üzenetek

hozzászólások


oriic
(HÁZIGAZDA)
Blog

De teljesen mindegy hogy milyen hardverral rendelkeznek, az iPad, meg a Galaxy Tab is ugyanúgy tablet mint mondjuk egy Surface, vagy egy Lenovo Yoga. Itt csak az elnevezéseken lovagolunk


sz.balazs.95
(veterán)
Blog

Ha neked egy Intel Atom + Win8 ugyanaz, mint egy Snapdragon + Android, az a te dolgod, de attól még nem lesz ugyanaz a kettő.

[ Szerkesztve ]


oriic
(HÁZIGAZDA)
Blog

sz.balazs.95
(veterán)
Blog

jó, hogy tablet mindkettő, de újra csak azt tudom mondani, hogy az egyik ág az a MID-ekből fejlődött ki, a másik ág pedig a PC -> laptop -> slate -> tablet pc vonalból.

az egy dolog, hogy külsőre hasonló, de attól még nem ugyanaz.


sz.balazs.95
(veterán)
Blog

a MID egy gyűjtőnév, ez tény, mivel internetképes mobil eszközöket jelöl, amiből igen sokféle van.

viszont én akárhogy nézem, a tablet és a tablet pc sehogy sem azonos.

[ Szerkesztve ]


oriic
(HÁZIGAZDA)
Blog

Nem fogunk szerintem ebben egyetérteni, de ezzel nincs is gond szerintem. :)


Auratech
(őstag)
Blog

Amikor az iPadomon teljes értékű dektop alkalmazásrendszert futtatok (pld-Auria studio, VST effektekkel, tejles körű export lehetőséggel, hardver interfésszel, nagystúdió dektop OSX-WIN projekt kompatibilitással) akkor az nekem pc. Pedig arm proci van benne és mobil eredetű oprendszere van.
A core audio-midi kompatibilitás mi a francnak kellene egy mobilba pölö. Még CD--t is tudok vele írni-remote..
A különbségek csak a fejekben vannak. Ami érinőfelületen működik, mobil és sokfunkciós, és lapos, az a tábla. Egy-két év és a kiindulási architektúra teljesen másodlagos lesz az alkalmazásokhoz képest.
Egy érintős, armos (jön) Chromebook az most mi lesz?

Régen, (98-ban) mikor még a 486-os DX100-as laptopok menők voltak, kezembe került egy laptop leszerelt képernyője. Azt mondtam. Nekem nem kell az a hülye írógép-rész alul! Nekem Ez kell, így, ahogy most van!

A cikk nagyon kedves nekem, mert jó képet ad azokról a törekvésekről, aminek az eredményei most ilyen csinos hitvitát generáltak. Úgyhogy gratulálok és köszönöm!


quailstorm
(nagyúr)
Blog

Amúgy én pl. használtam már ARM procin Arch-ot, Ubuntut, Debiant...
Szóval teljes értékű OS arra is létezik.

Ettől függetlenül a mai tabletek nagy része mobil(telefon) rendszerrel rendelkezik. Amik Unix, Linux, vagy NT gyökerekkel rendelkeznek.


BlackPriest
(őstag)
Blog

Foleg, hogy a pc ugye personal computer es minden eszkoz, amirol most beszelunk szemelyi szamitogep, abbol is tabla kivitel. A pc jelenteseben sincs szo architekturarol, oprendszerrol, stb. Szerintem a tablahoz azert tesszuk hozza, hogy gep, mert igy nem az iskolatablara gondolunk :)


sz.balazs.95
(veterán)
Blog

ez igaz, ugyanakkor a PC általában az IBM PC-kompatibilitásra utal, amibe beletartozik az X86 is.
Viszont leírtni minden egyes alkalmommal, hogy IBM kompatibilis számítógép igencsak hosszú és fárasztó, ezért egyszerűen PC-t írunk.
De egyébként ha a Motorola 68k lett volna széleskörűen elterjedt, akkor azt tekintenénk PC-nek.

[link] „This article is about personal computers in general. For the computer architecture commonly known as "PC", see IBM PC compatible.


