Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


benvolio
(őstag)

Hát ezek kifejezeten kültéri kamerák amiket vettem. A specifikációk szerint ha ugyanazt a látószöget adja meg mindkettőnél (dóm vagy cső), akkor ugyanazt fogja látni. Ha egyazon látószögnél a nagyobb felbontásut veszed (2MP, 4MP, stb.), akkor a messzebb lévő tárgyakra zoom-olva már kivehetőbbek leszenek a részletek, lásd a "jútúbon" a különbségeket (rendszám, stb) [pédául]. Valamint szerintem az a jobb inkább, mint a fényképezőgépeknél, hogy a nagyobb szenzor mérettel rendelkező ad jobb képet, ha már a fényképezőgépekhez hasonlítjuk, és ez is a specifikációkban van megadva.


Shingen
(addikt)

értem, köszi


jackbacsi87
(senior tag)

Sziasztok!
Adott egy fisotech 2 kamerás rendszer:
2db 2MP kamera rákötve egy poe switch-re (tp-link tl-sf1005p) és az nvr-re. A mostani routerem egy asus rt-n12. Amikor összeraktam a kamera rendszert rádugtam és ment, nem kellett semmit se állítani, minden szép és jó.
A routert viszont cserélném egy Asus rt-ac65p-re. Összedugtam mindent mindennel, router alapbeállításon az egyszerűség kedvéért, viszont az nvr nem csatlakozik a nethez. Az nvr-en van egy hálózatellenőrzés, megnézi az átjáró, hálózat, dns állapotát. Már az átjárónál hibát jelez.
Van esetleg ötletetek?


Csabex
(őstag)

Szia,

DHCP résznél van pipa, vagy nincs? Lehet cím ütközés is, ha előzőnél nem volt bepipálva a DHCP.


aclandiae
(senior tag)


bigrock
(addikt)

Az IVMS4200 csak rendszergazdai jogokkal futtatható, mezei user-ként bejeletkezve nem fog elindulni.
Némi segédlet, emlékeim szerint nemcsak Vista, de Win7 és Win10 alatt is működik


jozsi252
(veterán)
Blog

Sziasztok

Tudtok ajánlani valakit aki kamera telepítéssel foglalkozik? A komplett szett meg lesz vásárolva, a szerelőnek csak annyi dolga lenne hogy felszereli, bekábelezi, beállítja a szoftverbe ami szükséges. Helyileg Gödöllő környéke lenne a helyszín.
Erről a szettről lenne szó.

Köszi! :R


noorbertt
(őstag)

Sziasztok,

Kinéztem az alábbi kamerát:
[link]
Viszont nem tudom eldönteni hogy bullet vagy dom kivitel lenne e alkalmasabb családi házhoz.
Mit gondoltok?

Amúgy alin nem találom ezt a fajta kamerát, pedig ott is hivatalos forgalmazó elvileg.. érdemes lehet rá kérdezni hátha olcsóbb onnan?


bigrock
(addikt)

Kültér: bullet (van napellenzője)
Beltér: mini dome


noorbertt
(őstag)

:C :R


Xalfa159X
(újonc)

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Egy Novus NHDR-3208AHD rögzítőm van 4 kamerával. Telefonról szeretném nézni a kamerákat, viszont ezt csak úgy tudom megtenni, ha arra a wifi hálózatra van csatlakozva a telefon, amire a rögzítő is. Hogy tudnám megoldani, hogy más hálózatról is elérjem?

Válaszokat előre is köszönöm!


Gabbana
(aktív tag)

Sziasztok!
Visszaolvastam, elolvastam az összefoglalót, és lenne kérdésem, ha valaki rám szánna egy kis időt:

Kerítés nélküli tóparti házat szeretnék körbekamerázni 4 kültéri és 4 beltéri kamerával. Keretösszeg kb. 300.000 HUF. Riasztás fontos, valami villanyóralekapcsolás elleni védelem, kb. ennyi. Egy hosszú távon megbízható rendszert keresek.
Az összefoglaló alapján:
Hikvision DS-7108NI-Q1/8P meg gondolom valami vinyó, meg a kamerák kellenének.
Adna valaki konkrét tippet vagy tanácsot a kamerákra? Mi kell még, amire nem gondoltam?


jackbacsi87
(senior tag)

Be volt kapcsolva. Összedugtam az új routerrel, vártam pár percet nyomtam egy rebootot az nvr-en aztán lett háózat. Lett helyette viszont másik anomália is.
Régi routerral ugye minden belőve, működik. Új routerre amikor átkötöm az nvr-t, újraindítom, a kamerák képe helyett az offline felirat virít. Ha törlöm az nvr-en a kamerákat és megpróbálom újra hozzá adni akkor listázza őket, de nem adja hozzá. Ha leválasztom a routerről továbbra sem tudom hozzá adni.
Ha visszaállok, régi router, nvr újraindít, listáz, hozzáad akkor megint működik.
Ötlet?


A214
(aktív tag)

Szeretne egy ilyen rendszerbe beruházni [link]
A szett ha jól látom 4db dóm kamerát tartalmaz.
Csőkamerát is lehet kérni dóm helyett. Szerintetek kültérre melyik előnyösebb,vagy van esetleg előnye hátránya egyik másiknak?
Ezek a kamerák milyen távolságból érzékelik a mozgásokat?
Tetszik amúgy a szett remélem stabilan működik is.
Egy kicsit szívom a fogam a 128K miatt.
-
Szerintetek ez a szett esetleg alternatíva lehet [link]

[ Szerkesztve ]


A214
(aktív tag)

A Hyundai szett nem dóm kamerákat tartalmaz . :F
A leírás egy kicsit mást ír "A szettben található HYUNDAI színes IP kompakt csőkamera"
Ha jól látom ezek a szettben lévő HYUNDAI kamerák hang rögzítésre se képessek.


Csabex
(őstag)

Szerintem nem ugyanazon az ip szegmensen vannak. Ellenőrizd a listázásnál az ip címet, hogy talál-e a routerben lévő átjáró cím formátummal, mert ha a router 192.168.1.xxx és a kamera 192.168.0.xxx akkor nem fog működni, hiába látja, mert két külön szegmens.


vacs
(veterán)
Blog

Szia.

Udvarra cső, beltérre dóm a célszerű, de ez nem szentírás!
Árnyékos helyes a dóm is jó lehet, de a csőnek van "napellenzője".
Saját tapasztalatom szerint max kb 20-25 méter távolságból érzékelik a mozgást!

Jó az a Hyundai szett, bogabi írta ezt múlt héten!

Én is ajánlottam neked egy lehetőséget, de látom nem olvastad!

:K


gozso
(senior tag)

szia

ez a Fisotech kamera POE-t nem tud, ugye?

[ Szerkesztve ]


vacs
(veterán)
Blog

De, tudja a PoE-t! :K
Itt írtam a kameráról!

üzenetek