üzenetek

hozzászólások


engusz
(veterán)
Blog

Szívesen ülnék minden nap egy 30''-os wide-os TFT előtt. Ebben a kategóriában a DELL termékeivel szemezgettem, de az ára miatt még sosem léptem a tettek mezejére. Talán nem is fogok. Mert mire odáig jutok, hogy annyira teli leszek dellával (a sok-sok munka eredménye), addigra már alapvetőbb dolgokra fog elmenni a megkeresett. :)


LGLuke
(őstag)
Blog

Szerintem nem vagy ezzel egyedül! :D
Igen sokan élveznék a hatalmas kijelző előnyeit.
Azt elárulod nekem, hogy miért pont a TN+Film panelekre gondoltál?
Az tudom, hogy gyorsak, és olcsóbbak, mint az új MVA,PVA, S-IPS monitorok, de valószínű színhűségben már nem tudják felvenni a versenyt sőt a látószögük sem a legideálisabb.

Üdv


fLeSs
(nagyúr)
Blog

Az OLED előtt még jól meg akarják magukat szedni...


erdoke
(titán)
Blog

Az eredeti írás linkjére kattintva a Logout főoldala jön be, és képtelen vagyok megtalálni magát az írást. :F :(


Racecam
(MODERÁTOR)
Blog

Vazze, ez az írás még meg sem jelent, nincs is kész, csak engusz megtalálta, és reagált rá!! :O

u.i.: Előre van dátumozva, csak moderátorok látják... :U


engusz
(veterán)
Blog

Upsz, sorry. :(


Racecam
(MODERÁTOR)
Blog

He-he, semmi gond!! :D


fLeSs
(nagyúr)
Blog

ezt a bakit én is elkövettem a múlt héten szintén a te írásodra reagálva, de én azonnal észrevettem és töröltem a topikot. :D


h.istvan
(csendes tag)

nemtudja valaki, hogy az eizo flexscan monitorjainak a paneljét ki gyártja és milyen típusúak?


dabadab
(titán)
Blog

Akkor most lassankent megjelennek a Tesco gazdasagos TN+film TV-k is?


Racecam
(MODERÁTOR)
Blog

Hogy kerül ez a kérdés ide? :F
Egyébként típustól függ. leginkább Samsung PVA, vagy LG.Philips IPS paneleket használ. A TN+Film paneles monitorai pedig ki tudja?


dezz
(nagyúr)
Blog

LG.Philips? Az enyémben pl. Hitachi S-IPS van. Nem is nagyon tudok sima IPS-es monitorjukról. Mindenesetre a nem-profi vonalon tudtommal csak TN, PVA és S-PVA van náluk.

btw, nekem ingyen sem kellene ilyen nagy TN+Filmes monitor, kisebb méretben is idegesít, hogy épp csak megmozdulok, máris más a kép. (Többi bajáról nem is beszélve, de az méretfüggetlen.)

[Szerkesztve]


coke
(csendes tag)

hol lehet elolvasni az eredeti írást?


coke
(csendes tag)

[kép]


Racecam
(MODERÁTOR)
Blog

Hagyjuk ezt az S-PVA, S-IPS dolgot, maradjunk az alapnál. (Amúgy tényleg így hívják, de a technológiában az ''S'' nem ad lényeges változást. Inkább csak a típust kívántam jelezni.)
Ugye itt a FlexScan szériáról volt szó, nem tudom neked milyen van, de tartok tőle, hogy nem egy mai modell. De az biztos, hogy L997-ben tényleg nem LG.Philips panel van (nincs is 21''-os nekik), inkább valóban Hitachi lehet :U


Racecam
(MODERÁTOR)
Blog

Az oldal felső részén levő sorban van egy ilyen a bal szélen ''erdeti írás'' pirossal, vagy a Prohardver felől nézve sárgával.


h.istvan
(csendes tag)

eizo s2410w-em van, csak azért érdeklődtem fentebb, hogy ebben milyen panel van, merthát, valahogy az írás, nagy és szélesvásznú monitorokról beszél, így gondoltam, hogy idevág a kérdés


Racecam
(MODERÁTOR)
Blog

Ez az írás az ennél nagyobb panelekről szól. A Tiédben Samsung S-PVA panel van.


orbano
(félisten)

Ez elég rossz hír, így, gyanítom, sokkal kisebb mértékben fognak csökkenni a nem TN-es kijelzők árai :(


