Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


tarthur
(csendes tag)

Sziasztok!

Segítségeteket kérem az IE beállításokhoz. Eddig a routeremmel volt gond, egy másik routerrel viszont már megjelenik távoli gépen is a bejelentkező felület, viszont az IE valamely bővítménykezelője még mindig blokkolja a kamera által közvetített kép megjelenítését. Mit kell az ActiveX vezérlőkön kívül még átállítani?


sbazsi
(veterán)

írtam privit, de nem kaptam választ.

egyébként ha bejön a bejelentkező ablak, akkor ott minden le van írva.
idézem:
1. On the Internet Explorer Tools menu, click Internet Options
2. Click the Security tab , select Internet zones and click "Custom Level"
3. Adjust and make sure the item listed below :
a. Under Download unsigned ActiveX controls, click Prompt
b. Under Initialize and script ActiveX controls not marked as safe, click Enable
c. Under Run ActiveX controls and plug-ins, click Enable
d. Under Script ActiveX controls marked safe for scripting, click Enable
4. Click OK button twice
5. Back to SQ IP Camera Login page and key in the User ID and Password


sbazsi
(veterán)

de memkarira csak ha a gépben fut a program ugyebár. :U


tarthur
(csendes tag)

Sziasztok!

Egy kérdés a használókhoz: nektek továbbít-e hangot a kamera? Nálam a kép tökéletes, de hangot sajnos nem ad.


vegh
(tag)

Hello!

Szerintetek azt meg lehetne-e valósítani hogy mobilnet-tel elérni egy IP-kamerát?

Pl: 3G-s router, mobilnet, kamera.


sbazsi
(veterán)

az hogy milyen net van mögötte, az technikailag mindegy. az már más kérdés, hogy a sebességgel lehetnek gondok.


tarthur
(csendes tag)

Sziasztok!

Nos, mi a helyzet Nálatok a hangtovábbítással?


ztibor
(senior tag)

Sziasztok

Egy kis segítség kellene attol akinek van ilyen kamerája, vagy csak ért hozzá :-)

Tehát a helyzet: a beteges nagyi lakását szeretnénk ezzel bekamerázni, és otthonrol néha ránézni, hogy minden rendben van e.
Nem szeretnénk ezért ott szgépet üzemeltetni, nem szeretnénk rögzíteni, csak interneten keresztül időnként bepillantani.

A kérdés az hogy ez erre alkalmas e? Éjszakai üzemnél látható azért valami?
Mivel még nincs net se bekötve igy érdekelne mekkora sávszélesség kéne.
mivel fixip tuti nem lesz, igy mondjuk dydns vagy hasonloval működtethető?

Tehát összességében mennyire bonyolult egy ilyet összehozni, hogy működjön is?

Előre is köszönöm a válaszokat

Üdv
Tibor


ReJim
(őstag)
Blog

sziasztok!

az ip kameráknak van késése? (belső hálózaton, a sávszélességet most nem számítva)
vagy tudnak realtime, valós időben képet továbbítani?


And
(veterán)

Igen, valamennyi késés mindenképp van, de attól még realtime képet tudnak adni. Kb. úgy képzeld el, mint a kompakt fényképezők LCD-jén megjelenő élő keresőképet, a késleltetés jó esetben maximum pár tizedmásodperces nagyságrendű.

[ Szerkesztve ]


ReJim
(őstag)
Blog

értem, de mégis az minimális késés 50-100ms vagy inkább közelít az 500ms-hoz?


And
(veterán)

Ez miért annyira fontos? Nem rosszabb, mint egy USB-s webkameráé, persze LAN-terheltség, kamera hardver, tömörítő kodek, meg még ki tudja minek a függvénye. Engem a késleltetésnél sokkal jobban zavart, hogy 1..2 éve, mikor többet találkoztam a témával a - végfelhasználói szemmel - megfizethető példányok csak a legkisebb képméretben tudtak értékelhető sebességű képváltást produkálni. Full felbontásnál bőven 10-nél kevesebbet tudtak, még helyi hálóban is. Nemrég viszont ismét összehozott a sors egy olcsó példánnyal, az már kellemes csalódás volt.


ReJim
(őstag)
Blog

viszonylag valós időben (<100ms) kell figyelnem valamit. azt hiszem előbb meg kell próbálnom egy ip kamerát, hogy dönteni tudjak. neked melyik vált be? milyen típusú ez a gyors, olcsó példány?


And
(veterán)

Egy nyár elején akciózott TP-Link volt, a mostani nettó ára körül volt a végfelhasználói bruttó ára, de nem én vettem, csak futólag találkoztam vele. A típus még PAL komponens videokimenettel is rendelkezik, ami azért egy ilyen szimpla IP-kameránál nem túl gyakori. A 100ms-nál kisebb késleltetés szerintem IP-n nem reális ennél, az analóg kimeneten esetleg ;).


sbazsi
(veterán)

ha nem akarsz rögziteni, akkor csak net kell neki.
a net sebessége attól függ, hogy milyen beállításokkal használod.
320x280, hang nélkül, avagy 640x480 hanggal.
asszem 2 megabit up van, ahol megy, és hang már nem jön át. belső hálón viszont van.
dyndns megy. ha jól emléxem.
ha gépet is használnál ott, akkor javaslom a routert, és az biztos tudja.
éjszaka lát, van pár infrája.


szogedi
(csendes tag)

Sikerült már venned kamerát, vagy még keresel? Jártál már erre? [ONLINECAMERA IP kamera rendszer]

[ Szerkesztve ]


sayo
(csendes tag)

hali. ki tud segiteni GP-280 kamera beállitasaban?


sayo
(csendes tag)

hali. ki tud segiteni GP-280 kamera beállitasaban? hivjon skype-n.cim:macsari.sandor


sbazsi
(veterán)

mi a kérdés?


krattika
(csendes tag)

Helló.

Nekem is egy GP-280 -as típusú kamera van ami egyszer csak gondolt egyet és elfelejtett minden beállítást. Ami nem is lett volna nagy baj mert a kapott cd-vel vissza lett állítva a dhcp meg az ip címek ami működik is.
Csak bejelentkezés után a következő hibaüzenetet kapom:
HTTP requested /OtherSys.html was not found UID 1000 PID 482

A gyártó oldalán van firmware file csak ahhoz, hogy frissíteni lehessen be kéne tudni lépni mert saját magát frissítené egy image file segíttségével.

Valakinek valami ötlete?

üzenetek