üzenetek

hozzászólások


pusszycat
(nagyúr)
Blog

A Sony akkuk a kigyuladásukról híresek. Laptopban előfordult már. Lehet veszélyes egy power bank ilyen szempontból? Van egy Kínai PowerZilla napelemes 5000mAh akkubankom és igen, kikapcsol ha feltölt valamit. Állítólag felismeri milyen erősséggel tölthető a csatlakoztatott eszköz. Legközelebb egy 10-15000 mAh veszek mert a tabletet épphogy feltölti.


dugynok
(senior tag)

Azért ez egy címlapos írásnak kevés, semmi konkrét mérési érték, csak tapasztalati dolgok... Az, hogy:

" (Ez egyébként irreálisan sokáig tartott, nem
emlékszem pontosan, hogy mikor lett készen, de valahol
6-8 óra között volt!)"

Szép találgatás. Sehol semmi konkrét dolog...

Milyen töltővel töltötted és hány A-es? Másik, hogy mindegyik banknak 3,7V-on adják meg a kapacitását, mivel akkumulátorok, amik tárolják az áramot, a bankban levő elektronika felel a töltésért.
No offense de szerintem ez édes kevés címlapos írásnak, esik az oldal szinvonala...


ncc1701
(veterán)

Ott hibáztál, h feltételezted azt, h a powerbank tápegysége, illetve a telefonod töltő elektroinkája 100% hatásfokú. Messze nem azok, mint láthatod.


UnA
(Korrektor)
Blog

Nemzethalálos vízió, esetleg? ;)

Szerintem igényes írás volt, még akkor is, ha a te szakmai elvárásaidat nem elégíti ki.


kmisi99
(addikt)

Ha powerbank akkor xiaomi pl a banggood oldalról. Az ismertebb márkák semmivel nem jobbak viszont drágábbak mint a tesztből is kiderült. Mondjuk én építettem magamnak saját powerbankot, kb 300ft volt a komplett anyagköltség és nagyjából 3000mah a tényleges valós kapacitása. A 2700mah telefonomat 1x feltölti meg még egyszer egy kicsit. [link]


dugynok
(senior tag)

A véleményemet csak leírhatom tán, nem? Szakmaiság meg nemsok van a cikkben, nem csak az én igényeimet nem elégíti ki. Hatásfokról valami? Számítások? Másfelől félreinformáló hatása is van szerintem a "cikk"-nek azáltal, hogy semmi pontos információ, csak hasraütés szerű dolgok. Egy sima blogba elmegy, de véleményem szerint címlaposnak gyenge.
Örülök, hogy te ezt igényesnek tartod, számomra ez nem az.

[ Szerkesztve ]


lugosi
(MODERÁTOR)
Blog

Persze, igazad van, elsősorban azonban nem az elméleti része érdekelt a dolognak, hanem az, hogy a gyakorlatban hogyan használható, mennyire használható az eszköz. Mekkora töltést lehet tőle elvárni, mekkora "használati idő növekedést" tudunk vele elérni.

dugynok: Köszönöm az észrevételt, véleményt. Mint ahogy írtam, a gyakorlati működésre voltam kíváncsi, hogy mire számíthatunk. Ezt próbáltam bemutatni, nem annyira a mérés és az elmélet volt a cél.

[ Szerkesztve ]


kovy79
(őstag)

"A mérés pontosságát mindenképpen befolyásol(hat)ta, hogy a telefon a töltés közben mindvégig a mobil- és wifi-hálózaton volt. A helymeghatározás be, a Bluetooth ki volt kapcsolva. Ezeket szándékosan hagytam ilyen állásban, mert arra voltam kíváncsi, hogy a való életben (ahogy a felhasználó a telefonját használja) hogyan vizsgázik a külső akku, azaz egy nap közbeni, menet közben történő rátöltésnél (amikor a telefont értelemszerűen használatban hagyjuk) milyen töltéssel birkózik meg a powerbank."

