az úgyis csak az én fejemben van,
ezt nehezebb elfelejteni mint magát a kódot. :B


Drenadar
(veterán)
Blog

Okkés,
De egyébként meglehet változtatni a pin kódot egy olyanra amit jobban ismersz és nem felejted el :D
erre még nem gondoltál? :)
Én is ritkán használom a pin kódot, és mikor kellene eltöprengek rajta, hogy mi is az... én lusta vagyok megváltoztatni.


Paarthurnax
(senior tag)

Eleg regota es eleg sokmindent vettem mar neten keresztul, eddig sosem volt problemam, de persze megbizhatatlan helyrol nem vasarolok kartyaval. A debit Mastercard-om egy olyan szamlahoz van kotve, amin nem tartok sok penzt, csak epp amennyi kell. Ezt a kartyat hasznalom napkozben is meg a neten is es ha ellopnak vagy neten megszereznek az adatait akkor sem tudnanak sokat lehuzni rola. PayPal-al vasarolok ahol csak tudok neten es ugyan ehhez a kartyahoz van kotve. Egyes bankok SMS ertesitot is kuldenek minden alkalommal amikor a kartya hasznalva van.


dabadab
(titán)
Blog

Mondjuk a CIB-nel a fix jelszo istentelen marhasag, rettenetes biztonsagi res, csak lestem, amikor azt mondtak, hogy ez igy mukodik, aztan nemi reklamacio utan kiderult, hogy van tokenes megoldasuk is (ez egy kis kulon kutyu, ami jelszot general), ha azt keri az ember (es nincs semmi pluszkoltsege).


Drenadar
(veterán)
Blog

A nagyon paranóiásoknak, főleg azoknak akik nem sűrűn használják a kártyát :

Megtörtént eset, vagy inkább előfordul (nem csak egy személynél):
Vásárlási limit.
Az emberke minden egyesvásárlás elött kért egy ideiglenes limit emelést, 0FT-ról amekkorára kell. Kijátszhatatlan védelem. Telefonon kell kérni minden hülye azonosító bediktálása után.

Egyéni véleményem szerint ez már beteges. De aki beteges rettegéssel használja a kártyáját annak jó.


_balázs_
(csendes tag)

A PayPal elterjedése nem lenne hátrány,az apróban is jól jönne,egy kis alap angol tudás, utána nézés,józan p.ész kell hozzá csak.Kicsit túlpörgik ezt a témát az emberek,mondjuk a bankok is elég érdekesen állnak hozzá még 2010-ben is :Y ,az ő felelősségük is ha nyúlnak a pénzből,általában térítik is a az esetleges kárt,ezt is macerának veszik,bezzeg a különböző kártya meg számla díjjak havi leemelése nem ennyire megrázó számukra ;] .


Flashcash
(Közösségépítő)

Nem tudom most hogy van, de régen azt a fix jelszót egy banki adatlapra le is kellett írnod úgy, hogy az ügyintéző meg a környéken álló 4-5 ember lássa is. (Oktogon fiók álló ügyfélpult)

Én ekkor mondtam nekik, hogy komolytalan bankokkal nem foglalkozom. Az előre generált lezárt borítékban átadott jelszó szerintem ma már alapelvárás kéne hogy legyen, nemcsak az sms/token biztonsági funkciók.

[ Szerkesztve ]


Tim82
(nagyúr)
Blog

Ersténél a Visa Virtuális Kártya pontosan így működik...


Kbali
(nagyúr)

Neked is és minden netes kártyahasználónak: nem minden esetben nem kérnek kódot, mind a Visa (Verified by Visa), mind a MasterCard (SecureCode) rendelkezik már olyan technológiával, ahol a netes vásárlás pont olyan biztonsági szintet ad, mint egy ATM-es kp felvét.
Akkor sincs baj, ha ellopták a kártyát és neten vásároltak vele a CVC vagy CVV2 kóddal, mert ezek "card not present" tranzakciónak minősülnek, azaz benyújthatsz reklamációt a bankodhoz, hogy nem te voltál aki a tranzakciót végezte (mivel nem kellett PIN megerősítés - mint a neten sehol nem lehet) - kéred vissza a pénzt.
Nem csak szidni kell a bankokat, hanem pl.: elolvasni a vonatkozó bankkártyás szabályzatot, hogy milyen kötelességeid és jogaid vannak a kártyahasználattal kapcsolatban (merthogy vannak, sőt a banknak is kártérítési kötelezettsége van).
Amit saját magunk megtehetünk, az az, hogy a lehető legóvatosabbak vagyunk, a kártya mellé SMS szolgáltatás (nem csak a sikeres, hanem a sikertelen tranzakciókról is), ha van internetbank, akkor az egyenleg akár ott is folyamatosan nyomon követhető vagy akár a kártyalimit is módosítgatható.


