[Re:] [weiss:] 100 év múlva - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Somatom
(veterán)
Blog

"gondoljunk csak bele mi volt 100 éve"

Ahogy írod. Az alapvető dolgok nem változnak. 100 éve is volt Harley-Davidson, 100 év múlva is lesz. :)


weiss
(addikt)
Blog

Ennyike.

Sosem ültem motoron :D


Gave
(addikt)

Szemétlerakó a holdon? vagy ez már túl scifi? :D


weiss
(addikt)
Blog

Szerintem igen, kanyarban sincs semmi olyan technológia, ami ezt lehetővé tenné.


Gdi
(senior tag)
Blog

Hát... olyan Jean-Marc Côté-rajzok féle érzésem van.

Scifi nélkül? Hasonlóan mint most?
Akkor nem változik semmi.*

*(Ami elfogy arra lesz alternatíva, pl fűtés árammal és geotermikus cserélőkkel, ha a földgázra kitértél)

**(Nem lesz héliumos lufi sem a szülinapokon, vásárokban, és a gender reveal gyűléseken.)


weiss
(addikt)
Blog

De pont nem, mert azokon a rajzokon javarészt hülyeségek vannak. Persze senki nem lát a jövőbe, és lehet már holnap megoldják a fúziót /ami állandóan már csak 20 évre van/, meg felfedezik az Expanse-féle meghajtást, aztán uzsgyi, de én valahogy nem hiszek benne. 100 éve ismertük az elektromosságot, voltak mechanikus számológépek, így adta magát, hogy idővel a kettő találkozik, és bumm így lett a chokapic számítógép, de viszonylag kevés dolog jön a semmiből. És ezt értem sci-fi alatt, hogy csak úgy jön valami, aminek nincsenek meg a teoretikus alapjai sem ma.

*(Ami elfogy arra lesz alternatíva, pl fűtés árammal és geotermikus cserélőkkel, ha a földgázra kitértél)

Na igen, ezen gondolkodtam, de honnan lesz annyi elektromos energia? Vagy vajon mindenhol távfűtés lesz, központban meg geotermikusan lesz a fűtés? Magyarország ebben viszonylag jól áll, AFAIK.


Somatom
(veterán)
Blog

Sztem 100 éve egy csomó olyan dologra mondhatták ezt, ami ma természetes. Pl. hogy egyáltalán el lehet jutni a Holdra.

[ Szerkesztve ]


Somatom
(veterán)
Blog

"de viszonylag kevés dolog jön a semmiből"

Sztem még annak a semminek a fogalmát sem sikerült tisztázni. Pl. ha valamit egy Földön kívüli életforma teremtett/hozott ide, arra is azt mondjuk, hogy a semmiből jött?

[ Szerkesztve ]


weiss
(addikt)
Blog

Szerintem 100 éve sem volt fizikai képtelenség a Holdra szállás.


Somatom
(veterán)
Blog

A holdi szeméttelep sem fizikai képtelenség. Az űrben már símán tudjuk szétszórni a szemetünket (pl. egy Tesla roadstert). Akkor miért ne lehetne a Holdra vinni? Sőt, már hagytunk is ott ezt-azt.


Gave
(addikt)

Ha az emberek nem használják a fantáziájukat akkor lehet, hogy úgy nem is lesz. Rengeteg dolog lett pont azért mert 40-50 évvel előtte a sci-fi inspirálta az embereket, hogy "klassz, de meg lehet csinálni"? Persze, ettől még nem a semmiből lesz, logikus lépcsők sora.

Olyan is akad persze ahol már a sci-fi megoldásai számítanak elavultnak, egyszerűen nem látták előre, hogy lesznek olyan előrelépések amik nem teljesen lineárisan járulnak hozzá egy eszköz/tech fejlődéséhez. Pl: gyakori volt a kijelző technológiáknál, pl: már 22xx van de még mindig 14" CRT monochrome persze xd.

Ami viszont valószínű, hogy sajnos a sötétebb víziók is benne vannak a pakliban, ahogyan növekszenek a gazdasági kontrasztok. Majdnem mindenhol kellene komoly paradigma váltás, hogy az emberek jelentős része ne csússzon még lejjebb, miközben a zukermuskberggatesbezosok meg lassan kontinenseket vehetnek, 100 év múlva talán a családjuk már egyet egyet külön is. Elég itt annyira gondolni, hogy a kriptó kvázi stabil lesz, de még párhuzamban használjuk őket a megszokott pénzekkel, ezek a nagyelméjűek megtolják kicsit befektetői oldalról, a piac megél egy hyper-inflációt, amit a már amúgy is kenyéren nyomorgó, fagyoskodó ember nem tud követni... x millió élet megy tönkre ezek meg kapnak néhány új mémet,- amin a fagyoskodónál 1el szerencsésebbek megoszthatnak röhögni.