Ilyen hozzáállással miért akarsz pontos -legalábbis a valósághoz közelítő- méréseket csinálni??
Értem én, hogy a valós használhatóságot akartad szimulálni, de akkor nem "illendő" nagy kapacitás-számítgatásokba belebonyolódnod...
Nem lett volna egyszerűbb egy ilyennel megnézni a telefon/powerbank kapacitását? :U

[ Szerkesztve ]


kenand
(veterán)
Blog

Xiaomira egy jó ajánlat (bár a shoppal még nincs tapasztalatom)

[ Szerkesztve ]


lugosi
(MODERÁTOR)
Blog

Én úgy érzem, hogy a valós használat során elérhető használhatóságot az én módszerem jobban megközelítette, mint egy ebayről megrendelős, ezerforintos, egy hónap alatt ideérős kütyü által kiírt valamilyen szám. Pont az volt a lényeg, hogy a valóságban mit várhatunk tőle, de köszi az infót, most már tudom, hogy ilyen is van. De ismétlem, nem egy elméleti elkütyüzgetés volt a lényeg.

"Ilyen hozzáállással miért akarsz pontos -legalábbis a valósághoz közelítő- méréseket csinálni??"

Az én módszerem viszont nem közelítette a valóságot, hanem a valóságos használhatóságot mutatta.

[ Szerkesztve ]


UnA
(Korrektor)
Blog

"A véleményemet csak leírhatom tán, nem?"

Persze, de talán nem kell megsértődni, ha egy erőteljes véleménnyel vitát generálsz.

És lehet azon vitatkozni, hogy mi való a Logoutra, de nekem a legfontosabb az, hogy kerek egész legyen a cikk.


pusszycat
(nagyúr)
Blog


kovy79
(őstag)

Valóban, a valóságos használhatóságot mutatta, de azért leírsz ilyen értékeket: 5324,4 mAh, 7760 mAh (körülbelül)...
Meg merem kockáztatni, hogy ezeknek köze sincs/sem volt a valósághoz.
Egyébként a linkelt "ezerforintos" kütyü hasznos és okos dolog, többek között kiküszöbölhető az olyan zagyvaság, ami a powerbank dobozán volt (3,7V-5V).


lugosi
(MODERÁTOR)
Blog

Értem, köszi. És egyébként a powerbank kapacitásának mérésén kívüli másra tudom még használni? Gondolok itt pl. arra, hogy ha bedugom egy usb-s töltőfej csatlakozójába a kábel helyére, akkor meg tudom vele nézni, hogy mennyivel tölt az adott fej?


ncc1701
(veterán)

Vagy, h a rádugott telefonod akkuja mennyit tud valójában.


dugynok
(senior tag)

Vitát én nem generáltam, véleményt nyilvánítottam, ahogy láthatod másnak is szemet szúr a szakmai ferdítések, és össze-visszaság.

" nekem a legfontosabb az, hogy kerek egész legyen a
cikk."

Pont nem az, erről beszélek, hogy nem tények, hanem csak légből kapott dolgok vannak benne címlapos írásként.


kovy79
(őstag)

Persze. Én is azért főleg vettem, hogy megmérjem, hogy a 2A-esnek mondott töltő tud e annyit (nem tud). Persze ezt meg lehetne mérni egy mezei árammérővel is, de ez a kis kütyü más dologban is hasznos.


pusszycat
(nagyúr)
Blog

Semmi sem garantálja,h pontos adatokat szolgáltat.


UnA
(Korrektor)
Blog

:)


lugosi
(MODERÁTOR)
Blog

Köszi, az egészből a töltők érdekelnének a legjobban.

ncc1701: tényleg, az is érdekes infó lenne.

dugynok: egy konkrét kipróbálás történt, nem látom, hogy egy konkrét próba konkrét tényeinek a leírása mennyiben légből kapott, de érzem hogy valamiféle küldetéstudat munkál benned, így szerintem ráhagyom, mert az ilyenek mindig hajthatatlanok.

pusszycat: esetleg szerinted annyira mondjuk azért pontos lehet egy ilyen kütyü, hogy ha esetleg számszakilag nem is pontos egy-egy mérése, de az egyes töltőfejek közötti nagyságrendi különbségeket ki tudná mutatni?

