[Re:] [Ringman:] Oktatás - pff. - update - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Ringman
(nagyúr)
Blog

A másik kérdésem a minőségbiztosítás. Oké, hogy tud. De most én bemegyek, előadom a mindenhez értek nagyjelenetet. Papírom nincs... akkor?

próbaidő.

Tekintve, hogy szigorú számadású irat. Ez miért baj?

pl azért, mert ev.-ként e-hiteles a visszaigazolás. azzal mit ér az eladó.

ugyanez vodafone céges ügyintézéshez minden alkalommal az aláírási címpéldány + cégkivonat minden alkalommal.

szerk:

(#80) krizmo_

A kérdésem csak annyi, hogy akinek nincs végzettsége, az hogy kerül abba a helyzetbe, hogy megpályázzon egy olyan állás, (és eljusson interjúra) amihez nincsenek papírjai?

hogy mondjuk megvan a tudása, hogy betöltse a pozíciót.

[ Szerkesztve ]


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Akárhogy is, az egyetem (még egy magyar egyetem is) jó alap tud lenni, ha az ember nem csak lábat lógatni jár be. Fölösleges összehasonlítani az egyetem + 2 év gyakorlatost az érettségi + 10 év gyakorlatossal, sokkal relevánsabb, hogy az érettségi + 2 év gyakorlatosnál jó eséllyel többre képes. Már csak azért is, mert így vagy úgy végigtolta az egyetemet, ahol az MSc rendszerint már nem olyan brahira kiszórós. Még az informatikai irányultságú karokon is számtalan igen hasznos, nem feltétlenül kötelező kurzust lehet felvenni.

(Mikor elhagytam az egyetemet, hogy spóroljak az állami támogatással, igazán sajnáltam, hogy nem lakom valahol a belvárosban, és hogy két óra az út oda, mert a nyilvános előadások közül sokra szívesen bejártam volna továbbra is.)


Vladi
(nagyúr)
Blog

Próbaidő. Az. Tudod te, hogy mennyibe kerül a próbaidő egy kókler esetén? Meg a kiválasztás?

(#82) Crystalheart:

Plusz 10 év alatt egy nyüves főiskolát se bírt elvégezni. Reális. Az ilyen embert messzire elhajtanám. :U

[ Szerkesztve ]


Ringman
(nagyúr)
Blog

mérnöknél a céges dokumentációra/háziszabványra/stb-re egyébként is elmegy min 3 hónap.
ha meg egy felesleges próbaidőt nem tud kigazdálkodni a cég, akkor ott baj van.


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Szakmája válogatja, valahol tényleg elég lehet a referencia, hogy mit műveltem az elmúlt 10 évben, ha annak valóban van nyoma. Most persze marginális példát hozok, de hirtelen az jut eszembe, hogy vannak filmrendezők egyetemi végzettség nélkül is, a munkájukban legföljebb a kezdetekben gátolta mindez őket. De általánosságban elmondható, hogy igen... azért egy egyetemi végzettség - ha nem laza egyetem laza szakja - többet nyom, mint a bemondás alapú gyakorlat.

(A legeslegtöbbet meg az ismeretség nyom, de az más lapra tartozik. :D)


Ringman
(nagyúr)
Blog

szerintem azt nem vitatja senki, hogy nem mutat meg semmit a jelentkezőkről az, hogy az ember elvégzett egy _normális_ egyetemet/főiskolát.


Иван
(őstag)
Blog

Miért marná? Annyira marja a szememet, mint egy átlag BME-snek a BCE. Azaz semennyire.

Én is többre értékelek bizonyos diplomákat a BME-ről, mint akármelyik BCE-st, de az összehasonlítás nálam ott bukik meg, hogy eleve teljesen más szakterületen tevékenykedik a két egyetem. Persze, össze lehet hasonlítani, de nem látom értelmét.

Mellesleg nagyon sokáig én BME-VBK-ra készültem, de aztán rájöttem, hogy engem az nem érdekel, meg különben is, a BCE-n jobb a büfé. ;]

proci985: elhiszem, a BME és a BCE jó egyetemek, tényleg top itt az országban, de azért nem véletlen, hogy egyik se nagyon villant nemzetközi rangsorokban.

