Dell notebook topic - Notebookok fórum

üzenetek

hozzászólások


PeterUr
(csendes tag)

Szemezgetek egy ilyen vagy hasonló "tudású" Dell Latitude 7490 laptop NTBDELE7490014 Intel Core i7 8650U 1,9 GHz, 16 GB RAM, 512 GB SSD M.2, Intel HD, cam, 14" 1920x1080, Windows 11 PRO amire használnám: MS office, Böngészés, Solar inverterek baszkurálása célprogramok win11 et igényelnek. Van ennekl a tipusnak valami problémája? pld zsanér.


bpr28
(újonc)

sajna csak nem jó megint csinálja :F


Pyttawrx
(HARDVERAPRÓD)
Blog

Akkor teszt masik ssd-vel.


gaborbol
(őstag)
Blog

Valoban erdekes, az MX150 az valojaban egy GT1030 2GB GDDR5 kartya , az 11 gen i5-os Iris kb annyit kene, hogy hozzon mint az MX150 nagyon nagy kulonbseg nem kene, hogy legyen. Lehet,hogy par tesztben elhuz az Iris mellett, de nagyatlagban fej-fej mellett kene, hogy legyen. Mondanam, hogy megnezem, de nincs 11-gen es laptop nalam, 8gen i5 MX150-nel meg viszont akad valahol a polcon, ha jol emlekszem.

PeterUr: Ha sokat hurcibalod akkor talan okes, en annyira nem vagyok oreg hasznalt business class laptop rajongo, mert ezeket szereljuk le az ugyfelektol 6 ev utan,lassuak, farad az anyag itt ott, zsaner log, az eredeti aksi mar hervadt. Van olyan nalam aki 3 ev alatt lenullaza az uzleti laptopot.
Ha nem hurcolod sokat es ertelmesen bansz vele, tudom, hogy sokan nem osztjak a velemenyem, de szerintem egy gen12-es i3-as tok alap gep jobb valasztas mint a 6 eves uzleti.

[ Szerkesztve ]


plömplöm
(őstag)
Blog

"Dell i5 1135G7 11th gen 2.4 Ghz, 16mb ram"

1x16GB vagy 2x8GB? számíthat.


rajzol01
(tag)

2x8 GB


gaborbol
(őstag)
Blog

Hazudtam, talatam egy HP-t itthon ezzel a procival.

A Dellnek valoszinu kene egy friss windows telepites, esetleg egy ujrapasztazas.
Ez a hp ha csak be van kapcsolva es all windowsba es semmi nem megy,
mar ekkor is porgeti a ventit.


PrometheusX
(aktív tag)

Sziasztok! Gondoltam megosztom a történetemet, hátha hasznos lesz mások számára is.

-Típus: Dell 7400 2 in 1 (i5-8365u, 16gb RAM, 512 GB SSD; laptop.hu vásárlás több mint 1 évvel ezelőtt)

-Hibajelenség: párom bekapcsolta tegnap a gépet, Windows bejelentkezésnél szimplán lekapcsolt. Újraindítva a bekapcsoló gombot lenyomva nem kapcsol be, viszont narancs (amber / orange) led világít a gép elején. De csak akkor ha lenyomva tartjuk a bekapcsoló gombot, ha elengedjük a led kialszik, és nem történik semmi utána. Semmi egyéb: nincs hibakód villogás, se csipogás, csak ennyi. Ez így egy halott alaplapra utal, két héttel a garancia lejárta után.

-Hogyan kapcsoltam be a gépet: először próbáltam hálózatról, akksival indítani a gépet - ugyanaz a hiba. Utána felnyitottam, lehúztam az akksit, és hálózatról indítottam a gépet. Ugyanaz. Az akkumulátort kizárhattam mint problémát ezen a ponton.
A bekapcsolása nagyon sok trial and error után esett le (véletlenül), hogy le és fel kell nyitni a laptopot hogy elinduljon. Pár fel-lenyitás és bekapcsol a bekapcsoló gombot lenyomva.

Ezen a ponton csatlakoztattam az akkumulátort. Bekapcsolt a gép vele. BIOS event logot próbáltam nézni, nem jelzett hibát a gép. Diagnosztikát futtattam, nem dobott vissza semmilyen problémát. Windowst elindítottam, túl is jutottam a bejelentkezési képernyőn, de az első probléma ott kezdődött, hogy a rendszer meg-megakadt akár fél percre is. Billentyűzet világított ha lenyomtam egy gombot, azzal nem volt gond. Ezután magától lekapcsolt a gép, és vagy előjött a fenti hibajelenség, vagy újraindult a gép magától "rendesen".

