üzenetek

hozzászólások


eziskamu
(addikt)

Na ezekre pont tudnád alkalmazni az írásban levő trükköt. Amúgy meg Win7 alatt még pluszban szabályozható az érzékenysége is. A másik meg, hogy a hang és a fekete képernyő is kiiktatható, miközben az UAC tovább dolgozhat.


eziskamu
(addikt)

A külső meghajtón milyen partíció van? Nem lehet gond az NTFS jogosultságokkal?


LW
(őstag)
Blog

Egy misét megér. ;)


Blax
(tag)

Nem, nem hagyja bekapcsolva!
(Aki ért hozzá: local, group, domain policy stb...)

Szóval D1Rect +1 ;) (meg úgy veszem észre, hogy mások is így gondolják)

[ Szerkesztve ]


agent_k
(őstag)

Külső meghajtó NTFS. Jogosultságok nem lettek bántva. 1 felhasználó van én. De ha másik gépre dugom akkor is ezt csinálja.


eziskamu
(addikt)

Jogosultságok nem lettek bántva
Lehet, nem ártana egy Mindenki - teljes hozzáférés, legalább egy mappára próbaképp.


agent_k
(őstag)

megfogadom a tanácsot, aztán majd jelentkezek.


foodlf
(csendes tag)

Azt hogy lehet megoldani, hogy sima júzer jogosultságú felhasználó adminisztrátori jogosultságokkal futtasson bizonyos programokat úgy hogy nem kelljen neki az admin név/jelszó párost beírnia ?

Belefutottam már ilyen problémába, hogy egy régebbi program nem volt hajlandó admin jogok nélkül elindulni. Pedig a júzer szerette volna használni.


wrox
(senior tag)
Blog

Adsz neki adminisztrátor jogot. Ennyire egyszerű. :D

Na jó.
Elméletileg, ha a tartalmazó mappára beállítod a security fülön, hogy xy user vagy group futtathassa, akkor menni fog.

[ Szerkesztve ]


Espla
(aktív tag)
Blog

Egyébként az nagy veszélyt rejt, ha valaki rendszergazdai fiókkal használja a gépét? (Win7)


Воланд
(titán)

Saját tulajdonban van az a meghajtó?

(#19) LW : módosítani kell az érzékenységen.

(#24) Blax: Na jó, azért a szerver, active directory környezetet ne keverjük ide. :N
Itt most otthoni pc-kről van szó. Én is értek hozzá valamicskét (persze vannak akik nálam jobban), de még én sem kapcsolom ki itthon. És csak ezért nem fogok beüzemelni egy srv2008r2-öt, hogy kikapcsolhassam az UAC-ot. :DDD

[ Szerkesztve ]


pete_21
(addikt)

És még az érzékenységet is a legmagasabbra veszi. :)


Воланд
(titán)

Na attól én már személy szerint megőrülnék. :DDD


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Én nagyon szeretek kattintgatni, csak ezért van bekapcsolva az UAC. :K


Sweet Lou 6
(addikt)
Blog

nálam maxon van, a tudtom nélkül semmi ne csináljon semmit, admin jogokkal.


pete_21
(addikt)

Engem nem zavar. Sőt, szerintem jobb így, hogy tudom, pontosan mikor kell neki admin jog. :)
Illetve, ha jól tudom, a default szintet könnyen ki lehet játszani, így nem túl biztonságos. Még korábban írta moonman is, és én is láttam róla videót. Nem volt túl bonyolult elérni az alap UAC szinttel, hogy bármi menjen admin joggal a felhasználó tudta nélkül. Szóval az alap UAC-szint se túl biztonságos. Olyan félmegoldás.
Érdemes feljebb venni a csúszkát. Lehet, hogy először zavaró, de majd hozzászoksz. :P

(#35) Sweet Lou 6: Én is így vagyok vele. Ha valamit csinálni akar, akkor azt csakis az engedélyemmel tegye.

[ Szerkesztve ]


utomi
(senior tag)

Hát én is külön gratulálnék neked, hogy ide jöttél trollkodni úgy , hogy egyrészt értelmezni a cikket nem sikerült másrészt pedig annyira baromságot beszélsz, hogy az már fáj. Ugyanis ha nem tudod, hogy mi a különbség a UAC teljes kikapcsolása és egyes programok állandó jelleggel történő emelt jogosultságú futtatása között akkor szerintem közöd nincs a IT-hez vagy ha mégis akkor ásd el magad.

A cikk jól sikerült és hasznos, köszönjük. :R

[ Szerkesztve ]


fordfairlane
(veterán)

Azt leszögezném, hogy maga az UAC nem hülyeség, csupán nem mindenkinek van rá szüksége. (szerintem)

Egy figyelmeztetés csakis akkor hasznos, ha csak ritkán jön elő, ha a rendszer stabilitása, integritása szempontjából tényleg rizikós műveletre hívja fel a figyelmet. Én viszont azt tapasztaltam, hogy sokszor sima szoftverupdate, vagy pl. bizonyos szoftverek minden egyes indításakor is megjelenik, (pl. cpuid), és nem triviális, hogy ezt hogyan lehet módosítani. Tudom, van a csúszka, amin van 4 osztás. Nagy segítség egy otthoni felhasználónak, mondhatom. :D

Így a figyelmeztetés viszont egy idő után értelmét veszti, figyelemfelhívó jellege "elinflálódik" mert a felhasználó vagy kikapcsolja, ha tudja hogyan kell, vagy megszokja, és automatikusan az igenre nyom.

[ Szerkesztve ]


Meridian
(senior tag)

Eddig semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Nem az UAC-ot használom védelemre, hanem egy rendes erre specializált és naponta frissített védelmet... egy jól megírt vírus épp a UAC réseit próbálja meg kihasználni, de ha nincs, itt meg is akad.
Többször tapasztaltam már tesztelésnél, hogy bizonyos weboldalakat megnézve az iexploreren keresztül (de akár más böngészővel is) bejut a kártékony kód (win7 64 bit), amit végül a szoftveres tűzfal fog meg, de kikapcsolt UAC mellett meg nem, hanem egyszerűen kifagy a böngésző, azaz megáll.

Sőt amikor telepíteni akarok valamit külön kel lmegmondanom a telepítőnek, hogy rendszergazdaként legyen futattatva (run as admin mód), ugyanez bekapcsolt UACnál az ablak felugrik és így kéri a megerősítést... na most mi van akkor ha ezt scriptelik le: felugrik az ablak, de a kimenete átirányítva, amit így te nem látsz és ott auto click az elfogadásra, és voálá' települ az aminek nem kellene...

Persze ezt igazából egy vírusírásra szakosodott programozó tudná megmondani...


Meridian
(senior tag)

Amúgy az UAC-ot jó kezdeméynezésnek tartom, csak egy hiányosága van még: hoyg nem tanítható.

Azaz amikor én inditok el egy programot (pointer rávisz a shortcutjára, majd bal egér gombbal kattintok 2x rajta) akkor az első alkalommal ugorjon fel, majd ha engedem akkor ezt jegyezze meg később ha ÚGYANÍGY indítom akkor már ne kérdezze meg. Ha mégsemmel zárom akkor ne jegyezze ezt meg ugarjon fel legközelebb is a kérdés.

Ha ugyanezt a programot mondjuk valamely más program híja meg és úgy kerülne indításra akkor ismét kérdezzen rá a megerősítésért, ráadásul jelezze azt is hogy mi az ami el akarja ezt indítani...

Sztem így tökéletes lenne bárkinek.

üzenetek