dabadab
(titán)
Blog

Mondjuk pont most a PPO-s ugy kapcsan a magyar bankok eleg csunyan leszerepeltek, sajnos. Leginkabb persze maga az OTP (az o fizetesi rendszerukon keresztul ment az egesz es a jelek szerint a kesobbiekben is kemenyen fedeztek oket), de pl. chargeback ugyben hatalmas benazas volt mindenhol.

[ Szerkesztve ]


Flashcash
(Közösségépítő)

-"Visa (Verified by Visa), mind a MasterCard (SecureCode)"
Ezek a technológiák nem léteznek magyarországon, vagy jó esetben találsz egy max. két bankot ahol van róla bármi infó. Mastercard securecode oldalon én magyar dombor Mastercard kártyával nem tudtam fizetni. Melyik magyar banknál tudok mondjuk holnap ilyen bankkártyát igényelni?

"-Akkor sincs baj, ha ellopták a kártyát és neten vásároltak vele a CVC vagy CVV2 kóddal, mert ezek "card not present" tranzakciónak minősülnek, azaz benyújthatsz reklamációt a bankodhoz, hogy nem te voltál aki a tranzakciót végezte (mivel nem kellett PIN megerősítés - mint a neten sehol nem lehet) - kéred vissza a pénzt."

Erre pont a magyar bankok és jogszabályok adtak egy jó példát a PPO botránnyal. Card not present tranzakcióval levonták néhány ezer felhasználótól a pénzt, majd megléptek a pénzzel.
A rendőrség nem csinált velük érdemben semmit és nem tudok róla, hogy bárki visszakapta volna a pénzét a bankjától. Sőt a legtöbben arról számoltak be, hogy a bankjuk szakszerű válasza az volt, hogy ezeket a bankkártya számokat ők adták meg a PPO-nak ezért ők a felelősek az okozott kárért. Ne feledjük itt néhányezerFT-os tételekről van szó, már ebben a kategóriában is az ügyfeleket nézték hülyének a bankok, nem azokkal foglalkoztak akik később szolgáltatás nélkül megléptek a pénzzel. Így sikeresen segédkeztek az ügyfeleik megkárosításában. Többen végleg ott is hagyták a bankjukat emiatt.

"Amit saját magunk megtehetünk, az az, hogy a lehető legóvatosabbak vagyunk, a kártya mellé SMS szolgáltatás (nem csak a sikeres, hanem a sikertelen tranzakciókról is), ha van internetbank, akkor az egyenleg akár ott is folyamatosan nyomon követhető vagy akár a kártyalimit is módosítgatható."

Volt már néhány bankszámlám netbankkal cib/unicredit/erste/mkb/otp, és egyáltalán nem jellemző, hogy bankkártya vásárlási/kp. limiteket netbankon keresztül egyszerűen módosítani lehet. Ezt a szolgáltatást inkább extrának nevezném ahol elérhető.

[ Szerkesztve ]


rainmen
(aktív tag)

Oké, lepróbálja, működik. Neked jön az SMS. Hoppá, tiltsuk le a kártyát.Őőőőő, mi is a bank telefonszáma??? :F
Sztem 10-ből talán 2 embernek van bent a telefonban a "forróvonal" száma. Ha nem gép előtt ülsz, mire kikeresel egy számlaegyenleget a kupacból vagy eljutsz odáig, hogy tudakozótól lekérd a számot és felhívod a bankot addigra lemegy a nap. Ha egyáltalán otthon vagy. És hasonló az arány az embereknél abban az esetben is, ha jelszót kérnek. Húúú mi is volt az? A kutyám névnapja? Vagy a macskáé? Izé... :W
Kell egy összeglimit, PIN kód, meg tudni kell vigyázni a cuccokra, akkor nem lesz baj. :))


Gabás
(addikt)

a PPO botránynál több bank is jóváírta a levont összegeket (végül talán a tulajdonosok is fizettek, ha jól emlékszem)

az mkb-nál speciel nagyon egyszerű a limitek tologatása minden típusú kártyán


Drenadar
(veterán)
Blog

Te hülyének nézel?
Foggalmam sincs a bankom telefonszámáról. 3G bekapcs megnéz.
Ha nincs mobilinternet: tudakozó . a "bank" kártyaletiltós száma. Nem egy hosszú idő, sőt még egyből kapcsolnak is.

