E-book olvasók - Tabletek, E-bookok fórum

üzenetek

hozzászólások


rauschie
(senior tag)

Úgy láttam, a témában még nincs átfogó topik, ha tévedtem, ez zárható. A továbbiakban itt lehetne megvitatni az adott típusok előnyeit/hátrányait, ár/érték arányát, úgy is mondhatnám: milyen e-book olvasót vegyek?

Kezdetnek az lenne a kérdésem, hogy ha valaki esetleg jobban benne van a témában, melyik a legolcsóbb típus, ami e-ink kijelzővel rendelkezik (nem nekem lenne, ha lesz, és tényleg könyvolvasásra lenne használva, nem kell wifi, nem kell színes legyen, könyv legyen, tehát TFT-s nem kell), és olvassa az összes elterjedt e-book formátumot?


rauschie
(senior tag)

Óvatos up?


Plutor
(aktív tag)

Engem is érdekelne pár vélemény az olvasókról.
A héten voltam az e-digital áruházban,és már van 2 fajta e-book olvasó 30k-ért.Méret 7"
Ez már ideális méret lenne nekem.
Egy baj van velük,hogy nem e-ink a kijelző.Sajnos nem voltak bekapcsolva,és így nem tudtam megnézni,hogy milyen a képük. :(


Gergő_
(őstag)

Úgyszólván uppolom a topikot, éppen akartam nyitni egyet a NOTEBOOKOK közé(szerintem ott jobb helyet lenne, nem szeretem a multimédia kategóriát, mindenre rá lehet mondani)

MyEbook MA-E7 a neve és tényleg megmozgatja az ember fantáziáját.
Jó lenne egy elfogulatlan tesztet olvasni. Hajrá


canniball
(nagyúr)
Blog

Vásárolt már esetleg valamelyikőtök?


nTom
(aktív tag)

A legolcsóbb szerintem az amazon kindle wifi, usából rendelve. Nekem 32 ezret vontak a számlámról.


csmiklos-35
(csendes tag)

Amazon Kindle verhetetlen. Valódi e-book olvasó, egy hónapos akkumulátorral, napsütésben is látható kijelzővel, áfával, vámmal 32000 Ft házhozszállítva.

Egyébként ajánlom ezt az oldalt: http://ekonyvolvaso.blog.hu/2010/09/13/kindle_3


csmiklos-35
(csendes tag)

Nem minden e-book olvasó, amit annak hívnak! Ezek a TFT kijelzős vackok nem alkalmasak olvasásra.
Csak e-inkes olvasót vegyél.

Ha akarod, az én Kindlémet megnézheted (ha pesti vagy).


Plutor
(aktív tag)

Pesti vagyok,érdekelne a dolog.


kirkri
(addikt)

Nekem egy Sony PRS-505 típus van és meg vagyok vele elégedve.
Szuper szerkezet, nem lehet egy kalap alá venni a notebook-on való olvasással és a szemet sem rongálja az e-papír technológia miatt, hiszen nem vibrál a kijelző mint a TFT-nél. Bár néhányan fanyalognak az ilyen olvasókkal kapcsolatban, hogy más érzés ilyenen olvasni mint nyomtatott könyvből, én ezt nem tartom akkora különbségnek. Arról nem is beszélve, hogy a mai könyvárak mellett e-könyveket olvasva már rég behozta az árát.

És hogy legyen egy kis reklám is:

Ha esetleg valakit érdekel az olvasó, akkor az a héten eladó sorba kerül, mert a héten érkezik az utódja (az is Sony). Az apróban megtalálható

[ Szerkesztve ]


Gilles
(csendes tag)

Hali!

Ezeken olvasható a magánban szkennelt pdf, vagy csak a letöltött jogvédett tartalom?
Djvu olvasható?


canniball
(nagyúr)
Blog

Természetesen viszi a "sima" pdf-eket, nem kell "jogvédett tartalom".


