Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


ovika
(tag)

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni tőletek. :R

Van egy Hikvision DS-7104NI-Q1/4P poe nvr és egy Imou Bullet 2 4mp wifi ip kamera.
Azt szeretném megoldani, hogy a wifi-s kamera az nvr-ben lévő hdd-re rögzítsen.
A kamera wifin keresztül működik a garázs homlokzatán. Utp kábelt kihúzni sajnos már nem lehet.
Van megoldás ilyen helyzetekre?

Előre is köszönöm. :R


vacs
(veterán)
Blog

Szia.
Maradhat wifin a kamera, ha kellően stabil a jel.
A rögzítő látja a kamerát, megjelenik az élőkép?
A kamerából vedd ki az sd kártyát, vagy csak kapcsold ki a rögzítést és az nvr-en kapcsold be a rögzítést!


ovika
(tag)

Szia !

Elvileg látja a kamerát, de nem tudom hozzáadni a listához. Törölni meg nem lehet. :F


vacs
(veterán)
Blog

Mert a rögzítőd csak 4 kamerát kezel, az Imou lenne az ötödik, ezért nem engedi.
Írja is a rögzítőd a pici ablakban, igaz angolul. :K

[ Szerkesztve ]


ovika
(tag)

Szia !

Ez rendben van ez meg is volt. :K Ezek szerint nem tudom megoldani. Érdekes, ha nincs rajta kamera, akkor miért nem lehet használni? Logikátlan! Vagy csak nekem? :U


flesh
(aktív tag)

A meglévő előre beállított IP címet kell szerkeszteni ha Wi-Fi-s vagy nem a rögzítőbe dugott kamerát akarsz hozzáadni, mert a négy közül nem lehet törölni egyet sem, csak szerkeszteni.


vacs
(veterán)
Blog

Ne haragudj, de fél információkból nehéz segíteni.
Jelenleg 4 aktív kamera van a rögzítőre kötve?
Ha igen, akkor nincs miről beszélni, ennyit kezel!


Matthew
(senior tag)

Rendben, köszi, akkor van remény. :)


Rockybro
(tag)

Sziasztok! Teljesen amatőr vagyok a kamerákhoz, hálózatokhoz és a szereléshez is. A házunkon van két kiállás kamerának, elvileg Cat5 kábellel, a kábelek másik vége pedig bent egy fali dobozban várja a sorsát. Ilyen előkészületekkel milyen lehetőségeim vannak? Csak PoE kamerák jöhetnek szóba? A kamerákon kívül még mi az amit mindenképp venni kell, és mi az ami opcionális? Nincsenek nagy rögzítési igényeim, az utolsó egy-két nap felvétele elég lenne, de szeretném az élőképet is elérni távolról. Köszönöm!


varmi2
(nagyúr)
Blog

Venni kell kamerát, és poe swich-et. Ha ezek megvannak és össze vannak dugva, és a routerrel is össze van dugva a swich, akkor már látod a kamerák képét. Opcionális az nvr vásárlás, ha rögzíteni is akarod a kamerák képét. Bár egy sima pc-vel is megoldható nvr nélkül. Ha az adott kamerának van windows progija(reolink-nek van).


Rockybro
(tag)

Köszi! Akkor gondolom nem annyira előnyös, hogy a fali RJ45 aljzat a ház túloldalán van mint ahova a kamerák vezetékei kiérnek, ugye?


varmi2
(nagyúr)
Blog

Ezt nem értem.


Rockybro
(tag)

Hát gondolom a switchet oda teszem, ahol a kamerák vezetékei végződnek egy dobozban bent a házban. A routernek meg ott kell lennie, ahol a fali RJ45 aljzat van. A kettő között meg van úgy 10m távolság, amit össze kéne fizikailag kötni, ami nem hangzik egészségesnek egy frissen kivitelezett lakásban.


varmi2
(nagyúr)
Blog

Ez ilyen, erre nincs más megoldás.


CyraX
(csendes tag)

Sziasztok! Elnézést az offtopic miatt. Tudom, hogy ezeréves modell, de nincs esetleg valakinek Xiaomi DAFANG (tégla alakú, akár Chinese szerveres is) kamerája fiókban porosodva, jobb sorsát várva? Ha igen, akkor engem érdekel! :)


ovika
(tag)

Szia !

Elnézést kérek. :B
Van egy Hikvision DS-7104NI-Q1/4P poe nvr és egy darab Hikvision - DS-2CD1027G0-L (2.8mm), ami össze kötve utp kábelen. Ez az egy kamera van csak bedugva az nvr-be!
Több kamera nincs vezetéken csatlakoztatva!
Van egy darab Imou Bullet 2 4mp wifi ip kamera a garázs homlokzatán.
Azt szeretném megoldani, hogy a wifi-s kamera az nvr-ben lévő hdd-re rögzítsen.
A kamera wifin keresztül működik . Utp kábelt kihúzni sajnos már nem lehet.
Elvileg látja a kamerát, de nem tudom hozzáadni a listához. Törölni meg nem lehet. :F

[ Szerkesztve ]


ovika
(tag)

Szia !

Ha ez működik, akkor nagy lesz az öröm! :C :C :R :R


gozso
(senior tag)

tegyél egy próbát powerline adapterrel. ha összejön nem kell 10m kábelt húznod


jézusom
(addikt)

Nem vagyok egy wifi rajongó, de azzal is meg lehet oldani, ha nem poe switchet veszel, hanem egy poe feladót, és azt egy wifi routerre kötöd, amit bridge-ként konfigurálsz.

Még inkább érdemes lenne oda csatornázni ténylegesen egy utp-t.


flesh
(aktív tag)

Fentebb írtam, hogy szerkeszteni kell! Ahova akarod a maradék háromból, ott a cerka ikont megnyomod és Manual--ra rakod és szerkeszted az IP címet!
Ha jobban megnézed az enyém is úgy van hozzáadva!

[ Szerkesztve ]

üzenetek