üzenetek

hozzászólások


legiaap
(nagyúr)
Blog

Engem a 1Password app érdekelne.
A másik dolog nem app, hanem hogy a van-e mód backupolni felhőbe úgy hogy minden app datát, rendszer beállításokat egyszóval mindent feltol és ugyanúgy vissza tudom-e állítani.

[ Szerkesztve ]


Ijk
(nagyúr)

Magam részéről borzasztóan sajnálom a Symbiant. Kőegyszerű, nem erőforrás igényes és mindent tud amire a legtöbb embernek valóban szüksége van. N8-amon gyári offline navigáció van, bármelyik térképet ingyen rátölthetem. Multitasking nem probléma, kijelző folyamatosan mutatja az időt mivel amoled. A képernyő feloldó pedig fizikai, egy csúszka a telefon oldalán, ami minden simogatós módszernél kényelemesebb.
Q10-em volt amíg nem frissítettem, mert akkor olyan dolgokat művelt hogy majdnem kettétörtem mérgemben. A BB Hub egy remek dolog, az egyetlen dolog ami mai napig hiányzik.
Androidot két hétig használtam annyi elég is volt. Nekem nincs szükségem milliónyi alkalmazásra, hanem alap funkciókra ami gyorsan, kényelmesen elérhető és megbízható. iOS-t még nem próbáltam arról nem tudok véleményt mondani.

Az N8 6cm széles, ennél szélesebb telefon nem kell. Egyszerűen itt vagyok az 5 éves telefonommal, és bizony egy gyorsabb böngésző jó lenne, de egyszerűen nem tudom mire lecserélni, mert túl nagy, nem tetszik, rossz minőségű, gyenge az üzemidő, nincs ingyenes offline navigáció, nincs kijelzőn óra és eseményjelző ikon. Még gondolkozom hogy visszatérek a Q10-hez, illetve még Iphone 5s és Z3 compact jöhet szóba. De egyik sem az amiért azonnal dobnám ezt a régi nokiát.


norbert1998
(veterán)
Blog

Valóban, ezek olyan dolgok voltak, amikben mai napig nagyon ütnek a symbik. Kár, hogy abba/lemaradt, pedig nem kicsit jobb lehetett volna bármi másnál. Én azt mondom, a 4.4-től van olyan droid, amivel elégedett tudok lenni. Javarészt pure droid párti voltam, tehát custom romos emberke, és hát azok tényléeg elég pure-ok. Nincs tele szeméttel és hasonlók. Ha ilyen romolással nem akarsz bajlódni, akkor motorola vagy nexus. De annyi minimum ráfér, mint nokiára a rompatcher+ (vagy mi is volt annak a neve), ez pedig a root (rendszergazda) jog.


toth_janika
(őstag)

Nekem Z10-em van, céges telefon. Padfone2 magán telefon. Soha többé nem akarok BB-t venni, annyi baj van vele.
Amik mennek rajta: Céges levelezés, magán levelezés (2 fiók), SMS, telefon. Szerettem volna olyan balgaságot is használni rajta, mint költségnyilvántartó, OTP smart bank, BKK menetrend. Szerintetek meg lehet ezt oldalni natív BB programokkal? Hát persze, hogy nem...
Stabil oprendszer? Na ez egy vicc. Nem indul el a kamera. Véletlenszerűen kiírja, hogy "Az alkalmazás nem indítható el". Restart. Eldobálja a hálózatot. Kiírja, hogy "g", utána "H+" és dádáám működik a net és a hívásfogadás is. Ül a zsembembe a teló és melegszik! Semmi nem fut rajta... Magától... Restart...
Ezzel szemben Padfone: Nincs széthákolva, nincs root-olva, a fent említett programok tökéletesen, akadásmentesen futnak.
Szóval BB-m akkor lesz, ha lesz Android rajta. Sokunk álma egy QWERTY-s, 5"-os Androidos telefon! Ha Chen megadja nekem, akkor lesz BB-m, ha nem, akkor más felé nézek.


ikari2
(újonc)

Helló! Szeretnék egy programot én is kipróbáltatni ha lehet: RUNTASTIC , ez egy fitnessz app futóknak, és az lenne a kérdésem, hogy a térképet betölti-e?? Van ingyenes és fizetős verzió, az ingyenest nézd természetesen.