Vardar
(tag)

Én most gondolkozok egy ilyen kis készülék vásárlásán és lenne pár kérdésem.
Sötétben olvashatóság 0, egyenlő a papíréval?(csak E-ink es kijelző) Hülye kérdés, de lehet tuningolni a processzoruk órajelét? Néhány helyen olvastam hogy az alacsony órajelek miatt nehéz a görgetés, ezért kérdezem. Létezik egyéb "tweak" a teljesítmény fokozására? Miért adnak egyes helyeken tartalék akkut, nagy a halandóság körükben?:D


Kasya
(nagyúr)
Blog

Kicsi UP

Szeretnék én is beruházni egyre, mert a sok utazásom miatt a sok könyvet nem tudom cipelni. Mivel mobilon már kissé ráuntam a vakulásra, érdekelnének a vélemyének ki mit használ és ki mit ajánl...ha van még itt valaki :)


Kasya
(nagyúr)
Blog

Mobileread forumon találsz sok tweak-et. Lehet jailbreakelni is akár.
A görgetés készülékfüggő. A Kindle-nek az E-ink kiljelző miatt csak lapozás létezik pl. de az igaz, hogy sötétben lámpa kell. Ellenben az aksi idő nagyon-nagyon sokáig bírja.
Más olvasóknak más a kijelzője, ott a funkciók is mások. Erről a készülék "leírásából" tudsz tájékozódni.


alibaba7
(csendes tag)

Sziasztok!

Látom, nincs túlpörgetve a topic. :) Van esetleg valami másik hely is itt a fórumon erről a témáról?

Én is mostanában szeretnék beruházni egy olvasóra, és az a fő kérdés, hogy kisebb (6 col körüli), vagy nagyobb (9 -10 col) legyen a kiválasztott. Hajlanék a nagyobbra, de vásárlás előtt mindenféleképpen ki szeretném próbálni, mert természetesen a legfontosabb szempont a hordozhatóság. Nem vagyok benne biztos, hogy a nagyobbat is kényelmes mindenfelé hurcolni (a kisebb akuidőről nem is beszélve).
Szóval ismer valaki olyan boltot Magyarországon, lehetőleg Budapesten, ahol ki is lehet próbálni működés közben ezeket? Kicsit nagyot egyaránt?
Eddig hatalmas csalódás a hazai felhozatal. Leginkább netes boltok vannak, néhol van raktáron, de ott sem kipróbálható. Voltam a Staturnban, Media Marktban, Qwerty-ben, es meg néhány kisebb helyen, de semmi. Ez így elég gáz szerintem 2011-ben...


malloc
(csendes tag)

Én is most kezdtem el nézelődni a témában. Én is keresnék valami fórumot, ahol több infót találok. A kindle 3-at nagyon dícsérik, de ezernyi alternatíva van és jó lenne kicsit jobban látni a lehetőségeket. Nem szeretném az összes tesztet végigolvasni. Jobb lenne, ha tudna valaki mondani néhány itthon is beszerezhető best-buy olvasót.
Kisebb méretű (5"-6") e-inkes típust keresnék. Wifi nem kell, tényleg csak olvasnék rajta.


malloc
(csendes tag)

Találtam egy linket, ami hasznos lehet:e-book olvasók


Pantok
(aktív tag)

Amíg a pénz diktál addig a Kindle 3-nál nem találasz jobbat, természetesen nem magyarországon vásárolva hanem amazon.comrol rendelve, de erröl többet a K3 saját topikjában.
Minden, de minden más amit alternatívának lehet tekinteni az sokkal drágább.
Gyakorlatilag szinte semmit nem kapni európában vagy ha igen akkor is rettenetesen felfújt árral.
A következő lépcsőfok 6" méretben ugyancsak amerikábol rendelést jelent, mint Nook Simple Touch, Kobo Reader, Sony readerek, Irvier Story hd, viszont ezekre ugye a garancia nem is tudom mennyire érvényesíthető és kb 15-17kval drágábbak a K3-nál (ami 30k mindennel együtt).

A nagyobb méret már tényleg csak azoknak jön szóba akiknek nem számít a pénz mert istentelenül drága behozatni/EUban venni, ahhozképest hogy CSAK egy e-olvasó. Ha muszály ilyet az egyetlen költséghatékony megoldás az hogy valaki megveszi USAban és magával hozza, és persze még így sem éppen olcsó.

