üzenetek

hozzászólások


baluka26
(veterán)
Blog

Én a HD600-amat HD650 kábellel használtam, a HD650-emet is. Nem hiszek ebben a kábel mizériában :)


Bodz
(nagyúr)
Blog

Sarkított példát mondok. Ha az emberek 90%-a nem fogja tökéletesnek hallani vagy szeretni a tökéletes hangot, akkor csak nem tökéletes és így értelme sincs egy "gépi" tökéletes hangot csinálni.


dabadab
(titán)
Blog

"Csak az emberek nem ugyanúgy hallanak."

És? Nem arról van szó, hogy a hangszórót a hallóidegre kellene kötni, hanem arról, hogy az ideális rendszernek pontosan azokat a hanghullámokat kellene generálnia, mint amit az igazi hangforrás is generál - az, hogy az egyes emberek füle más és más, már más téma, majd a más-más fülük más-más jeleket generál az agyuknak az azonos hanghullám.


devast
(addikt)

Az is van :DDD Az 3 méteres, ágyból ha filmet nézek éjjel akkor azt használom :D


Bodz
(nagyúr)
Blog

Milyen igazi hangforrás úgy konkrétan? Van pár hangszer, aminek úgy igazából nincs "hanghullámmal" definiálható hangja. Vagy a zenékben előforduló zörejek, stb, stb, ezek sose láttak ugye hangszert...
Igazából arra akarok kilyukadni, hogy lehetetlen úgymond tökéletes/ideális hangú rendszert építeni, meg felesleges is, ha a csökevényes emberi agy baszik tökéletesnek hallani.
De mind1 is, a lényeg hogy mindenki olyan rendszeren hallgasson zenét, ami tetszik neki. :)

[ Szerkesztve ]


baluka26
(veterán)
Blog

Mennyi különbség van a kábelek között szerinted?


devast
(addikt)

Nagyon minimális, lehet csak placebó... De jó buli volt megcsinálni :)


dabadab
(titán)
Blog

"Van pár hangszer, aminek úgy igazából nincs "hanghullámmal" definiálható hangja."

:F ???


baluka26
(veterán)
Blog

Szerintem virtuális hangszerre gondolt, de hanghullámmal azt is lehet definiálni, csak nincs a "természetben".


Bodz
(nagyúr)
Blog

Oké, igaz, mindent lehet hanghullámmal definiálni. De ha nincs a "természetben", akkor szerintem nem is igazán lehet meghatározni, hogy milyennek kellene lennie a hangjának. Meg ugye ki dönti el egy fizikailag nem létező valamiről, hogy ennek márpedig ilyen hangja van?
Tehát a képzeletbeli ideális/tökéletes rendszer már itt meg is bukik, magyarán megvalósíthatatlan.

Pl. a zongora hangja sima ügy, bár ebből is millió fajta van, de ebbe ne menjünk bele. Az elektromos gitárnál már rezeg a léc, mert ugye annak igazából nincs saját hangja (remélem érthető valamennyire) illetve van, de ha az lenne a referencia a tökéletes rendszerben az elég gáz lenne... :D Aztán a sok szám alatt lévő szintiszőnyeg se igen határozható meg. Összesítve ilyen hanghullám méréses, grafikonos, méréses, stb. módszerrel szvsz lehetetlen ideális/tökéletes hangrendszert alkotni.

Ha kicsit talán érthetetlen vagyok, bocsi.

[ Szerkesztve ]


dabadab
(titán)
Blog

"Meg ugye ki dönti el egy fizikailag nem létező valamiről, hogy ennek márpedig ilyen hangja van?"

Olyanja, amilyenje: analóg villanycuccoknál az a hangja, amit a hangkimeneten megjelenő áram megad, digitálisaknál meg az a hanghullám, amit az a digitális adat leír. Nem látok a dologban semmi bizonytalanságot.


Lompos48
(nagyúr)

Mennyit hoz minőségben a teflonszigetelés, vagy maga a drót van teflonból? :Y


Shufny
(őstag)

Szerintem ez amiatt alakult így, amit korábban is írtam. Nehéz eldönteni, hogy milyen mérés, milyen eredménye, mennyire számít. Tudtommal monitoroknál teljesen elfogadott, hogy az ideálistól eltérő mért eredmény az hiba. Egyes technológiáknak és típusoknak különböző hátrányai vannak ugyanúgy, de senki nem mondja, hogy "de imádom az IPS felfénylését." Aztán lehet hülyeség, de a forgalomban elérhető minőség valószínűleg erősen közrejátszik. Aztán lehet csak nem foglalkoztam velük eleget, és a kommersz monitorok is olyan gyengék, mint a kommersz hangfalak/fülhallgatók. Nekem a zenénél olyannak tűnik, mintha úgy kéne tervezned egy képet, hogy ami nálad piros, az az emberek 70% -ánál lila lesz, 28% -ánál meg narancssárga.


contaxg
(veterán)

Ha 10eFt-ból kihozod ezt a hangot és külsőt akkor kapsz tőlem ingyen egy HRT DAC-ot!

