Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


vacs
(veterán)
Blog

Megnéztem és az enyémben 1-4-8-9 kamera nézet van! :K


nihill
(őstag)

Nekem ez van most:

Próbáltam az upgrade-t, de magától nem talál frissítést, most próbálok össze vadászni hozzá egy frissítés fájlt valahonnan.


n@p@lm
(őstag)

:)
Ráengedtem én is, mondjuk én bátor voltam és távolról, de nekem is sikeresen lefutott.
[kép]


nihill
(őstag)

Ugyan azon az alis linken már kicsit más elrendezésű board van. Így nem merem ráfrissíteni a firmware fájlt, az online upgrade meg azt írja, a legfrissebb van fenn, ami tavaly nyári...


sambenez
(addikt)

Nekem sem talál frisset a 32ch-ra, 2020.06.04 van rajta.


bozont
(veterán)
Blog

Valóban van RJ45-ös csatlakozó, de az adatlapon csak DC adaptert ír tápforrásnak. Rákérdeztem a supportnál és meg is erősítették hogy nem tudja a PoE-t. :(

[ Szerkesztve ]


vacs
(veterán)
Blog

Hogyan varázsoljunk egy, csak vezetékes kapcsolatra képes IP kamerát WiFi képessé?

Íme a megoldás!

Rendeljünk egy Ethernet csatlakozóval is rendelkező WiFi Repeater-t (jelismétlőt)!

Hogyan működik?
A fő router-től WiFi-n kapja a jelet a Repeater, majd ezt az Ethernet portján keresztül egy utp kábel segítségével továbbítja az IP kamerának!

Videó a működésről (7:20-tól).

Több gyártó eszköze is képes erre:
- Asus: Média híd módnak hívják, ebben a módban bármilyen Ethernet kompatibilis eszközhöz csatlakoztatható — például okostévéhez, multimédia lejátszóhoz, játékkonzolhoz, kamerához — és ezzel Wi-Fi képességekkel ruházod azt fel, [link].

- TP-Link: Ethernet Bridge módnak hívják, ebben a módban a Repeater egy vezeték nélküli adapterré alakul az ethernet csatlakozónak köszönhetően, így lehetőség nyílik, hogy olyan eszközöket is, mint pl.: Blu-ray lejátszó, játékkonzol, NVR vagy okosTV, a Wi-Fi hálózathoz csatlakoztasson. Ugyanekkor a készülék továbbra is megosztja a Wi-Fi hálózatot. Ilyen eszköz például a TL-WA850RE.

- Comfast: Comfast.com, már a CF-WR302S típus is tudja.

- Wavlink: Wavlink.com


vacs
(veterán)
Blog

Én egy Wavlink-et használok kb egy éve és egy Tp-link-et kb fél éve, mindkettő hibátlanul működik! :K


dam-dam
(csendes tag)

Üdv.

Lehetséges internet nélküli helyen rögzíteni Mi home vagy Mi home 360 kamerával nas-ra (router usb-re vinyól)?

segítséget lőre is köszönöm


sambenez
(addikt)

Miért, internettel lehet?


bigrock
(addikt)

Egy ismerősöm olcsó 4 kamerás, komplett rendszert akar rögzítővel, de nyilván olyat, ami megbízhatóan működik, normális mobilos felhő applikációval. Semmi extra, mozgásérzékelés kell, 2 MP felbontás elég, PoE kell a kamera oldalon. Külföld játszik.
Annke, vagy Reolink? Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]


Dolphine
(addikt)

Sziasztok!

Egy pár kérdésem lenne Hozzátok! :B
Jövő héten kerül fel két Dahua kamera a ház oldalára. Most nem lesz hozzá NVR, de elgondolkodtam rajta.
A kérdések:
1. Milyen NVR-t érdemes venni? A telepítő cég aki a kamerákat szereli Dahuát javasol (2108-4KS2). Ismerik, bevált típus nekik. Távolról rá tudok nézni az NVR-re?
2. Mekkora HDD kellene, ha két 4MP kamera képét folyamatosan akarom rögzíteni egy hétig? (Imou Bullet Lite 4MP)

A válaszokat előre is köszönöm!


bigrock
(addikt)

Jó cucc, javasolt. Van értelmes felhőszolgáltatása is.
Ha két kamerát folyamatosan 25 FPS-sel, H264-ben rögzítesz, 1.3 TB HDD kell egy hétre.
Ugyanez H265-ben nagyjából a fele.


Morris
(veterán)

Szerintem bármelyik jó.
Annke 5mp verzió 120k (400$ - free shipping - 4db kamera, egy rögzíő + kábelek, 2TB WD puprle HDD)
Reolink esetén ez 135k (380€)

[ Szerkesztve ]


Marci112233
(őstag)

Üdv!

Az Annke rendszerrel kapcsolatban volna kérdésem. Korában ugye én is érdeklődtem mert keresztapáméknak lehet nekem kell majd kamera rendszert telepíteni. na most felvetettem nekik hogy ezt a rendszert vegyék figyelembe mert elég baráti áron van,de választ még nem adtak rá.

Viszont pontosan milyen és menyi kábel jár hozzá? Ugye ezt írja az oldal:
➂ 60 ft/18 m Ethernet Cables ➃
100 ft/30 m Ethernet Cables (The quantity varies based on your choice.)
➄ 1X Network Cable

Na most akkor készre szerelt kábeleket tartalmaz vagy sem? Ha szerelt akkor kameránként ad 30 métert, vagy sem? Vagy a 30 méter az egyben van és nem kameránként ráadás nekem kell felcsatlakozózni?

[ Szerkesztve ]


markussandor
(senior tag)

Én magamnak szerelem a kábeleket, ezért csak tippelek, szerintem készre szerelve adják, mert a vásárlók nagy része nem tudná összeszerelni.
A készre szerelttel egy bibi lehet, hogy akkora lyukat kell fúrni, amin átfér a dugó is. Vagy megtanulsz krimpelni. Nem nagy kaland, egy krimpeló fogó kb 3-4e Ft hazai boltban, YT-on van sok videó, hogy hogyan kell csinálni.


kgymac
(őstag)

+ 4-8e körül már van kábel teszter is, alap funkciókra elég.
Wiki is van a kétféle bekötéshez, színsorrenddel.
Bár én visszasírom azokat a dugókat, amibe egy fekete pozicionáló tag is volt (már csak magamnak szerelek hálót, amatőr lennék már >15 éve).


Csabex
(őstag)

Szerintem ezt tőlük kérdezd meg... csak van support. Általában kameránként vannak a kábelek és nem készre szereltek, hanem kapod mellé az rj45 csatikat.
szerk. Közben Morris megerősítette, hogy készre szerelt, mert ő már rendelt.

Ahogy olvasom a hossz lesz amit te döntesz el, tehát 18 vagy 30m. Itthon pl. egyben van, vagyis 5 kamerához ha 10m adnak, akkor egyben kapsz 50m kábelt + 10 db. rj45 csatit. Mekkora távolságokra kellenek a kamerák egyébként?

[ Szerkesztve ]


Morris
(veterán)

Készre szerelt kábelt adnak.
4 csomag. 2 csomag hosszabb, 2 csomag rövidebb.
Pontosan nem mértem le milyen hosszú, de nekem a 4-es kamera pakkal ez jött!


Dolphine
(addikt)

Köszönöm! :R
Távolról elérhető az NVR?

üzenetek