[Re:] [joghurt:] Internetbank biztonság (?) - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


st3v3np3t3r
(veterán)
Blog

akkor te nagyon prémium ügyfél lehetsz :DDD


ncc1701
(veterán)

Nem tudom, ki hogy van vele, de ilyen kamatok mellett én nagyobb összeget nem tartok bankban. Kb ugyanazt tudja az otthoni párnaciha is, már kamat szempontból. Igazából 2-3 havi vésztartalékom van náluk lekötetlen, a többit menekítem kifele.

[ Szerkesztve ]


janeszgol
(félisten)

Mivel atiranyit a bank feluletere, igy biztonsagos. Viszont ugye nem mindegyik ilyen. Emlekezzunk a Oneplus vagy Xiaomi ballepesre, ahol az oldal kerte ezeket, majd tovabbitotta. El is loptak mind.
Az uj felfedezesem a pcx. Akartam online fizetni es nem iranyitott at a bank weboldalara.
Ha esetleg valaki raer, megnezi?
Termeszetesen nem fizettem, ez hatalmas hiba!


Lauda
(félisten)
Blog

Egyszerűbb a helyzet, mint aminek látszik. Senki sem kötelez a bankkártyahasználatra. Sőt, még bankszámlát sem kötelező készítened, a munkáltató sem kötelezhet rá. Használj készpénzt és minden ilyen probléma köddé válik.


joghurt
(addikt)
Blog

Hasitasi nem kér PIN-kódot. :K

De nem kell elmenni demagóg irányba. Én szeretném ezeket használni, csak épeszű körülményeskedés mellett. Szerintem az nem elfogadható, ha a többségre hivatkozva kizárólagossá tesznek valamit. (Példa: amikor adóbevallani csak Windows alól lehetett.)


joghurt
(addikt)
Blog

Hogy megválaszoljam saját kérdésem, a sok troll közepette:

Az új fajta hardveres token annyiban tud többet, mint az új mobil alkalmazás. Maga a belépés ugyanúgy egy 4-jegyű PIN-kódra kapott 6-jegyű egyszer használatos kóddal történik, mint régen.
A tranzakciók aláírásához viszont a felület generál egy 10 számból álló kódot, amit be kell pöntyögni vagy a(z új) tokenbe, vagy a(z új) mobilappba, és az ott generált 10-jegyű számsort kell bepötyögni a weblapon. :W


Lauda
(félisten)
Blog

Ez egy biztonsági intézkedés. Azért teszik kötelezővé, mert az emberek többsége nem tudja eldönteni mi biztonságos és mi nem az, tehát ezek az intézkedések azokat az embereket is védik, akik magukat nem tudnák megfelelően megvédeni.

Amúgy mondhatnánk azt is, minek a pin-kód, hisz én tudok vigyázni a kártyámra. :)

[ Szerkesztve ]


Krugszvele
(senior tag)

Kinek mi a nagy összeg?
Én sem tartanék bankban nagy összeget (ha lenne nekem)
Max 6 havi megélhetési pénz, a többi pedig máshol.

Mit értesz az alatt hogy menekíted kifelé? Az országból?

Egyébként nem értek ezzel egyet, hogy "ilyen kamatok mellett". A kamatot mindig úgy kell számolni, hogy bank által adott kamat mínusz infláció és megkapod a reálkamatot. Ez mindig negatív, ha banknak adod kölcsön a pénzt. Mondom ezt úgy, hogy teljesen egyetértek, nem szabad banknak pénzt kölcsönadni, mint ami a pár havi megélhetési pénz.

Aki meg befektetni akar annak sohasem volt ennyire egyszerű dolga. Az interneten elérhetőek a legjobb brókerek, ráadásul hogy bohóckodni akarsz, még TBSZ-t is nyithatsz mindegyiknél. Mi kell még?

Oktatás. Na, az nincsen.


Krugszvele
(senior tag)

Megszaladtak azok a nullák, itt egy valósághoz közelebb álló adat, magától az Apple-től:

https://support.apple.com/en-us/HT204587

1:50,000-hez az esélye, hogy valaki ráteszi az ujját és beenged.
A 4jegyű pin kódnak meg ugye 1:9999-hez, szóval ötször biztonságosabb.

