Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


klachaza
(csendes tag)

ftp-re csak képeket küld? és csak mozgásra?


sbazsi
(veterán)

Ha nincs mozgás, minek küldjön :F
Viszont sokkal nagyobb baj, hogy csak akkor küld, ha valahonnan be vagy jelentkezve. Tehát ha nem vagy bejelentkezve, még mozgás esetén sem küld. Ugyanígy nem teszi ki a kártyára sem. :W
Gyanítom, hogy az explorerben futó progi küldi ftp-re/email-re/kártyára a képeket.

Hasonló árban jobb?
Nem tudok róla. De ez nem jelenti azt, hogy nincs.
Ha nem kell a mozgás, akkor szerintem találsz.

[ Szerkesztve ]


nagyarmand
(csendes tag)

Szia.
A leírásban az szerepel, hogy "a megfigyelt helyen nincs szükség PC-re".
Csak be kell dugni a router-be, és úgy is működik.Távolról lehet irányítani.

Fentebb azt írtad, hogy mindenhez működő gépre van szükség.
Akkor hogy is van ez?

Nekem pont arra van szükségem, ami a leírásban van; hogy ne kelljen gépet bekapcsolni, és interneten, router-be bedugva tudjak megfigyelni.

Tudnál nekem ebben segíteni, tanácsot adni?
Előre is köszi!


sbazsi
(veterán)

A rögzítéshez kell a gép.

Tehát ha csak megfigyelni (kukkolni) akarsz, akkor ahhoz nem kell gép, bedugod a routerbe, meg persze adsz neki áramot, és látod az eseményeket. Kamera mellett lévő gép nélkül is tudod forgatni, meg távolról megfigyelni (és akár rögzíteni is)

A rögzítéshez viszont kell egy gép. Ez lehet a helyszínen, vagy esetleg távolról is. Ha viszont távolról, akkor gyors uploaddal rendelkező internetkapcsolat szükséges. Ha bont a net/megszakad a kapcsolat vagy bármi, akkor amig nem lépsz be újra/töltöd újra az oldalt, nem rögzít.

Tehát az nem működik, hogy felállítod a kamerát valahol, belevágsz egy 4/8 gigás SD kártyát, és ha kell visszanézed. Ehhez kell egy gép sajnos.

Viszont ha van mellette gép, akkor lehet SD kártyára rögzíteni, feltenni FTP-re, emailben küldeni, vagy vinyóra menteni (annak a gépnek a vinyójára, amelyikkel belépsz) a doglokat.

"a megfigyelt helyen nincs szükség PC-re"
Ez csak annyiban igaz, hogy a távoli benézéshez nincs szükség pc-re. de a rögzítéshez igen.

Ha nem akarsz rögzíteni, akkor megfelel, ha akarsz, akkor nem, vagy csak géppel. de akkor már jobb megoldások is vannak. igaz drágábban.


nagyarmand
(csendes tag)

Köszönöm szépen Neked ezt a kimerítő választ! Így már minden világos.
Ez így sajnos csak fél megoldás. Van egy ötletem, csak nem tudom kivitelezhető-e.
A kamerát a lakásba szeretném tenni. Azt lenne jó tudni, hogy ha otthon ki van kapcsolva a gép, de ha "action" van, és fel szeretném venni, akkor távoli eléréssel be lehet-e kapcsolni a laptopomról az asztali gépet, és elindítani az IE-t ? Vodás mobil-, és kábelTV-s internetem van.

Találtam egy másik ígéretes IP kamerát (Marmitek IP Robocam 8), csak ennek elég durva ára van.

Említetted, hogy vannak jobb megoldások a felvételhez, drágábban, de közvetlen gép nélkül is. Tudnál tanácsot adni? Esetleg az említett Marmitek már ilyen? Elolvastam az ismertetőjét, de már nem bízok a leírásokban.

[ Szerkesztve ]


sbazsi
(veterán)

Nem vagyok szakértő, csak van egy ilyen kamerám. Tehát más megoldásban én is csak leírás alapján tudnék segíteni.
Távolról gépbekapcsolás nem tudom, hogy mi értelme, honnan fogod tudni, hogy rögzíteni kell :U
Egyébként az már egy másik topic, ez alaplap függő. Meg talán router. De olyat sem csináltam még.


nagyarmand
(csendes tag)

Azért köszönöm hogy válaszoltál.


tarthur
(csendes tag)

Sziasztok!

Segítségeteket kérném egy GP-280 típusú IP kamera router beállításaihoz. A routerem típusa Sitecom WL-527, a kamera képét nem tudom elérni az interneten keresztül. Milyen alapbeállításokat kell a routeren végrehajtanom (Port forwarding, virtual server, DMZ ?)

Köszönettel,

Attila


tarthur
(csendes tag)

Még egy kérdés: a routerben csak akkor lehet forwardolni a portot, ha fix ip-cím került beállításra (a leírás szerint). Hogyan tudom a routerben az ip-kamera fix ip-címét beállítani?


sbazsi
(veterán)

ez sokkal inkább routeres kérdés.
igen, be kell állítani, hogy fix ip címet kapjon a kamera, majd megcsinálni, hogy odamenjen a kérés.
ez minden gyártónál más.


tarthur
(csendes tag)

Szia Sbazsi!

