Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


bogabi
(senior tag)

Ahhoz sok lesz a 2.8-as objektív. Legalább 4-es obival keress kamerát, mert még az is 24 métert fog átt 20 méteren. Egy 6-os obi lát kb. 18 métert szélességben 20 méteren.

Itt lehet kipróbálni, mit fog látni a kamera (tervezéshez marha jó segítség): [link]

[ Szerkesztve ]


vacs
(veterán)
Blog

30 méterhez már kell a 8MP és szerintem célszerű, ha tud emberfelismerést!
Kamera a telefonodra küldi a push értesítést, ha embert érzékel (persze hogy ne legyen sok téves riasztás, okosan kell beállítani.)
Most akkor 1 kamera kell, vagy egy komplett szett ahogy a végén írod?


kunberci
(aktív tag)

Már vannak Reolinkes akciók az Alin, remélem nem gond, hogy berakom ide,
kuponokat ne felejtsétek el.


tobias40
(veterán)

Ezek lesznek a "husvéti akciók" vagy azok máshonnan jönnek majd?

Link lemaradt? ;]


kunberci
(aktív tag)

Linket nem teszek be, van egy pár kamera, NVR.
RLN 36=68500 Ft
RLC 510A (1db)=14890 Ft

Ezek már szerintem jó akciók.
Kuponnnal.
Ezek szintén Németből jönnek, se áfa, se vám, ingyenes szállítás.

[ Szerkesztve ]


thamasz
(senior tag)

Szerszámmentes csatikat használtam a kamerákhoz, létrán egyensúlyozva is sokkal könnyebb volt a művelet.


tomy_cz
(senior tag)
Blog

Sziasztok!

Annke C800 (I91BL) esetében elő lehet csalogatni valahogyan, hogy H264 legyen az adatfolyam kódolása?
HomeAssistant integráció miatt kérdezem, mert az a H264-et tudja megfelelően kezelni, dekódolni. Működik így is, viszont sokszor akadozik, laggol a kép.

Jelenleg csak a H265 ami elérhető. V5.7.1 build 220316 FW van a kamerán.


[w]
(őstag)

a h265 jóval magasabb tömörítési arányt (+50%) alkalmaz, vagyis ha ez akadozik, miből gondolod hogy a kevésbé tömörített h264 stream nem fog?


vacs
(veterán)
Blog

Az Annke C800 nem tud H264 kódolást, korábban már volt róla szó!


[w]
(őstag)

az a baj, hogy a saját hülye honlapjuk szerint meg igen, szóval nem csodálom ha mindenkit megzavarnak ezzel
lehet egy korai modell, régi FW még csak azt tudta, aztán fejlesztették a termékvonalat?


vacs
(veterán)
Blog

Igen, fejlesztik folyamatosan, mert régen a C800 még nem tudott ember és gépjármű felismerést sem (és a C500 sem)!
Jó cuccokat gyárt az Annke, de ettől még szerintem ők egy B brand, mert a weboldalukat pl elfelejtik aktualizálni!


thamasz
(senior tag)

Az én C800-am engedi kiválasztani. H264, H265, H265+ lehetőség van. (Egy hónapos rendlés.)


Blackmate
(senior tag)

Mi a firmware verziod?


sambenez
(addikt)

Milyen felbontáson?
FW száma?


tomy_cz
(senior tag)
Blog

HomeAssistant elvileg nem tudja rendesen dekódolni a H265-t, emiatt kellene H264.
Ahogyan @[w] is írta, az oldalon szerepel a H264. Közben írtam az annke supportnak, nem tudom válaszolnak-e majd a kérdésemre.

@thamasz: Kíváncsian várom milyen fw-d van. :)


[w]
(őstag)

fogadjunk hekkeltél rá hikvision fw-t ;]


tomy_cz
(senior tag)
Blog

Rendeltem kb. 4 hónapja még egy C800-at, de eddig nem üzemeltem be, kíváncsiságból összeraktam, de ebben sincs H264. Viszont a fw verziója: V5.7.1 build 230609
Ez nincs fent a weboldalon sem, mint letölthető elem, ott a legújabb a V5.7.1 build 220316.


sambenez
(addikt)

Szerintem azért nincs h264, mert a 8MP-el túl nagy fájlok lennének.

[ Szerkesztve ]


thamasz
(senior tag)


VANESSZA1
(őstag)

Ne a main stream-etc add meg a homeassistant-nak, hanem a sub stream-et. Az bőven elég egy frigate-s detektálásnak. Abban pedig elég egy 640x480 6fps kameránként.

üzenetek