üzenetek

hozzászólások


Pikari
(őstag)

Az opencl megvan most is, semmi baj sincs vele. Leszámítva, hogy pont ugyanannyi valamire használható program készült benne a fennállásának 20 éve alatt, mint cudára: nulla. Viszont a cuda a nagy stúdiók között kétségkívül népszerűbb, több program kamuzza azt magáról, hogy képes kihasználni, és némileg az AI toolchainok között is elterjedt. Az opencl meg jelenleg a bányászok kedvence.

[ Szerkesztve ]


5150
(aktív tag)

"Leszámítva, hogy pont ugyanannyi valamire használható program készült benne a fennállásának 20 éve alatt, mint cudára: nulla"

Na az tök jó! Csak ezt a davinci studióm szegényke nem tudja

Egyébként szerintem 2008 nem 20 éve volt, de sosem voltam jó máthemátikábú'


Pikari
(őstag)

Milyen nagy kár, ezt a hihetetlen funkcionalitást a kdenlive, vagy akár egy windows movie maker megcsinálja prociból egy core2duoval.

Nem tudom, hogy az a vicces, hogy egy darab ilyen programot bírtál felsorolni, vagy az, hogy nem vágod azt, hogy a maradék 1-2 millió különféle program nem fogja kihasználni. Annyira azért csak jó voltál mátmematikábú, hogy értsd, mit jelent az, hogy az opencl alternatívaként ezeknek a gyártóknak fel se merült.


Alaaf Pi
(aktív tag)

Izé, mi az a használható program? Mert nem csak a cunsomer kategória létezik a világon!


ddekany
(veterán)

Megcsinálja, csak várhatsz 50x annyit egyes műveletekre... pláne Core 2 Duo. De, ezt talán te is tudod. Ugye? Akkor?


Pikari
(őstag)

Mi az az egyes művelet, amire ötvenszer annyit kell várnom a kdenliveban? Mire felemelem az ujjam a bal egérgombról, ott van, amit beállítottam/behúztam. Gondolom azért nem írtál példát az "egyes művelet"-re, és fogalmaztál ilyen misztikusan, mert ilyen dolog nem létezik.

[ Szerkesztve ]


ddekany
(veterán)

Hát, vagy mert nem tudok rá egy példát sem, vagy mert azt hittem egyértelmű, hogy amit DaVinci Resolve-ban összedobsz, azt ki is fogod exportálják valami videó formátumba. Az olvasóra bízom a megfejtést.


Pikari
(őstag)

Aki csinált már ilyet, annak elég egyértelmű, hogy a leginkább szűk keresztmetszet a kimeneti fájl enkódolása, azt meg nem openclen keresztül szokás implementálni.


5150
(aktív tag)

"Milyen nagy kár, ezt a hihetetlen funkcionalitást a kdenlive, vagy akár egy windows movie maker megcsinálja prociból egy core2duoval" Jó ezt majd értesd meg hollywooddal és a kanadai VFX utómunkásokkal is te nagytudású :D Konkrétan LÖVÉSED nincs mikkel, hogyan és milyen mélységben dolgozik az általam említett "program". Ráadásul full OpenCL-ben. Érdemes volt benéznem már ezért az egy kommün-tedért, roppant aranyos volt, mondhatni nemkicsit megmosolyogtató. Ha hozzá képzem azt, hogy halál komoly fejjel még el is hiszed a blődségeidet, amiket ide vágtál, szarrá röhögöm magamat. Köszi a humorfaktort mára, rém cuki volt :R


Pikari
(őstag)

Én hülye, három teljes napot vártam arra figyelve a topikot, hogy legalább egyetlen egy darab példát mondj, erre előjöttél a "hihetetlen mélységgel", ami ráadásul csak az opencl segítségével adhat mindent lebíró erőt, és akaratot. Immáron nem számítok arra, hogy ez be fog következni, hiszen ami nem létezik, az nincs.

Én minden nap szeretek valami újat tanulni. Nem is gondoltam volna, hogy az önjelölt videóvágók mára sikerrel eljutottak a fotósok által misztikusan körülírt "lefényképeztem az étel ízét'' szintű okkult áltudományok szintjére, csak itt úgy tűnik, hogy sokkal nagyobb egóval lehet valamiféle nem létező misztikus tudás impresszióját kelteni.


Cassi
(senior tag)

A legutóbbi híradások szerint az AI piacon 90% fölött van az Nvidia részesedése. Elég késő van már, 20 évvel ezelőtt kellett volna odacsapni. Valakinek.

A másik gond, hogy Al Capone, Charles Manson és a bostoni fojtogató próbál egy fair és igazságos rendszert kialakítani. Hamar szét fognak széledni.


pengwin
(addikt)
Blog

Phoronix-os tesztek alapján a CUDA-t OpenCL-en keresztül futtató megoldás nem volt értékelhetetlenül lassú, pedig egy-két ember fejlesztette. Szerintem nagyon túlmisztifikálod (te is) a CUDA-t és az "optimalizációt". Igazából soha semmivel nem kellett versenyeznie, mert ez volt az első ilyen technológia, és a kezdeti térnyerése óta hozzá volt láncolva az NV hardverhez. A felhasználási területei pedig híresen-hírhedten lassan változó piacok, ahol nagyon nehéz kimozdítani a szereplőket egy már támogatott rendszerről. Lsd. pl. az AMD lényegesen lassabban szerzett részesedést szerver és egyéb enterprise felhasználási területek piacán a Ryzen piacra dobása után, mint konzumer vonalon.

#26 Pikari
Megcsinálja egy Core2Duo és a kdenlive amit te csinálsz? Lehet. De gyanítom nem 4-8K-s anyagokkal dolgozol, és a kdenlive sem ugyanolyan komplexitású effekteket használ, mint a ténylegesen professzionális programok.
Nem véletlen, hogy fotós és videóvágós munkaállomások kívánják a mindenféle gyorsítást, 10Gb ethernet kapcsolatot, meg az akár RAID-be kötött NVMe SSD-ket a gördülékeny munkához.

[ Szerkesztve ]


ddekany
(veterán)

AI-nál nem tudja még senki, hogy milyen hardver architektúra lesz nyerő, akár csak pár éves távlatban. De az valószínű, hogy nem az a fajta, amilyet most az nVidia gyárt. Ez persze nem azt jelenti, hogy a nVidia majd lecsúszik, mert nyilván erről nem csak én tudok, szóval gondolom készülnek ők is valami radikálisabbal, amint szükségessé válik.

CUDA-átlanítás viszont AI téren halad egy ideje, úgy, hogy az eredmény szinte mindíg nVidia GPU-n fut. Mert azt lehet (nem-CUDA-t nVidian), csak fordítva nem (CUDA-t nem-nVidia-n). Ott van pl. az OpenAI Triton, és a PyTroch-ra építő vállalkozások (ami a többség) valószínűleg már egy ideje azt használ CUDA helyett.


Pikari
(őstag)

Én 720p-vel dolgozom benne általában. Azóta már updateltem lga1366-ra, lehet, hogy ezzel már az 1080p is menne rendesen, még nem próbáltam.


hokuszpk
(nagyúr)

ai Caponenak olvastam :D


Sinesol
(veterán)

Pedig egeszen biztosan erős az optimalizacio, gyakorlatilag fix hardverre fejlesztik a Cuda-t több mint egy evtizede.

üzenetek