üzenetek

hozzászólások


King Unique
(titán)
Blog

"A fentieken túl egyéni fogyasztóknak szóló konstrukció nem lesz, számukra az amúgy ingyenes, Windows 11-re való frissítés az egyetlen opció."

Eddig pont arról volt szó, hogy a Windows 10-nél magánszemélyeknek is elérhető lesz az ESU és a korában + a napokban megjelent cikkek is erről szóltak.

Microsoft: Ennyit kell majd fizetned, ha a Windows 10-en akarsz maradni
Új információt közölt a Windows 10 fizetőssé válásáról a Microsoft

"A Microsoft a hét elején elárulta, hogy ezért az első plusz évben 61 dollárt, azaz kb. nettó 22 ezer forintot kér majd gépenként. A cég azonban most egyértelművé tette, hogy ez csak a vállalati felhasználókra vonatkozik, és az otthoni, illetve valószínűleg az oktatási felhasználók is eltérő díjazásért cserébe fizethetnek majd elő a további frissítésekre."

"A Microsoft tehát egyelőre nem volt hajlandó elárulni, hogy az otthoni felhasználóknak mennyibe fog kerülni a Windows 10 kiterjesztett támogatása, hanem csak annyit mondott, hogy árait később fogja nyilvánosságra hozni. Ugyanakkor a cég által megjelölt oktatási oldalon az olvasható, hogy az iskolai gépekre gyakorlatilag névleges összegért: az első évben 1 dollárért, a másodikban 2 dollárért, a harmadik plusz évben pedig 4 dollárért lehet majd a plusz frissítéseket megvenni."

Jó lenne tudni, hogy most akkor pontosan mi lesz. :))

(#59) OgreImre:
Ez a 400 ezres költség nem világos honnan jött, amikor ha amúgy megfelel a PC a rendszerkövetelményeknek UEFI + Secure Boot & dTPM / fTPM / PTT tekintetében, akkor max. csak kompatibilis Intel CPU-t kellene venni, ami nyilván nem kerül annyiba, de amúgy egy modern, UEFI-s alaplap sem feltétlen. :N
Sőt, még költeni sem feltétlen kellene rá, mert ugye eleve adott a lehetőség nem támogatott hardverkonfigurációra is Windows 11-et telepíteni.

Windows 11 telepítése inkompatibilis gépre
How to Use Rufus to Bypass TPM and Secure Boot Requirements in Windows 11

[ Szerkesztve ]


OgreImre
(senior tag)

az alaplap UEFI-s, viszont nincs TPM, a proci nem valid
ha processzor akkor alaplap csere és akkor ram csere is, új hűtő, és akkor már gyorsabb ssd. így jön össze a 400k (alaplap+8mag cpu+64gb ram+2tb ssd)
ha ugyanazt az élményt akarom élvezni mint eddig


thedioda
(tag)

Nem baszogatásbol de azt a cput már egy ryzen 5500 is megeszi reggelire ami br 36k újonnan bármelyik boltból 3 év garral, kapsz alá 25k ért lapot, 28 ért 32gb ramot ha veszel mellé egy normálisabb 1tb os nvme ssdt azis megvan 30 bol. Szóval 120 nál tartunk és van egy kb dupla olyan sebességű géped. Azt megtudom érteni ha nincs igényed jobbra és fáj bármennyit kiadni érte, de attól ez a 400 még nagyon valótlan.

Azt meg már eleve nem is értem mi ez a lázadás win7 óta minden upgrade ingyen volt, de egyesek azon képesek besérülni hogy az ms nem támogatja ingyen a 8 évnél régebbi cuccokat, ha nem tetszik elehet menni linuxozni(ami amúgy ugy szint szarabb lenne ha az ms nem öntene bele egy vagon pénzt)


Semplar
(őstag)

Jó lenne tudni, hogy most akkor pontosan mi lesz.

Kicsit felpörgetik az új PC eladásokat ilyen cikkekkel, aztán tovább támogatják a Win10 -et. :)


NandoXXL
(senior tag)

https://learn.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-11-supported-amd-processors
[link]
Ezek nem támogatott mobil procik! 2xxx mobil ryzen
Az a bajom hogy megtévesztesz mindenkit. Amásik gond használj te Athlon meg egyéb Pentiummeg gold szart, foshalmaz semmire se jó procik támogatottak, előre lépés nincs, csak a kukába dobatnak sok gépet.


qqcqqc
(őstag)
Blog

Ok, elnézést. Amit írtam az az álltalános és az asztali processzorokra igaz. A mobil processzorok ezek szerint generációs lemaradásban vannak?


