Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


petakpa1
(őstag)

IP kamera javítás
Foglalkozik itt valaki javítással, vagy tudtok ajánlani valakit aki foglalkozik ilyesmivel?

Következő a helyzet: végül megvettem a pár hete itt is érdeklődött Wansview W2 típusú kamerát. eBay-en vásároltam egy lengyel tagtól használtam, mert így olcsóbb volt. Sajnos a kamera nem működik. Szerencsére a lengyel tag azonnal visszaadta a teljes összeget, így most van egy nem működő kamerám ingyen.

Hibája valószínűleg tápellátással függ össze, mert:
- ha fogyasztásmérőn keresztül dugom be a konnektorba akkor fogyasztásmérő semmit fogyasztást nem mutat;
- maga a tápegység viszont jó, multiméterrel is rámértem, és routeremet is meghajtottam vele, és működött szépen.

Szerintem
a) a kamerából kijövő vezetékkötegben van megszakadva valami, vagy
b) a kamerán belül a nyák hibás.

Kamerából egy vezeték jön ki, mely három felé ágazik kívül: reset gomb, UTP aljzat, betáp (jack anya szerű) aljzat.

Kamerát szétcsavaroztam, és azt látom, hogy bent összesen 10 vezetékre bomlik szét a kábelköteg:
- 2 vezeték egy csatlakozóval megy a nyákra, ezt kimértem multiméterrel, ez a Reset gomb lesz;
- a maradék 8 vezeték szintén egy közös szélesebb csatlakozóval megy a nyákra, ezt gondolnám az UTP-nek, mert patch kábel is nyolc eres, de ezt nem tudtam ellenőrizni multiméterrel egyenlőre, mert UTP aljzaton nagyon macerás mérni multiméterrel.

Kérdésem, betápot hogyan kapja akkor ha belül nincs további 2 vezeték a betápnak?
Lehetséges lenne, hogy a betáp két vezetéke valahol a kábelkötegben közösítve lenne azzal a két UTP érrel, amelyen keresztül a POE lenne megoldva? Ez azért furcsa, mert Wansview honlapja szerint kamera nem is tud POE-t!!!

Van bárkinek ötlete?

Esetleg érdemes lenne POE UTP kábellel is kipróbálni, annak ellenére, hogy Wansview honlapja szerint nem POE kompatibilis? POE károsíthatja nem POE kompatibilis eszközt?

[ Szerkesztve ]

üzenetek