[Re:] [Yany:] Harvester 1 - Egy Ether Bányászgép Születése [videóval] - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Yany
(addikt)
Blog

Köszi. :K


JHC
(tag)

Érdeklődnék, mekkora a proci igénye a dolognak így 6 kártyával, és főleg mekkora internet sávszélességet igényel ez a bányászgép ilyen kiépítés mellett?


Yany
(addikt)
Blog

Mindkettő elhanyagolható.
A Pentium G4400 nagyon vígan elvan vele 10% alatti terhelésekkel. Netet sem használ sokat, ahogy észrevettem, de azt nem tudom most csekkolni.


JHC
(tag)

Újonc lennék a bányászatban. Ha vásárolnék 4 darab RX480 4GB-os használt de garanciás kártyát etheriumot bányászni, mennyi lehet a havi profit?


Yany
(addikt)
Blog

Jelenleg kb. havi 1 ether, de folyamatosan változik a nehézség. Van egy jó bányász topik itt a ph-n, a nem cikkel/konkrét vassal kapcsolatos kérdésekre leginkább azt érdemes meglátogatni.


JHC
(tag)

Köszi a segítséget.


DBob
(őstag)
Blog

"És abban is, hogy nem 0 pezetát kapok majd a hardverért is, ami most dolgozik az ügyön."

Pedig naponta 24 órában, a hét minden napján, 100% terhelésen, jellemzően túlzsúfolt / hiányos hűtésű környezetben hajtott kártyákért nem fognak tolongani az emberek.

Emlékeim szerint, visszagondolva az első VGA-ig amivel rendelkeztem (ISA-s OAK), a 8800GTS volt az első kártya, amit újonnan vettem. Tekintettel arra, a piac telítődni fog eme szerencsétlen kártyákkal, amiknek a hűtését / hosszútávú működési feltételeit nem erre tervezték, így nem is tervezem hogy majd le-lecsapok egy olcsónak tűnő kártyára.

Az elektronikai iparban az ilyen fajta üzemi paramétereket öregítéses teszteknél használják fel; 85°C - 125°C közti hőmérsékleten hetekig "csúcson járatják" az elektronikát, ezzel több éves felhasználói működtetést szimulálva.

Még az egykori bitcoinos időkből felhalmozott tapasztalatok miatt, a forgalmazók máris tartanak az újabb RMA parától; anno sorra pusztultak meg a kártyák a garanciaidőn belül elöregedés miatt. Nem győzték cserélni újra a kártyákat, a végfelhasználó szemszögéből ingyen.


vizimento
(senior tag)

Eredetileg is ez a hardver volt a terv, vagy már csak ezt lehetett kapni? Hogyhogy nvidia kártyából építetted, nem atiból?


Yany
(addikt)
Blog

Nagyon jó kérdés. Radeon RX 580 volt a terv. És ahogy a cikkben is írom, full naívan álltunk hozzá, fogalmunk sem volt arról, hogy világpiaci szinten sem kapni ezeket a középkategóriás VGA-kat. Végül olyan áron találtam GTX 1070-eseket, amennyiért most az RX kártyák futnak, jóhogy ráugrottunk. :)

Egyébként ahogy utólag látom, a 1070-esekkel nemhogy nincs baj, de még energiahatékonyabbak is, mint az RX kártyák, csak ugye azért kerülték őket az elején, mert amíg a normális piaci viszonyok uralkodtak, addig jóval drágábbak voltak, mint a Radeonok. Egy rövidke hétig kb. utol érték a GTX1070-esek árati és valószínűleg pont ebbe trafáltam bele (egyébként arányaiban most is nagyon közel vannak árban az 580-asok a 1070-esekhez, bár ma már a kutya meg nem mondja, hogy melyek a valódi árak, és melyek a csaliárak).

Egy RX580 BIOS modolva, tuningolva kb ugyanannyit hoz, mint egy 1070-es alaposan TDP visszafogva (de RAMban azt is megemelve). Innentől kezdve a bekerülési költsége közel azonos szintre került két hasonlóan teljesítő, de fogyasztásban azért eléggé különböző megoldás. Ez utóbbi a GTX-ek javára.


Nisida
(aktív tag)

Már bocs de téves elképzeléseid vannak az altcoin bányászat kártya igénybevételéről.

A kártyák alul vannak feszelve, ezáltal mind a teljesítményükből vesztenek mind a hőmérsékletük csökken - jól beállítva a GPU: 50-60 C között, VRM 65-75 C között van , típustól , beállítástól függően -. A rigek nagy része nyitott kivitelű így meleg környezet fele annyira sem áll meg mind egy becsukott pc házban lévő gamer kártya esetében. A hűtés miatt külön ventilátorok hűtik a kártyákat és akártáyk hosszabb életartama miatt minde bányász sokkal jobban monitorozza a kártyáit és figyel rájuk mind egy mezei vagy gamer felhasználó bármikor tenné. .