Najó baromság=>off mára a részemről :D :))


weiss
(addikt)
Blog

Az csak szimplán nem kifizetődő.


Picco
(addikt)
Blog

"Hagyjuk a mindenféle katasztrófákat, meg a nukleáris holokausztot, ill. a többi sci-fi dolgot, és tételezzük fel, hogy mindenki éli a kis tyúkszaros életét mint most. Nyilván az emberiség fejlődik, de alapvető dolgok azért nem nagyon változnak, gondoljunk csak bele mi volt 100 éve."

pedig eskudni mernek ha egy 1920as evekben elo embernek megmutatnal egy okostelot es elmagyaraznad hogy mi az az internet, erosen sci-fi erzese lenne az illetonek. a fejlodes pedig csak gyosulo utemben zajlik, nem lassuloban szerintem.

nezz csak meg egy 100 evvel ezelotti kepet times square-rol. regen es mostanaban. nekem eleg sci-fi erzetet ad es ez meg semmi ahhoz kepest mi lesz ha sikerul a fuzios energiatermelest megvalositani.

feltettel egy tok jo es erdekes kerdest majd ezutan csunyan a lehetseges(valoszinu?) valaszok/elmeletek kizarasaval...nem ertem. :F :N


Gdi
(senior tag)
Blog

"Na igen, ezen gondolkodtam, de honnan lesz annyi elektromos energia?"

"Annyi".. Mennyi?

Szerk:
100 évig a jelenlegi népességnövekedés scifi nélkül aligha tartható.
Bármi ami közben jön meg scifi szintet súroló fantasy is lehet.

Valahol/valamikor olvastam valami olyasmit, hogy ~50-75 évente (azaz úgy emlékszem ilyesmi időszakról volt szó) kell valami globális fuckfest, ami kicsit helyreteszi (vagyis kellően kizökkenti) az addigi trendeket, mielőtt fenntarthatatlanokká válnak. (Legyen az világméretű háború, járvány, természeti katasztrófa, gazdasági akármi, stb..)
Ez az általad megadott intervallumba akár kétszer is belefér.

[ Szerkesztve ]


weiss
(addikt)
Blog

"Annyi".. Mennyi?

Hogy minden lakást ki tudj fűteni villannyal.


KISDUCK
(addikt)
Blog

Hát pedig a katasztrófákkal számolni kell még ha csak természeti is, előrejlzések szerint ugye nyakunkon a tengerszint emelkedés és a felmelegedés. Az ember szaporodik akkor is ha a kölöknek nincs mit enni és a népesség csak szaporodik. Gondolom Afrikából és más melegebb régiókból felerősödik a népvándorlás a "hűvősebb" régiókba. 2100-ra ~11 milliárdos népességet saccolnak és ha csökken az élhető helyek száma akkor kicsit zsúfoltabban leszünk, és feltehetően az új élőhelyek kialakítása területet fog elvenni a mezőgazdaságtól vagy a természettől pl.: a meglévő erdők, mezők. Élelmiszerekkel feltehetően gyengébben fogunk állni ami miatt elképzelhető hogy jelentősen átalakul a tömegétkeztetés, gondolok itt arra hogy teret nyernek a rovar alapú élelmiszerek szemben a most népszerű marha/disznó/csirke helyett, tűcsök liszt már most van valamelyik skandináv országban és lehet venni csonti farmot ha szeretnél lárvát enni. A tengerek elvileg kicsit túl vannak halászva már most, szóval lehet hogy 100 év múla nem fogunk a Balatonon hekket enni, helyette lesz tücsök burger és a buci lehet hogy gyárakban előállított gazdaságos valamiből lesz. 100 év sok idő és nem kizárt hogy lesznek konfliktusok amik hatással lesznek a várható populáció nagyságára és az elérhető élőhelyekre. Nem kizárt a trópusi/sivatagi területeken akár összecsapások is lesznek a vízért. Így vagy úgy, de ciki lesz a helyzet szerintem.
Scifi terén arra számítok hogy addigra lesz egy állandó Hold bázis kis létszámmal kutatási jelleggel esetlegesen a Mars küldetések elősegítésére és szerintem simán benne van a pakliban hogy 100 év múlva már túl leszünk azon hogy az ember a Marsra lépett.


weiss
(addikt)
Blog

Az előre nem látható katasztrófákra gondoltam, a globális felmelegedés, amivel már most is szopunk, nem az.


hokuszla
(aktív tag)
Blog

Hagyjuk a többi sci-fi dolgot, ...
... ha elfogy a földgáz

oki


Somatom
(veterán)
Blog

Ha nem lenne kifizetődő, akkor nem került volna szemét a Holdra. De, odakerült.