Auratech
(őstag)
Blog

Amerikában van a baj forrása. Ott létezik a pc fogalma (windows oprendszerű x86-os gép) és van a MAC.
It ember az természetesen más kategóriákban gondolkozik, de a sarki hotdogosnak és az autókereskedőnek vagy pc-je van vagy MAC-je. A fénymásolás meg Xeroxolás...
Nekünk pc ZX Specrumtól Az Alpha O2-n túl a MAC pro kémény is.

A mostani különbségek eltűnnek a hw-szoftver fúziók után. szerintem 4-5 éven belül.
Arm szerverprocik, atomos android táblák, Chromiumos i7-es-os laptopok. az IOS is közelít az OSX-hez. vagy fordítva...


vicze
(félisten)

Most azt se tudom, hogy mibe kössek bele hirtelen. :D (Alapvetően a PC fogalmával van a gond nálad.)

De akkor kezdjük ott, hogy akkor a x86-os (általad PC-nek titulált, persze nem az) HW-val rendelkező Androidos valami akkor micsoda? Mert kilóg mindegyik halmazodból.

Az a baj, hogy a PC, hogy is mondjam megkövesedett fogalmából(???) indulsz ki, ami már évek óta eltűnt a fenébe olyan meg, hogy "IBM PC-kompatibilitás(érdemes elolvasd mi is az)" azt se tudom mióta nem létezik.
PC = személyi számítógép, és minden az manapság, architektúrától függetlenül. "PC-kompatibilis" fogalmát meg felejtsd el örökre kb. kihalt mint a dinoszauruszok. :)

Az általad linkelt PC-s wiki cikkben is egy raklapnyi inkonzisztencia van, de ott is a tablet mint PC típus szerepel, és ezeket is a PC-hez sorolják és semmi közük az x86-hoz, és úgy általánosan a PC-nek nincs köze hozzá, de még a IBM-kompatibilis PC-nek se.

[ Szerkesztve ]


sz.balazs.95
(veterán)
Blog

Akkor az végeredményben egy PC mobil OS-sel. :D
Sokminden valóban kikopott már, de egy mai PC (tudtommal) nagyjából még mindig kompatibilis az akkorival.

Amit linkeltem, az általánosságban beszél a személyi számítógépekről, amiatt van benne sok más is.

[ Szerkesztve ]


vicze
(félisten)

Dehogy kompatibilis, mostani időkben már egy csomó minden nem az. Pl. amiben nem klasszikus BIOS van, az már nem kompatibilis, sőt még a BIOS-ok közül se mind 100%. Az x86-os Win táblák meg végképp nem azok, Apple gépek is x86-ok és nem IBM kompatibilisek. Kb. az IBM kompatibilis még, amire az MS-DOS felmegy gond nélkül natívan.
Az meg hogy a visszafelé kompatibilitás mekkora rákfenéje az egész PC iparnak, abba bele se megyek, agyrém. :(


azopi74
(addikt)

Ezt az "IBM kompatibilis" szófordulatot utoljára kb 20 évvel ezelőtt hallottam a deresedő szakállú informatikatanáromtól, és akkor is jókat szórakoztunk a kifejezésen, miután akkor már bőven a compaq volt a legnagyobb PC gyártó :)


vicze
(félisten)

Na igen, kb. én is így vagyok vele. :P


donjohnson
(addikt)
Blog

1999 és 2010 közötti Xplore iX104C4, ezt ismeritek?

[ Szerkesztve ]


oriic
(HÁZIGAZDA)
Blog

Hja komoly kis katonai cucc. :D


szupermacs
(veterán)
Blog

Fantasztikus cikk lett, nagyon jó volt olvasni egy letűnt kor vívmányairól. Az Apple gépén kívül egyiket sem ismertem. élveztem az irományt. :D egyénként a Sharp Mobilon Tripad nagyon érdekesnek tűnik, nem lett leírva viszont az, hogy milyen csatlakozói voltak. Ezt az egy dolgot hiányoltam csak. Remélem hamar lesz folytatás!

üzenetek