Köszönöm a válaszodat. Most ott tartok, hogy az interneten keresztül bejelentkezve csupán a fejléc kék csíkja "Real Time IP-Camera" jelenik meg, viszont a bejelentkezési felület nem töltődik be. Mi lehet az oka? Talán kicsi a sávszélesség nálam, vagy talán kisebb felbontásra kellene álítanom a kamerámat? Esetleg egyéb beállítási hiba lehet?

Várom válaszodat!

Köszönettel

Attila


sbazsi
(veterán)

internet explorerrel nézted?


tarthur
(csendes tag)

igen, azzal néztem, de csak a fej- és lábléc jelent meg.


tarthur
(csendes tag)

1 megás előfizetésem, van valószínűleg keskeny ez neki


sbazsi
(veterán)

Upload speed mennyi? Activex vezérlő telepitve?


tarthur
(csendes tag)

Szia Sbazsi!

1092 a sebesség. Nem vagyok egy IT-guru, ezért felteszem a kérdést, a távoli gépen (pl. munkahely), ahonnan el szeretném érni a kamerát, hogyan kell telepíteni az ActiveX vezérlőt. Én úgy értelmeztem ezt, hogy csak engedélyeznem kell az Internetbeállításoknál az ActiveX vezérlőket, ezt meg is tettem? Vagy le kell töltenem valahonnan egy programot?

Továbbra is csak az alsó és felső kék csík jelenik meg, a belépéshez szükséges mező nem, már kikapcsoltam a routeren a NAT-ot, hátha az blokkolja a portokat, akkor egyáltalán nem jelent meg semmi, próbálkoztam a DMZ beállításokkal is, de nem jártam sikerrel. Van egy virtuális szerver beállítás is, az ugyanazt eredményezi (alsó-felső kék csík). Valami blokkolhatja a router külső elérését, dehát ehhez van a portforwarding, hogy ezekkel a portokkal kivételeket tegyen. Router tűzfala egyébként ki van kapcsolva.

A saját gépemen, a saját hálózatomról a DNS kiszolgálón keresztül egyébként minden további nélkül be tudok jelentkezni.

Az én Sitecom routerem ilyen speciális, vagy én vagyok ilyen béna? Lassan kidobom ezt a routert!

Segíts, kérlek, ha tudsz!

Üdv.

Attila


sbazsi
(veterán)

ha kintről megjelenik az alsó-felső csík, akkor nem a router a ludas.
internet explorert használsz? mert mással nem megy.
és igen, engedélyezni kell az active-x, majd frissíteni az oldalt, és akkor menni fog.


tarthur
(csendes tag)

Szia Sbazsi!

Mindenekelőtt köszönöm a válaszodat.

Arra is gondoltam már, hogy a munkahelyi szerver beállításai miatt nem megy a dolog, nem kizárt, hogy valamiféle tiltás szabály akadályozza a betöltést.

Egy kérésem lenne még Hozzád: lennél oly szíves, megadnád-e nekem a Te routereden végrehajtott beállítások paramétereit, hátha felfedezek valami hibát az enyémen.

Például, a Te routereden hozzá lehet-e rendelni közvetlenül az IP-kamerádhoz egy fix ip címet, vagy csak nálad is a portforwardingnál van ez a kamerához beállított ip cím megadva?

Két külön sorban adtad-e meg a két portszámot (80 TCP, 1500 UDP), vagy egy sorban (Both)? Van-e ennek egyáltalán jelentősége?

A kamera beállítási felületén elvileg a PPPoE Protocolt kellene aktiválni, hisz a T-Online is ADSL modemen keresztül érhető el. Én ennek ellenére a statikus IP címet jelöltem be, hisz ezt ajánlotta kamera használati utasítása, ez nem lehet a baj okozója?

A Te routered NAT funkciója aktív állapotban van-e, vagy szükséges-e itt valamilyen kivétel szabályt beállítani? Nem a NAT blokkolja a külső hozzáférést?

A DNS kiszolgálónál lehet-e valamilyen paraméteren módosítani, ott nem lehet probléma.

Gondoltam, hogy előfizetek egy jóval nagyobb sávszélességű csomagra, hátha kevés a jelenlegi, de nem akarom elkapkodni.

El vagyok keseredve, azt hittem, hogy pikk-pakk be tudom állítani, lehet, hogy öregszem (40), ez az első kütyü, ami kifog rajtam? Valami más szórakozás után kellene néznem?

Szép estét,

Attila


tarthur
(csendes tag)

Szia Sbazsi!

Még egy utolsó kérdés: ha semmilyen módon nem boldogulnék a beállítással, volna-e lehetőség arra, hogy kölcsönadnám Neked a routeremet egy hétvégére, és ha éppen nincs jobb dolgod, akkor beállítanád nekem, lehet, hogy Neked első próbálkozásra sikerül??

Na, mit szólsz hozzá? Találd ki a díjszabást és megegyezünk!

Üdv.

A.


motrola
(aktív tag)

Sziasztok!

A kamera működik, és rögzít is képeket, PC-re vagy memória kártyára.
A kép megjelenítéshez elég sok dolgot kell átállítani, engedélyezni az IE-ben.
Az igaz, elég nagy sávszélességet igényel.

motrola

üzenetek