Jómagamnak Nook Simple Touchom van, nincs panasz rá hihetetlen jó kis gép, de összesítésben a rootolt androiddal együtt sem érte meg a +17k-t amit ráfizettem a Kindle3al szemben.
Hétköznapi embernek annyit tudok mondani hogy valójában nincs túl nagy választék, a K3 annyival jobb ár-érték arányban hogy speciális igények nélkül nincs ok mást venni.


Babetta-X
(senior tag)

Az általatok említett readerek mennyiben másak egy androidos TFT kijelzős tábla gépnél? Mármint azon mennyivel rosszabb olvasgatni, illetve egy e-book readeren, ami nem olyan színes miért jobb, miben más a kijelzője? El tudja ezt mondani valaki egyszerű szavakkal, vagy ha van valami cikk erről az is jöhet :)

Köszi előre is!


Pantok
(aktív tag)

Egyszerűbb mint gondolnád, olvass néhány oldalt a monitorodon, majd olvass néhány oldalt egy könyvböl, a különbség ehhez nagyon hasonló.

Az E-ink nem ad ki fényt mint a TFT, így nem fárasztja a szemet de megvilágítást igényel.
Ugyanakkor nincs is frissítési frekvenciája, tehát lassan vált lapokat, persze idézőjelben.
Ha könyveket akarsz olvasni ami sok sok apró betűt jelent hosszútávon, az E-ink nyer, ha képeket nézegetsz, képregényt olvasnál, vagy csak kismennyiségű szövegröl volna szó mint mondjuk ez a fórum, akkor jó a TFTs táblagép.

E-ink további előnye rettenetesen alacsony fogyasztás, a Nookomat kb két hete vasárnap töltöttem utoljára, most van 11%on az aksija, de nem töltöm mert tudom hogy ennyiböl én még holnap és holnapután is fogok olvasni 1-2 órát, ahogy azt minde nap teszem.

A kettő közötti döntés egyszerű, ezek a gépek a könyveket helyettesítik az elérhető abszolút legjobb minőségben, viszont tényleg csak azt, könyveket, dokumentumokat, ujságot, amik nyomtatásba mennének alapesetben. Minden amit ezen felül tud abban nem jó, tehát míg egy táblagépen LEHET könyvet olvasni egy bizonyos minőségben a többi funkciója mellett, ezek csak arra vannak kiélezve és így nem egy kategóriában vannak a táblagépekkel, max formavilágban hasonlítanak.


Babetta-X
(senior tag)

Köszi a gyors választ, azt hiszem a keresést ezután leszűkítem. Erről mi a véleményetek? Nekem csak az ára tetszett:

[link]

Igazándiból nem lenne rossz, ha hasonló árban találnék valamit (gondolom azt már használtan) ami esetleg tudja a wifit és a Doc-ot is elkezelgeti. Milyen neveket érdemes nézegetnem?


sysrq
(őstag)

A linken is egy TFT kijelzős könyv van. Nekem egy DPS E800 van, az olcsó, de konvertálni kell a formátumokat, három kattintás, de mégiscsak kell. A Koobe olvas mindent, de az csak ismerőseimnek van, nincs vele tapasztalatom.


Babetta-X
(senior tag)

Honnan gondolod, hogy TFT, onnan, hogy színes?


worxland
(addikt)

olcsó, 7 collos és színes: TFT.


sysrq
(őstag)

Pontosan.
Szeretsz olvasni?
Vedd meg amelyiket meg tudod, nem bánod meg, nekem már megtérült az ára.
Egy gond lesz, törékenyek, kell nekik egy erős tok, kényes jószágok.


Babetta-X
(senior tag)

Én is szeretek olvasni, de főleg barátnőm, aki az egyetem miatt keres ilyesmit, mivel 700-800 oldalas könyveket adnak nekik pdf-ben, és drága lenne nagyon kinyomtatnia.


sysrq
(őstag)

Neki nem lesz elég a 6 col, a PDF csúnya mikor kicsinyíted, a szöveget szépen lehet konvertálni de a képekkel bajban lesz/el.


Vesztor87
(senior tag)

Kérdésem, hogy a külfödi cuccokra milyen gari van? Honnan vehetek olcsó garis olvasót? Nekem fontos a garancia is, maradjak inkább a magyar áruházaknál?


