a prolong vagy bejön vagy nem.
1. véglet nyersz +2 év hazsnálatot, meg kb -1 litert, máűsik véglet fél után motorgenerál.
Amugy ez a benzintéma tényleg érdekes.
Nekem shellessel eszik szintén a legtöbbet, és ezzel érezhetően szarabbul is megy.
Amik jók voltak, essos, agipos..omv, mol a legrosszabb fölött eggyel.
Auchan típusfüggő van mikor a legjobb van mikor legszarabb.
De ez nem is ennek a függvénye szerintem, hanem hogy épp melyik jkútnál hol tankoltál.
Én a bécsi útas essora mondom hogy jó.
[Szerkesztve]
Benzinkút, ami mit is árul? - Egyéb fórum
Hirdetés
hozzászólások

Scream007
(őstag)
Miért nem dobtatok bele egy égő gyufát? Sokkal gyorsabb lett volna.

karib
(addikt)
Kellene gyártani valami gyorstesztelő készüléket. Az alkoholszonda mintájára benzinszondát Vásárlás előtt ellenőrizhetnéd a benya minőségét

Rebirth
(tag)
Hát srácok, ha egy üzemanyaglabortechnikusnak nem hiszitek el, hogy jó a prolong és a metabond, akkor nem tudok mit tenni!
Nekem már fél éve van az olajban és minden tankolásnál teszem a benzinbe is, és csak jó tapasztalataim vannak, és mindazonáltal nem támogat a cég tehát nem azért írom.

God Vazzeg
(veterán)
Vadkerten volt forgalma a kutaknak, ott dübörögtünk 250db BMW-vel
Ez mikor volt? Csak nem a motoros találkozóra gondolsz?

God Vazzeg
(veterán)
Most szombaton volt BMW találkozó nálatok bazze Nem is tudtál róla? Azé a felvonulást megnézhetted volna
Kb 3km-es konvoj volt csak BMW-kből

karib
(addikt)
Azért még megvárom, hogy Dodi kicsit részletesebben kifejtse az álláspontját ezekről
A Metabondnál említett égett szénkeféket én most nem tudom, hogy hogy értelmezzem - probléma, vagy még elmegy.
Pl. kérdés, hogy a turbós autóknál van-e valami speciális szempont, amit még figyelembe kell venni - lévén a turbót is az olaj keni, és az pörög ám rendesen. Egyelőre nem akarok egy turbófelújításnak nekiugrani
Ha eljötettek volna fehérvárig megnéztem volna. Sajnos nem tudtam hazamenni. Majd jövőre talizunk.

Rebirth
(tag)
Szerintem úgy érti, hogy prolonggal semmi baja nem volt, metabonddal egy enyhe égésnyom, de ha egyik sem lett volna , akkor kampo lenne! (Dodi javíts ki, ha tévedek)

karib
(addikt)
Hm, a bécsi úti Esso ráadásul egész olcsó is.
Jah, aki még nem ismerné: Totalcar Benzin Hiéna: [link]

God Vazzeg
(veterán)
Sajnálhatod hogy kihagytad, asszem emlékezetes volt a vadkerti népnek
Dodi72: én is várom a beszámolót, még sose használtam egyik cuccot se, de lehet a kis öreg bömös meghálálná
Részben. Itt tanulok a Kandón.
God Vazzeg: asszed a motoros találozók és a csettegőfelvonulások után tudtok még újjat mutatni?
[Szerkesztve]

golyani
(őstag)
hello. ez a prolong tulajképp micsinál? és 2 ütemű mociknál is működik???
robogóm van és érdekelne a dolog. vagy robiba és 2 ütemű motorba mit érdmees adalékként tenni ami esetleg javít a dolgon ilettve élettartalmat növel?
[Szerkesztve]

#00809728
(addikt)
Én csak üzemanyagellátó rendszer esetében tudok nyilatkozni.
Tehát vettem ugy 6db azonos szállításu diesel pumpát.
Volt Agip,Castrol,Metabond,Prolong,Shell,Tesco gazdaságos olajak.
Mindegyik pumpát átjárattam velük 12v-on kb 1percig.
Majd után szárazon járattam őket.Alapban egy üzemanyagellátó diesel pumpa akár 50percig is elmegy de a sikló réz csapágyak utána kenés miatt és a meleg liatt beállnak.
Nos a teso olajtól igaz nem azonnal de ő volt az első ami kipurcant.Ez az olaj a felvásárolt elhasznált olaj+ásványi adalékokkal megtoldott valami.
A miőségi olajokkal még ugy ahogy elment akár 1.40perceket is de 2 óránál tobább csak a metabond ill a prolong ment.
Kb ugy 4órai gyilkolászás után mivel nem ment tőnkre egyik sem ugy dőntőttem mivel itt műszak vége,hogy szétszedem őket.
Metabondos pumpa sem volt rossz de voltak árulkodo jelek a csapágy körül pld elszineződés il la szénkefe körüli enyhe hangyaf*sznyi rendeleneség.
Prolon szabályosan tiszta és szép belső jó-jó itt is volt a csapágy körül egy enyhe de nem igazán jelemző.
Nem dicsérem egyik terméket sem de a tesztek alapján ugy dőntőttem kiprobálom a prolongot.Ennyi.
Aposomák cégénél szivo-diesel 2500cc Mitsu 6személyes kis haszongépjármüvek szalaladgálnak a maguk kis 300.000km.
50.000km ota metabond megy bele és a motor hibátlan mai napig.Jó nem azt mondom,hogy ha kompressziot kéne mérni akkor gyári értéket mutatna.De azért a haszgépjármüet ugyenem kimélik ill sok gazdája van.

#00809728
(addikt)
Nézd a két termék között van ugy 2000-2500ft különbség.Neked kell eldőnteni.De ha már a BMW szelepszárszimeringes akkor azon már nem fog segiteni.Ugyanugy nem fog kivételt tenni se a prolon ill a metabon között és mindegyikbe belekostál.
2000cc 6hengeres 1990-es 320.asom volt.Jó kis gép.