üzenetek

hozzászólások


ollie
(MODERÁTOR)
Blog

Alpavetően az a probléma, hogy nagyon hardverigényes. Kell még szerintem 10 év, hogy minden játék RT-s legyen (aminél van értelme), és még egy belépőszintű VGA is képes legyen legalább az árnyékokat RT-vel csinálni (most még amúgy a legtöbb RT-s játék csak árnyékokra használja).


PuMbA
(titán)

Igen, de a hardverigényesség ebben az évben már kiváló helyzetben van, hiszen a gyenge konzolokon is ugyanaz a megvalósítású, gyors RT van az Avatarban, mint PC-n :) Spider-Man 2-ben is ott az RT tükröződés, ami eddig csak PC-n volt. Hamarosan arra a pontra jutunk, hogy ez egyáltalán nem lesz gond, mert itt vannak a küszöbön az optimalizált RT címek.

[ Szerkesztve ]


ollie
(MODERÁTOR)
Blog

Ez igaz, sőt azt hiszem pont az Avatarban nem is lehet kikapcsolni az RT-t, még minimum grafikán is használja.


Yutani
(nagyúr)
Blog

Pont erre válaszul jött ki az Nvidia és valamennyi késéssel a többiek is a felskálázási megoldásaikkal, hogy magasabb felbontásban is lehessen RT-t bekapcsolva játszani.

Én örülök az RT megjelenésének, mert innovációra kényszerít a hardver- és szoftver gyártókat egyetemesen. RT nélkül szinte csak a részletesség növelése felé fejlődhetnénk grafikailag, abban meg talán van egy határ, aminél feljebb már észre venni sem lehet a váltást, de az élethű megvilágítás és tükröződés nagyon sokat dob a látványon.

Az Nvidia RTX Remix segítségével pedig a régi játékok felújítása elkezdődött, nagyon várom a HL2 RT verzióját! :K


podtibi
(senior tag)

Az már biztos hogy egyikünk sem ilyen szépen lát. Amit látunk az egy kamera lencsére vett látvány, a látványhoz szükséges mindaz is amit élethűnek nevezzünk. Ez nem más mint az ok és okozat, a mögötte működő rendszer.
Tőlem aztán bárhogyan kinézhet rt-vel egy játék, attól az még egy játék lesz és a modderek/játékfejlesztők pedig arra jók ehhez hogy a játékba valóban életet is leheljenek. Tehát az rt modderek és fejlesztők nélkül semmit sem érne. Továbbra is szerintem teljesen szükségtelen az rt amíg az egész csak arról szól hogy vegyél jobb kártyát a működtetéséhez. Ha majd az látom hogy mindenki 4k-ban 60fps mellett tolja max rt mellett, na akkor majd értelme lehet az egésznek.

[ Szerkesztve ]


PuMbA
(titán)

"Ha majd az látom hogy mindenki 4k-ban 60fps mellett tolja max rt mellett, na akkor majd értelme lehet az egésznek."

Így már tiszta. Gondoltam, hogy a sebességgel lehet a problémád, nem magával az RT-vel :) Csak ezt sokan nem fogalmazzák meg helyesen. Egyébként a 4K 60 fps maximumhoz RT nélkül ma is szükséges több játék esetén egy 4090, tehát nem maga az RT okolható a "vegyél jobb kártyát" jelenségért. 15 évvel ezelőtt is vegyél jobb kártyát helyzet volt, mert pixel shader 2.0 nem volt elég, kellett a pixel shader 3.0.

[ Szerkesztve ]


Zanik
(addikt)
Blog

Látom elment melletted a mondanivalóm lényege, hogy a fény és a szemünk a valóságban hogyan működik. Szimpla fizika illetve biológia. Mi lehetne annál valósághűbb, hogy ezt próbálod virtuálisan reprodukálni? Semmi.

Senki nem tagadja, hogy az Nvidia sugárkövetés megjelenése előtt is lehetett raszterizációval és különböző fényelési trükkökkel valósághűhöz közeli látvány rittyenteni, ami ráadásul kevesebb erőforrást igényelt. Most is lehet, és még csak raytracing képes kártya sem kell hozzá.

De ettől még a raytracingé a jövő, mert a valósághoz több köze van mint a raszterizációnak.


podtibi
(senior tag)

A valóság. Az. Márpedig elég rossz irányba haladunk ha a látványra többet kell költenünk és a világunkban zajló élere kevesebbet. Válasz a kérdésedre.

[ Szerkesztve ]


sixpak
(nagyúr)

Te miről beszélsz? :Y


podtibi
(senior tag)

#85


Zanik
(addikt)
Blog

A kérdésem csupán arra irányult, hogy tudod-e hogy viselkedik a fény a valóságban, és hogy alkot a szemünk képet a körülöttünk levő világról.
A válaszaid alapján nem is érdekel.
Csak akkor meg ne írj inkább semmit a videójátékok grafikájának "valósághűségéről", ha a technológiai háttere amúgy hidegen hagy.

