Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


hkari
(őstag)

Sziasztok!

Hik rögzítőnél hogy lehet megoldani, hogy egy bizonyos kamera substream-et rögzítsen állandóan, és ha mozgás van, akkor main stream-et?


petakpa1
(őstag)

Na a bekrepált Wansview W2 helyett, kinéztem egy Reolink RLC-410W-et.

Erről van esetleg konkrét tapasztalata valakinek? Jól látom, hogy Reo is tudja ugyanazokat amik eredetileg a Wans-sal szemben is elvártak lettek volna?

Vagy esetleg próbáljak mégegyszer rá a Wans-ra új kameraként rendelve pl. Amazonról gyári garanciával?

Ahogy nézem Wans-nak 36 IR ledje van, míg Reo-nak csak 18? Ugye jól gondolom, hogy Wans teljes sötétben messzebb látna a több IR lednek köszönhetően?


hódmaci
(senior tag)

Sziasztok!
Szeretnék beüzemelni egy Fisotech B 4 Mp VF biztonsági kamerát.
Internet Explorerben el is tudom érni. (látom a kameraképet, menüt, stb)

Feltelepítettem a cms programot a pcre és betűről betűre így próbálnám csatlakoztatni hozzá a kamerát:

1. A számítógépre telepítse fel a CMS programot!
2. Indítsa el a programot! (belépés: felhasználónév: super jelszó: üresen hagyni)
3. Válassza ki a Rendszer menüpont jobb oldalon, azon belül eszközkezelő menüpontot!
4. Itt adjon hozzá egy területet (zónát) tetszőleges néven, majd jelölje ki a hozzáadott területet!
5. Kattintson az Eszköz hozzáadása gombra!
6. Adjon meg egy tetszőleges kapcsolat nevet!
7. Az eszköz hozzáadásnál pipálja ki a "cloud" típust!
8. A rendszám sorban adja meg a rögzítő sorozatszámát (a rögzítő képernyős menüjében a főmenü >info>verzió menüpontjából ki tudja olvasni, gyári szám néven szerepel)! (pl. e728c6c715f532f2)
Na itt első lépésben halott a dolog mert nem találom a menüben a gyári számot.
Ezért automatikusan a ip keresést nyomtam. Így megtalálta onvif.

9. Adja meg a felhasználó nevet és ha lett beállítva jelszó, akkor azt is (alap esetben a jelszó üres)!
10. Nyomjon OK gombot és hozzáadta az eszközt!
11. A kezdő képernyőn megjelenik a listában bal oldalon fent a rendszer és dupla bal egérkattintással csatlakozhat is hozzá.

Na és ez mikor megtörténik kapok egy hibaüzenetet és egy ok gombot.
majd ok gomra kilép a programból.
Az üzenet:

Próbáltam másik pcvel de ugyanez a jelenség.
Mit rontok el?

[ Szerkesztve ]


hódmaci
(senior tag)

Elnézést a dupláéert.

Felhívtam a Fisotech szervízt segítség kérés miatt.
Hát nem hiszem el milyen választ kaptam..........még most is ámulok.

A válasz:
"Nálam jól működik. A windowsal van a baj nem tudok segíteni."

Hiába mondtam, hogy próbáltam több pc-n és másik hálózaton is őt nem érdekelte.
Na így vásároljatok fisotech kamerát, csak annak örülök hogy 14napon belül vagyok.


jeriko2
(tag)

Nekem Reolink 410W van, egy darab, csak játszadozni vettem. Egyelőre nagyon tetszik, szép a képe, sötétben is kivehető minden úgy kb. 8-10 méterig teljesen jól (távolabbra most nem is lát). ha van konkrét kérdés, szívesen válaszolok.


vacs
(veterán)
Blog

Nanana, meg kell őket védenem!

Nekem is Fisotech rendszerem van, eddig 2x beszéltem telefonon velük és mindig normálisak és segítőkészek voltak!

Ha jól értettem akkor te az IP címet próbáltad hozzáadni a CMS-hez!
Ha igen, akkor ez a hiba, ugyanis NEM az IP kell neki, hanem a "rögzítő száma", amivel a hálózatra csatlakozik!

A Fisotech youtube csatornájukon van egy remek videó, ahol bemutatják, hogy mit/hogyan kell beállítani, illetve hogy hol találod a gyári számot, ajánlom figyelmedbe!

A kamera mellé szoktak adni egy lemezt, amin mindenféle hasznos segítség van (képekkel illusztrálva).
Ha te nem kaptál, akkor töltsd le az oldalukról, Riasztodepo-hasznalati-DVD Tartalom egyben néven találod!