Köcce!!


lugosi
(MODERÁTOR)
Blog

Én Passporton próbáltam, sajnos nem tölti be.
Ami viszont rosszabb, hogy a natív BB-s verzió se tölti be. Egyébként minden másban működik.


MittuDomain_
(őstag)

Jelenleg is Z10-et használok, mellette a céges droid.

Tapasztalatok pró-kontra:

A HUB zseniális, a BB virtuális billentyűzete szintén. Rendszeresen akarok balra simítással törölni szöveget MINDEN érintős eszközön (droid, iOS, wp, tényleg mindenütt), a szóhasználatot tanuló algoritmus is k jó, 2-3 betű, egy swipe felfelé és slussz.
Az alap BB appok jók, nem igazán kellett keresnem alternatívát, de van, amire kénytelen vagyok. Úgy 20 droid app van fent, de ebből állandó jelleggel csak kettőre szorulok jelenleg: Szókereső, BPMenetrend. /A többi jellemzően "diagnosztikai", wifi analizer, GPS test..., de persze felkerült iGo Szülinapp, HERE Maps/

A multitask tényleg k jó. Imádom, hogy a yt megy kikapcsolt képernyővel, teljesen háttérben, nincs döccenés a váltásokkor, az active frame-ék tényleg aktívak, hogy nem kell megnyitva legyen a face, whats up, viber... hogy megjöjjenek a push üzenetek, nagyon jók a megosztási lehetőségek, és ez is intelligensen változik, megjegyzi, milyen tartalmat kikkel szoktam osztani és azt dobja fel elsőnek, etc.

Korábban én is mókoltam Snap-pel, de az amazon óta nincs rá szükség igazából.
A gyári FB app nálam is működik rendben, szimpatikus, hogy nem kell külön letölteni a Messengert és társait. Viszont hajlamos összeomlani nagy (?) terhelés alatt, értsd cset egyszerre 6 emberrel. Ekkor az app megy, csak nem küld és fogad üzeneteket. De nem napi szinten, havonta-kéthavonta egyszer csinál ilyet.

Még lenne jópár pro, de jöjjenek a kontrák:
Az akksi egy rakás szar. Újabban állandóan akkukímélő módban tolom, hogy a napot végig bírja, és 3G-t csak 5 percekre nyomok be hogy szinkronizáljon, a wifi valamiért nem szívja annyira. Olykor elmegy a virtuális vadászmezőkre 20+%-os akksival úgy, hogy csak egy 2A töltőfej képes feltámasztani fél óra múlva - a gyári 700mAh tényleg halottnak a csók. Persze az iPad 1%ig bírja kérdés nélkül...
Egy csomó droid app nem megy, és nem csak a play services telepíthetetlensége miatt. A HERE-t pl a kezdetek óta képtelen vagyok működésre bírni; gyak csak azért szedtem le, hogy a play fiókom tudja, "megvettem", mikor még ingyen volt.
Gyári appok is képesek random lehalni - kamera - , és mostanában beragad valami process, amitől fűt a telefon mint egy vízforraló, disszipálja az összes kraftot az akksiban. Fogalmam sincs, mi az, a készülékfigyelő szerint ilyenkor a rendszer a ludas, de nem viccelek, legutóbb betettem a telefont a hűtőbe.