Nem kérdeznek letiltásnál sok mindent, mert nekik is érdekük, hogy a kártyával visszaélés ne történjen. SŐT, ha én találok az utcán egy kártyát, rajta van a telefonszám, felhívom, hogy találtam és letiltanám.
Ügyintéző majd fogja kérdezni a kártyatulajdonos adataid? fenéket. kártya adatokat kérdezi max.

Nekem nincs összeglimitem, vagyis az alap 100 ezer ft, csak ésszel vagyok és vigyázok hova regisztrálok kinek mit adok meg, valamint csak a saját gépemmel lépek be ilyen oldalakra, amiről tudom, hogy tiszta.

Nem mindenki sokkolódik le attól, hogy le kell tiltani egy kártyát.


Kbali
(nagyúr)

A teljes részleteket nem ismerve a PPO-nál szerintem azért nem chargeback-eltek a bankok, mert a szerződők hozzájárultak a tranzakcióhoz. Az persze nem von le semmit a PPO szándékából, hogy megemelte a díjat, de csak a saját oldalán tette ezt közzé.


Kbali
(nagyúr)

MKB, K&H, CIB biztosan tud kártyalimitet módosítani internetbankon, nem prémiumszolgáltatás, mivel nincsenek külön csomagok.
Egyes bankoknál még SMS-ben is lehet limitet módosítani.
Neked is mondom, hogy a PPO-s tranzakció nem vásárlás volt - a szerződők vállalták a feltételeket, a PPO volt inkorrekt, nem a bankok.
A Visa és MC esetén nem a magyar vonatkozás volt a lényeg, hanem a technológia. Verified by Visa egyébként az IEB-nél volt, a jogutód CIB, nem tudom, alkalmazza-e.


dabadab
(titán)
Blog

"a PPO-nál szerintem azért nem chargeback-eltek a bankok, mert a szerződők hozzájárultak a tranzakcióhoz"

A chargeback esetén ez nem kizáró tényező, sőt, a chargebackek egy jelentős része arról szól, hogy a vevő a vásárlás után meggondolja magát, mert nem tetszik neki valami, és visszakéri a pénzét.

Egyébként van valahol valami összefoglaló arról, hogy melyik bank hogy reagált az ügyben?


Flashcash
(Közösségépítő)

Az erste és az unicredit meg biztosan nem, ezért ne nevezzük alapszolgáltatásnak se.

"Neked is mondom, hogy a PPO-s tranzakció nem vásárlás volt - a szerződők vállalták a feltételeket, a PPO volt inkorrekt, nem a bankok."
Spekulatív eladó, aki a vásárlók megtévesztésével tömegesen emel le pénzt a számlájukról a bank segítségével. Itt a bankok voltak inkorrektek, mert nehogy már bemondásra egy nevenincs cég vonogasson egy jóval korábban más célból megadott bankkártya adatok segítségével, a felhasználók beleegyezése nélkül, olyan szolgáltatásra amit nem is akartak igénybevenni.

Ehhez képest 3 hónapja csináltunk chargeback-et ismerősömnél, ahol ő az adott tranzakcióhoz megadta a bankkártya adatait, és rá is OK-zott hogy kell neki az adott szolgáltatás, amivel később nem volt elégedett és a pénzét is visszakapta.

Ehhez képest a PPO-nál korábban egy más rendszerű szolgáltatáshoz adták meg a bankkártya adatokat, ami után egyoldalúan módosították a feltételeket, és felhasználói közreműködés nélkül vontak le összegeket.

"A Visa és MC esetén nem a magyar vonatkozás volt a lényeg, hanem a technológia. Verified by Visa egyébként az IEB-nél volt, a jogutód CIB, nem tudom, alkalmazza-e."
Itt nem ez volt a lényeg, hanem az, hogy ezek a biztonsági funkciók magyarországon elérhetetlenek. Nyilván elérhetőek lennének csak ahhoz be is kellene fektetni.

[ Szerkesztve ]


Dark Archon
(addikt)
Blog

Köszönöm az észrevételeket. A bankkártya kifejezéseket töröltem, bár tudtommal az egy összefoglaló név bármilyen kártyára.

