[Re:] [Yany:] Harvester 1 - Ether bányász optimalizálás, dual mining - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Yany
(addikt)
Blog

A riser teszi lehetővé, hogy elférjen egymás mellett minden VGA, illetve a PCIe foglalatokat szélesíti ki.


ezittketto
(csendes tag)

Értem. Köszi. :)

És magára a gépre milyen programot kell telepíteni az adatbányászathoz?


Yany
(addikt)
Blog

Hú, hát nem éppen fórumhsz méretű ez a a téma. Ilyen alapvető kérdésekre az altcoin topik összefoglalóját ajánlom, és ha megy az angol, akkor a Harvester cikkem első része, illetve a második, amihez ez a logout bejegyzés is született. Ha ezeken túl vagy, akkor már tudni fogod, hogy merre tovább. Sőt, ezek után a Variance.hu cikkeket is ajánlom figyelmedbe, ha egyáltalán az egész coin piac is érdekel valamennyire, hogy értsd, hogy ez az egész bányászat milyen világ közepén nyüzsög. De a milyen program kérdése előtt tisztáznod kell magadban egy halom másik kérdést: milyen coint akarsz, mekkora befektetéssel, milyen távon vársz megtérülést, vársz egyáltalán megtérülést, vagy a piaci trendeben bízva csak kriptodevizát szeretnél (vagyis áram értéken veszel devizát a bányászattal), milyen hardveren akarod futtatni, stbstb...

De adatbányászat alatt gondolom a kriptodeviza-bányászatot értetted. Ez a kettő nagyon mást jelent.


ezittketto
(csendes tag)

"De adatbányászat alatt gondolom a kriptodeviza-bányászatot értetted. Ez a kettő nagyon mást jelent."

Uhh valóban. Sorry :B

és köszi a linkeket. :R

[ Szerkesztve ]


bitpork
(veterán)
Blog

Luskan
(tag)

Szerinted linuxon tényleg ekkor ugrás lehet a teljesítményben? https://www.meebey.net/posts/ethereum_gpu_mining_on_linux_howto/


Yany
(addikt)
Blog

Nem. Windowsra 6 MH/s-os sebességet ír egy 1070-esen, ami abszurdum. Csak akkor lehetséges, ha nem telepíti a Creative Update-et. Sok bányász reportol ilyet és mindnek megoldja az update, de megmondom őszintén, totál értetlenül állok a jelenség előtt: hogy a rákba nem telepítik a frissítéseket?! Tényleg nem értem. Nincs olyan szgép, aminek használna, ha biztonsági lyukakkal és elmaradott eszközmeghajtókkal és hiányzó frissítésekkel üzemeltetnénk. Pláne, ha egy 0-24-ben internetre kötött gépről beszélünk. Ennél felelőtlenebb dolgot akkor sem tudok elképzelni, ha nem bányász gépről beszélünk.

Ha megnézed a cikkeimet, jóval az ő linuxos tempója fölött mennek a Harvester 1 GTX 1070-esei: 31,5 MH/s szólóban és 30,3 MH/s Decreddel duálban. Ez utóbbi ilyenkor 302 MH/s környékén kóvályog. Visszafogott TDP és GPU órajelekkel, csak a RAM-ot toltam fel. Mindez 60 fokos üzemmel 50-60%-os ventilátorokkal. Szinte pihennek. :D Ő 25 MH/s-ről beszél linuxon.

A titka a friss driverek/szoftverek/legújabb Claymore miner és okos GPU beállítások.

[ Szerkesztve ]


Luskan
(tag)

Köszi, meglepett az eredménye, mert linuxon gyengébben szoktak teljesíteni a vga-k. Mondjuk biztonság szempontjából a linux előnyösebb, mint a windows.


BiP
(nagyúr)

Na, mostanában már normalizálódott az ethereum árfolyama, és a bitcoin is az egekben.
Most foghatom a fejem, hogy amikor másfél hónapja beszálltam, akkor nem inkább valutát vettem (ez volt az eredeti terv, 2500dolláros árfolyamon 2 btc-t venni), hanem gépet. Most gazdag lennék :)
100e helyett 500e lett volna a haszon. :W

Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogyan tudtad megoldani, hogy csak 700W-ot eszik a rig.
Nálam is 6db 1070 van (3 gépben elosztva 2-2 db), és az inkább 900W -ot zabál.

[ Szerkesztve ]


Yany
(addikt)
Blog

A három gép természetes, hogy többet eszik együtt, mint egy darab. 3x annyi procit etetsz, 3x annyi alaplapot, RAM-ot, HDD-t, stb. A Platimax 1700-asa is kiveszi a részét az optimális fogyasztásból, kb. fél terheléssel ideális a hatásfoka. A visszafogott GPU órajel/TDP értékek is csökkentik a fogyit. Az, hogy SSD-t raktunk bele, nem HDD pörög alatta is visszaveszi.