[ Szerkesztve ]


pusszycat
(nagyúr)
Blog

Mindenképpen. Annyira nem ronthatták el.


f(x)=exp(x)
(őstag)
Blog

Kösz a cikket!
Én a már linkelt Xiaomi Powerbank mellett fogom letenni szerintem a voksomat, csak mivel most romlott el a hangszóróm (az is ez a márka), egy kicsit még várok (hogy milyen a garanciás ügyintézés).


kovy79
(őstag)

Laikusnak valóban, de egy noname, fél amperes töltőnél a 0,36A-t a frissen hitelesített céges Fluke multiméterem megerősítette (0,35A)...
Mod: a feszültség is hasonló eltérést mutatott, de azt nem jegyeztem fel (talán 5,17V vs. 5,10V).
Egyébként az ilyen kínai "csodák" hibahatára is pár %, ami otthoni felhasználásra tökéletes.

[ Szerkesztve ]


kovy79
(őstag)

Én is főleg a töltők miatt vettem.
Egyébként a teljesen lemerített és kikapcsolva töltött telefonoknál szépen lehet monitorozni az akku kapacitást, illetve annak csökkenését.
3000mAh-s Jiayu akksim új korában szinte pont annyit tudott, mint ami rá van írva, így 3 évesen már csak 2200-2300mAh-t.
A most vett, új 2200mAh-s ZTE akksija 2237mAh-t tud a kis ketyere szerint.
Tehát otthonra mondhatjuk, hogy tökéletes.


gyurkikrisz
(őstag)

Egy powerbankról nem tudom hogy lehet 1 oldalnál többet érdemben beszélni...


kovy79
(őstag)

Mert nem vagy technikai beállítottságú...


f(x)=exp(x)
(őstag)
Blog

Hidd el lehet! :K


lugosi
(MODERÁTOR)
Blog

Van egy youtube videó, amit most nem találok természetesen a megnézettek között, egy ph-s fórumtárs készítette egy Canyon mobilakkuról, az indította el bennem a gondolatmenetet, hogy nézzük meg mit tud ez a Sony. Amúgy annak a konklúziója az volt, hogy ő talán 4000-4500 Ft körül mondta, hogy rendelte, 10.000 mAh-s, és a videótesztje alapján kb hozza is ami rá van írva. Plusz pár kényelmi dologban úgy emlékszem többet is tud mint ez a Sony. Többek között arra határozottan emlékszek, hogy pl tud olyat, hogy a powerbank töltődik, viszont közben át is engedi a töltőáramot és a kimenetén töltés közben is lehet tölteni egy másik eszközt. Ezt sajnos ez a Sony nem tudja.
Úgyhogy szerintem a Canyon-t is érdemes lenne megnézned. Én elektronikai áruházban hazai áron hazai garival kicsit 9000 felett láttam, de még mindig azt mondanám hogy nagyon megéri annyiért is.


macskea
(őstag)

No offense, de egy akkumulátor töltése nem úgy működik, hogy az egyik pohárból átöntöd a levet a másikba. Ez a cikk ebben a formában nem igaz. Simán lehet, hogy a fent nevezett powerbankban található akkumulátor 10 Ah-s, és csak 7 Ah-t tud átpréselni egy másik akkumulátorba. És ebből a szempontból egyik sem különb a másiknál.

Egyébként meg egy titkos tipp: ha valóban sokat használtok powerbankokat, akkor célszerű a töltési ciklust manuálisan úgy 85-90 százaléknál megszakítani. (lehúzod róla a telefont, tabletet) Sokkalta jobban ki tudjátok használni az adott cuccban lévő erőt. Felette már mindkét cucc csak melegszik, és alig-alig emelkedik a töltött eszköz feszültsége, kapacitása.


lugosi
(MODERÁTOR)
Blog

"Egyébként meg egy titkos tipp"
Kösz a tippet, ez adott esetben nagyon fontos lehet.