Pantok
(aktív tag)

Külföldi gari: Kindle 3 amazontol, hibát bejelented és ők már küldik is a cseregépet, majd a futárnak adod oda a rossz gépet a jóért cserébe.

Más gariztatásrol még nem hallottam sikereset, pl enyém garanciális B&N-be de jóeséllyel odaküldeni visszahozni eléggé sokba kerülne ahhoz hogy ne érje meg.


ng0ofy
(KORREKTOR)

Én az Icarus Go olvasóval szemezgetek nagyon, nincs benne wifi, egy tizessel többe kerül, mint a kindle, viszont szinte bármilyen formátumot megeszik mind könyv, mind zene terén. (szeretek zenét hallgatni olvasás közben, pláne vonaton)

Akinek van Kindel 3 gépe: tudom, a pdf nem olvasásra való, de a jegyzeteket, egyéb tanulniválót, sok könyvet csak ebben a formátumban érem el. A Kindle pedig nem tudja a pdf-et szétszedni és tördelni? Még az androidos fapados pdf readerem is tudja ezt, az Aldiko nevű progi pedig maga a mennyország, csak nagyon utálom az icipici vibráló kijelzőt a telefonon... Van valami értelmes, egy kattintással működő átalakító program esetleg vagy valami hackelés a Kindlen, hogy értelmesen tördelje a pdf formátumot (és beolvassa a .flac-et ;] )?


Vesztor87
(senior tag)

Az Alcor olcsó 20e ft-os gépéről mi a vélemény? Olvastam hogy videót is lejátszik, de azt is olvastam itt, hogy az e-ink nem tud videót megjeleníteni. Akkor most mi az igazság?
Köszi előre is:) :R


worxland
(addikt)

TFT, nem e-ink.


Pantok
(aktív tag)

E-ink bizony nem tud videót, sőt mozgást se megjeleníteni istenigazábol, tehát ha bármi ilyet írnak az TFT.

Ezekkel a noname márkájú gépekkel, még akkor is ha tényleg e-inkesek sem kell bizakodónak lenni. E-inknek is vannak régi és új verziói, a K3ban levő Pearl a mostani legújabb, bár esélyes már van jobb csak nem kiadva. A régebbiek ált. kontrasztban rosszabbak és rosszabbak. (ami ne lepjen meg, mert bár a reklámanyag szereti azt az érzést kelteni hogy e-bookon te fehér alapon olvasol fekete szöveget, az még mindig szürke alapon sötétszürke szöveg, tehát a kontrasztnál fontosabb jellemzője nincs ezeknek)


Vesztor87
(senior tag)

Na, akkor nem tudom. Az lcd-s nem látszik napfényben, ellenben lehet vele mást is csinálni, nem csak olvasni, jó a sötétben is, kérdéses a dolog. Páromnak gondoltam karácsonyra, csak mikor látta hogy néztem ilyet akkor volt egy megjegyzése hogy neki nem kell ilyen, de nem is tudja mire jó igazából szerintem. Nem tudom hogy megmerjem-e venni neki, fősulin most végzős, tanuláshoz is jó lehet, hogy kelljen a notin olvasni a dolgokat, de emellett melóba menet is olvashat pl, viszont az LCD-s meg azért jó mert buszon vidékre meg lehet filmet nézni rajta.... gondolkodom... :W


sysrq
(őstag)

Ég és föld a kettő! Mind a kettőn lehet könyvet olvasni, meg talán a zenehalgátas, kicsit. De más közös nincs bennük. Ha felmerült benned a tft akkor úgy is azt fogod venni. Mert számodra praktikus, (vagy annak tűnik). Ha csak elektronikus könyveket akarsz olvasni akkor meg legjobb a célszerszám. Ha meg a csajodnak lesz akkor döntsön ő.


doc
(nagyúr)
Blog

szerintetek normal TXT es (ritkabban) offline HTML olvasasara, plusz idonkent PDF-ekre melyik reader a jo valasztas?
alapvetoen a Kindle 3G es a Nook Touch kozott orlodom, elobbi mellett eros erv a 3G, de nem ragaszkodom hozza feltetlenul...