Az ilyen leállítások után a BIOS event logban keletkeztek olyan bejegyzések, mint például Power off - WDT, Power off - CPU, Power off - ASF2 force off, váltakozva. Windows néha túljutott a bejelentkezési képernyőn, néha megfagyott rajta. Ugye a WDT az a WatchDog Timer-t jelenti, CPU és ASF2 force off elég sok mindent jelenthet (pl. ASF2 túlmelegedést vagy más alaplaphibát). Szóval ezekből nem tudjuk kitalálni a hiba okát, vagy legalábbis én nem tudtam fórumok és posztok alapján. A narancs / orange / amber led hibára nem jegyzett be a logba semmit.

Volt olyan hogy a gép kijelző teszteléssel indult - piros, zöld, kék, fehér váltakozott, majd kikapcsolta magát. Utána tipikusan megint narancs LED világított, és le-fel nyitogatás után sikerült elindítani a gépet

Próbáltam indítani egy Ubuntut pendrive-ról (22.04 LTS), megfagyott boot során. memtest-et indítottam szintén pendrive-ról (10.7 free), ez nagyjából elindult: volt amikor inicializálás során lefagyott, volt amikor 15 perc után túljutott rajta, elindult a teszt, viszont a teszt 5 perc után megfagyott. Szóval ugyanúgy viselkedett mint a Windows. Ja igen, Windows - kernel power 41-es hibakód, ami elég sok minden lehet. Szóval eddig eléggé alaplaphibára utal a dolog, és nem lehetett megmondani hogy ez memória, CPU, vagy valami más hiba.

Tovább bújtam a netet, és találtam egy olyan félmondatot egy fórumban, hogy egy embernek azután jött elő hasonló a hiba, hogy hálózati kártyát cserélt. Na, ez adott egy ötletet. Megpróbáltam azt hogy a BIOS-ban letiltom a Wlan / WWAN / Bluetooth eszközt, és így indítom a rendszert. Lássanak csodát, a laptopra telepített Windows szépen elindult, nem akadozott, nem indult újra. Minden rendben volt ismét.

Szóval nekiálltam a tesztelésnek. BIOS diagnosztika (ismét semmi), Aida64 fél órán át, semmi. Minden rendben van. A gép gond nélkül kapcsol ki- és be. Leáll, újraindul, semmi nyoma nincs a narancs led bekapcsolós hibának. Oké, mondom kapcsoljuk vissza a BIOS-ban a WLAN / WWAN / Bluetooth eszközöket, és nézzük meg hogy van-e összefüggés.

És bizony volt. Visszakapcsolva azonnal visszatért a régi hiba, ezzel együtt a narancs / orange / amber led bekapcsoláskor, a le-fel nyitogatás, a néha lejátszódó LCD tesztelés. Mondom oké, akkor próbáljunk ki egy másik wlan kártyát a gépben.

Azt tudnotok kell, hogy két ilyen gépem van. Egy az enyém, másik páromé. Mindkettőben Intel Wireless-AC 9560-as kártya volt, ami CNVi / CNVio 1.0-ás kártya. Csakis 8-9. generációs Intel processzorokkal működik. Egyszer elkövettem azt a hibát hogy vettem egy AX201 kártyát vettem AMD rendszer alá (CNVio 2.0-ás kártya.. persze hogy nem ment.. 14 napos elállás lett a vége).
Pongyolán fogalmazva ezek a kártyák a processzorokkal együtt tudnak működni, mert nagyon sok funkció ki van szervezve belőlük magába a processzorba és a chipsetbe.
Ami fontos, hogy a sajátomba kicseréltem ezt a 9560-as kártyát egy speciális, Dellnek készült AX200-as Intel kártyára*, így volt tartalékban egy eltéve. Ezt a tartalék kártyát átcseréltem a párom laptopjába (persze előtt a BIOS-ban kikapcsoltam a biztonság kedvéért, nehogy több kárt csináljak), és bekapcsoltam. WLAN / WWAN / BT visszakapcsolva BIOS-ban. A régi 9560-as kártyámmal gond nélkül elindult a gép. WiFi és Bluetooth kapcsolat hibátlan. Nem volt semmi baja. Aida64 és memtest86 is lefutott gond nélkül. Nincs újraindulás, semmi hibajelenség. Azóta is stabilan tud üzemelni a laptop, probléma nélkül.

-Hiba oka, tl;dr: valószínűleg az Intel Wireless-AC 9560-as WiFi kártya meghalt (vagy valami elszaródott), és magával rántotta az egész rendszert. Emiatt nem indult be, indult újra, fagyott ki, akadozott a gép amikor próbálgattam hogy mi lehet vele. A tartalék 9560-as kártyával gond nélkül működik ismét, nincs szükség alaplapcserére vagy javításra.

