üzenetek

hozzászólások


c41r0^
(őstag)
Blog

Ez egy nagyon tanulságos összefoglaló, és külön öröm, hogy folytatása is lesz. A neten nagyon nehezen vadászható össze, hogy milyen verziójú kártya mit támogat (pontosabban maga a chip, ami a kártyán van, mit támogat hardveresen).

Előrevetítve egy kérdés a következő íráshoz:
pl. egy SB0090-es kártya (Audigy 1), amin egy 10Kx chip van, miben más hardverileg egy Audigy2-től? Mivel mind a kettő támogatja az EAX4-et, ezért valószínűleg maximum a chip kódnevében az x egy magasabb szám az Audigy2őn, (tehát javított chip verzió) és a hangminősége jobb pl. a picit áttervezett chip, az áttervezett nyák és egyéb forrasztott alkatrészek miatt...jól okoskodom?

Akkor akár előfordulhat az is, hogy egy Audigy1 és egy Audigy2 kártyán egyazon hangchip dolgozik, csak a nyák kialakítása más, és csak a firmware-be égetett információ mondja meg, hogy milyen kártya is ő valójában?

[Szerkesztve]


Akheron
(senior tag)
Blog

Esetleg a számítógépes zenehallgatáshoz optimális kártyákról is ejthetnél néhány szót. :B Sok helyen olvastam például az Audigy kártyák által végzett felesleges konverzióról, de nem igazán tudom, hogy mennyire lehet ezt kihallani normálisabb fejhallgatóval/hangszóróval, vagy hogy érdemes lehet-e (többek között) emiatt más kártyák javára lemondani az Audigykről.


Raymond
(félisten)
Blog

Mindket kartyan 10k2 chip van, csak mas revizio. A kesobb megjelent Audigy4-en mar megint egy ujabb revozio. A valtozasok nem nagyon, csak a belso routing van atdolgozva hogy a Bit Accurate Playback es Bit Accurate Recording mukodjon. Ilyenkor a jel nem megy at a DSP-n igy semmi feldolgozas nem tortenik. Meg a hangeroszabalyozas sem megy Windows-bol csak a kulso erositon.


Raymond
(félisten)
Blog

Ez nagyon szubjektiv tema. En hallom az egyes kartyak kozti kulonbseget, de peldaul sokan nem. Vagy ha halljak is kerdeses mennyire zavar valakit egy multimedias hangszororendszer hasznalata es a komprimalt formatumokhoz megszokasa mellett.


BloodRay
(veterán)

Esetleg valaki számítógéphez való hangfalakról? Úgy zene mint játékhoz valókról. Minőségiekről persze. :)


eziskamu
(addikt)

És arról van valami infód, mely hangkártyák használhatóak normális fejhallgatókkal? Ugyanis van egy realtek alaplapi és egy sb live hangkártyám, valamint egy Sennheiser eh-150 fülesem (mondjuk ez sem csúcs) és egy creative p380-as 2.1-es hangfalam, és a hangfallal mindkét hangkeltő jól szól, viszont a fülessel már csak az sb live boldogul rendesen, bár egy kicsit zajos, és még így is elmarad a hangja egy régi thomson cd lejátszótól, de realtek alaplapi vezérlővel olyan, mintha direkt le lenne vágva a mély és a magas tartomány.Ez miért van? Talán csak line out-nak megfelelő a kimeneti teljesítménye a realteknek?

A másik: SB live-hoz most melyik a legkjobb meghajtóprogi? Tényleg lehet lényeges különbség a különböző meghajtóprogramok használata során a hangminőségben, ugyanazon az sb live-en vagy csak páran bebeszélik maguknak?


Raymond
(félisten)
Blog

Ez sokszor gond az alaplapi hangkeltoknel hogy nincs dinamikajuk, halott a hang. Az hogy egy fules hogy szol egy kulso kartyaval pedig attol fugg hany Ohm-os, mivel a kartyan talalhato kimenet Line Out nem valami specialis Headphone out. Az atlagra van belove, tehat speci fuleseknel nem idealis. Annyira nem komoly a dolog ahogy a szovegbol kitunne.

Ha az eredeti Live! kartyad van nem artana egy szoftveres resampler-t hasznalni ami atalakitja a jelet 48kHz-re, ezek jobb minoseguek mint a chip-ben talalhato resampler. Meghajtonak az utolsot hasznald ha jatszol is. Ha nem, akkor a kX drriverek adnak olyan lehetoseget hogy a Rear kimenetet hasznald Front-kent es ott valamivel szebben szol.

