TicTac UFO - mi lehet ez?

írta: bkercso, 3 éve

Több száz amerikai katona és radarok is látták a megmagyarázhatatlanul mozgó repülőket 2004-ben:
https://index.hu/techtud/2021/01/18/a_tic-tac_incidens_azaz_ufot_latott_egy_fel_flotta/

Nyilván adódik a kérdés, mi lehet ez az egész?
Ahogy a cikk is írja, gyanús, hogy lefoglalták az észlelést rögzítő eszközöket, amiből arra következtethetünk, hogy amerikai tesztjárműveket láttak. Azonban erős a kétségem efelől, mivel hasonlóan repülő járnűvekről már a '60-as években is beszámoltak, amikor is szerintem még nem rendelkezhettek ilyen technológiával, sőt, ilyen repülési képességekkel rendelkező eszköz vezérlőrendszerét sem tudták elkészíteni. Nem lehetett olyan áramkörük, sem anyaguk, ami szét ne szakadna ilyen gyorsulásoktól. Ma sem tudunk ilyesmikről.
Lefoglalni pedig a többi észleléskor előkerült dolgokat is lefoglalták.

Vagy nagyon sok technikai találmány szükséges egy ilyen repülő elkészítéséhez (gyorsulásbíró anyagok, hajtőmű, vezérlés stb.), vagy a téridő szerkezetébe kell nagyon mélyen belenyúlni, hogy a tehetetlenségi erőt "kikapcsoljuk". Egyiknek sem lehetett meg a háttere a '60-as években szerintem, se titokban nem tartották volna ennyi ideig a spec. anyagokat.
Utóbbihoz, vagyis a tehetetlenség kiiktatásához pedig nem rendelkezünk elegendő tudással a téridőről. Az '50-es években Peter Higgs urat tudóstársai kinevették, amikor a tehetetlenség mechanizmusát elméletileg leírta. Elképzelhetetlennek tartom, hogy titokban kutató fizikusok kitaláljanak ilyesmit, miközben a világ még az - egymással amúgy össze nem illő - általános relativitáselméletnél és kvantummechanikánál tart (húrelmélet és hurokkvantumgravitáció nem is volt még akkor). Ezek egész egyszerűen nem kínálnak még számunkra ilyen technikai lehetőségeket, mert a téridő finomszerkezetéről nem árulnak el szinte semmit, a '60-as években pedig méginkább nem tették. A fizikában azt látjuk, hogy az elméleti és kísérleti kutatás egymást támogatva fejlődik. A kvantumos világgal kapcsolatos kísérletek a '80-as években kezdődtek és a 21. században kaptak igazán erőre, főként a kvantumszámítástechnika okán.

Ha pedig egy titkos kutatócsoport rájött a tutira bő fél évszázada, hogyan lehetséges, hogy azóta a civil szféra nem jött rá arra? Valahogy a felfedezések sokszor kis időeltéréssel több független embernél/csoportnál is napvilágot látnak, ami azt mutatja, hogy beleilleszkednek a fejlődés természetes menetébe: a rendelkezésre álló tudás és a keringő ötletek, vágyak több feltalálónál vagy elméleti kutatónál is elvezetnek egy-egy adott felfedezéshez. Ezért nagy képtelenségnek tűnik, hogy ennyire titokban tartható dologra bukkanjanak...

Akkor már valószínűbb számomra az időben visszafelé utazás, mint jövőben megnyíló lehetőség.
Érdekes látni az információs robbanást, valamint a robotikai robbanást azoknak a (drogos) látomásoknak a fényében, amiket a filmipar produkál (robothadseregek stb.)! Ha lehet időben visszafelé utazni, kézenfekvő, hogy védekezünk a katasztrófa ellen a múltban is.

De majd megmondják a tutit azok, akiket ezek a lények elraboltak... :)