*Hogy megelőzzem a problémákat, rendeltem eBayről párom gépébe is második, ebbe a típusba készült AX200-as modult (part number: 07CDRN, innen vettem). Hogy miért különleges? Azért mert a Dell kitalálta hogy speciálisan gyártatja őket, felcserélte a fekete és fehér csatlakozókat. A kábelek viszont nem elég hosszúak, és nem tudod felcserélni őket. Ha egy sima AX200-as modult teszel bele, akkor a fel kell cserélned a kábelek színét. Szóval ha "jót" akarsz akkor ezt a part numberrel rendelkező kártyát kell használni. Viszont a jó hír hogy ezt a kártyát hivatalosan ebbe a gépbe szánták, szóval biztosan jó és az enyémben is stabilabban üzemel mint a 9560 (aminek notórius driver problémái vannak 5 GHz-n, de ebbe ne menjünk most bele).

Na de bocs a novelláért, gondoltam megosztom veletek, hátha más is így járhat a jövőben és ez segíthet neki. Remélem tudtam segíteni, eltudtok kerülni egy alaplapcserét. :)


Dhampir
(félisten)

:R


rajzol01
(tag)

köszi.
tegnap újra futtattuk a Dellen, 18.3 Fps-ig felment, (nem tudom hogy, talán múltkor rossz napja volt).amúgy friss windows volt rajta


7Heads Drago
(veterán)

+ PrometheusX
Én is anno sok gépet szereltem. Nálam alap volt hasonló hibánál, hogy a gépet csutkára lebontod. Minden felesleges cuccot leszedünk és úgy inditunk. Ha úgy jó a gép, egyesével rakunk vissza alkatrészeket és kiderül ki a ludas. Hdd, Ssd, kártyák de még a memória kiszedhető, a gép nyilván így nem indil el, de úgyis jelzi hogy az kell neki. Viszont legalább ad életjelet a lap ami előtte meg nem volt.

[ Szerkesztve ]


bpr28
(újonc)

Most megint jól működik kb 1 hete már nincs vele baj, fel nem foghatom, hogy mi lehetett a baja.


Pyttawrx
(HARDVERAPRÓD)
Blog

Reméljük így is marad.


Francia91
(veterán)
Blog

Sziasztok!
Adott egy Dell Precision M6800-as laptopom, amiben egy elég gyenge FHD kijelző lakozik.
Konkrétan egy eDP 30 pin-es AUO B173HAN01.1 HW0A

Nos ez sajnos elég kékes, hideg árnyalatú kijelző, ezt más DELL notebook tesztjében is megjegyzi a notebookcheck.com. szeretnék ebbe egy jobb, nagyobb színtérlefedettségű kijelzőt, de egyelőre nem nagyon találtam. Kérdésem, hogy ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata, tudna-e esetleg konkrét kijelző típust ajánlani, lehetőleg olyat, amit csak beleteszek és megy

Van egy M4800-asom is, annak fényévekkel szebb a kijelzője, mellérakva az M6800-ast sírni támad kedvem


zsolti75
(senior tag)

Francia91
(veterán)
Blog

Köszönöm szépen :R


RAiN91
(őstag)

Sziasztok!

Dell 7370 laptopom csinálja évek óta azt, hogy csak sokadjára tudom bekapcsolni. Bekapcsolom, világít a billentyűzet de a képernyő fekete. Aztán ezt kb. 5-10x el kell játszani, mire bekapcsol (ha a Dell logo megjelenik, már jó). Mindig próbálatom úgy, hogy be van dugva a töltőre / nincs bedugva, de nincs összefüggés.

Ezt megoldhatja egy akku csere, vagy itt valami más gond van?


gaborbol
(őstag)
Blog

Tegnap egy ugyfel behozott 4 laptopot, mind a negy, gen10 i5. 8GB ram, 250 SSD, ketto Dell latitude 3510 egy Lenovo E15 egy Lenovo L15.
Dell 3510-> csak dobjuk ki oket, billentyuzet, touchpad szetesett, zsanerok lognak. Ugyan azok a userek ugyan abban az irodaban, ugyan annyit mozgatva a gepet … eg es fold a kulonbseg a Lenovo javara, meg a csoves E15 is el es virul, orom ranezni. :((
A belso merevitesek a Lenovoban , az opcios 2.5” sata helyere berakott muanyag doboz is olyan anyagbol van hogy nem hiszed el, hogy ott se rogyjon meg.


zsolti75
(senior tag)

Ja, erre már rájöttünk páran ;)


Pyttawrx
(HARDVERAPRÓD)
Blog

Ez ismert tény annál a típusnál. :)

üzenetek