"No offense, de egy akkumulátor töltése nem úgy működik"
Értem, és megértem, hogy ez nem így működik, köszi neked is a pontosítást. Alapvetően biztos, hogy kevésbé értek ehhez (is), mint itt jópár fórumozó. Sokat tanulok ezekből a hozzászólásokból. Én éppen ezért is csak egy ilyen valós felhasználásra mutató próbára vállalkoztam, hogy vajon hányszor tudom vele feltölteni a telefont. Ezt összekötöttem számokkal, amik így természetesen elfogadom, hogy nem tudományos igényű mérések.


lvb
(aktív tag)

Én évekkel ezelőtt vettem maxell power bankot, az kb. 80%-ig tölti a telefonomat, majd kikapcsol a töltés. Meglepően gyorsan tölt, és a töltési veszteséggel együtt kb. tudta újkorában a ráírt adatokat. Eddig azt hittem, hogy egyik töltő sem tölti 90% fölé a telefont, mindegyik "tudja", hogy nem éri meg.


macskea
(őstag)

Az enyém 100 százalékig tölt, de az utolsó tíz százalék időben kb addig tart, mint az első kilencven. Közben meg a powerbank csak merül, csak merül. :) Szóval ha így használnám, a két teljes töltés sem jönne ki pedig elméletileg ki kellene, viszont ha meg az utolsó tíz százalékhoz nem ragaszkodom, akár háromszor is meg tudom etetni a telefont, szükség esetén.

(#30) lugosi: oké, köszönöm. :)


pusszycat
(nagyúr)
Blog

Fura nekem 99%-ról 100% tart több ideig a töltés.


tatararpad
(őstag)

Elsőnek az ugrott be hogy régen ennyiért 5 darab 10000-es xiaomit vehettél volna :D


f(x)=exp(x)
(őstag)
Blog

Köszi ránézek! :R


justflash
(tag)
Blog

Drágának drága, a kapacitása viszont akár jó is lehet ahogy írták előttem is.

Érdemes lenne megnézni mennyit passzíroz ki magából töltés közben a gyári max 1,5A-hez képest, droidon pl. ott van hozzá az Ampere, talán logolni is tudja mennyi kraft ment át.

Sony telefonokkal egész reális eredményeket ad vissza (M2/M4A/Z1c/Z5c-n tesztelve), pl a Z5C gyári 1,5A-es töltője a gyári USB kábellel 1A körüli értéket tudott tölteni, egy Nillkin 2A-es kábellel simán tolja az 1,4A körüli értékeket, ami teljesen jó.

Ezzel sikerült eljutni odáig is hogy mennyire jó a gyári kábele, powerbanknál fontosabb mint egy hálózati töltőnél, simán elmehet ott is akár 10-15%.

[ Szerkesztve ]


moleculez
(veterán)
Blog

Csak lestem, hogy egy sima PowerBank-bol hogy lehet tesztet írni, de látom sehogy. Írtam már én is tesztet, nem is könnyű, most is készül kettő, de szerintem ezzel sokkal beljebb nem vagyunk. Ha írtál volna Amazonon egy részletes review-t bőven elég lett volna. (Amúgy én is késztetést érzek tesztet írni minden vádakról )


draco31
(veterán)
Blog

Részletes írás, ez tetszik!!

De a másik oldal, ennyiért inkább vettem volna egy 20e-es Xiaomi-t, és még itthonról is maradt volna pénzem belőle, plusz dupla kapacitás. A kinti árat már nem is linkelem, öcsémnek akciósan 3500 volt a 10e-es Xiaomi.


ctvagyok
(őstag)

Egyetértek. Kicsit olyan lett a cikk, mint amikor én ötletelek a különböző SoC-k fogyasztásáról, teljesítményéről.
De ettől függetlenül ez belefér az oldal kereti közé, meg ha nem is szakmai a cikk. Egy kis utána járással sokkal jobb is lehetett volna. De ezt szerintem nem kell elvárni itt. Így is voltak benne hasznos infók.