KISDUCK
(addikt)
Blog

Addigra nem lesz para, mert meleg lesz az országban és télen már nem kell fűteni. ;]


weiss
(addikt)
Blog

Jogos :B


KISDUCK
(addikt)
Blog

Két külön dolgog az hogy szemetet visznek a Holdra meg hogy a küldetések után otthagynak valamit, mert drága lenne visszahozni. A Holdra most sem éri meg szemetet vinni és valószínűleg később se. A Falcon 9-nek elvileg 1kg teher űrbe juttatása 2K$ felett van és ez a legalacsonyabb ár amit találtam és ez csak az űr, az nincs megadva hogy 100km vagy 36k km a Föld felszínétől, nyilván ha kijutott az űrbe a rakéta vagy akármi, akkor onnéttól könnyebb haladnia sokkal, de a Hold ~370k km-re van nem mindegy az se hogy csak irányba állítjuk és tesco gazdaságosan csak addig megy amíg a Hold már el nem kezdi húzni vagy célzottan egy kijelölt helyre küldjük. Így vagy úgy de a Földről szemetet vinni az űrbe hülyeség csak azért hogy ne itt legyen hanem ott. Sokkal olcsóbb és észszerűbb inkább a Földön újrahasznosítani valamit.


Egon
(nagyúr)
Blog

Valszeg árammal fogunk fűteni, talán lesz már addigra négynapos munkahét, ellenben a saját autó szvsz luxus lesz, a közösségi közlekedés fog terjedni.
Persze 100 év az rengeteg idő, egy csomó mindent feltalálhatnak addig, ami totálisan keresztülhúzza mindazt amit most gondolunk a jövőről.
És igen, a környezetszennyezés, globális felmelegedés, ivóvízhiány következtében még nagyon csúnya forgatókönyvek is jöhetnek.


Chaser
(titán)

a helyes kérdés inkább, mi nem lesz itt 100 év múlva?


KISDUCK
(addikt)
Blog

A válasz "mi". :DD


Chaser
(titán)

sztem elég sok válasz van rá
ilyen hülyeség hogy holdra szemét esélyesen nem ( :


#90088192
(senior tag)
Blog

A válasz egyszerűbb mint gondolnád, a Sci-fi kategória megszűnik, ha sikerül exponenciálisan növelni a számítási/szimulációs képességét az emberiségnek.
Ezen dolgozunk most a quantum számítógép létrehozásával.
Ha az megvan, onnan elég érdekes utat fogunk bejárni, ha maga az ember felkészült rá.
A társadalmi változások már elkezdődtek a fejlettebb országokban, egyenlőre az IQ hiányos réteg nem is érti miért ez az egész, valójában másképp nem fog menni a túlélés, hiszen ahogy nő a populáció létszáma, úgy kerül egyre közelebb a kihalás veszélye.(logikusan megnézve Minden populációra igaz a haranggörbe)
A túl speciálizált társadalom ezen még annyit sem segít.

Vagyis remélhetőleg a számítási kapacitás növekedés elhozza az a tiszta energiát/bőséget, ami megoldhatja a bolygó problémáit, és megnyithatja az utat a felfedezések új kora előtt.
Ehhez szükség lesz egy teljesen új szemléletre az emberek részéről. Ha valamelyik nem történik meg, akkor ha nem is 100 éven belül, de biztosak lehetünk benne hogy nincs 1000 év az emberiség kihalásáig.

[ Szerkesztve ]


weiss
(addikt)
Blog

Bocs, ezt csak most láttam.

Most lemaradtam valamiről, és az idők végezetéig lesz olcsó földgáz, vagy hogy?


