D-Link DNS-320 - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


aldebaran
(őstag)
Blog

Ez milyen operációs rendszer?


posan.adam
(újonc)

Mármint mire gondolsz?

A kliensgépek Windows 10 Enterprise-t futtatnak. A szerver Linux (Ubuntu) alapon megy, azon a Samba tartományvezérlői szintre állítva. A NAS firmware-je 2.05 (05/07/2014) verzió.


aldebaran
(őstag)
Blog

Windows serveren állítod be a jogosultságokat? A NAS-ban beállítod a jogosultságokat?


posan.adam
(újonc)

A NAS-on létrehozom a felhasználót (pl. media), jelszóval, írási/olvasási jogokkal, majd a szerveren megadom, hogy a csatolásokat ezzel a felhasználóval (media) hozza létre, de nem teszi. Mint ahogy feljebb írtam, se csoportházirendben, se logon script formában nem hajlandó tenni a dolgát, csak ha a kliensgépen manuálisan adom meg a csatolást.


impmammuth
(csendes tag)

Sziasztok! Érdekelhet még valakit egy ilyen (320L) nas? Hőszenzor baja ennek is megvan. (Hűtőszekrény után működik.) Lehet kérni érte valamennyit? Mennyit?


Digger
(senior tag)

Adminként belépve a NAS felületre, kötethibát írt.
Elindítottam a helyreállítást. Most azt írja, hogy szinkronizálja a két lemezt egymással.
Ha bezárom a böngészőablakot és leállítom a gépemet, akkor is folyatja a rebuildot?


Parokesz G
(csendes tag)

:((


Parokesz G
(csendes tag)

Valaki olvassa még ezt a fórumot?


cellpeti
(veterán)
Blog

nem hiszem, pedig én is most szereztem be ilyen NAS-t


Muszakishop
(csendes tag)

Elakadtam a konfigurálásban.

Van két shared mappám a Volume_1 és a P2P.

A tv-n viszont csak a Volume_1 látszik (illetve az ez alatt lévő összes mappa) kivéve a p2p pedig az lenne a legfontosabb.
Az upnp av setting-nél is csak a volume_1 állitható be.

Van valakinek ötlete?


aldebaran
(őstag)
Blog

Hány hdd van a nas-ban? a p2p az a volume_1 alatt van, vagy hol?


Muszakishop
(csendes tag)

A mostani 1TB-os HDD-t le szeretném cserélni 4TB-osra. Van lehetőség, hogy egy az egyben mindent átmásoljak NAS-on belül ?


Bence_
(tag)

Hihetetlen, hogy van akinél megy. Nekem évekkel ezelőtt leépült, egy idő után már csak ftp kapcsolaton lehetett elérni.


szeemee
(újonc)

Tavaly év végén 7 éves korában nálam is bedobta a kulcsot. B1-es verzió, ezeken nem lehet firmware-t frissíteni. Le volt lassulva, ezért valahonnan rátettem az első, egy kisebb verziószámú firmware-t (1.02 helyett 1.00), na onnastól kezdve hol ment, hol nem. A napokban újra előszedtem, most úgy látom, a tápja kezdhetett el hülyéskedni. Mivel az utód megvan, max mentésre használnám valahol (harmadik-negyedik példánynak). Ha valakinek még van ilyen és működik, annak ajánlom ezt a figyelmébe: Alt-f -> https://sourceforge.net/projects/alt-f/
Kipróbáltam, működik, a source list átállítása után normálisan beállítható és használható. Kezelőfelülete elég minimál, de mindent be lehet rajta állítani és ezen a hardveren támogatja az smb2-őt is, sőt elvileg 6TB-ot kezel!


naja0905
(újonc)

Üdv
új vagyok a fórumban, de nem új az informatikában
Egy ideje már használom a NAS 320L szerveremet és Transmissiont is
Most viszont belefutottam egy nem várt hibába.
Hibás torrent file-t töltöttem a Transmission programba.
Innentől nem kapcsolódott a szerverhez.
Letöröltem a Transmission programot és újra installáltam.
A hiba nem oldódott meg !
Korábban ez működött, de most tanácstalan vagyok.
Ha tudnál rajtam segíteni megköszönném !
üdvözlettel naja54
0905naja@gmail.com
06205974465


kiraly965
(csendes tag)

Sziasztok! Egy DNS-320-as nasom van esetleg tudna valaki minidlna linket dobni? :R Böngésztem sokat de csak halott linkeket találtam a neten.


balu1977
(senior tag)

Nektek mennyivel tölt a transmission? Nekem max kb 5megával.


bulek
(tag)

Sajnos ennyit tud... Nekem inkább 3-4 között.
De arra jó, hogy elindítom távolról és mire hazaérek, lent van a cucc


balu1977
(senior tag)

Eddig engem se zavart mert kb ennyit tudott az akkori netem, de most már 500as van.


balu1977
(senior tag)

Valaki még nem próbálkozott meg esetleg a házat meghagyva például egy mini pc beépítéssel?

üzenetek