Olyan szinten különc vagyok vele a társaságban, hogy az már kirekesztő, bántó. Tényleg. Adatbázis rendszerek órán én is példa voltam a tanár részéről, mikor sorolta, a belső hálózatra még BB eszközről is felléptek. Tényleg fehér holló.
Jééé, neked BlackBerry-d van, ráadásul fehér? Hehehe. Berry White, igen...
Szóval, sajna annyira kicsi a penetráció, hogy aki érdeklődve nyúl is hozzá, reflexből keresi a gombokat, ami itt nincs, nem kell. Nem tud vele csinálni semmit, nincs eye-candy, és pillanatok alatt kiábrándul belőle. Persze ha eltölthetne vele fél órát a nélkül, hogy mással foglalkozna, bejönne neki, de egy sörözés erre nem alkalmas.

Baszki milyen sokat írtam, bocs mindenki, elkapott a szófosás, befejeztem. Pedig bőven lenne még konkrét példa pro-kontra egyaránt.


Magnat
(veterán)

Ahogy már előttem is írták, a hud meg a youtube háttérben futásának semmi köze a párhuzamos feldolgozáshoz v annak hiányához. Gondolj bele, Androidon is megjelenik minden üzenet (ha az alkalmazás fejlesztője akarja) az értesítési területen - csak koncepció és szándék kérdése, h ebből nem fejlesztettek egy hud-szerű cuccot. A YT is tud háttérben futni (szintén elhangzott már) pl a Viral vagy a Floating apps nevű alkalmazásokkal. Android alatt egyébként 4 féle alkalmazáselem létezik: activity (ez jelenik meg a képernyőn), service, content provider és broadcast receiver. A service-k pont a háttérben futásra lettek kitalálva.


Madara-san
(tag)
Blog

Ez érdekes. Volt Z10-em, most Z30-at használok. 10.2-es oprendszer tökéletes volt a maga nemében, aztán jött rá a 10.3 és ezzel együtt a problémák is, de egyáltalán nem ilyen durvák, mint amiket írtál. Viszont pár napja jött rá egy OS frissítés, azóta semmi gond. Böngészője az szerintem zseniális. Natív zenelejátszó a Neutron Player, ami igaz nem ingyenes, cserébe rengeteg mindent tud. Vannak droidos alkalmazásaim is, pl.: Tox, eBay, VLC, Waze, Mangafox, Total Commander, futnak, ahogy kell. Egyedül a Viber volt, amit tartogattam egy ideig, ismerősök miatt, aztán kukáztam. Tényleg nincs normális Viber kliens BB-re. Költségnyilvántartó alatt mit értesz?

Egyébként ezek előtt volt iPhone-m, több droidos készülékem, és mindegyik tudott rendesen laggolni, vagy akár fagyni is. Amire használtam: telefonálok, + sms, email, illetve a fent említett alkalmazások.


Magnat
(veterán)

Közeli ismerősömnek egy Passport van, feltoltam rá a droidos Vibert (neki is csak azért kell, mert a munkatársakkal azon egyeztetnek), neki teljesen jól műxik, még a hanghívás is. Legalábbis 1-2 nappal utána még ezt mondta :)
Pont egy másik topikban írtam az előbb, h nekem egyébként az egész Passport teljesen pozitív csalódás, az viszont elég zavaró, h mennyire szegényes a natív alkalmazáskínálat, illetve az is eléggé meglepett, h alapban a notification led csak egy színnel dolgozik és 3rd party app kell hozzá, h más színekkel is operáljon, ráadásul az értelmesebbje fizetős.


lugosi
(MODERÁTOR)
Blog

"az is eléggé meglepett, h alapban a notification led csak egy színnel dolgozik és 3rd party app kell hozzá, h más színekkel is operáljon"

Ez nem így van, már elég régóta. Magában a beállításokban tudod állítani, hogy melyik progi milyen színnel jelezzen, sőt nem csak progi, hanem például egy-egy fiók, email cím is különböző színekkel tud jelezni. Alap szolgáltatás a rendszerben, nem kell hozzá külső app.


Magnat
(veterán)

Köszi, jó tudni!