Bár most úgy tudom valamelyik listába bekerült a Corvinus, ELTE, a szegedi meg a debreceni egyetemek összesítve (valahol 600 után jönnek), a BME meg műszakin fötörte be magát hasonló helyre.

forrás

SZERK
Amúgy ez ha jól tudom összesített rangsor, tehát itt együtt vannak a humán és a reál egyetemek, a csak reál összesítésben a BME is ért el helyezést. Amúgy meg mielőtt nekem ugrotok, ez EGY lista, a 8000000-ből, ott simán tök más rangsor van.

[ Szerkesztve ]


proci985
(MODERÁTOR)
Blog

Corvinustól volt pár éve cserediák is, elvileg van velük partnerprogramunk itt Skövdében.

BME meg egyébként eléggé karfüggő, VBK kívülállóként elég jónak tűnt (elmélet mellett azért kaptak nagyon erős gyakorlati oktatást is).


Иван
(őstag)
Blog

Most sok ázsiai van, főleg a kínaikkal van a kínai tanszéknek nagyon erős kapcsolata, sok a cserediák. Most BCE-nek ezek a nemzetközi kapcsolatok nagy prioritása lett.


tildy
(nagyúr)
Blog

1. Nem volt szuksege ra

2. Errefele evi 9000 font. Lehet szamolni... Nem fogjak adossagba verni magukat...

3. Ha eled raknak egy tesztet , vagy egy feladatot , akkor eloadhatsz barmit, lopikulat sem er. Nekem egy twitter searchet kellett leprogramoznom ket ora alatt, latszott a kodomon, mennyire vagyok kepben.

krizmo: "A kérdésem csak annyi, hogy akinek nincs végzettsége, az hogy kerül abba a helyzetbe, hogy megpályázzon egy olyan állás, (és eljusson interjúra) amihez nincsenek papírjai?"

Teszt. KErdesek. Hogyan oldana meg ezt es ezt. Vagy melyik a gyorsabb, id vagy class? Vagy hogy hivjak ezt es ezt? Vagy hova kell kotni ezt es ezt? Vagy mi a hiba az alabbi esetben? IT teren van tapasztalatom, rengeteg profi rendszergazdat es programozot ismerek, akinek nincs informatikai vagy egyeb diplomaja.

[ Szerkesztve ]


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Esete, szakmája válogatja, ezt nyilvánvalóan nem lehet mindenhol így letesztelni, még az orvos/ügyvéd szakokon kívül sem, ahol a diploma feltétel is.

Amúgy nem is csak az ilyen nyilvánvaló szakmák esetén előírás a papír, hanem majdnem minden állami/önkormányzati tisztviselői munkakörben is, tán még a könyvtárosnak is. Például művelődési ház vezetése, itt helyben épp ezt hirdetik, nem egy hatalmas meló annak, akinek van hozzá affinitása, de ha jól rémlik, minimum főiskolai végzettséget írnak ki rá, ÉS több éves tapasztalatot. Én magam hiába bizonyítottam már be (ingyenmunkában), hogy jó vagyok a helyi rendezvények szervezésében, és még konferálni is tudok, hiába mondhatom jó ismerősömnek a képviselőket, papírok nélkül azt hiszem még a törvény is tiltja, hogy felvegyenek. :)

"Teszt. KErdesek. Hogyan oldana meg ezt es ezt. Vagy melyik a gyorsabb, id vagy class? Vagy hogy hivjak ezt es ezt? Vagy hova kell kotni ezt es ezt? Vagy mi a hiba az alabbi esetben? IT teren van tapasztalatom, rengeteg profi rendszergazdat es programozot ismerek, akinek nincs informatikai vagy egyeb diplomaja."

Arra gondolt, hogy beküldenek az emberek, mittomén 1200-an önéletrajzot, abból nyilván nem tudnak mindenkit végighallgatni, és azokat fogják már csak az interjúra vagy a tesztre is behívni, akiknek jobb a papírjuk. Hát hogy külföldön hogy van ez, azt nem tudom, lehet, nem jelentkeznek annyian egy helyre szinte tetszőleges munkakörben, mint itthon.

[ Szerkesztve ]


Иван
(őstag)
Blog

Bill Gates is diplma nélküli.

Erről ennyit. :P


Vladi
(nagyúr)
Blog

Felőlem...

(#92) Иван:

Jah. Mondtál egy példát, valakiről aki boldogult diploma nélkül. Most mondjak én 1 milliárd másik példát azokról, akik nem?