Fred23
(nagyúr)

100 év múlva szerintem a leggazdagabbak már cyborg halhatatlanok lesznek (olyan értelemben, hogy tényleg bármeddig élhetnek, ha akarnak, és ki nem nyírják őket).


hokuszla
(aktív tag)
Blog

végtelen idők 100 év
olcsó
ja


Somatom
(veterán)
Blog

Sztem meg sokkal olcsóbb lett volna nem odavinni.


weiss
(addikt)
Blog

Egy gyors guglizás 50 éves földgáz tartalékot mondott.


KISDUCK
(addikt)
Blog

Mármint a válaszom hogy mi nem leszünk, akik itt ezen agyalnak a blog alatt. :)


KISDUCK
(addikt)
Blog

Az igaz, de elég nehéz Hold kutatást végezni eszközök és szondák nélkül.


hokuszla
(aktív tag)
Blog

apró betűs rész : eddig feltárt
még apróbb betűk : ha a jelenlegi fogyasztás nem csökken


Somatom
(veterán)
Blog

Viszont nem kéne úgy kutatni, hogy összeszemeteljük a kutatás tárgyát, mert akkor 100 év múlva már csak a saját szemetünket fogjuk tudni kutatni.

[ Szerkesztve ]


KISDUCK
(addikt)
Blog

Ez van, pénz beszél kutya ugat. Az is szerencse hogy a kutatásokra adtak régebben pénzt, az meg kit érdekelt hogy pár tonna eszközt ott hagynak, ha sokkal olcsóbb ott hagyni mint hazavinni.


Somatom
(veterán)
Blog

Ugyan már! A kutatás csak mellékszál volt. Az egész project a pöcsméregetésről szólt. Aztán a ruszkik becsődöltek és mi maradt az egész cirkuszból? Egy halom szemét a Holdon.


#90088192
(senior tag)
Blog

Kb lényegtelen ez ügyben, amíg nincs 2 nagyságrendű növekedés az energia tároló megoldásokban addig csak egyhelyben toporgunk, ahhoz hogy ez bekövetkezzen, ahhoz szükség van egy hatalmas ugrásra a számítási kapacitás téren. :R

Ahogy látod, a fúziós energia termelés is elérhető közelségbe került, a gyorsuló fejlesztésének köszönhetően amit a szimulációs/számítási képesség növekedése hozott el, SZVSZ.
Az egyén már csak az ötletet adja maximum, maga a megvalósítás már rég nem az egyéntől függ, hanem kollektíva/ számítógép. :R


bkercso
(nagyúr)
Blog

100 év múlva detektort építünk arra, amit talán a jövő hónapban elméletileg előre jeleznek.

Ezen kívül, ahogyan ma nem kell fizikailag túl sokat dolgoznunk, hála a gépeknek, 100 év múlva már gondolkodnunk sem kell annyit. Teljesen automatizált lesz a tervezés, oktatás, logisztika, és várhatóan minden személyre szabott lesz. Nem csak az egészségügy, hanem a munkahelyi pozik is...

Feltehetően kinőjjük a mostani túlkapásokat, és erősítjük a közösségeket; kevesebbet mozgunk és szállítmányozunk, közelebb dolgozunk majd a lakásunkhoz. Figyelembe vesszük majd az emberek pszichés, érzelmi működését és szükségleteit is, nem csak a fizikait, ahogyan manapság.

Remélem, nem leszünk 20 milliárdan, és "mindenkinek" jut egészséges élelmiszer és normális élettér.
Várhatóan még kevesebben élnek majd mélyszegénységben és kevesebb lesz az erőszak is.

Fűteni remélhetőleg árammal fogunk, amit fúzióval állítunk elő. Az autókban pedig olcsó és brutáljó akksik lesznek. A levegő még tisztább lesz, az élelmiszer pedig egészségesebb - megtörve a trendet.
Azt is remélem viszont, hogy nem sikerül elszakadnunk a természettől és nem laborok fogják eltartani az embereket.

Az viszont tuti, hogy a "sci-fi" nem fog kimaradni: a jövőt erősen alakítja és még erősebben alakítja majd a jövőben az a sok következmény, amiért "megdolgoztunk": klímaváltozás, kevés termőföld, társadalmi krízisek, hisztériák, népvándorlások stb. Lehet, hogy a kiszámíthatóság nem lesz olyan erős, mint eddig vagy akár mint ma.

