KártyaPC topik (Odroid, Olinuxino) - PC, mini PC, barebone, szerver fórum

üzenetek

hozzászólások


CactuS
(Arcképgyáros)
Blog

Az egyes kártyák Linux kiadásai mennyire átjárhatóak? Gondolok itt arra, hogy az Olimex is csinált prebuilt imageeket (debian, linaro, ubuntu), van a Cubieboardnak is (Cubian, Cubieez), vagy a Raspbian. Ezek esetleg kártyáktól függetlenül használhatóak? Vagy igazából mindegyik a sajátjához való és gyakorlatilag nagy különbségek nincsenek köztük?

Már pont eldöntöttem, hogy lemondok a Kabini-s platformról, mert fölösleges ilyen feladatokra egy akkora gép (mondjuk árban kb ki lehet hozni egy 5150es gépet belőle), de aztán számolgattam, hogyha veszek tartót, kábelt, stb, plusz vám, szállítás, áfa, akkor kb árában vagyok szinte az itthon is kapható Cubieboardokkal. (Ha a cubietruckot nézzük és a NANDos változatokat, akkor szintén nem egy ház ára a különbség). Ha picit hozzádobok, akkor Cubietruck és akkor a tartóba már szépen belefér a HDD is, kompakt kis cuccként. :B


bambano
(titán)
Blog

nem túl reprezentatív tesztem alapján semennyire.


azbest
(félisten)
Blog

Múltkor olvastam valahol, hogy az allwinner cuccok közt relative egyszerű átvinni rednszereket. Van valami konfig fájl amit talán újra kell generáltatni. A konkrét fórumban épp arról beszélgettek, hogy a cubieboard 2 masinák egy része bizonyos memória órajeleken már instabillá vált egy idő után. Erre írta valamelyik, hogy az olimex-es kernellel az is stabil lett.

Á, azt hiszem itt olvastam [link]

"13. Re: OlinuXino LIME vs BBB ?
Level 15
agrahambell Dec 19, 2013 8:00 PM (in response to agrahambell)

So after getting an A20-OlinuXino-MICRO, I borrowed it's 3.4.x kernel and the CB2 seems to be stable with that.

Allwinner kernels at least up to the 3.4.67 series from sunxi.org don't use devicetree, instead using a script.fex that's plaintext and very much resembles the old ini format. You compile the file to script.bin and u-boot loads it for the kernel to use. This not only makes it easy to copy one for a different board, but at least in my opinion makes it much easier to change.

Moral of the story yet again is to ditch what comes with the boards and get something that works.. Unless it's an Olimex board - their stuff seems to work just fine!"

Csiripeltek a fórumokon olyan a20-as lime boardról is, amire 1GB ram és gigabit lan kerül. Mondjuk a mini változat most is 1GB-os. A som kártyás változatból most is van gigabites [link]

[ Szerkesztve ]


vjozsef
(senior tag)

Nekem Cubieboard2 van, tokeletes a felhomnek. Beepitettem egy IP67es muanyag nagymeretu dobozba.


CactuS
(Arcképgyáros)
Blog

Így visszaolvasva azt hiszem "kicsit" rosszul írtam le a amit szerettem volna. Szóval, olyan tekintetben mindegy, hogy Cubieboard/Olimex/BananaPi/etc, hogy valamilyen linux verzió (debian/ubuntu) lesz rá, így az alap dolgok (rsync/ftp/...) mind telepíthetőek és menni fog, ugye? Tehát hardverilag ~ azonosak, így nem tudok túl sokat veszíteni azzal, ha X helyett Y termékét veszem.

Ha így van, akkor lehet jobban preferálom a hazai beszerzést (nem igazán szeretem a postát/futárszolgálatot, plusz magyarországi jótállás), és lehet egy cubie lesz a befutó (jobb híján, amit nem is értek, hogy idehaza miért van ilyen kevés beszerzési forrás).

[ Szerkesztve ]


bambano
(titán)
Blog

pont hardverileg nem egyformák, ezért a boot környékén lehetnek problémák. viszont magasabb szintű dolgokban már eléggé egyformák, tehát például egy c-ből arm-hf-re fordított egyszerűbb program, mint egy torrent vagy rsync, az simán futni fog. ennél bonyolultabbaknál meg max. az a probléma, hogy milyen hardveres gyorsító van a videón.

azért van ilyen kevés beszerzési forrás, mert rétegigény, és mióta simán lehet eu-ból rendelni, nem éri meg.

szerk: pont ez a unix lényege, hogy a hardver különbözőségeit nagyjából teljesen elrejti a kernel, az applikációs programok szintjén meg egyforma az egész kóceráj arm-tól kezdve x86-on keresztül ibm power-ig.

[ Szerkesztve ]


vjozsef
(senior tag)

Szerintem az ilyen combos rendszereket mint pl ubuntu es tsai felejtsd el, sokkal gyorsabban fut pl archlinux.