[ Szerkesztve ]


RetepNyaraB
(veterán)

Tudod amúgy, hogy itt grafikai megjelenítőről, meg videjó játékokról beszélünk? Technológiai fejlődés, meg ilyenek. Az ember vágyairól, a kínálatról, mely megteremti az igényt, stb. Persze. Nemcsak a sugárkövetés felesleges, hanem a játszás egy monitor előtt, ami tönkreteszi a szemedet, ízületeid, emésztésed, rákod lesz és elsorvadnak az emberi kapcsolataid.

Offolunk még hülyeségeken kicsit?


podtibi
(senior tag)

Igen tudom. Szimplán kérdésre válaszoltam és közben tartom/leírom az álláspontom. Nem gondolnám hogy eltávolodtam volna a kérdések megfelelő válaszátol.


podtibi
(senior tag)

+Szerintem pedig az a hülyeség hamár ezt a kérdés valaki hasznossá teszi feltenni, mert annak valóban semmi értelme. Ha nem látod hasznát a beszélgetésnek, akkor inkább fejezd be szerintem. Ettől függetlenül szerintem nem hülyeség mindaz ahol tartunk a beszélgetésekben.


podtibi
(senior tag)

Igen. Tudom hogy a fény hogy viselkedik a valóságban, ettől még mindig nem változik az álláspontom. Nem gondolnám hogy a technológia hátteréről jelenleg többet kellene tudnom, csak hogy különbséget tegyek a kettő között. Valószínűleg senkit sem az fog a legjobban érdekelni, legalábbis szerintem, hogy a háttérben ez hogyan is zajlik. Pontosan azért, mert aki tudni akarta az már meg tudta, akkor pedig nekem pl. nem tudom mért kellene olyasmi után érdeklődnöm, amiről már eddig is tudtam.

[ Szerkesztve ]


Zanik
(addikt)
Blog

"A raytracing és az élethűség nagyon messze van egymástól."

Ezzel kezdtél.

Én leírtam, hogy a raszterizációhoz képest a raytracing pont hogy közelebb áll ahhoz ahogy a fény viselkedik a valóságban, illetve ahogy a szemünk érzékeli a környezetünk tárgyait és fényviszonyait.

Értem én, hogy téged zavar a mellérakott marketing, és hogy speciális és drága videókártya kell hozzá, vagy hogy sokkal több erőforrást igényel, de ettől még tény marad, hogy a raytracing közelebb áll a valósághoz (értsd: élethűbb), mint előtte bármilyen raszterizációs megoldás.

Nem kell szeretned a raytracing-et, de a tényekkel kár vitatkozni.


podtibi
(senior tag)

Nálam az élethűség nem ott kezdődik amit éppenséggel az rt nyújt, hanem ott hogy a mögötte működő rendszer hogyan működik és nem, nem az rt-ben működő rendszerről írok. Ugyebár semmit sem ér fejlesztők/modderek nélkül az egész és pont ez lenne a legfontosabb, hogyha már annyira oda vagyunk az rt-ért, akkor ahhoz először legyen úgy megcsinálva teljesen a játék. Sőt! Tovább megyek. Amíg ez a technológia játékokra készül, addig szerintem valóban nem áll semmilyen módon sem a valósághoz. Majd ha szimulátorokba fektetik a pénzt és nem játékokba, akkor esetleg elindulhatunk a valóság felé.

[ Szerkesztve ]


deathcrow42
(tag)
Blog

Dehát az nvidia RTX az ugyanarra épül, mint amiket 8-10 éve többtízezer dolláros gépeken számoltak le órák alatt… és ezt most real-time egy Cyberpunk tudja.


deathcrow42
(tag)
Blog

Illetve a Cyberpunk mellett az Avatár játék és az Alan Wake brutál RTX showcase ;)


MasterDeeJay
(veterán)
Blog

Részemről a mai napig a legélethűbb játék grafikailag a Kingdom Come. Nem láttam ennél szebbet, élethűbbet pedig nem használ RT-t. Aztán ahhoz képest a gépigénye sem nagy. A játékmenet meg talán túl élethűre is sikeredett, a harcoknál szó szerint leizzadok.,
Cyberpunk is szép valóban RT-vel bár én moddoltam a saját igényeimnek. (pl: blade runner mod)
Starfield is a maga módján szép modokkal de messze több gépet kér mint ahogy kinéz. Mondjuk túlságosan steril elég sok helyen. Bár nem is a grafikájával van gond.

[ Szerkesztve ]

üzenetek