LGLuke
(őstag)
Blog

Szerintem meg pont, hogy esni fognak!
Az más kérdés, hogy ekkora monitorokból soha nem vennék TN psnelest, viszont van rajtam kívűl sok ember aki nem ért semmennyire hozzá, és csak a válaszidőt, meg az árat nézi!
Miért ne esnének???? Hö???
Hát eddig nem volt konkurenciája az újabb paneleknek ebben a szegmensben, hiszen azok köbü hasonló árban vannak, bármely technológiát választjuk. Most a TN-es panellel szerelt monitorok olcsóbbak lesznek, így kénytelenek lesznek lejebb vinni a jobb paneles kijelzők árait a fent említett okok miatt. A legtöbb hülyegyerek mit tudja mi az az xVA, IPS panel. Annyit lát, hogy 30 colos monitor, és ilyen olcsón..., ja meg válaszidő, amivel úgyis átb@sszák a népet a különböző méréseknek köszönhetően (meg nem kötelező semmilyen szabványokat alkalmazni).
Ennyi.


dezz
(nagyúr)
Blog

''Hagyjuk ezt az S-PVA, S-IPS dolgot, maradjunk az alapnál. (Amúgy tényleg így hívják, de a technológiában az ''S'' nem ad lényeges változást. Inkább csak a típust kívántam jelezni.)''

Hát, nézzük:

S-PVA vs. PVA:
A paneltechnológia azonos, de azért vannak lényeges különbségek. Az S előtag 2x-es kontrasztarányt, kicsivel nagyobb szögeket, és nem utolsó sorban a vezérlőjébe épített overdrive megoldást jelzi. (Utóbbit egyébként az Eizo fejlesztette ki [a monitoraikat saját vezérlővel szállítják, ez itt is így van], majd ezt átvették egyes vezérlőt is gyártó panelgyártók is.)

S-IPS vs. IPS:
Itt már lényegi eltérés van a technológiában is: minden szubpixel ketté lett osztva, és a két félben ellentétes irányban tekeredik a folyadékkristály, így kiegyenlítik egymást, ez által lényegesen egyenletesebb lett a kép, kisebb lett a színváltozás és kontrasztarány-változás a betekintési szöget érintően. Illetve az alap kontrasztarány is jobb lett valamennyivel.

(Egyébként korábban az LG kavart itt valamit, S-IPS panelesként reklámozta egy monitorát, amiben csak az első szériában volt ilyen panel, aztán TN-re váltottak, de ezt elfelejtették közölni, sokak felháborodására.)

Ja igen, egy régebbi modellem van (L567), ma már nem tesznek 17''-esbe S-IPS panelt, nem lenne versenyképes az ára.

[Szerkesztve]


Racecam
(MODERÁTOR)
Blog

Minkét bekezdés téves, illetve tévedéseket tartalmaz.


dezz
(nagyúr)
Blog

Ohh, látom nem zártál a szívedbe, amiért ellentmondtam. :DDD Ha szépen megkérlek, azt is leírnád, mit tartasz tévesnek ezekből?

[Szerkesztve]


orbano
(félisten)

Szerintem meg:

ebben a mérettartományban eddig csak a rágább panelekkel szerelt monitorok voltak kaphatók, így azoknak várható lesz/lett volna az árcsökkenésük, ahogy szépen lassan csökkent az áruk a 19-20''-os megjelenítőknek. Így viszont ezt az árcsökkenést kiváltja az olcsóbb, ugyanilyen méretű kijelzők megjelenése, meghagyva a xVA/IPS paneles monitorokat a felsőkategóriának, felsőkategóriás árakkal.

Persze ez csak egy tipp, remélem tényleg nem így lesz...


Racecam
(MODERÁTOR)
Blog

Á, kicsit hülye voltam, baromi rossz kedvem volt (kikapott a Roma), és ezt áthoztam ide, elnézést kérek érte!!! :R

De fenntartom, hogy nem teljesen értek egyet azzal, amit írtál.

Először azt szeretném elmondani, hogy én a PVA, MVA, IPS elnevezést itt is, és általában máshol is, ahol általánosságban beszélek az eltérő paneltechnológiákról, mint gyűjtőfogalmakat használom. És ez szerintem ebben az esetben helyes is, mert jelenleg ez a három, egymástól technológiai vonatkozásban is teljesen eltérő megvalósítást takarnak. Az összes ezt kiegészítő plusz betű, általában ezeknek az alaptípusoknak valamilyen továbbfejlesztett változatát takarják, vagy egyszerűen csak marketingfogások. Érdekes, hogy a TN+Film paneleknél, pedig azért ezek sem ugyanazok, mint mondjuk 2 évvel ezelőtt, nem vezettek be, illetve nem terjedtek el ilyen kiegészítő betűjelzések. (Ugyan a Samsung használja a B-TN megjelölést, de ez nem terjedt el.)