Dragon3000
(veterán)

Lényegtelen, hogy gyengébb megoldások támogatva vannak, míg a tied nem, mert nem a teljesítmény volt a mérvadó. A laptop 2000u széria zen megoldás és zen+-tól van támogatás.


Cs1csó
(félisten)

Nyilván lesz akit ez motiválni/kényszeríteni fog az új hardver vásárlására de sokakat tuti nem.
Egy példa: az i7-7700K proci 2026 év eljén lesz 9 éves, hogy forgalomba került.
Ki az aki emiatt ezt kukázza? Sőt gyakorlatilag ilyebkor az egész konfigot kell majd új lap, ram stb.

Egy ilyen "vörös vonal" esetén elvárható lenne hogy minimum 10 év (még az sincs meg mert a legrissebb de még nem kompatibilis proci is csak 8 éve jelent meg és a 9 évet tölti mikor kukázni kellene.)
De inkább 15, és az annál régebbi kuka. Ma de egy 8-9 éve megjelent procit (amit lehet valaki nem a megjelenésekor (2017 Q1) vette meg hanem mondjuk 2017 végén vagy 2018 elején így már mondhatni 7 éves prociját kukázza (mert elvileg el yem tudja adni, ki venné meg max valami Linux fan)

[ Szerkesztve ]


Cs1csó
(félisten)

Jó de az "professzionális" környezet:
- írja le az adóból/költségbe
- számolja el amortizációban (ami lehet már le is ketyegett)
- professzionális tehát pénzt "termel" vele

Egy csóró home userrel nem lehet összevetni.


Cs1csó
(félisten)

Lehet most jön el az LTSC licencek ideje? Van olyan hogy Windows 10 2022 LTSC (vagy 2021?)
Mert akkor az a 10 éves támogatással számolva 2031-2032-ig jó lesz addigra egy 7. generációs (a legújabb nem támogatott intel proci) is 15+ éves lesz.)


Cs1csó
(félisten)

De nem a procira írja, azt hogy nem támogatott hanem a rendszered mert valami nincs biztos bekapcsolva ami neki követelmény: TPM, secure boot stb. (ezekről tudok)


Pikari
(addikt)

Az XP volt az utolsó.


Juhaszatti
(addikt)
Blog

A maga idejében jól megvoltam vele. De pár éve került elém egy XP-s gép, hát az a UI/UX ami azon van, mai szemmel nézve már valami borzalom, rengeteget fejlődtünk ilyen téren szerencsére. Szinte használhatatlan egy Win 10/11-hez képest. Nem a gyenge hardver miatt amin futott, hanem a rendszer felépítése miatt.


szotadi
(tag)

Windows 10 Enterprise LTSC 2021:
Mainstream support end date 2027-01-12
Extended support end date 2032-01-13 (IoT Enterprise only).

Windows 11 Enterprise LTSC released in the second half of 2024.


Cs1csó
(félisten)

Akó lyó lesz az! ;] :R


Borisz76
(veterán)
Blog

Sziasztok !

Nekem sem mai a gépem....3770K-s CPU-val szerelt.
Hivatalos , digitális licenszel aktiválva a W10.
Ha felmókolom a gépre a Win11-t , akkor aktiválja magát ? Mert hivatalosan nem W11 kompatibilis.


Dragon3000
(veterán)

Én utoljára win10 kulccsal aktiváltam a win11 rendszert itthon, illetve win10-es gépen alapjáraton aktiválta magát a tiszta telepítéssel lévő win11.


Borisz76
(veterán)
Blog

Ez jó hír, köszi.
Lehet ki is próbálom majd.....


CPT.Pirk
(Jómunkásember)
Blog

Ez relatíve jó hír... Már azt hittem, hogy egyből temetik a W11-et LTSC kiadás nélkül és jön az új Windows viszonylag hamar, a 11-et meg elfelejtik mint a 8-at anno...

Amúgy mire ez a nagy sietség... Januárban vissza kellett fejlesztenem az egyik céges laptopot Win10 2021-es LTSC-ről 2019-es LTSC-re, mert a Honywell Experion programcsomagja még nem kompatibilis vele, se a normál W10 vagy 11-el... Az LTSC 2019 meg a Lenovo ryzenes laptop hardvereinek egy részéhez nem talált drivert, szóval öröm boldogság ha munkára kell használni a gépet. :D


Stealth
(aktív tag)

Annyira jó, hogy Linuxom van és nem kell ezzel a fossal foglalkozni.
;]

üzenetek