D-Link DNS-320 - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


Kicsirics77
(veterán)

igényfelmérés.

2 héten belül eladó lesz a 320L nasom telepített transmissionnal,minidlna-val.
még a fólia rajta van, lehet lesz vele egy 2TB WD purple is,hátha valakit itt érdekelne.


Sygnus
(tag)

Sziasztok !

Nektek, hogy indul el a Transmission újabb verziója ? Megvettétek a serialt hozzá ?
Mert nekem csak az 1.01 megy alapból a többi mind serialt kér.
Érdemes megvenni? Mivel tud többet ?


Kicsirics77
(veterán)

Nekem megvan a serial hozzá,megmég vagy 15-20 alkalmazáshoz,indul rendesen és annyival tud többet,hogy grafikusan lehet konfigolni webes felületen. Azt a 2$ megérte.


Sygnus
(tag)

Értem, köszi !


wreakz
(tag)

Sziasztok,
Tegnapi nap beüzemeltem egy DNS-320-t, PnP-be hozzáadom a torrentet gond nélkül le is tölti viszont, hálózati meghajtóknál nem láttom a meghajtón a torrent mappáját. Esetleg valaki tud ebbe segíteni ? :R


G_Gabi
(csendes tag)

Sziasztok,

Tegnap volt egy win10 reinstall, és azóta se chrome-ban se edgeben se ie11ben nem tudom elérni a webes felületét a NAS-nak. A TV és a transmission látja de a chrome ezt írja: A(z) 192.168.0.107 visszautasította a csatlakozást.

Tudnátok segíteni?

Köszi


Tutu7030
(veterán)

Nem volt előtte fix ip beállítva a winben?


ccs2929
(senior tag)

Szia!

Így próbáld: \\ip cím\p2p\, ha a 2-es vinyón van és nem raidben vannak, akkor \\ip cím\p2p_2\

Üdv.


xrvman
(őstag)

Nálam is ugyanaz. A PC látja a TV-t, nyomtatót, routert, csak a NAS-t nem.
Fix IP van, ha beírom a címet, akkor valszeg működni fog, csak tudnám mi ért kell eljátszani ezt?
Nem egyszer, hanem már többször is eljátszotta ezt friss telepítéskor.


xrvman
(őstag)

G_Gabinak is és mintegy magamnak is.
A NAS csak SMB1 protokolt támogat, ez sajnos már elavult.
Windows 10-ben engedélyezni kell az SMB1 protokol támogatását.
Win + R és beírni optionalfeatures és előjön a Windows-szolgáltatások ablak.
Az ablakban megkeresni az SMB 1.0 és ott csak a "SMB 1.0/CIFS rendszerű ügyfél" elé pipát tenni, leokézni az ablakokat, majd újraindítani.
Ezek után, ha beírod a NAS nevét, vagy IP címét a hálózat címsorába, \\192.168.XXX.XXX akkor már elő fogja dobni a NAS-t. Nekem pl tegnap még nem, de ma már automatice ott volt a hálózatokban.


Digger
(senior tag)

Egy kis irodában öt éve dolgozik hiba nélkül egy ilyen NAS!
Valaha én telepítettem és már fogalmam sincs milyen admin jelszót állítottam be rajta! Van rá esély, hogy adatvesztés nélkül belépjek rá?


xrvman
(őstag)

Kiveszed a HDD-t. és pendrive alól futtatott Linuxal az adatot lemásolod magadnak.


xrvman
(őstag)

Sziasztok!
NAS-on a transmission 2.83 van fent, és ezt a hibát látom: Scrape error: scraping is not supported.
Mi ennek az oka?

Egy log részlet:
[2020-01-21 16:06:40.774 UTC] Kin.2018.720p.BluRay.DD5.1.x264.Hun-ARROW Retrying scrape in 20 seconds. (announcer.c:1288)
[2020-01-21 16:07:00.774 UTC] Kin.2018.720p.BluRay.DD5.1.x264.Hun-ARROW Scrape error: scraping is not supported (announcer.c:1279)
[2020-01-21 16:07:00.774 UTC] Kin.2018.720p.BluRay.DD5.1.x264.Hun-ARROW Retrying scrape in 345 seconds. (announcer.c:1288)
[2020-01-21 16:08:38.774 UTC] Saved "/mnt/HD/HD_a2/.transmission-daemon/resume/Joker.2019.1080p.UHD.BluRay.DD+7.1.x264.HuN-No1.105377608688c0f6.resume" (variant.c:1214)
[2020-01-21 16:08:38.774 UTC] Saved "/mnt/HD/HD_a2/.transmission-daemon/stats.json" (variant.c:1214)


Bishop1
(tag)

Sziasztok!
A napokban hozzám került egy zsír új 320L. Új vagyok a nas-ok világában.
Sikerült felraknom egy régi PLEX addont, de nem hajlandó bejelentkezni a profilomba.
Az asztalin gond nélkül, tehát nem rossz jelszóval próbálkozok. A PC látja a nas-t mint meghajtót. Bejelentkezés nélkül pedig könyvtárat nem tudok csatolni. Inatív a könyvtár hozzáadása és a tovább gomb is.
Lehetséges hogy valamilyen router beállítás a problémám gyökere?


wd.taz
(aktív tag)
Blog

Sziasztok!

Van egy DNS320L-em. Jelenleg egy 1TB-os vinyó van benne, ezen már vannak adatok filmek stb.
Szeretnék beszúrni mellé egy 2TB-at. Ha ezt a vinyót előre megformázom ext4-re, felismeri a NAS?
A lényeg, hogy nincs mire lementenem az 1TB-at és nem szeretném, ha törlődne.
Meg lehet ezt valósítani, van rá mód?

Tazi


wd.taz
(aktív tag)
Blog

Megoldottam...


vatomi
(aktív tag)

Sziasztok. Elbírja ez a NAS a 4K 60hz HDR videókat hálózaton vagy sem? SSD menne bele, ezen nem múlna. Köszi a válasokat.


kyle16
(tag)

sziasztok.
adott a nas már 4 éve használom. most újra tettem a windowst és sehogy sem tudom új meghajtóként felvenni a nast. ergo nem érem el a gépről. látni látom hogy benne van a hálózatba de egyszerűen nem tudom hozzá addolni a saját gépbe pl (Z) meghajtóként ahogy eddig is volt. van megoldás rá? nem akarom újra húzni a nas tartalmát
kösz előre is


benceje
(csendes tag)

SMB1 engedélyezve van a win10-en?


kyle16
(tag)

az volt a probléma köszi. viszont lenne egy másik kérdésem is
legfrissebb firmware van fent a NAS-on de akármit csinálok nem bírom frissíteni a transmissiont. leszedtem ezt a verziót DNS-320L Transmission Package v1.11 és addon centerbe hozzáadtam meg is csinálja majd rá kérdez hogy frissítse az új verzióra a régit (jelenleg 1.01 van fent) megcsinálj a frissítést aztán az applikációk között rámegyek a transmissionra és enable. bekerül az engedélyezettek közé de amikor indítom megint 1.01 verziót ír ki. mitől van? szóval röviden marad az a verzió fent ami volt de nem ír semmi hibát ami arra utalna hogy nem jó

üzenetek