üzenetek

hozzászólások


pengwin
(addikt)
Blog

Semmi fura nincs benne, ezekben az Atom/Celeron/Pentium CPU-kban majdnem ugyanaz az architektúra dolgozik a Z37xx/35xx/N3xxx sorozatok óta, inkább az IGP fejlődött, CPU csak finomításokon esett át (Silvermont, Goldmont, Airmont, vagy mi is volt a sorrend).


tibcsi0407
(félisten)
Blog

Igen, kíváncsi lettem volna egy OpenGL eredményre is a tablettől. :)


pengwin
(addikt)
Blog

Próbálkozhatsz Manjaróval, Antergos-szal vagy openSUSE Tumbleweeddel is, mert ezek elég friss csomagokkal jönnek, jó eséllyel felismerik a hardvert, ha van rá linux támogatás.
Ha ezekkel menne most, akkor egy Ubuntu 17.10 vagy 18.04 simán kezelni fogja majd a hardverét.
Mint-et én hanyagolnám, az utóbbi időben leginkább a fingot reszelik fejlesztés címszó alatt és egyre jobban lemaradnak technikai oldalon mivel csak az Ubuntu LTS-re építenek.


tibcsi0407
(félisten)
Blog

Jelenleg a home server-emen Mint van, pont az Ubuntu helyére pattintottam fel, mert túl sok volt a bajom vele.
A legjobb arra a gépre egy jól konfigurált Ubuntu server lenne, de nincs rá időm sajnos.


Somatom
(veterán)
Blog

Ezt nem értem. Nálad nem plusz bővítő hely az a 2,5 -ös? Az enyémen van egy belső, 64GB -os EMMC. Arról fut a gyári Win 10. A SATA hely pluszban van. Az oda berakott adathordozóra bármit telepíthetek. A Win attól teljesen független. Csak a BIOS -ban kell átállítani a boot sorrendet. Nálam most belsőn a Win, SATA SSD -ről indul a Remixes Android, microSD -ről pedig a Puppy. Lehet azt is, hogy a Linux meghajtót tesszük alapértelmezetté, és annak a betöltőjébe konfigoljuk a többi rendszer indítását.
Nemsokára nálam is jön egy Ubuntu telepítés, mert a következő projectem Linuxot igényel. Nagyon kezdő vagyok benne, és a leírások Ubuntura készültek, úgyhogy jobb, ha követem a "kitaposott ösvényt".

[ Szerkesztve ]


tibcsi0407
(félisten)
Blog

Nem, itt egy M2 SSD van, nem EMMC. Ezen kívül még van egy SATA port is. :)
Van egyébként olyan Voyo V1 is, amiben van EMMC is az SSD mellett.

[ Szerkesztve ]


syler123
(veterán)

Ennél a doboznál van azért jobb deal is. Pl a Beelink AP42

Tesztek alapján ez sem melegszik túl, full passzív és n4200 procival van :)


tibcsi0407
(félisten)
Blog

Bővíthető 2.5" HDD-vel? Valós Gb LAN van benne, vagy valami USB buszra kötött mókolás? Jogtiszta Windows van rajta? RAM bővíthető 8GB-ig?
Ezekkel a passzív hűtős kínai kütyükkel általában több a throttling probléma.
Nézegettem egyébként ezt is, de a fenti okok miatt nem ezt választottam.

[ Szerkesztve ]


lacko6
(senior tag)

meg van tamogatas [link]


tibcsi0407
(félisten)
Blog

Tényleg! Ezt be is akartam írni a tesztbe, de valamiért kimaradt.


Somatom
(veterán)
Blog

Akkor arra a "még egy" SATA portra kell rádugni egy adathordozót, és azon kísérletezgetni a Linux -szal. Akkor nincs Windows visszaállítgatósdi.


tibcsi0407
(félisten)
Blog

Pontosan. A probléma itt jön, amit a cikkben is írtam, hogy elhagytam a kábelt, amivel rá lehet dugni. A géphez csatlakozó vége nem szabványos, ahogy a fenti képeken is láthatod. De majd költözés után rendelek egy kábelt és megnézem mit tud.


pengwin
(addikt)
Blog

Szerintem szervernek egy openSUSE Leap a legkézenfekvőbb megoldás, mert nagyon meg tudja könnyíteni a beállítását, adminisztrálását a YaST (Yet another Setup Tool - grafikus vezérlőpult egy rakat rendszerbeállításhoz amikhez máshol config fájlokban kell matatni).
Ubuntu szerverrel nincs tapasztalatom, csak desktop vonalon használtam.
Mint nagyon desktop-fókuszált, annyira tényleg nem jó szerverre.