Összességében:

Egyik ismerősöm, aki programozó fogalmazta meg jól: ezt a nem kell diploma dolgot azok erőltetik, akiknek nincs... :))

(#91) Crystalheart:

Még fiatal vagy. Nem tudhatod, hogy külföldön a kerítés is kolbászból van.

[ Szerkesztve ]


tildy
(nagyúr)
Blog

Errefele inkabb ugynoki rendszer van, ok szurnek elso korben .

Es termeszetesen egyetertek, vannak olyan szakmak, amikhez tenyleg szukseges a szakiranyu vegzettseg , de rengeteg olyan szakma van, ami mas vegzettseggel is vegezheto ( akar ugyanolyan jol, vagy meg jobban) . Ezekre gondoltam. Ilyen akar a programozo ( nem egy villmernok, vagy gazdasagi vegzettsegu ember van ezen a teruleten, azon kivul, hogy rengeteg olyan embert ismerek, akiknek nincs diplomaja semmibol) , akar a konytaros , es meg lehetne sorolni.

A vicces amugy, hogy ugy mondom ezt, hogy ket diploma lapul a zsebemben, valoszinuleg idovel lesz meg egy tanari is. Szoval nem, nem csak azok mondjak akiknek nincs.

1200 oneletrajzot amugy nem hiszem, hogy magas kvalitast igenylo munkara kuldenek be, hanem inkabb helpdeskre, vagy call centerbe .

[ Szerkesztve ]


D1Rect
(félisten)
Blog

Nem a munkaadónak kell a diploma, a munkavállalónak kell. ;)


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Hasamra ütve mondtam egy számot... Én csak az önkormányzatnál láttam munkaügyben való jelölt-bírálatot, azaz láttam volna, ha egyáltalán jelentkezett volna valaki a meghirdetett munkára. (Az állami kishal-keresetek valószínűleg nem túl vonzóak... :) )

Egyébként annyi szent, hogy valami átfogóbb ügynök-rendszer itt sem ártana, vagy ha a munkaügyi központnak nagyobb szerep jutna a munkakeresésben. Az nem állapot, hogy az ember bead 100 helyre jelentkezést, visszakap három helyről, hogy köszönik, nem, meg egyről, hogy mehet az interjúra, és a munkakeresésre elmegy egy csomó energia és pénz, ami alatt akár tanulhatna is, a hatékonysága meg sose lesz olyan jó, mint annak, akinek ez a szakmája.


tildy
(nagyúr)
Blog

Összességében:

Egyik ismerősöm, aki programozó fogalmazta meg jól: ezt a nem kell diploma dolgot azok erőltetik, akiknek nincs...

Fura modon a fenti mondatot meg mindig olyanok mondjak, akiknek van. :U

Szerintem az allasok nagy reszeben ra lehet kerdezni, akar egy 5 perces interjunal is, hogy meseljen kicsit korabbi munkairol, milyen design patterneket hasznalt, milyen frameworkot, mi volt a problemaja vele ( pl. informatikusnal) . Melyik problema volt, amelynek a megoldasara buszke, es hogy oldotta meg. Ezt egy 10 perces telefoninterjuban el tudja mondani. 20-30 jeloltnel szerintem vallalhato.

Ugyanigy hasonlo kerdessor mas szakmak eseten is.

[ Szerkesztve ]


Huma
(addikt)
Blog

Azt azért tegyük hozzá, hogy sokszor egy diploma semmit sem ér mert valamelyik diplomagyár egyetemről/főiskoláról származik.
A büfé szakos bölcsészeket ugye ne is említsük. Diplomájuk van, de nem értenek semmihez.
Sokszor még helyesen írni sem tudnak ami egy bölcsésztől, hát...

Magyarországon túlzásba viszik ezt a papírozgatást.
Mindenhez kell valami papír. Ilyen szerintem sehol másutt nincs a világon. Lassan már a legegyszerűbb munkákhoz is minimum érettségi kell ami teljesen nonszensz.


Crystalheart
(senior tag)
Blog

De, Japánban ennél sokkal több mindenhez kell diploma, az egyetemre való igen nehéz bejutás után pedig nagyon sok helyen hatványozott láblógatás megy. Legalábbis 10 éve ez volt a helyzet, későbbi tanulmányt nem olvastam.


Huma
(addikt)
Blog

Nem a diplomáról van szó. Hanem hogy mindenhez valami papír kell. Ami lehet csak egy OKJ-s vizsga is ami kb WC papírnak használható.

üzenetek