[ Szerkesztve ]


bkercso
(nagyúr)
Blog

Minden a semmiből lett. Meg az emberi kapzsiságból és hülyeségből.


bkercso
(nagyúr)
Blog

Vagyis remélhetőleg a számítási kapacitás növekedés elhozza az a tiszta energiát/bőséget, ami megoldhatja a bolygó problémáit, és megnyithatja az utat a felfedezések új kora előtt.
Pl. felfedezhetjük, hogy a mentális betegségeknek mekkora a valós aránya, miből erednek és hogyan gyógyíthatóak. Vagy - ha nem akarunk várni -, meghallgathatjuk ma is más kultúráktól, akik kívülről látnak rá a miénkre.
A legtöbb problémánk szerintem nem a nyersanyagkkal vagy erőforrásokkal kapcsolatos, hanem lelki eredetű. A legtöbb szenvedést ezek okozzák, ráadásul öngerjesztő módon. Ha ezzel nem foglalkozunk, nem a miénk lesz a köv. 100 év.


#90088192
(senior tag)
Blog

Nekem erről egy vélt/valós paradoxon jutott eszembe, valaki azt mondta, hogy a szingularitás nem érhető el, addig míg nincs agyi interface kapcsolat a gépekkel, viszont hogy az agyi interface megvalósuljon, szükség van először a szingularitásra...

Vagyis, hogy megoldjuk a mentális problémákat, valószínű le kell győzni a fizikai problémákat, hiszen nagyon nehéz üres hassal, fájó testtel, céltalan emberrel, szinte semmit nem fogunk elérni.... :R


UnA
(Korrektor)
Blog

"Szigorúan a realitások talaján maradva."

Ez egy kicsit paradox egy irreális kérdés után, mivel a jövő nem tervezhető ;)


Jack Hunter
(csendes tag)
Blog

Én kicsit borúsabbnak látom a dolgokat. A túlzott népszaporulat végett járványok tizedelik meg az emberiséget,majd a megmaradók között fellángolnak a lázongások, miután beköszönt a válság, és értéktelen lesz minden fizetőeszköz. A viszály később kegyetlen háborúba torkollik,ahol a nyerő fél mindent visz: övé lesz a maradék víz, gáz, élelem, tiszta levegő. Miután a háború elcsitult, és az emberiség több mint fele odaveszett, a megmaradtak viszonylagos kényelemben, bőségben fejlődésnek indulnak. Kifejlesztik a víz, gáz, villany alternatív kiváltását. Az eddig ismert dolgok radikálisan megváltoznak, más lesz a közlekedés, a lakhatás, az egész életvitel. De hogy pontosan milyen is lesz, az majd a ( nem túl távoli) jövő zenéje.


D1Rect
(félisten)
Blog

A fidesz újabb 2/3-ot szerez.


adlersson
(aktív tag)
Blog

Kína lassacskán átveszi a vezető szerepet, majd bábállamai segítségével Peking egyesíti az emberiséget egy új, munkaalapú társadalomban. Ebben nincs helye a léha, múló élvezetek vagy azok illúzióinak hajhászásának, hiszen a Vörös Könyvecske és a Párt egyéb kiadványai asztrális táplálékot nyújtanak, melynek fogyasztása mellett az emberiség maradéka is rájön, hogy az egyetlen igazi örömforrás a munka. Az új Maslow-piramis aljára tehát a Párt és a munka kerül, ennek segítségével kiemelhető a világ az elbutulás, a 420 és egyéb ideák mételyéből, s mindenki csupán a Párt céljainak rendeli alá magát.

A hedonizmus, a konzumita életmód és a tárgyak utáni sóvárgás megszűnését követően így az emberek baromságok vásárlása, spekuláció helyett az egész emberiség javát szolgáló kérdések megoldásán dolgozhatnak: a világ népeit összekötő maglev hálózat a fantasztikus kínai technológia alkalmazásával, az űrkutatás felgyorsítása, marsraszállás, fúziós energia stb. Ezek, s így az emberiség közös jólétének, szellemi gazdagságának, boldogságának, fejlődésének biztosítását csak Kína és a Párt ideológiáival érhetjük el, melyet nem mérgeznek a figyelmet a fejlődésről elterelő, individualista léhaságok, ideák. Minderre a világ országai maguktól is rá fognak jönni az elkövetkező években.


#90088192
(senior tag)
Blog

2/3 meg 2/3 az 4/3 ha jól emlékszem. :DDD


Syl
(nagyúr)
Blog

És a fiatal demokraták átlagéletkora 148 év lesz :DDD


Chaser
(titán)

értettem ( :

weiss
én némileg fenntartásokkal kezelném az ilyen jellegű eredményeket
ha már csak 20-25 évre elegendő földgáz van, azt sztem nem fogják reklámozni

üzenetek