Szóval ne mondd, hogy nem akarnak segíteni. :K

[ Szerkesztve ]


hódmaci
(senior tag)

Szia!
"Szóval ne mondd, hogy nem akarnak segíteni."
Ahogyan látom most sem ők akarnak segíteni hanem te! Amit köszönök. :)
Amiket írtál már végigzongoráztam ma, sajnos nem segített semmi ezért hívtam fel őket telefonon.

"A kamera mellé szoktak adni egy lemezt, amin mindenféle hasznos segítség van (képekkel illusztrálva)."
Nem lemezt kaptam hanem letöltési linkeket

"illetve hogy hol találod a gyári számot"
Jól látom hogy az NVR rögzítő menüjéből mutatná?
Én azt nem vettem így ............
Egyébként megtalálható a kamerára ragasztott adattáblán is.

Ha ezt mind így elmondta volna ahogyan te tetted akkor elhiszem neked hogy segíteni akartak volna, de csak azt hajtotta hogy nála működik.
Hát kösz, (gondoltam magamban: tedd a füstre a tiedet)
Meg az összes pc amiken próbáltam rossz a windows. Megjegyzem mind jogtiszta

.


vacs
(veterán)
Blog

A kamera hátulján lévő szám, NEM azonos a rögzítőével!
Neked a rögzítő száma kell, és azt kell hozzáadni a CMS-ben (hogy a számot hol találod a menüben azt nem tudom megmondani, mert 25 km-re van tőlem a rögzítő)!

Lehetett neki is rossz napja, van ilyen! :))

Most akkor működik, vagy nem?


Mocsokba
(tag)

Sziasztok!

Segítséget kérek tőletek. Egy Escam Dome kamerával van. Az éjszakai képe nem szép, sőt:

Itt van egyébként a nappalija is:

Az éjszakai képnél mi lehet a probléma? A búrát és a kamera lencséjét tisztítottam már.


grabber
(addikt)
Blog

Nem lehet,hogy az infra visszaverődik a búrán? Kikapcsolnám az infrát és megnézném külső fénnyel megvilágítva a terültet mit mutat.


jézusom
(addikt)

Szerintem is.


huan
(őstag)

Bizony, tükröződés. Hasonló cipőben jártam én is.


nTom
(aktív tag)

Felrax egy mozgásérzékelős refit, a kamera infrát meg elfelejted.
Vagy egy külön infra lámpa

Látom, van a képen egy reflektor, nem elég?

[ Szerkesztve ]


Tothgera30
(Ármester)

Végleges konklúzió:

4 mp - SAE60-NX3CV4001B - Huawei Hass HI3516D+1/3” OV4689 CMOS Sensor.

5mp - SAE60-NX3CP5001B - Huawei Hass Hi3516D 1/2.5" PS5510 CMOS Sensor.

Az NX3CP5001B verzió 5mp-en 15fps-t tud, de 4mp-re (és 1080p-re) is állítható, akkor 25fps-el is lazán megbirkózik. Így szerintem erősen ajánlott.


Mocsokba
(tag)

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Reflektor, ami jelenleg fent van, az kevés. Mivel nem olyan rég van ez a probléma, arra gyanakszom, hogy a nap ette meg a búrát. Megpróbálom megcsiszoltatni, mint a fényszóró fényezésnél.Hát ha...


kenand
(veterán)
Blog

Nekem 1080p-s Wnascam kameráim vannak, mennek Wifivel és LAN-nal is, van ONVIF támogatás. A korábbi hw0022-es-nek jobb softwere volt, de már az olcsóbb K22-es kapható.
Mennek NONAME NVR-erl (30 USD) de 2 db megy Synology/Xplenolopgy-val is.
Áruk 25-30 USD volt.


petakpa1
(őstag)

Azt meg tudnád nézni, hogy be lehet úgy állítani a kamerát, hogy ha mozgást érzékel akkor ftp szerverre kezdjen el rögzíteni?


Pubszon
(veterán)
Blog

Erről a POE Switchről van személyes vélemény?

Árban nem rossz, egyelőre lehet kevés lenne a 4 POE aljzat, de ebből 2db is jobban megéri mint egy 8-as.

8level FEPS-1504


jeriko2
(tag)

Igen, be lehet. Nekem eddig SD kártyára rögzített, de most beállítottam az FTP-t (külső tárhely-szolgáltató), és mentett is oda. Két jpg-t meg egy videó file-t is.


balazsovics
(tag)

Szia!

Tudsz olyanról, amit az egyik Hikvision disztribútor mondott nekem, hogy nem szabad bárhol megvenni, mert firmware frissítés után nem fog működni? Vagy megvehetem bárhol?

thx
B

üzenetek