#79335424
(veterán)

Vicces ez a Youtube példa. Az Android símán tudná futtatni, ha a Google nem tiltotta volna le ezt a lehetőséget. Nem lehet Playen olyan alkalmazás, ami tud ilyen funkciót......elvileg. De, pl. a BS player -ben még nem szúrta ki a Google, ezért a BS player -nek símán át lehet dobni böngészőből és onnantól futhat kisablakban, háttérben, vagy akár zárképernyőn. Sztem az Androidban olyan lehetőségek vannak, amikről a felhasználók többségének gőze sincs. Pl. E-Robot -tal, vagy Tasker -rel lehet igazán okossá tenni egy Androidos telót. Értesítéskezelés? Nagy cucc. Azt ír ki, amit akarok, akkor, amikor akarom és ha úgy tetszik, akkor minden harmadik villogás piros lesz, minden ötödik meg kék. Ezekben az automatizálókban lehetőség van az Android bármely elemét megszólítani. Kíváncsi lennék arra, hogy egy Tasker, vagy E-Robot hogyan kommunikálna a BB hardverelemeivel? De mi van akkor, ha Androidon nincs közvetlen elérés egy funkcióhoz, amire épp szükségünk lenne? Ettől nem áll meg a világ. Elővesszük a Terminal Emulator -t és Linux shellparancsokkal a kernelnek is adhatunk utasításokat. Kíváncsi lennék arra, hogy miként lehetne használni terminált BB -n. Az automatizálók természetesen shellparancsokat is tudnak kezelni. Szvsz. nem kéne alábecsülni az Androidot csak azért, mert egyesek nincsenek tisztában a lehetőségekkel.

[ Szerkesztve ]


akosxyz
(senior tag)

Na ez egy jó összefoglaló :)
Szerintem az aksid már megy tönkre. De tény, hogy az a legzavaróbb a Z10-ben.

Én meg se néztem a videót. Szerintem badarság ez a hasonlítgatás. Meg az, hogy meg akarnak győzni, hogy hülye vagyok, mert BlackBerry-t használok. Hát had tudjam már, hogy nekem mire kell a telefonom. Én droidon se használtam sok alkalmazást, és itt megvan minden ami nekem kell. Nekem üzenetekre, hívásra, és böngészésre, néha zene hallgatásra kell. Ha valakinek ez kevés akkor ott a droid vagy az ios. Nem kell meggyőzni egymást, hogy ki téved és melyik a jobb.

Az pedig, hogy különc, engem pont nem zavar. Jobb, mint 12egytucat telefont használni :)


zolion01
(tag)

kb 0.
Amióta futnak rajta Android appok senki fejleszt natív alkalmazást. Vagy ha igen olyan is. Hiába vettem meg pl hívás rögzítő alkalmazásokat, mind csak kihangosítva tudta rögzíteni a beszélgetéseket...

Erre jó példa, pl, hogy az Android-os Viber hibátlanul kezeli a neveket, míg a BB-s totál káosz.

Fontos app nekem a CIB Token volt, mert az nélkül nem tudtam volna belépni a céges számlára. Természetesen ez is portolt Android volt...


Tigerclaw
(nagyúr)
Blog

Jelenleg Lumia 800-am van és annak keresném az utódját, ezért érdekel a BB széria, ott is főleg a Q10. Volt Nokia E71-em (pontosabban még van is) Telefonnak az nagyon jó volt, de okostelefonnak már nem igazán.
Az Android nekem még mindig nem alternatíva a biztonsági problémái, vírusok, kémprogramok miatt. Ezzel ugye az a baj, hogy gyakorlatilag alig van miből választani. Ha a Google komolyabban venné a rosszindulatú appok szűrését, máris jobb lenne, de úgy látom, hogy ez nem igazán élvez prioritást, hiszen így is ez a legelterjedtebb rendszer.