Maga a webszámla szolgáltatás általában ingyen van, ahogy írtam is, a számlacsomag (mely tartalmazza a webszámlát és az internetes felületet) havidíja bizonyos feltételeket teljesítve (havi 2 pénzfelvétel hó első ill. második felében; havi 1 online rendszerbe lépés; stb.) jóváíródik. A belföldi utalások szintén ingyenesek, tehát a postán sem kell sorba állni csekket feladni.

DerDer: ez nem egészen világos. Ugyan pénzt én nem kaptam még PayPal-re, de a számlaszámot fizetéshez is hitelesíteni kell, az meg simán megy magyarországi számlákkal is.

[ Szerkesztve ]


siriq
(őstag)

Lassan 10 eve vasarlok a weben. Eddig meg nem volt problema. Egyszeruen korultekintonek kell lenni. Tiszta gep, megfelelo szolgaltatas igenybe vetele. Ennyi. nem kell ezt tul lihegni.


rainmen
(aktív tag)

Félreértettél. Téged ahhoz a két emberhez sorollak, aki tudja mit KELL tenni ilyen esetben. Van viszont - imádom az ördög ügyvédjének a szerepét - a másik nyolc, aki nem tudja. Azt sem tudja, mi a 3G, hogy a tudakozó a 198, csak "kamerásmobil meg lejátssza az mp3-t". :K


nevo
(aktív tag)

Sok érdekes dolog volt itt pro-kontra, de egy biztos hogy ma még senki sincs ezekkel a fogalmakkal teljesen tisztában. Kötelezővé tenném ezt szakközépben pénzügytan keretein belül hogy részletesebben is foglalkozzanak vele.
Más: Felfigyeltem a számlámon hogy hiányzik közel 3000Ft, de még nem volt lekönyvelve, így nem is tudtam hogy milyen jogcímen vonták le, majd pár nap múlva kiderült igaz nem volt egyértelmű mert a közleményben csak annyi volt hogy PS (reklamálásom útján az ügyintéző mondta hogy ez PokerStars akar lenni). Ilyenkor fagytam le hogy mi van? Soha nem regisztráltam erre a szarra és a kártyám is itt volt nálam mindig (rögtön kártya letiltása). Na mindegy is, első utam a rendőrségre vitt ahol feljelnetést tettem a lopás miatt és a jegyzőkönyvvel befáradtam a bankba hogy tessenek ezek alapján a lopott összeget a számlámra visszaírni, és egy új kártyát legyártatni. Persze az ügyintéző nagyon képben volt hogy minek nekem új kártya, így kihívattam a főnökét persze vele sem jutottam dűlőre, mivel neki is volt egy főnöke így azzal is tudtam beszélni :) Végül az lett a vége hogy a pénz rákerült a számlámra és teljesen bérmentve a rendelkezésemre adtak egy új kártyát is. Ha itt valaki nem figyel akkor a kis összeg után emelték volna a nagyobbat is utána, mert ahogy elöttem is írták csak kicsikkel kell kezdeni a lopást, hogy a tulajnak ne tünjön fel, és utána már mehet nagyban. Erről több esetet is lehet olvasni, főleg amerikában űznek ebből nagy sportot.
Azt tanácsolom mindenkinek hogy mindig legyen tisztában azzal hogy milyen tranzakciók folynak a kártyáján és szánja rá azt az 5 percet hogy átolvassa a hó végi egyenleg értesítőt, és ha valami nem kerek azonnal intézkedjen.


Gergő_
(őstag)

köszi, nekem erre lett volna szükségem, az aláírási kódszavamat mindig elbaltázom, gondolom ez kiváltja és még biztonságosabb is.


zsirfecske
(addikt)
Blog

egy megjegyzés: cib-nél pl. tutira fizikai kártya a webkártya (persze csak egy plasztik lap minden csip vagy mágnescsík nélkül, de megkapod és hordod a tárcádban), tehát általánosságban biztos nem igaz amit az elején írtál.


dabadab
(titán)
Blog

Egyáltalán nem fizikai kártya, csak adnak egy papírdarabot, amire fel vannak írva az adatai.
Az, hogy az nem egy egyszerű post-it cetli, amire golyóstollal írják fel az adatokat, hanem bankkártya formája van, már csak design kérdése.

[ Szerkesztve ]

üzenetek