Nézzük akkor a PVA vs. S-PVA elnevezést. A dolog nagyon ellentmondásos. Már linkeltem egyszer valahová egy képet, most ide is beteszem:

[kép]

A képen látszik, hogy a pixelek (szubpixelek) egy kicsit másképpen vannak elrendezve, illetve másképpen kerültek felosztásra. Ez valóban jelenthet nagyobb, bár nem kétszeres kontrasztarány növekedést. (Tudjuk, hogy jelenleg a Samsung PVA panelek ''tudják'' a legfeketébb feketét megjeleníteni.) A betekintési szögek talán tudtak valamit javulni, de ez nem volt jelentős. Viszont az S-PVA megjelölés nem jelenti automatikusan az overdrive használatát. Jól lehet látni, hogy a Samsung panel oldalán még most is találunk PVA paneleket overdrive technológiával, 8 ms-os g2g válaszidővel: [link]

IPS vs. S-IPS. Az S-IPS is tulajdonképpen az IPS technológia továbbfejlesztése, valóban ''multi domain'' azt jelenti, hogy a folyadékkristály cellát két részre osztották, hogy ezáltal növeljék a színstabilitást, és csökkentsék a válaszidőt. A kontrasztarány növelésében is van jótékony hatása, de ez nem annyira jelentős.

Összességében tehát elmondhatjuk, hogy semmi eget rengető újításról nincs szó, a betűs elnevezések területén, egyszerűen csak a meglévő technológia továbbfejlesztéséről beszélhetünk, hiszen mindegyik esetben az alapvető működési elv nem változik. Ezért is gondolom azt, hogy elég ha a technológiai gyűjtőnéven hivatkozom a különböző típusú panelekre a monitorokban.


dezz
(nagyúr)
Blog

Köszi a korrekciókat! Nem kötözködés volt a célom, hanem konstruktív vita, vagy inkább eszmecsere. Gondoltam, talán tudok újat mondani. Tisztelem azokat, akik beleássák magukat egy-egy témába, és próbálom segíteni a saját megfigyeléseimmel.

Érdekes ez a változás a PVA - S-PVA között, úgy néz ki, mintha felezés helyett most már negyedelnék is. :) Nem tudtam róla, és szemre (nagyító nélkül) sem vettem észre. Azt egy Samsung lapon olvastam, hogy a kettő közötti különbségbe beletartozik az overdrive is, de úgy látszik, akkor nem tartják ehhez magukat minden esetben. Mindenesetre amikor néztem, a sima PVA-ba még nem volt, és a kontrasztarányuk is max. 500 volt. Na mindegy, akkor elmondhatjuk, hogy a PVA és az S-PVA között olyan kicsi a különbség, hogy szinte mindegy, pl. melyiket vesszük meg.

Ezzel szemben az IPS és az S-IPS között jóval nagyobb különbség van, mivel ugye a sima IPS még felezve sem volt (mint a sima PVA), az S-IPS meg már igen, és ez nagy hatással volt a betekintési szögre és színtartásra: a sima IPS sarkain már szemből nézve is látható a változás (sötétedés+némi színváltás), az S-IPS viszont jóval egyenletesebb a PVA-knál is (CRT hatású). Így ez lényeges szempont lehet pl. egy vásárlásnál (kaphatók még sima IPS-es monitorok is), ezért ennél indokolt lehet a megkülönböztetés.

A PVA afaik lényegében az MVA Samsungos változata. Lehetséges, hogy itt is az IPS/S-IPS-hez hasonló eset van, tehát hogy talán az MVA-n még nem voltak megfelezve a szubpixelek? Na, ennek majd utánanézünk. ;) (Már mondták páran, hogy túl kíváncsi vagyok, de szakmai ártalom.)

A B-TN elnevezést nem ismertem még, de gontolom, itt is kisebb különbségről van szó, mert szemre a (tudtomon kívül) ilyen panelt tartalmazó monitorokon sem látok nagyobb változást (a lehetőségek határán belüli javításokon felül).

üzenetek