Igen, a bányászat lassú pénzt eredményez valamivel kisebb kockázattal. Bár ha most akarna beszállni valaki, akkor már egyáltalán nem bíztatnám a bányászatra, most nincs igazi vonzereje a megemelkedett dificulty-kkel. A fejedet meg kár fognod emiatt, ha utólag nézi az embert, persze azt is gondolhatnád, hogy miért nem tetted minden vagyonodat a bitcoinra még fork előtt, de ezt csak utólag látja az ember, mert másképp is történhetett volna. És még mindig nincs lefutva a teljes menet. Bányászattal olyan pénzt tettél kriptodevizába, ami nem a sajátod (most tekintsünk el a hw árától, az valamennyit mindenképp megőriz a pénzedből).

A bányászatnak köszönhetően kerültem kapcsolatba az egész $crypto világgal és emiatt tehettem meg, hogy még időben tegyek egy kevéskét bitcoinba még a fork előtt. De ahogy fentebb írom, nincs vége a sztorinak, a Neo pl. egy hét alatt akkorát futott, hogy jujj. Vannak még lehetőségek, persze képben kell lenni, hogy az ember ne mindent utólag vegyen észre.


Stef3
(csendes tag)

Mint laikus gondolkodom, tehát semmilyen pénzűnyi területen nincs képesítésem. Nem ástam még magam bele a témába, de felmerült bennem néhány egyszerű kérdés:

- Azt állítják, hogy bányászat során a befektetett számítási teljesítmény fejében kapsz a megtermelt nyersanyagból, ami maga a virtuális pénz. Nincs mögötte fizikai megfogható fedezet. Sokan úgy fogalmaznak, hogy a virtuális pénzbe fektetett bizalom a fedezet. Ok, de mi lesz ha történik valami és meginog a bizalom? Mindenki szeretné kimenteni a pénzét, és ekkor bizony kidurran a lufi. Jól gondolom, hogy ez egy valós végkifejlet lehet?

- Azt mondják, hogy a bányászok befektetett számítási kapacitást használják fel arra, hogy a tranzakciós hálózatot megfelelő biztonsággal üzemeltessék. Megőrizve így a központilag nem felügyelt és nem befolyásolható rendszert. Mi történik akkor, ha a nehézségi szint olyan magas lesz, vagy esetleg elfogy a kibányászható pénz, hogy a bányák szépen bezárnak? Valami sérülni fog. Vagy nem lesz senki aki a rendszert fenntartsa, vagy kell valaki aki fenntartja, de onnantól kezdve már központosítva van.

- Ezt a sok befektetett számítási teljesítményt nem tartjátok pazarlásnak? A rendszer fenntartása biztosan nem igényel ekkora teljesítményt, amekkorát most belepumpálnak a bányászok. Tudom kicsit kezd zöld lenni a gondolkodásom, de nem kevés áramot felhasználunk arra, hogy prezentáljunk szédületes mértékű számítási kapacitást, és ebből gyártsunk valami megfoghatatlan dolgot amiben hiszünk??? :F


Yany
(addikt)
Blog

1. Jól gondolod. Viszont erősen hasonló a helyzet a bankjegyekhez: valójában az is csak bizalmi alapon rendelkezik értékkel. Egy vis major esetén éppúgy elértéktelenedik, mint egy kriptopénz. Az okok picit mások lehetnek persze, de mindig az ér valamit az embernek, amiért cserébe ellenjuttatásokat kap. Tehát amíg használnak, beváltanak egy coint, addig annak értéke is lesz.

2. Ez a brutális számítási igény mesterséges. A tranzakciók menedzseléséhez nincs szükség ekkora teljesítményre. Az Ethereum pl. hamarosan átvált a jelenlegi bányászköztpontú PoW-ról PoS-ra, amivel ha jól tudom, ugyanúgy menni fognak a tranzakció-kezelések, de már nem a számítási teljesítmény lesz a bérezés alapja, hanem a birtokolt és letétbe helyezett Ether mennyisége.

3. De. Éppen ezért lesz PoS a PoW után.

A kérdéseid jók és jogosak voltak. :) A magyarázatom nem biztos, hogy elég szakmai, de én is csak laikusként tolom.


Stef3
(csendes tag)

Nem mondhatom, hogy minden kételyem elszállt, mindenesetre köszönöm a válaszod! :)

[ Szerkesztve ]

üzenetek