[Re:] Valaki tapasztalt csillagászat terén? Kellene alkotni egy fiktív rendszert. - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


joysefke
(veterán)
Blog

Tehát, ki kellene egy olyan rendszert alakítani, ahol a holdak koncepciója az alábbi: az egyik hold többségében nappal is jól látható...

Hát ez így elég nehezen fog összejönni, ugyanis a bolygó atmoszférája miatt a bolygó nappali oldalán a nap fénye szóródik az atmoszférában és ez a szórt fény elfedi a hold "fényét". (hold fénye: a nap sugarai a holdról visszaverődve)

1,
Na most akkor vagy nem lesz a bolygónak atmoszférája

2,
vagy egy nagytömegű közetbolygó lesz, aminek vékony az atmoszférája a vékony atmoszféra (feltételezéem szerint) kevésbé fogja szórni a fényt

3,
Esetleg kitalálod, hogy a holdnak önnálló fénye van. Itt egy példa:
Ez a hold több százezer évvel ezelőtt egy egyszerű hold volt ami a bolygó nap körüli keringési síkjában keringett a bolygó körül, de egy hatalmas, a saját méretével megegyező kisbolygóval ütközött, az ütközés a keringő tömeget új pályára helyezte majd ez a törmelék (százezer évek alatt) egy holddá állott össze, amely még mindig izzik és ezáltal önnálló, erős fénye van. (persze ez éjszaka is világítana és feltételezhetően elnyúlt pályája lenne)

______

a másik hold közel a nap síkjában mozog és csak éjszaka van az égbolton

úgy érted, hogy ez a hold a bolygó nap körüli keringése által kijelölt síkban mozog.

J.

[ Szerkesztve ]


Mister_X
(nagyúr)
Blog

Ott borul az elméleted, hogy a mi holdunk is látható nappal, ha épp olyan helyen van, a reggeli órákban (6-11) biztos. Ha a hold közelebb van, mint a miénk, akkor a visszavert fénynek nem kell annyit utaznia és a felszínét is boríthatja olyan anyag (víz- vagy metánjég vagy egy fiktív kristály), ami jobban veri vissza a napról érkező fénysugarakat.

A kitalált világ bolygójának (neve még nincs), meg lehet olyan összetételű a felső atmoszférája, ami kevésbé szűri ki a megfelelő spektrumú fényt és a rendszer napjával is lehet bíbelődni. Elég sok skálát lehet tologatni, az Elder Scrolls Nirnjének felszíne is 11x kisebb a számítások alapján, mint a Földé.


joysefke
(veterán)
Blog

Azt írtad , hogy nappal is jól látható...


Mister_X
(nagyúr)
Blog

Jó, relatívan kell érteni mindent. De ugye a mi holdunk is ltszik nappal - a lényeg, hogy a mitológiához mérten az egyik hold gyakrabban látszik nappal (de este is), míg a másik nem.

A fentivel kapcsolatban kellene keringési idő, méret, távolság, miegyéb. Nem tudom, hogy van-e program tesztelni az ilyesmit.


7
(addikt)
Blog

Universe Sandboxra ránézhetsz, a mozgással kapcsolatos dolgokban segíthet.


joysefke
(veterán)
Blog

ez early access...
Próbáltad, müxik rendesen?

[ Szerkesztve ]


Mister_X
(nagyúr)
Blog

Az ötlet amúgy jó, csak ami nekem kellene, egy "sky vision", ahol a felszínről/magaslégkörből meg lehetne nézni az eget és tooltip segíthetne jelölni az égbolton levő objektumokat és azok pályáit.


7
(addikt)
Blog

Nekem nem volt vele dolgom, sosem voltam odáig ezekért. :)

üzenetek