[Szerkesztve]


ollie
(MODERÁTOR)
Blog

Gratulálok a cikkhez, nagyon tetszik. Egyike azon keveseknek, melyet tényleg érdemes volt megírni itt a logout.hu-n.


frankie!
(őstag)

Jó kis cikk!


Raymond
(félisten)
Blog

Koszi! Kovetkezoben irok valamit az EAX-rol es hogy hasznaljak oket jatekokban.


moma
(őstag)
Blog

Nagyon nagyon jó ötlet ez a kicsit faq szerű felhasználása a logout felületének, még ha a fórumban meg is van eseteteg szétszórva részben a tudás. Grat :C Remélem másoknak is kedvet csinál hasonlóhoz :D


zso73
(veterán)
Blog

Én sem találtam meg, hogy a SB Live 5.1 Digital mit tud. Az AC3 igen, és keveri a zenét 5.1-be. De a surround-ot rendesen tudja, vagy csak kellene tudnia......... :U


dezz
(nagyúr)
Blog

Tudja valamelyik Audigy (2+, mert az 1-es eleve nem tudja ugye) a Bit Accurate Playbacket 44.1kHz-el is? Korábban több tesztoldalon azt olvastam, ez csak a 96/192kHz-re vonatkozik A2 esetén (és állítólag ettől nem sokban különbözik az A4 sem).


dezz
(nagyúr)
Blog

Közben előkerestem egy régebbi tesztet:
Creative Audigy2 Sound Card Family [link]
''Direct playback in 16/44 unsupported;''
Ez szépen meg is látszik az IMD-n: már sokkal jobb, mint az A1-é, de még mindig 20x rosszabb, mint egy 16/44-et natívan tudó, profi kártyáé.
(Volt az oldalon egy A4 teszt is valahol, amiben hasonló eredmények jöttek ki erre, de most nem találom.)


dezz
(nagyúr)
Blog

Hmm, azt gondoltam, a cikkbeli 16/44 táblázatban fel vannak cserélve a számok a kettő között, de ebben [link] a teszben is 0,128 jön ki az A1 Platinum eX-re. Viszont akkor az a 15,9-es IMD az A2-re hibás szerintem.


dezz
(nagyúr)
Blog

De nem is a számokat kell nézni, inkább a grafikonokat:
[link] (szöveg: The IMD (SMPTE) spectrogram reveals parasitic components at 44kHz)
[link] (szöveg: The THD spectrogram indicates that there are harmonic distortions at 44 kHz)
Digital Out: [link] (szöveg: The THD spectrogram shows that the signal goes with distortions at 44kHz)

Ebből a teszből valók: Creative Audigy2 Platinum eX Sound Card Review [link]

ps, mondjuk nem egészen értem, mit keres a noise-floor 16 bitnél ilyen -125dB-nél, de mindegy.
ps2, bocs a sorozatért, ez az uccsó

[Szerkesztve]


Raymond
(félisten)
Blog

Bocs a kesoi valaszert, nem voltam mar itt egy ideje :)

Az elso amely tamogatja az Audigy 4, az A2-esek kozul csak a butitott valtozat (A2SE) mert annak semmi koze a normalis Audigy-khez. A P17-es chip-re epul nem az EMU10K2-re.


ollie
(MODERÁTOR)
Blog

Mikor lesz folytatás?


Raymond
(félisten)
Blog

Nem tudom. Sok idomet lekotnek most melso es privat ugyek.


neilszab
(őstag)
Blog

Hali, én azt szeretném megkédezni, hogy egyáltalán mennyire/mire jó az EAX, mennyire létszükséglet?

Persze azt tudom, hogy környezeti hatások hangjait szimulálja, de igazából fogalmam sincs, hogy hol, mely játékokban hallhattam ezeket egyáltalán, milyen velük, milyen nélkülük és hogy egyáltalán szükségem van-e nekem erre, vagy remekül megvan nélküle is az ember?

Köszi :R


PuMbA
(titán)

Itt megnézheted a játéklistát. Ma már nincs EAX, helyette OpenAL van. Amikor még anno játszottam akkor Audigy 4-em volt, de szerintem sok értelme nincs. EAX nélkül is meg lehet csinálni mindent.


neilszab
(őstag)
Blog

Köszi szépen!

de hogy kell elképzelni, mivel/mennyivel lesz tőle több/más a dolog?


PuMbA
(titán)

Pl. UT2004-ben ha egy nagy csőben vagy és lőssz akkor a lövés hangja effektezve lesz és visszahangzani fog. A legtöbb játékban ez van kihasználva, tehát a hely akusztikáját figyelembe véve változnak a hangok.

[ Szerkesztve ]

üzenetek