CactuS
(Arcképgyáros)
Blog

Megint nem fogalmaztam jól (elnézést, de mostanában kicsit alváshiányos is vagyok, plusz nem is jutott eszembe, hogy így lenne jó). Lényeg a lényeg,te jól megfogalmaztad a válaszodat, arra, amit én szerettem volna kérdezni. :B

Ilyen árfolyam mellett annyira nem jó az eurós ár. A20-OLinuXino-LIME-4GB + keret + kábel + plexi + borda 54.50 EUR + (11.81 EUR szállítás) ~ 27.000 Ft Áfával. Itthon most 23.300 Ft a Cb2 + simple case (bár sajnos ez nem olyan dupla, mint a cubietruck dupla része, hogy a HDD is beleférjen) Mondjuk a így nézem, akkor a CB2höz képest + 10k a Cubietruck.

vjozsef: Nem ragaszkodom egyikhez sem, amennyit értek ezekből az én céljaimnak pl: Cubian tökéletesen megfelel. (Anno úgyis Debianon okosított Hadarics Tanár Úr :) )

[ Szerkesztve ]


CactuS
(Arcképgyáros)
Blog

A kártyaPCkhez kapható akkuk kvázi szünetmentes tápegységként is tudnak funkcionálni? Vagy ez inkább egy vagy-vagy dolog? Tehát vagy akksiról megy, vagy a dugasztápról?

Ahova kerül majd a kütyü ott már van egy szünetmentes tápegység (egy egyszerű FSP Nano 600), így, ha a fenti gondolatmenetem hülyeség, akkor maximum kis pakolászás/dugdosás árán rá tudom dugni arra is.

[ Szerkesztve ]


azbest
(félisten)
Blog

Persze, hogy szünetmentes. Úgy van csak értelme. Ha kap áramot, akkor a beépített töltőelektronika feltölti. Ha elmegy a betáp, akkor az akkuról megy tovább. A dokumentáció szerint erősebb táp is kell, ha akkut is tölt a board.

Úgy olvastam, hogy a Lime boardok elmennek vagy 30 órát is 6600mAh akkuval. Szóval ha nem túl zordak a körülmények, és előnyös ha nem áll le a készülék, akkor érdemes lehet valamelyik akkut is használni hozzá.
Mondjuk adatvesztés vagy fájlrendszer sérülés is elkerülhető ezzel áramszünet esetén. A 6 euros 1400mAh is elviheti pár órát. Mondjuk, ha nagyobb fogyasztású dolgok is vannak rákötve, például winyó, akkor oda már kevés lehet.


Proci85
(senior tag)

Tudtok mutatni ehhet töltő elektronikát?


azbest
(félisten)
Blog

Az OLinuXino boardokon ahogy nézem amelyik fogad akkut, az tölteni is tudja. Azt hiszem a cubie is ilyen. De ahogy látom külön is csak pár száz forintos tétel [link].


CactuS
(Arcképgyáros)
Blog

Köszi. Végül Cubietruck lett belőle. CB2 ilyen árfolyamon olcsóbb itthon, mint kintről az olimex + postaköltség. Viszont ahogy nézegettem egyre jobban csorgott a nyálam a CB3-ra, így arra esett a választás. Mondjuk így belegondolva ez így már egy kezdő x86os config ára, de most már tényleg kíváncsi vagyok, hogy mit lehet kihozni egy ilyenből. :)


CharlieDrop
(veterán)

No, erre annyira nem jött válasz, de másik topikban kicsit másképpen is kérdeztem.

Szóval keresek olyan kis kártyagépet, amivel lecserélhetek egy AMD x250-et.
Jelenleg 2GB RAM van benne, tehát nem erőgép. Amit tudnia kellene:
-Internetezés: Facebook, Facebook játékok, index.hu, ilyesmik látogatása
-pár alapjáték(bár az minden linuxban és droidban van)
-überalles lenne, ha tudna windows-t(ez nem kikötés, de nem tudom van-e ilyen).
-tudjak HDD-t, vagy SSD-t kötni rá.
-WiFi képes legyen.

Köszi,
Charlie


bambano
(titán)
Blog

ezek a kártyagépek nem x86-osak, így windows nem lesz rájuk.
ezekre úgy érdemes gondolni, mint egy kitokozott telefonra. nem pc-s proci kategória teljesítményben.


CharlieDrop
(veterán)

Oké, akkor a kártyapc témakörbe nem férnek bele a picoitx lapok?


tvamos
(nagyúr)
Blog

Azz hiszem, te valami integralt processzoros alaplapra gondolsz. Szerintem nezz inkabb megoldast a HTPC-s topicban.
A totyik letrehozoja meg inkabb az arm-os kartya pc-kre.

[ Szerkesztve ]


CharlieDrop
(veterán)

Tök jó, hogy a windows ekkora nyomott hagyott benned is.
Tudom, hogy ez nem erről szól, gondoltam hátha van olyan, aki így is tud ajánlani.

Igazából nem tudom, hogy az első hsz-ben szereplő két gép melyik alkalmas jobban netezésre :)


azbest
(félisten)
Blog

Az armos megoldások androidos rendszerrel egész jól használhatóak netre. Gondolj arra, ahogyan mondjuk egy androidos telefonon működik, pont olyan ez is csak egérrel és billentyűkkel.

Mondjuk, ha az android szimpatikus, akkor érdemes megnézni, hogy a mostanában népszerű android stick vagy minipc megoldások közt van-e ami tetszene. Azért, mert azokból lehet erősebbeket is kapni már hasonló áron, mint a kártyapécé felépítésűekből.

Linuxos rendszerrel viszont nem biztos hogy túl gördülékeny grafikus felülettel használva. Nem véletlen, hogy az xbmc is önálló felülettel megy és nem a normál desktop felületen.

Szerk: nem használok facebook játékokat. Ha a böngészőben desktop vagy mobil nézetben elérhetőek, akkor talán. Ha flash alapúak, akkor lehet olyan android amin mennek, de linux szinte biztos hogy nem.

[ Szerkesztve ]


CharlieDrop
(veterán)

jah, igen, droiddal mennek a Facebookos játékok böngészőből? Max appként...

Lehet bambanőnek igaza bolt, rossz helyen keresgélek

üzenetek