üzenetek

hozzászólások


hcl
(félisten)
Blog

Arduinora nem nehéz, meg amúgy sem, nem tudom, a PIC-eken milyen soros kezelés van, de ha az megoldott, akkor c# .Net-ben nem nehéz kizavarni parancsokat a sörös portra.
Ha holnap rám PÜ-zöl előtúrom, a melós gépemen van (azon van windóz...)

[ Szerkesztve ]


$p@rr0w
(őstag)

Behal az os akkor mitol fo meg a gep? :)


távcsőves
(senior tag)
Blog

Nagyon szép munka! Szabad kérdeznem, milyen FET vagy tranzisztor ez a kapcsolásban? (Custom pcb nagyon szép. Vasalós módszerrel készült? )

Aki javasolta az 2.0-ás szoftveres fejlesztést, arduino nano alapon hamar kész lehetne. Csak ötlet volt.

[ Szerkesztve ]


hcl
(félisten)
Blog

Mondjuk végtelen ciklusba kerül a proci, amihez túl alacsonyra van húzva a venti.
Próbáld ki, hogy leveszed a ventilátorokat a gépről, a processzor meg menjen 50%-on :D
Bármi lehet. Általában olyankor van baj, amikor valamire nem gondol az ember...


jacint78
(addikt)
Blog

Amikor a gép megfagy, akkor végtelen cilusba kerül és dolgozik, mint a barom, a kék képernyő ezt hivatott megakadályozni az igaz, de nem mindíg sikerül neki. Ekkor a vezérlő szoftver nem megy ugye, viszont a processzor dolgozhat 100%-on...

hcl

Köszi, de nem tervezek ilyesmit, mint mondtam ez a része a dolognak nem érdekel, legfeljebb később, ez az utolsó lenne amivel foglalkoznék. :))

távcsőves

Ami fetet látsz a nyákon az valami alacsony ellenállású P csatornás FET, ez azért jó, mert jó hatásfokkal dolgozik, ráadásul közel tápfeszig lehet szabályozni a feszt, nem 11.2V-ig, mint a bipoláris tranyós megoldásoknál. A nyák nem valami szép, fotózva készült, ráadásul sima papírra nyomtatva.


hcl
(félisten)
Blog

Érteni, csak azt mondtad, nem tudnál windóz progit írni -> ez a legkevesebb belőle :)
Én hőmérsékletkijelzőhöz akartam ilyet, aztán letettem róla, nem lett volna elég kicsi.


davidsone
(addikt)

grat minőségi lett nem az összemókányolt kínai féle...


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Én amit használok USB-UART hídnak (TI TUSB3410 chip), elég egyszerű, csak összekötöd és megy. A PIC-en gondolom van UART, a PC-n meg lesz egy plusz virtuális COM port, amin kb bármilyen általános nyelvvel lehet kommunikálni (pl Java, .NET), csak a baud rate egyezzen. :)

[ Szerkesztve ]


jacint78
(addikt)
Blog

Én csak akkor írok programot, ha nagyon muszáj. PC-re még életemben nem programoztam, csak PIC-re írok ilyesmiket, inkább a hardveres része érdekel a dolognak. :) Magával az UART PIC felőli részével nem lenne gondom, de ami a PC-t illeti elkezdeni sem tudnám, de nem is lényeges számomra. A vezérlőt tervezem 6 ventilátorosra, ráadásul modulárisra bővíteni, na az lesz szép móka, de egyenlőre még erőt gyűjtök.


Skyne
(csendes tag)
Blog

Elég király lett a cucc gratula :)

A szoftveres vezérlésnek olyasmit el tudnék képzelni, mint pl az egerekben szokott lenni, hogy a PC-s szoftverrel profilokat állítasz, (pl a jelenleg is meglévő beállításaid, plusz esetleg pár dolog (pl. hőmérséklet fordulatszám görbe? :D). Ezeket belövöd, lekommunikálja a PIC-nek (pl. a fentebb említett USB-UART megoldással) az szépen elmenti és használja amíg nem kap mást.

Így a tényleges vezérlést még mindig a PIC végzi, a PC-s szoftver csak konfigurál, van failsafe, van eyecandy szoftver és még talán kényelmes is.

Esetleg ha tervezel ilyesmibe belevágni, a PC-s részével én is szívesen foglalkozom :)


jacint78
(addikt)
Blog

Szerintem ez már funkcionalitás szempontjából felesleges lenne, így is lehet álítani elég részletesen, persze piacra szánt kütyü esetében lehetne ezzel puccosítani a dolgot az igaz. De ahhoz először a hardvert kellene rendbeszedni, kéne hozzá valami szintén puccos kijelző és persze több ventilátor vezérlésére kellene alkalmasnak lennie.

ZSZS-CMSC

Igen, tényleg úgy tűnik, hogy manapság már a 4 ventilátor is kevés lenne, de van erre is ötletem.

[ Szerkesztve ]


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Ja, hát sok értelme nem lenne. De én pl szeretem az értelmetlen kihívásokat. Megcsinálom, mert megtehetem. ;]


hcl
(félisten)
Blog

Ha PIC-re tudsz programot írni, akkor egy pontnet nem kihívás :)


jacint78
(addikt)
Blog

Addig cseszegettek ezzel, a végén még utánanézek a pontnetnek, de akkor is előbb a DAC-hoz csinálnék valami szoftvert. :DD


hcl
(félisten)
Blog

;) Én sok hasznát láttam, mert azon kívül, hogy nem nehéz még Notepadből sem írogatni, mennek a progik Linux és Winen is.
Amúgy szeretni én sem szeretem, de melóban segédprogramokat írni, ilyesmire hasznos.

[ Szerkesztve ]


Diocles
(aktív tag)
Blog

Én egy 3 dolláros Arduino Nano-val vezérelek PWM-es ventilátorokat a CPU és főleg a GPU hőmérséklete alapján. A beállított hőmérsékleti profil alapján küldi a szoftver USB-n a kitöltési tényezőt az Arduino-nak. A fordulatszámokat lehet látni a PC-s programon. Alaphelyzetben 300 körül pörögnek, és nem tudom megmondani, hogy be van-e kapcsolva a gépem. Terhelés alatt olyan 900-ig megy fel a leggyorsabb. Ha bármilyen okból adódóan 5 másodpercig nem küld értelmes üzenetet a PC, akkor az Arduino beáll valami failsafe értékre, de ilyesmi, mióta használom, még nem történt.


hcl
(félisten)
Blog

Na de mondjuk ha valami miatt lecsúszik az usb kábel, akármi.

@ $p@rr0w (#22) : Tessék, itt van az az eset, amikor nem jó, ha sw megoldás van.

[ Szerkesztve ]


Diocles
(aktív tag)
Blog

A PWM-es ventilátorok vezérlés nélkül 100%-os tempóra állnak be. Az USB kábel is hardver.

[ Szerkesztve ]


hcl
(félisten)
Blog

Az mindegy, ami meg tud szakadni, az meg is szakad egyszer - az is mindegy, mitől áll be 100%-ra, legalább megsülni nem fog semmi.

üzenetek