Vesztor87
(senior tag)

Karácsonyi meglepetést nem akarom lelőni:D


sysrq
(őstag)

Nincs múltja, tesztek is alig vannak, akinek van az meg nehezen ad válaszokat.
Én belekalkuláltam hogy nem fog megfelelni az igényeimnek de tanulópénznek jó lesz. Kellemesen csalódtam. Jobb lenne ha nagyobb lenne (akkor még horror ára volt a 6"nál nagyobbnak), de az meg a hordozhatóság rovására menne. Így is féltem, egy kisebb leesést sem élne túl. A TFT más, de azok nincsenek kiállítva a Média Markt-ban?


doc
(nagyúr)
Blog

nincs itt egyetlen Kindle vagy Nook tulaj sem? :F


Pantok
(aktív tag)

Nekem van Nook Touchom (mellesleg megkérdőjelezném hogy van-e egyáltalán 10 másik az országban) csak nem igazán használom arra ami téged érdekel.

Ugyanakkor ha csak K3 és a simple touch között gondolkozol, akkor ezekre minden bizonnyal a Nook lesz a jobb, rootolva ugyanis szinte minden android app elérhető rajta, köztük preferált PDF olvasód, böngésződ, etc.
Persze ezek nem erre vannak optimalizálva ezért ha sok a kikapcsolhatatlan animáció benne akkor többet fogyaszt így a gép, ugyanakkor sokkal több lehetőség van benne mint egy K3ban.
Én pl manga olvasásra szoktam még a sima olvasáson kívül használni, ami bár nem tökéletes élmény a kis méret/kis felbontás miatt, azért elég jó.


doc
(nagyúr)
Blog

azt esetleg meg tudnad nezni hogy sima TXT-vel es egyszeru HTML-lel (meg a bennuk levo magyar karakterekkel) hogyan boldogul?
az androidos appok annyira nem izgatnak, arra ott a telefonom, bar az mindenkepp jo pont hogy barmilyen olvaso appot fel tudok ra tenni :C


Pantok
(aktív tag)

Nook saját szoftvere nem kezd semmit ezekkel, rootolva txt röccenésmentes, ékezetek is, htmlt nem sikerült megnyitnom de valószínűleg nem nehéz elintézni ha azt nézzük hogy tökéletesen lehet netezni rajta ékezetekkel meg mindennel.


Babetta-X
(senior tag)

doc
(nagyúr)
Blog

egyik sem e-book olvaso, hanem valami csokkentett kepessegu tablet-feleseg
az e-book olvaso ott kezdodik, hogy e-ink kijelzo
(IMHO)


Pantok
(aktív tag)

Azt hogy +10k-ért egy igazi e-olvasót is vehetsz ezekhelyett a nyommerségek helyett, újonnan, garanciásan, 3 napon belül házhozszállítva.

Az E-ink és a TFT között nem minőség, hanem kategória különbség van, az egyik olvasásra lett csinálva, a másik épphogy alkalmas rá.
Ráadésul ezeknek semmi köze nincs az einkes előnyökhöz mint a hetekig tartó akksi, olvashatóság etc.

Tényleg, 22k és 30k közötti különbséget tessék lenyelni.
Ha meg tabletet szeretnétek, 35-40ig elkell menni és venni vagy egy itthoni wayteqet vagy egy kínait.


Babetta-X
(senior tag)

Ezek szerint, ha Androidos táblagépet veszek , akár egy olcsóbbat is, kijelzőbe ugyanazt tudja,mint ezek az olcsó tft-s e-bookok.
Szomorú.
És manapság melyik a legolcsóbb e-inkes megoldás?


sysrq
(őstag)

A használt.


Pantok
(aktív tag)

Mit ne mondjak nem volt még kezembe ilyen ebook olvasónak csúfolt valami, de képzelem sok különbség nincs egy olyan és egy rezisztív képernyős táblagép között.

Legolcsóbb igazi e-reader: Kindle 3, amazonrol rendelve, szállítással együtt 30k
Ha tudsz egy ilyet használtan az még olcsóbb, minden más drágább


doc
(nagyúr)
Blog

azt hittem az uj Kindle-k miatt pezseg a topic, de latom meg csak meg sem emlitettetek oket :D

üzenetek