Amiben igazad van az a 24/7 menet de ebben az esetben csak annyit fáznék hozzá:
- Melyik a jobb ha egy kártya 30-80-90 fok között ingadozik extra hűtés nélkül, váltakozó intenzitáson sokszor ténylegesen 100%-k közelében lehűlési és felmelegedési ciklusok 10.000-ei átélve vagy kisebb feszültségen , így kisebb energia fogyasztás mellet, 24/7 ben viszonylagos (4-5C differencián belül) állandó hőmérsékleten az üzemi tartományon jócskán belül 100-1000 felmelegedési cikluson átesett kártyák?
- Az persze igaz ezek sem lesznek jobbak a használattól, és a ventriket nem árt cserélni miután megvetted a folyamatos 50% feletti fordulat miatt.


Yany
(addikt)
Blog

Akit érdekel, vagy csak tájékozatlanul hadonászik a levegőben, szívesen ajánlom figyelmébe a cikkem folytatását: Dual mining, optimalizálás, végső config

Jó szórakozást! ;)


DBob
(őstag)
Blog

"Már bocs de téves elképzeléseid vannak az altcoin bányászat kártya igénybevételéről."

Majd megírom akkor szakmai véleményed a VGA gyártóknak, miszerint még az évekkel ezelőtti Bitcoin érából származó RMA-para tapasztalatuk alaptalan, és emiatt kár most limitált, 3 hónapos garanciával kártyákat kiadniuk.

"minde bányász sokkal jobban monitorozza a kártyáit és figyel rájuk mind egy mezei vagy gamer felhasználó bármikor tenné"

Minden bányász. Jobban vigyázz a kártyájára. Mint bárki más bármikor. Imádom az ilyen cuki általánosításokat. Pláne ha ennyire jól meg van neki ágyazva racionálisan. Van még ilyen a tarsolyodban?


Nisida
(aktív tag)

Oké nyugodtan. De azt is tedd majd mellé, hogy :

- anno a BTC bányászok közül sokan miért cserélgették 2-3 havonta a kártyákat és miért írták egyesek az élettartam kérdésekre a fórumokon feltéve, hogy: átlagosan 3 hónap.
- Az altcoin bányászok közül azért elég sok példa van a jóval hosszabb idejű - éves vagy feletti - használatra és a kis "veszteség" számra. Igaz vannak olyan kártyák amíg sora pukkantak el de ez minőségi kérdés nem feltétlenül használati.
- A jelenlegi kártya mennyiség mellet én nem nagyon hallottam, hogy a kártya gyártók moratóriumot hirdettek volna és a sima kártyák garancia idejét jelentősen limitálták volna, vagyis lehet mondani, hogy huha pukkantak a kártyák de még sem annyira ami jelentősen eltérne a várható számoktól.
- Azt se feledjük, el, hogy a kártya ínség miatt a meglévő kártyákra jobban vigyáznak az őket használók mert nincs pótlás vagy csere lehetőség ami elhullik a harcban az nem pótolható egykönnyen.
- A BTC bányászat és a mostani altcoin bányászat "gépnyúzása" kicsit más talajon áll de ezt már leírtam miért ez a véleményem. Igaz ez vélemény és nem bizonyíték.

Emelet lehet szarkasztikusan közelíteni a kérdéshez de azzal azért nehezen lehet vitatkozni, hogy egy rendszer , műszaki produktum jobban szereti az állandó tartományon belül terhelést mind a változó, hektikus , szélső értékek közötti sűrű átmeneteket tartalmazó használatot.

A gyártók ma valószínűséggel nem azért döntöttek a 3 hónap miatt mert tudják, hogy 4 hónapnál elpukkantak a kártyák hanem azért mert megnézték a hiba statisztikákat, elemezték a piacot és a megtérülési időt és húztak egy vonalat egy ár-hoz, vagyis adott csökkentett ár mellet ez az az a garancia ami nekik megéri és a piac elfogad. Az ASIC gépekre átlagosan 30 nap garanciát adnak a gyártók pedig azok nem 300 dolláros nagyságrend hanem 2000-7000 dolláros. Miért ..... ezt mindenkinek a fantáziára bízom.

A racionalitáshoz annyit: én írtam számokat te nem ... vagyis ha már vitatkozunk akkor tegyük ezt értékek, számok mentén mert lehet neked van igazad de akkor ne a száj karate döntsön és ha lehet tiszteljük már meg a másikat azzal, hogy ha már véleményt írunk azt is megtisztelve a másikat és nem fikázva vagy troll-kodva ha már szakmai fórumon fórumozunk...

üzenetek