Egy alkatrész listával itt nem mész semmire. Valószínűleg még 100eFt-ért sem fogod felprogramozni TAS1020B-t ahhoz, hogy aszinkron üzemmódban külső driver nélkül működjön és mindez alacsony jitter mellett menjen végbe.


dabadab
(titán)
Blog

Az aszinkonron modbol az alacsony jitter azert nagyjabol kovetkezik, mert aszoinkron modban kulso orajel kell a 1020-nak, azt meg akkor mar celszeru vmi alacsony jitteru orajelgeneratorrol venni, a "kulso driver nelkul" meg egyreszt szo szerint nem igaz, hiszen a PC-n igenis ott van az USB audio driver, masreszt meg igazabol annak nem lenne ertelme, hogy az ember ettol elterjen. Ja, es mindezen tul elegge sanszos, hogy nem ok irtak a firmware-t, csak licenszelik.

[ Szerkesztve ]


contaxg
(veterán)

A külső driver nélküliség azt jelenti, hogy nem kell telepíteni eszközvezérlőt, hiszen ez egy USB Audio 2.0 szabvány szerinti készülék. Ez több mint áldás pl. egy Windows rendszerben, ahol egy driver pillanatok alatt képes összeomlasztani egy szépen feltelepített rendszert.

Arról nem is beszélve, hogy vannak páran akik több operációs rendszeren, uram bocsá' több számítógépen dolgoznak, szórakoznak és azon kívűl, hogy átdugják az egyik gépből a másikba a Streamer-t, sok mindent nem kell csinálniuk. Nálam OS/X, Linux és WinXP megy, és mindegyikkel hibátlanul műkődik és valószínűleg 10 év múlva is fog, amikor a többi cucchoz már rég nem fognak írni semmilyen drivert. Vagy azért mert azt szeretnék, hogy vedd meg az újat, vagy azért mert a cég aki készítette az eszközt, már csak egy poros névtábla lesz egy elhagyott épületben.

A firmware írásáról nincs infóm, de ha te tudsz erről valamit kérlek oszd meg velünk! Én kinézem ebből a csapatból, hogy felkértek egy külső szakértőt a firmware megírására, de az sem szégyen, ha licencelik. Ezt más cégek is megteszik és még sikeresek is a termékükkel. lásd. Halide Bridge.

[ Szerkesztve ]


dabadab
(titán)
Blog

A CEntrance-nek van licenszelheto TAS1020b firmware-e es ok adnak hozza ASIO drivert is, ami mondjuk professzionalis felhasznaloknal alapkovetelmeny (a HRT Prohoz van?).


contaxg
(veterán)

A Pronak van szoftvere, de nem abban az értelemben amiben Te gondolod.
Arra szolgál, hogy a szinkron/aszinkron üzemmódot lehessen szoftveresen állítani.

A HRT USB felület fejlesztéséről és ennek a kérdéseiről bekopíroznék pár sort Kevin Halverson-tól:

"We chose the TAS1020B for our USB transceiver front end for all current Streamer models. This Texas Instruments part contains a general purpose micro section. That's where our own firmware/code is utilized. Our implementation was generated completely in house and not licensed from elsewhere. Our code is fully class compliant. Unlike any firmware from other manufacturers, ours includes a number of extremely sophisticated routines for error handling. Soon we will be releasing a firmware upgrade and desktop applet to allow the end user configuration options for the mode/s of operation [the screen captures below show the setup options]. Relative to Gordon Rankin's statement that the TAS1020B is "programmable to rates up to 24/96", we have successfully transported data at rates near 176.4kS/S with this device. Alas its PHY is limited to USB 1.1FS (Full Speed) which makes it less than an ideal choice for triple speed (or higher) audio applications. Our soon-to-be-released Music Streamer HD will initially support audio data rates of up to 192kS/s but with a planned future firmware upgrade would support up to 384kS/s.

My conjecture as to why, unlike in professional audio, asynchronous USB converters for consumer applications are still far from the norm is that one currently needs to develop proprietary firmware - or take the shortcut which some have and license it from others. The latter was unacceptable. I'd not want a situation where someone else had control over the behavior of one of my products. With someone else's code, we could not have developed the tight hardware integration we have."

[ Szerkesztve ]


frescho
(addikt)
Blog

Ertem en, hogy vedeni kell az arult portekat, de olvasd el azt is, hogy ezt az alkatreszek arara ertettem. Az async USB helyett hazilag az I2S busznal egyszerubb a reclockot megoldani. Hasonlo minosegu hangot hazilag sokkal olcsobban ki lehet hozni, mert nincs egyeb koltseg.

[ Szerkesztve ]


baluka26
(veterán)
Blog

Ebben még ez is különleges, hogy DIY-jal nem tudod megcsinálni. Nem értem, otthon házilag mindent olcsóbban meg lehet csinálni, csak hogy az usherek 95%-a nem akarja, ezért vesz kész terméket. Valószínűleg nem is mennének ezek a cuccok annyira, ha tényleg nem lennének jók, pedig azok :K

A Heed CanAmp-ot is össze lehet dobni fillérekből otthon, de nem hinném, hogy meg tudják közelíteni a Heed termékét.

A Matrix M-Stage a Lehmann Audio Black Cube Linear állítólagosan pontos másolata, és attól függetlenül, hogy árkategóriájának egyik legjobb erősítője, nem olyan jó, mint az a Lehmann.

[ Szerkesztve ]

üzenetek