Jelenlegi ezeket látom potenciális jelölteknek:

1. Blackberry Q10
2. iPhone 5S (ha leesik az ára 80-90k huf környékére, vagy az alá)
3. Lumia 1020 (ha még lehet kapni)
4. Lumia 930

A BB Q20 azért maradt ki, mert minimális a hardveres különbség a Q10-hez képest, viszont árban jóval drágább. A Q5 viszont alig olcsóbb, mint a 10-es. A Q10 esetén kiemelten fontos "lett volna", hogy Androidos appok nélkül is megállja a helyét, de úgy látom, hogy erről már a BB és főleg a BB fejlesztői is lemondtak, ami elég problémás nekem, mert így egy kifejezetten biztonságos és zárt platformból egy nyitottabb nem igazán biztonságos platform lesz, ráadásul elég kétséges a kompatibilitás az ábra szerint. Előnye, hogy talán akkuval tovább bírja mint a nagyobb kijelzős társak, az alaprendszer jónak tűnik és ez a legolcsóbb az alternatívák között, illetve a billentyűzet is pozitívum persze. Sajnos hardveres gomb nincs a híváskezeléshez, de talán így is jobb, mint a többi okostelefonos oldalra húzós megoldás.

Az iPhone 5S lenne nekem talán a legideálisabb. Van iPad-em, Macbookom, ismerem a rendszert, a hibáit, hiányosságait, de az előnyeit is. Van már jópár megvett appom. Ezzel mondhatni nem nyúlhatok mellé elvileg. Viszont az ára még túl magas. Várni kell, míg pár nap múlva piacra kerül az új széria és aztán még pár hónapot, hogy rendeződjenek az árak a 6S, 6S+, 6, 6+, 5S, 5C vonalán.

A két Lumia esetén a pozitívum a kifejezetten jó kamera, illetve a natív Here térkép. Gondolom az Office támogatása is átlagon felüli, ami azért jól jön. Appok tekintetében sajnos inkább áll közelebb a BB-hez, mint a többiekhez. A WP7 dizájn nekem nem jött be, de remélem a W10 már testre szabhatóbb és szelídebb, a szemnek pihentetőbb "desktop" készíthető vele. Remélhetőleg árban még esnek az új W10-es csúcsmodellek megjelenésével némileg. (de ez attól is függ, hogy mennyi maradt még a piacon)


Crafter32
(őstag)

Nekem Call Recorder van fent Q10 -en kb 1,5 éve és borzasztó jó.

Tigerclaw: Az i5s -ről azt olvasni sok helyen, hogy nagyon nehezen bír ki 1 napot az aksi. Talán a Z10 is jobbat nyújt időben. Nem tudom ez mennyire állja meg a helyét, de már többször olvastam.

[ Szerkesztve ]


Látnok
(aktív tag)

Az elején be kell állítani a BlackBerry ID-t ha azzal másik BlackBerryre jelentkezel be, akkor az összes az arra a készülékre elérhető általad korábban telepített BBW-ös alkalmazás behozza neked a BBW-be mint sajátot. A többi adat pedig mehet az általad preferált felhőbe. (Én pl az outlook-ét használom.)


laci1892
(senior tag)

Mondjuk ez a méret kérdés nagyon szubjektív... Én példa kedvéért nem akartam magammal hordani 2 eszközt. 2 eszközt tölteni. 2 eszközzel szarakodni. Ezért lett egy g3 a megvan a kisebb tab s telefon egybe

[ Szerkesztve ]


laci1892
(senior tag)

Illetve ami a multitaskot illeti. ( Bár ez szintén nagyon off) lg-nél konkrétan vagy a "Q slide"-nak vagy a két ablakos módnak köszönhetően szintén megy a youtube, böngésző vagy e-mail vagy bármi más páros egyszerre.

A másik dolog pedig....
Nekem volt q10-em a z30-am is. Mindnek rakás szar a kamerája.
A helyzet az hogy olyan telefont kerestem mikor utód után kutakodtam ami képes lenne akár kiváltani egy kisebb családi fényképezőgépet. Na itt a BB már is kihult mint alternatíva.

[ Szerkesztve ]

üzenetek