[ Szerkesztve ]


Zolee11
(senior tag)

A vezérlő elektronikák fogyasztása elhanyagolható, a powerbankban nincs tápegység, legalábbis tudtommal nincs, ha még az is lenne, akkor ismét bő 20% veszteséggel kellene számolni.
Viszont amivel nem számolt a tesztelő, az az hogy az akkumulátorok nem veszik fel a töltőáram 100%-át, ha átlagosan számolunk, akkor a kapacitás 1,4 szeresét kell beléjük pumpálni (li-ion esetében nem tudom mennyi pontosan a veszteség), tehát egy 3400 mAh-ás akku esetében 4.760 mAh-i kapacitás kell, ergo ha kétszer fel lehet vele tölteni az telefont, akkor nagyjából meg is van a 10.000 mAh-ás névleges kapacitás.

Eleve azt sem értem, mi az a 3,7V melletti 10.000 mAh kapacitás, a kimenti feszültsége 5V, hol van itt a 3,7V? A töltési erősséget az elektronika a telefonban, egyéb készülékben lévő saját elektronika szabályozza, az viszont igaz, hogy ha nagyobb aramérősséggel terheljük, akkor kevesebb a kivehető kapacitás.

És itt a megoldás: Supply Time Approx. 240 min (Max 1.5A)*1
Tehát 1500 mA terhelés mellett maximum 4 órát bír, ez pont 6000 mAh. Azaz ennél kisebb kell legyen a terhelés, hogy a névleges 10.000 mAh kipréselhető legyen. Ezt innentől kezdve nem számolja ki senki, mivel a készülékek áramfelvétele a töltési szinttől függően változik, azaz amikor kezd tele lenni, csökken az áramfelvétel, míg kis töltöttségnél magas az áramfelvétel.


Laraxior
(titán)

Nekem a Sony CP-V5A akkum van.
Nagy betűkkel 5000mAh, kis betűvel 3000mAh.
Persze amikor vettem, még nem tudtam mit kell nézni, néztem is nagyot, hogy nem tölti fel a szintén Sony (Z2) telefonom.
Aztán kiderült az okosság, hogy nem is fogja teljesen feltölteni a 3200mAh-s telomat a 3000-es akksi. De: 1,5A-el tölt ami mellette szól, elég gyorsan felrántja használható szintre a telefont.
Én meg vagyok vele elégedve, persze van jobb ár/teljesítményű akku is.


pusszycat
(nagyúr)
Blog

Vannak ezek a kínai csodák kijelzi lcd-n milyen erősen tölt, mennyi % van még a power bankban és még lámpaként is használható pl ez.

Azt hiszem meg kell vegyem. :)

[ Szerkesztve ]


LurkerSheik
(senior tag)

10$-ért kiskereskedelmi áron , kiváncsi lennék mennyire eredeti, az a Xiaomi Power Bank.

Alliex, Dhgate, Alibaban a 100% genuine is legtöbbször hamis.
Óvatosan ;)

Egy képet majd küldjetek róla, ha megjött.
Köszi


t72killer
(titán)
Blog

Hasznos tipp, épp gondolkoztam rajta, hogy a frissensült telóm akksiját kímélvén vegyek rá egy powerbankos tokot (=100%-ban powerbankon lógna). Ha ez az "együttmelegedős sztori" igaz, akkor kb ez a legrosszabb, amit az akksival tehetek:Y.


eventus
(veterán)
Blog

Fb fontosabb, mint a sofőrnek töltés? Ehh.. Itt van már a wifihotspot autóban. Na még mit nem :))


lugosi
(MODERÁTOR)
Blog

Eddig tartott a powerbank pályafutása nálam, kb 7 év. Most lett lecserélve egy újra, eddig tette a dolgát. Szerintem megérte.
Mostantól feladatait családon belül másnál folytatja, elajándékoztam.

üzenetek