Docker konténerizálás - OS, alkalmazások fórum

üzenetek

hozzászólások


instantwater
(addikt)

Én C kategóriás (szakirányos :D ) voltam, és 2014 ben léptem le.

Self hosted bitwarden mitől jobb mint a self hosted syncthing? :F


Rimuru
(veterán)
Blog

Ezt neked kell eldonteni. ;)

Nalam pl self hosted gitben vannak a jelszavak. :DDD (pass)

Amugy ezt a topicot lehet atneveznem ki mit hasznal dockerben topicra vagy nyitnek helyette egy olyat, ide meg johetne szakmai tartalom (pl container epitesben segiteni).

[ Szerkesztve ]


instantwater
(addikt)

Eldöntöttem. Mindkettőt hostolni kell, úgyhogy marad a Keepass Syncthinggel.

Először majdnem megijedtem, hogy titkosítatlanul tárolod gitben őket.
Hallottam már erről az appról, de ennek nincs Android kliensse. Vagy igen?

Ki mit futtat dockerben? Bármit ami linuxon elfut. :)

[ Szerkesztve ]


Rimuru
(veterán)
Blog

Irtak(nak) azt is, csak le kell gorgetni idaig: Compatible Clients

Bármit ami linuxon elfut - akkor mar nem is kell docker ugyis linux a host. ;]


instantwater
(addikt)

Hupsz, látom, tényleg van.

Docker nem a kompatibilitáshoz kell, hanem a függőségkezeléshez, és könnyebb menedzseléshez.


stigma
(addikt)
Blog

Ebben igazad van, első körben utátanézek, olvasgatok ennek az egésznek, mert persze ehhez is nagy elánnal álltam neki :DDD , főleg hogy tudatlan vagyok.

Owncloud-ot max csak ki akartam próbálni milyen a 10-es verzió, mert otthonra alap
felahsználásnak tökéletes lenne.
Leszedni és futtani sikerült, de persze valamit szarul konfiguráltam, így nem megy..
:R
Nextcloud-om fut, mail szervert sikerült Google fiókkal összekötni, köszi a segítséget :R :C


haddent
(addikt)
Blog

Egyelőre annyira minimálban vagyunk, hogy topikgazdaság sincs meg semmi. De ha kicsit beindul és kapok/unk jogot szerkeszteni pl az elba... 1. hsz -t :DDD akkor lehet ilyesmit is csinálni.


haddent
(addikt)
Blog

Is! Na meg high availability -hez IS :DDD (swarm)


instantwater
(addikt)

Na igen, ahhoz is.
De a swarm halott. A Kubernetes jött, látott, győzött.


BullZeye
(veterán)
Blog

Jól értelmezem, hogy ha updatelni kell egy dockert, akkor az előzőt manuálisan törölni kell, és újra letölteni és telepíteni az újat?

Nincs ennél valami egyszerűbb megoldás?

Container beállításokat lehet újrahasznosítani (hálózati elérés, változók stb?). Synology GUI-ból vezérelném az egészet.


Rimuru
(veterán)
Blog

Dockert csomagkezelobol updatelunk azt nem kell tudni hogy a distrod csomagkezeloje mit csinal vele.

Containert lenyegeben ugy lehet updaltelni hogy irod, de itt mar tobb uton el lehet indulni. A legegyszerubb talan a docker-compose vagy ott van a korabban mar sokat emlegetett portainer is.


haddent
(addikt)
Blog

Dehogy! Biztos vannak olyan mazohista állatok, akik 1-1 konténert cli -ből futtatnak minden paramétert kézzel mindig beírva, de erre találták ki többek közt a Docker-Compose -t. Szépen egy yaml fájlban felparaméterezed aztán csak docker-compose up, down, pull stb..

Lehet portainerezni meg van updater ami a jelenleg futó konténerből kiszedi a paramétereket, updatel és újraindít ugyanazokkal meg ilyen egyéb baromságok, de egyértelműen az a biztos és jó, amikor explicit módon ott van egy yaml konfig fájlban minden és kész. Arról nem beszélve, hogy jól csoportosítható több konténer egy stackké, közös network stb.. :K


BullZeye
(veterán)
Blog

portainer + watchower = easy mode.

