Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


ph2012
(senior tag)

Sziasztok.
A panel lakásunk bejárati ajtaja fölé és közvetlenül mögötte az előszobába szeretnék kamerát. Így: [link] . A két kamera pont egy ponton lenne, kívül és belül.
Áramvezeték pont ott van, vezeték nélkül kapcsolódjon laptopra (bluetooth, WIFI), ne HDD-s legyen hanem memória kártyás, vagy SSD-s, rejtett kamera kivitelű legyen, ne ordítson róla hogy kamera, éjjellátós és mozgásérzékelős legyen, csak akkor csináljon felvételt ha mozgás történik, a felesleges videókat automatikusan törölje, helyet készítve az új videóknak. 1-2 Megapixeles felbontású legyen.
Ár/érték arányban a legjobb nem kínait tudnátok ajánlani?

Köszi a választ,

[ Szerkesztve ]


Tothgera30
(Ármester)

Panel lakásban a wifi-s kamerákat nem erőltetném, ha nem nagy gond, behúznék egy lan kábelt a nyugalom fenntartása érdekében. A memória kártyás verziók elég gyakran nyírják a kártyákat, itt érdemes SDHC kártyákat használni (bár ha már kábelen menne akkor egy WD Purple egy dobozba, és nincs gond). Felbontás terén minimum 2mp-t érdemes választani, de inkább 4-5mp felé kacsingatni (ha anyagilag belefér). Nem kínai alatt mit kell érteni?


jézusom
(addikt)

Na ezen jót röhögtem, nem kínai :DD


Tothgera30
(Ármester)

Ahogy faterom mondaná: "Amit nem ott gyártanak, az már hamis."


ph2012
(senior tag)

Ne kínai cég terméke legyen, hanem európai, amerikai, japán.


ph2012
(senior tag)

Nem bízok a kínai dolgokban. Az más hogy nyugat európai, amerikai, japán cégek ott gyártanak.


Tothgera30
(Ármester)

A #11725-ös és #11726-os hsz.-ed felülírja egymást. Tehát ha egy adott kínai céget felvásárol egy nyugat európai tulajdonos, akkor a megbízható? Tekintve hogy ugyan azok a dolgozók és a minőség-ellenőrzés, sőt még a büfés nénit sem cserélik le? Milyen konkrétumok vannak, ami miatt ki lett zárva egy távol keleti cég (Japán kivételével)?

Elfogadom az általad felállított kritériumokat, meddő vitát sem akarok kezdeményezni, így viszont jó keresést a CCTV rendszerhez, sajnos (csak) ennyit tudtam segíteni.


GrooveHero
(addikt)

Köszi a válaszokat srácok. :R

Santino nem lenne gond a Reolink-kel, de nem tudom meddig elég a 64-es kártya. Van erre esetleg valami részletesebb infód? Pölö ha mondjuk éjfél és reggel 6-7 között menne csak minden nap, szerinted meddig bírja? Persze tudom, hogy függ a mozgás mennyiségétől is. De mondjuk legyen a legrosszabb eset, ha folyamatos rögzítés van. Úgy meddig bírná? A helyzet az, hogy 30-40k körül jó lenne megúszni, akár 128-as SD kártyás verziók is szóba jöhetnek, de azok inkább noname kamerák, legalábbis angol amazonon. Valószínüleg ott venném, lévén, hogy itt lakom kint.

Köszi előre is, ha tudsz ebben segíteni :R


bigrock
(addikt)

AXIS
Basler
Jelen állás szerint (2019. 11. 30., 13:22) még Made in Sweden ill. Germany.
Vagy hogy magyart is említsek: Intellio.
Ja, hogy az ára? Hát, igen...

[ Szerkesztve ]


GrooveHero
(addikt)

Ezek az Intellio kamerák hogyé mennek? Gondolom drágák, ugye? :O

[ Szerkesztve ]


Janos250
(őstag)

"Ne kínai cég terméke legyen, hanem európai, amerikai, japán."

Akkor Hikvisiont se vegyél!
"Hangzhou Hikvision Digital Technology Co., Ltd. is a Chinese manufacturer and the world's largest supplier of video surveillance products and is based in Hangzhou, China. "

A tulajdonosok közt sincs kínain kívül senki.
"Owner:
Chinese Central Government (via China Electronics Technology Group) (41.55%)
Gong Hongjia and related parties (17.09%)
Hu Yangzhon and related parties (7.07%)"
(Wikipedia)

[ Szerkesztve ]


jézusom
(addikt)

De dahuát se. Érdekes provision kamerát nem látok alin, tudom izraeli cég, de hol gyártatnak?


Santino
(aktív tag)

Sajnos nincs infóm, hogy folyamatosan rögzített anyag milyen idősávot ölel fel. Ha van lehetőséged nagyobbat belerakni, rosszul nem jársz vele.
Valamelyik nap esetleg megnézem, hogy adott rögzítmény hány mp és mennyi az adatterjedelme.


BPeter01
(tag)

Segítséget kérek! Megakadtam a Novus rendszeremmel, ami évek óta zokszó nélkül tette a dolgát, de most szívat a következő módon:
Itthon minden rendben, szépen rögzít, (vissza)nézhető, stb.
De távolról nem.
Goolink nevü programmal tudtam telefonról hazapillantani, de ez bedobta a kulcsot csak kapcsolódik, kapcsolódik, de kép nem jön be.
Belemélyedtem a leírásba és ott írták, hogy milyen portokat kell kinyitni, ezért megtettem. Érdekes, hogy eddig működött és nem voltak kinyitva.....
Van itt aki használja a goolink.apk-t? Működik rendesen? Esetleg a kínaiak lekapcsoltak volna valamit?
Novus NVR-5304POE NVR, és NVIP-3DN3011H/IR-1P kamerák.


jézusom
(addikt)

Nekem vss mobile appal megy egy novus most is.


BPeter01
(tag)

Köszönöm a segítséget, de nem jó így sem.
Pontosabban föltelepítettem a vss app-ot, de nem fogadja el a QR kódot, begépelve pedig hibásnak tartja.
Lehet a 3404-es rögzítőnek más progri kell mint nekem a 5304-el?

Nem találtam a rögzítőhöz firmware frissítést, neked van valami forrásod esetleg?


jézusom
(addikt)

Nincs forrásom.


Nova91
(tag)

Sziasztok,
Az egyik hikvision kamera pdf-es adatlapján találtam egy ilyen bekezdést a Behavior Analysis menüpontnál: "When H265+, three streams or motion detection is enabled, the behavior analyses (including line crossing detection, intrusion detection, region entrance detection and region exiting detection) are not supported." Ezek szerint a fentebb írt smart tulajdonságok nem műkődnek együtt a mozgás érzékelővel? Ez szerintetek minden hikvision kamerára érvényesek? Vagy csak erre?


bupemko
(senior tag)

A lenti szerintem csak akkor probléma, ha h265 a video codec. Gondolom h264 esetén tudja csak.


bigrock
(addikt)

H265+ esetén csak 2 stream működik, a ROI, SVC, Main Stream Smoothing funkciók nem működnek.
Működik a mozgásérzékelés, behatolás-érzékelés, vonalátlépés-érzékelés.

üzenetek