[ Szerkesztve ]


Dominó85
(veterán)
Blog

Egy kicsit drágább és tényleg i5 HD530-as engem is érdekelne az új lakásomba. Természetesen a Gigabit LAN legyen meg és USB 3.0-ából legalább 2db. A teszt nagyon király lett, megszokott minőség tőled.

Én átlátszó Orico házakat vettem a vinyóimnak. A kicsi (2,5"-os) 2TB-ig, míg a nagy (3,5"-os) 8TB-ig támogatja a HDD-ket (elvileg!). A kicsiben egy 1TB-os a nagyban pedig egy 1,5TB-os van. Nekem elég. Valami jóféle TV-t kellene már csak vennem. Mondjuk a XIaomi ha gyártana egy 27"-os TV-t. :DDD


gbors
(nagyúr)
Blog

Koszi az ismertetot! Kerdes: ebben is mini-PCIE csatin loghat a wifi/BT kartya? Kulso VGA rakotesenek lehetosege miatt erdekel. Thx!


MasterDeeJay
(veterán)
Blog

Pont ma szívtam egy Apollo Lake géppel. Azaz 5db komplett matx géppel.
Napi munkára használhatatlan (chrome, outlook, word, SAP), gyengébb mint egy alsó-középkategóriás core2. Asus J3455M-E lap, 4gb ram, SSD, win10 pro 64bit...ment vissza a core2-es gép a helyére annyira gáz volt. Viszonyítás képen jóval lassabb volt használatra mint az AMD-s megfelelője (Kabini-s 5350-es gépem volt két évig).
Driver támogatása csak 64bit-es win10 drivere van.
Pedig befogtam egy festékkeverő gép vezérlésére amihez win7 64bit kell.
Első gond, win7 cd usb meghajtónak bootolva nem látta a saját meghajtóját. Jó akkor sata dvd meghajtó mehet. USB nem ment telepítés alatt, soros egér és ps2-es billel raktam fel.
Telepítés után sem ment egyik usb sem, na akkor vadászat és valami totál nem rá való intel usb3 driverrel ment.
Hálókártya szintén, aida segített a chippet megtalálni. VGA driver meg nem megy fel, megint szívok. Szóval részemről a proci és a platform asztali használatra kerülendő.

XBMC...Kodi-val tudom elképzelni, vagy kicsi NAS ként.

[ Szerkesztve ]


Dominó85
(veterán)
Blog

Amikkel ennyit szívtál Voyo gépek voltak? Nem. Ezek a Voyo-k feldriverezve, kulcsra készen jönnek. Kell csinálni róluk egy drivermentést (vannak programok erre). Általánosítani nem nagyon lehet/szabad ilyen elhamarkodottan. Én anno szívtam HD7870 VGA driverezésével, mégis vagy 1,5 évig húzta nálam és a jelenlegi tulajának is boldog perceket okoz. Sőt anno egy MSI Nvidia chipsetes lappal is voltak álmatlan éjszakáim. Miután sikerült azt is frankón belőnöm, egy Q6600-as proci ment benne szénné húzva 3,4GHZ-en stabilan. :DDD Életem egyetlen OC-a volt ami nem gyári.


MasterDeeJay
(veterán)
Blog

Apolo Lake, ugyan az a driverük, SOC az egész. A prociról beszéltem csak, ettől még lehet a Voyo gép jó de ha csak a proci teljesítményt nézem akkor szerintem gyenge.
Driverrrel jártam már szarul, több hónap volt mire amd kiadott használható drivert az R9 380-asomhoz.

[ Szerkesztve ]


Patice
(nagyúr)
Blog

Azt úgy hívják, hogy Intel NUC, vagy Asrock BeeBox-S. ;)


tibcsi0407
(félisten)
Blog

Itt minden előtelepített, out of the box működik, szerencsére egy drivert sem kellett felraknom. A Windows is hiba nélkül frissült CU-ra. :)

üzenetek