Míg aludtam egyet magától frissített mindent, az más tészta, hogy így ha jön hiba új verzióval azt első kézből kapom meg :D


haddent
(addikt)
Blog

Otthonra ez elmegy, de productionben csúnya lenne :D
Érdekességképp, hogy pl. miért / azért Dockerrel IS be lehet szívni az inkompatibilitást. Kb. hetente szoktam frissíteni az összes stacket, konténert. Van néhány saját "kéziratú" konténerem is benne saját appal. Az egyik ilyen egy homeserver (automatizált login nélkül torrent keresés, letöltés gombra nyomva beküldi a deluge -be majd letöltés után rendszerezi stb..). Kijött a Deluge frissítés tök jó, csak a Python-Deluge RPC nem volt vele kompatibilis, néztem miért, mégis hogy hasalhat el.. A saját konténerem meg ugye hiába próbálnám pullolni.. :DDD Jó, akkor fresh build. Semmi.. Oh, ja tényleg, diszkrét explicit módon beégetett verziók vannak benne, pontosan azért mert egy pip upgrade kb. naponta cseszte szét Docker nélkül... Csodás.. Akkor most mindenből fel a legfrissebb és szoros erős imák sorozata, hogy minden összeillik, majd megint diszkrét verziók beégetése.

Ez nem volt sok idő, 1 óra kb. De productionben elég vicces lett volna :))


instantwater
(addikt)

A Docker nem segít inkompatibilis alkalmazások esetén.

Javasolnám, hogy csak LTS verziókat használj azokból a szoftverekből amiket konténerizálsz, így viszonylag ritkán, pár havonta vagy évente kell csak frissítened, függően a szoftvered kiadási ciklusaitól.

Én a hetekben szaladtam bele egy elég komoly hibába ezzel kapcsolatban.
Node.js app, rejtélyes memóriaszivárgással.

Kiderült, hogy a kolléga amikor megírta a Dockerfilet úgy döntött, hogy ő Node 9-et fog használni, mert akkor még az volt a legfrissebb.
Viszont a hibát ott követte el, hogy a 9-es verzió nem LTS, tehát nem a stabilitásra van kihegyezve, hanem az új featurek tesztelésére, Node 8 lett volna a helyes döntés ami ugyan régebbi de LTS.

Frissítettem Node 10-re a Dockerfilet, újrabuildeltem az imaget, és láss csodát elmúlt a memóriaszivárgás.

A Node 10 az egy LTS verzió.

Productionben ez a minimum, hogy amit lehet, azt stabilt használni, de home serveren miért szívatnád magad instabil verziók tesztelésével?
Neked a saját kis szervered a production, annak kell kiszolgálnia az igényeidet.
Kivéve ha az igényed az, hogy minél jobb hibakereső legyél.


szuszinho
(őstag)

Sziasztok,

Kezdek ismerkedni a docker világával. A docker-compose fájl szerkesztése egyszerűbbnek tűnik, mint minden futtatáskor kiadni a paramétereket. Erről tudnátok egy kis segítséget, útmutatót?
Egyelőre a portainer és a docker-compose van fent. Szeretnék vpn-t, domoticzot, octopit futtatni. Persze később még egyebeket is.

Köszi!


haddent
(addikt)
Blog

Szia

Elég intuitív a dolog, ha az alap dockerezés megvan, illetve az official dokksiban mindenre rá tudsz keresni, össze lehet legozni szépen. Személyes véleményem alapján a legojbban akkor jársz, ha meglévő kissebb-nagyobb composeokat átnézel, mi merre hány méter. Ha lesz időm délután feltöltök párat :K


stickermajom
(addikt)
Blog

Én pl. ez alapján raktam össze a sajátom, kiindulási alapnak jó a formai követelményekhez. De elég sok helyen adnak példát is a leírásban, hogy hogyan tudod az adott konténert docker-compose-ban használni.


BullZeye
(veterán)
Blog

Van valami jó file sync app? Synology mai napig képtelen volt megcsinálni, hogy 2 mappát 1 NAS-on szinkronizáljon rendesen, dockerrel kinyílt a világ, de nem ismerek egy programot se :D


instantwater
(addikt)

Syncthinget használom hosszú ideje Docker konténerben.
Teszi a dolgát rendesen.

üzenetek