Én is nyugodtabb lennék egy 1:milliárdhoz esélynél, de ez van,


st3v3np3t3r
(veterán)
Blog

azért írtam nagy számot, mert 7milliárd ember él a földön(2017-es adat), kizárt hogy az esély ilyen kicsi legyen ha 70milliárd ujjról van szó
ha az 1:50 000rel hasonlítom össze, akkor 14millió különböző ujjával,azaz 1,4millió emberrel lehetne feloldani egyetlen készüléket,ha arányosan nézzük

[ Szerkesztve ]


Lauda
(félisten)
Blog

Kamat szempontjából igen. A gond akkor van, ha mondjuk lesz egy lakástűz, mert akkor a bevarrt pénznek is annyi, elszállt a félretett pénzed.

Én úgy szoktam ezt megoldani, hogy mikor van mit "félretenni", lekötöm netbankban ismétlődő betétre. Így a bankkártyával nem elérhető, a számlán nem látszik. Ha szükségem van rá, feltöröm a betétet és használhatom a pénzt. Ezen kívül nincs az a veszély, hogy elég, elvesztem, lejár a bankjegy stb stb.

[ Szerkesztve ]


ncc1701
(veterán)

Én meg viszem tőzsdére, veszek belőle állampapírt, vagy épp aranyat. OTP-nél olyan jó befektetések vannak, hogy fél évre 1M lekötés kamatozott volna 20, vagy tán 40Ft-ot. Köszöntem a lehetőséget, és felfogtam, h nem kell nekik a pénzem.

[ Szerkesztve ]


Lauda
(félisten)
Blog

Sajnos az a világ véget ért, hogy a kamatok miatt megérte a bankban pihentetni a pénzt.


sztanozs
(veterán)
Blog

Ne viccelj, 15 éve, a banknak ahol a mobilbankot csináltuk 10 forintért adta mind a T-Mobile, mind Pannon az SMS-t. Drágább biztos nem lett azóta.


st3v3np3t3r
(veterán)
Blog

az árakat a bank hivatalos legfrissebb díjszabás dokujából másoltam ki...tehát nem vicc az ár, de ugye az üzleti titok, hogy a bank mennyit fizet a szolgáltatónak... az,hogy neked van róla benfentes infód,hogy anno mennyi volt, nem jelenti azt, hogy most is annyi

[ Szerkesztve ]


joghurt
(addikt)
Blog

Mi nagyon kiemelt mobilügyfelek vagyunk. Innen tudom, hogy mennyi az, aminél egy havi többmillió sms-es forgalmat generáló bank biztosan nem fizet többet egy sms-ért.


Krugszvele
(senior tag)

olyan sose vót.


Krugszvele
(senior tag)

olvasd el amit linkeltem, benne van az oka :)
Nem lefényképezi az ujjad, hanem bizonyos pontokat és azok görbéit alakítja át matematikai képletté és azzal azonosít.


st3v3np3t3r
(veterán)
Blog

én ezt tudom, de mivel a tudósok szerint nem létezik 2 egyforma 1:1 egyedi ujjlenyomat élő embernél(sőt 1 élő embernél mind a 20 ujj lenyomata más,nincs 2 egyforma,még az 1 petéjű ikrek esetén is van egy csekély eltérés) így minden átkonvertált ujjlenyomat matematikai értéke más és más lesz, tehát az 1:50.000 arány eléggé bizakodó

annak az esélye, hogy matematikai véletlenből eredően még is, annak nem 1:50.000 az esélye

ha a dolog másik oldalát nézzük, hogy mennyire pontos a minavétel,meg hogy egy adott ujjról hány ponton vesz mintát, és a mintavétel fix pontokról vagy random pontokról veszi, akkor is sokkal riktább annak az esélye, hogy 2 ember, 1-1 ujjlenyomat matematikai eredménye ugyan az lesz

a mai érintős ujjlenyomat leolvasók nagy hátránya, hogy nyomtatott ujjlenyomattal is feloldanak, az ultrahangos és optikai leolvasók meg sokkal pontatlanabban, az elsőre tudok is példát, S10 és Note10 széria

de ez az én véleményem

van 2 laptopom,mind2ben van ujjlenyomat leolvasó, az egyikben működésre bírtam, a másikban még nem sikerült. amelyik működik, az képet alkot a ujjbegyről, tehát annak az esélye, hogy más ember feloldja,szinte kizárt.


ncc1701
(veterán)

Pontosan, a lenovo lehúzós olvasó már ezer éve stabilan jó.

üzenetek