Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


Dark Archon
(addikt)
Blog

ILYESMIT próbált már valaki? Ha mozgást érzékel, amellett, hogy értesít, vajon fel is tud venni videót és feltölteni? Vagy csak képeket küldözget?


blueberry21
(csendes tag)

Hát, ehhez a kategóriához ne fűzz sok reményt. A leírás alapján mozgásérzékeléskor küld képet emailen, vagy elkezdi a videófelvételt FTP-re. Az egyzónás beállítási lehetőség nem tudom mit hivatott jelenteni, kicsit necces ezek alapján megítélni, de erős a gyanúm, hogy az "Annyit tud, amennyibe kerül" ennél erősen érvényes. Kérdés, hogy mire használnád? Ha otthoni "baba kamerának", fölösleges a sok ál-specifikáció, úgyis csak papíron tudja a legtöbbet. Nekem pl. van egy régebbi Cisco WVC210 -esem, "G"-s a lelkem, jól bírja a gyűrődést, pedig nyüstölöm jó ideje - az inkább tudja az általad belinkelt specifikációkat, de persze nem annyiért.


blueberry21
(csendes tag)

Egyszerűbb változatokban ott a DCS-930 /D-Link/, vannak új Netgear IP kamerák egész érdekes designnal - VZCM2050 -, Linksys-ben pedig a WVC80N egy általános, otthoni felhasználásra van tervezve. Az email-es értesítés, képküldési funkció egyébként jellemző már az otthoni felhasználású IP kameráknál is.


cellpeti
(veterán)
Blog

szevasztok

Családi ház megfigyelésére milyen IP kamerát érdemes venni? Vagy érdemes ilyenre beruházni egyeltalán?


Dark Archon
(addikt)
Blog

Köszi, azt gondoltam én is mondjuk, hogy az ár tükrözi a minőségét. Szerintem majd kérek 1-2 minta képet.

Egyedül a DCS-930-ről találtam magyarországi árat (20 rongy), a többiről semmi hazai vonatkozásban. Ez a D-Link meg elég gagyinak tűnik ezzel a fehér házzal, mint valami ótvar webkamera :DDD Egyelőre csak próbaképp kellene otthoni megfigyelésre, szerintem bevállalok egy olyan kínai csodát, aztán megírom, milyen.

A megfigyelési zóna minden megfigyelő rendszernél ugyanazt jelenti: beállítható egy mező a képen belül, ahol érzékel, azon kívül meg nem.

[ Szerkesztve ]


st6969
(őstag)

Szia,
ez sajnos mínusz fokban nem működik (-10fokig lehet tárolni, de nem működtetni)


blueberry21
(csendes tag)

Hali! A tárolás egy dolog, de van hozzá IP66-os szabványú tartó - Cisco VC030 -, azzal bírja -20 foktól 50-ig. Ez azért már nem olyan rossz tartomány, az kisvállalati/ipari kameráknál persze ez elvárás is.


blueberry21
(csendes tag)

Szerintem a WVC80N is egész jó, a tesztképek alapján, mondjuk egy pár éves modellről van szó, lassan gondolom ott is jönnek az újabb darabok. Lehet refurbished "változatot" is rendelni, azért a 79 USD-os ár már korrekt, persze valamivel több időbe telik, míg megérkezik. A D-link fehér lakkozása, na ja, elég vicces. Igen a megfigyelési zóna, hát elvben működnie kell. Kíváncsi vagyok majd a tapasztalataidra.


blueberry21
(csendes tag)

Hozzáteszem elvileg a 930-ban meg van oldva a távoli elérés egyszerűsített változata, más esetben DynDNS-sel / TZO DNS-sel kell egy kicsit bajlódni. Van itt is cikk róla, de gondolom, működni fog.


st6969
(őstag)

Ez már így nagyon jó.
Vettél esetleg? Van vele tapasztalatod? Kíváncsi lennék rá, előbb-utóbb én is beruháznék egy vagy két kamerára.
Bár ez a tartó eléggé megemeli az árát: http://www.senetic.hu/product/VC030 (persze, lehet, hogy nem jó helyen kerestem, és van olcsóbban is...)


cellpeti
(veterán)
Blog

erre valaki?

[ Szerkesztve ]


Dark Archon
(addikt)
Blog

Hát én úgy vagyok vele, hogy:

1. széf
2. minimum két zár minden bejárati ajtón, ebből egyik heveder, lapmart kulccsal
3. riasztó (rendőrségre vagy vagyonvédelmi céghez bekötve)

Ha ezek vannak, akkor érdemes kamerával szórakozni, mert megelőzésre nem jó.


st6969
(őstag)

Abban igazad van, hogy a kamera megelőzésre nem jó, de nálunk pl. kapun benyitogatós brazilok is járkálnak, és bár lehet, hogy a házba nem tud bejönni egyszerűen (5 pontos ajtózár), de azt szeretném tudni, hogy ki járkál a kertemben gyűjtögetni ezt-azt.
Igen tudom, zárni kell a kaput, ezt tesszük, de egy kamera megfigyelésre (későbbi bizonyíték pl.) hasznos eszköz, én is kutatom ezt a lehetőséget, mégpedig lehetőleg olcsón.


Dark Archon
(addikt)
Blog

Az ismerőseim körében történt sajnálatos betörések azt mutatják, hogy lehet neked akárhány pontos ajtózárad, ha maga a zárbetét sz*rt sem ér. Ugyanis minek savazzák meg fúrják, ha szimplán ki is lehet nyitni.

A kamera csak akkor lesz bizonyíték, ha azon felismerhető a tag (ami VGA felbontású kamera képén erősen kétesélyes, a HD meg 2x annyiba kerül már), illetve egyáltalán megtalálják az embert. Ha meg is találják az embert, a cuccot már nem valószínű (ugyanis aranyra és kp-ra mennek leginkább) és akkor mehet a polgári per, ami meg évekig húzódik és elég kevés az esélye, hogy be tudnak vasalni az illetőn bármit is. Ezért írtam, hogy az elsődleges cél elzárni, megvédeni az értékeket, aztán lehet megfigyelni :) Egy esetben van esélyed kamerával valamire is: ha ismered az illetőt, aki lopkod, akkor le tudod verni rajta :)

Nulladikként kihagytam a biztosítást, de az talán magától értetődő.

[ Szerkesztve ]


r6man123
(senior tag)

Sziasztok!
Olyan IP kamerát keresek, amit beltéri felvételre szántak, nem kell, hogy éjjel is lásson. Elég ha online streamel, lehetőleg wifin keresztül. Ha mozgásérzékelő-risztó van benne, illetve nem feltétlenül kell hálózatról üzemelnie, az + pont. Bár nem tudom, hogy ilyen feltételekkel van-e olcsó, belépő szintű kamera, de ha van, ne kíméljetek! :)
Előre is köszönöm a segítséget!


blueberry21
(csendes tag)

Talált, süllyedt. A link jó, még esetleg más nagykereknél is érdemes körbenézni az árat illetően.
A kistestvérét használom (WVC210) már egy jó ideje, azzal eddig nem volt semmi gond, megbízhatóan működik, de lassan korszerűsítenék és idővel nőnek az igények is, főleg, ha van rá lehetőség.
Jól kihasználható, hogy előre beállítható útvonalat jár végig a kamera (patrol), de persze manuálisan is vezérelhető, sok lejátszót támogat, a streamet (kép/hang/mindkettő) lehet Unicast vagy Multicast-os módban használni - routertől függ, ahogy a kétirányú hang kihasználása is, RTSP port esetén.
Itt van egy jó LINK a beállításairól.


blueberry21
(csendes tag)

"...illetve nem feltétlenül kell hálózatról üzemelnie, az + pont."
Ha a belső hálózatra gondolsz (wifi router, net kapcsolat), akkor de, kell, hogy arról üzemeljen, anélkül nehezen tudnál streamelni. Ha jól értelmezem a megfogalmazást, de egy kicsit zavaros. LAN portjuk van minden esetben, de nem kötelező azon keresztül használni őket
Van elképzelésed felbontást illetően? Definiáld kérlek az "olcsó" fogalmát, számokban kifejezve :)


r6man123
(senior tag)

A témában a "hálózatról üzemel" tényleg hülyén jön ki, elektromos hálózatra gondoltam, aka mennyen akksiró'. :))
Sajnos nagyon elképzelésem sincs a felbontásról és az árról. Képe legyen vállalható (ha a 800x600, vagy 640x480 magas fps mellett már jó képet ad, akkor akár..), az ár a szolgáltatástól függ, ha nem túl elrugaszkodott az igényem, legyen 10ezer nem túl erős magyar Forint alatt.


bigdady
(nagyúr)

Sziasztok!
Szeretnék egy wifi-s ip kamerát felszerelni és vennék egy ezt lekezelő routert is.
az ip camerát 7/24-ben le tudná kezelni vmelyik router? Szeretném ha feltöltené netre a képet nonstop (illetve csak mikor bekapcsol hogy mozgás van) és ezt el is tudjam érni pl interneten/telefonon kereztül ez esetben, netán még rögzíthetné is egy tárhelyre. Vagy vmi spéci kamera kéne és egy mezei router? Köszi


Forza_JUVE
(aktív tag)

Sziasztok!

Én egy D-Link DCS-930L IP kamerára tervezek beruházni, de még mielőtt fejest ugranék, inkább kérdeznék ezt-azt! :)
A mozgóképet egy html weboldalba szeretném majd beágyazni, hogy a "túloldalról" nézhető legyen élőben. Csak képre lenne szükségem, hang nem kell feltétlenül.

Első és legfontosabb kérdésem, hogy sajnos az Invitel nálunk csak 512kbit/sec-es netet ad felfelé!
Elegendő lehet ez a kamera képének feltöltésére? Vagy inkább fordítva kérdem: mondjuk a 640x480-as felbontást hang nélkül bírná ez a szélvész feltöltési sebességű kapcsolat ... vagy nézhetetlenül akadozna? :)

Második kérdés, hogy ennek a típusnak a képét be lehet-e egyáltalán ágyazni egy html kódba? Van vkinek ilyen irányú tapasztalata?

Köszi előre is a választ és segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

üzenetek