Hálózatokról alaposan - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


fero02
(veterán)
Blog

Hy!

Az én problémám felvetése itt a topicban szintén kicsit öncélű (szakdolgozathoz kellene), de sztem teljesen témába vág...

Szal a kérésem/kérdésem a köv lenne: magáról a vezeték nélküli hálózatok kialakulásának okairól, körülményeiről és kezdeti fázisai/lépéseiről kelle nekem infó (bevezetésnek kellene).

Kérem, h aki tud segítsen, mert eddig nemsok használható infót találtam a témáról.

Előre is köszönöm! :R

Üdv!


zoa
(tag)

Na ezt is jol megszivtam...
Mivel csak a router megy ki mindegyik gep annak az ipjet hasznalja jol sejtettem.
Beirom ide hatha akad jelentkezo.
Ha valakit erdekel hogy miert nem tudom bealllitani a szervert es megcsinalja nekem meg fizetnek is erte mert mar kezd qrvara elegem lenni.

Ja es bocsi az offert


Snoop-y
(veterán)

Ha egy ip-n több domain van azt sima lekérdezéssel nem fogod tudni megállapítani mert ugye minden domain adatait külön zóna tartalmazza.Max webes nyilvántartásokat böngészhetsz de az soha nem lesz naprakész mert lassan követik a változásokat.Az ISZT meg nem fog kiadni neked ilyen adatokat szerintem.


Celithrandi
(addikt)

de tényleg, ilyen pár ezer forintos eszközökkel nem nagyon érdemes vacakolni ha nem mennek egyszercsak, olcsó és vacak, ha másikkal megy akkor azt kell használni a vackot meg a kukába belerakni:)


Celithrandi
(addikt)

nos ilyenkor az a lényeg, hogy a routernek vannak ethernet interfészei.
minden interfésznek van egy belsőhállózati ip címe, ez lesz a gépek átjárója, vagyis ameikbe csatlakozik egy gép.
a router címfordítást véget /NAT/ ol elvileg, vagyis a külvilág felé mind az összes gépnek uigyan az lesz az IP címe, míg ténylegesen egy másik belsőhálós /LAN/ ip címük lesz.
magyarán szólva webszervert nem nagyon tudsz működtetni, csak ha a gépet vonalba kötöd netre és van külső dedikált ip címe.
tehát a routert ki kell vágni, bedugni a szervert ha állandó dedikált ip címed van és a szerverrel osztani a netet. pl belemegy egy hálókártyán egy másikon kiad és a kiadó mondjuk egy switchel elosztja sok gép felé. ilyenkor érdemes a szerverre dhcp szervert is felbiggyeszteni.

de ha dhcp n kapod az ipt az adsl szolgáltatótól és mindig mást akkor eleve halott ötlet a szerver, magy megodhaó talán egy DYNDNS bejegyzéssel, talán
dyndns.org , de ezzel még nem foglalkoztam.

én így csinálnám, de lehet sokkal egyszerűbb módon is


rdi
(veterán)
Blog

deazonban a router megkerülhető. Pl. én a dyndns szerverre kötöttem egy ip -s webkamerát.
''http://erdeipeter.myip.hu:1024/img/video.asf''
és ez voltaképpen egy kis szerver...

[Szerkesztve]


HSNet
(aktív tag)

Na kérdések: miyen szervert akarsz beállítani, van-e hozzáférésed a routerhez, milyen router. Ja, fizetséget szigorúan vatikáni valutában vagyok hajlandó elfogadni, engem csak a probléma érdekel :)


zoa
(tag)

Egy Windows Server 2003 R2t szeretnek beallitani dhcp szervernek, Egy Linksys wrt54gl routeren keresztul, igaz nem routerkent menne hanem APkent. DE eleddig nem sok sikerrel. En konolyan adnek penzt nekem meger valamennyit hogy ne csesszem mar el tobb idomet.


zoa
(tag)

Hasonlo modon probalkoztam en is szerverbe ment be a kabel onnan a routerbe (amit apkent akartam hasznalni) de vhogy sehogy nem akart osszejonni. Mar a hajam tepem hogy mi a franc lehet meg.


fero02
(veterán)
Blog

#81-re vki?


Zoldier
(csendes tag)

Ha routeren keresztül akarsz dhcp-t osztani, akkor tuti be kell állítani rajta a dhcp routingot; de biztos vagyok benne, hogy a router is tud dhcp-t osztani. Felesleges emiatt egy szervert beüzemelni.


HSNet
(aktív tag)

Akkor a megoldás az, hogy a switch oldalába kötöd a szervert, mert a dhcp szerveredet a gyári firmware-l nem igazán lehet átengedni. Nem tudom mennyire lesz érthető, de ez a router úgy működik, hogy 3 vlan-t kezel, switch, wireless és wan. Alapértelmezés szerint a switch oldalt, és a wireless-t teljesen átengedi. Ha így akarod AP-nek használni, akkor a teendő: A routert AP módba tenni, DHCP, DNS szerverét letiltani, 2k3 szerver a LAN portok valamelyikébe, és akkor menni fog mind a wifire, mind a lan felé a dhcp-je. Viszont ahogy mások is mondták, a routernek van egy egészen kellemes saját DHCP szervere, ami remekül lekezeli a reserval-t ip-ket is, tehát ha nincs rá valamilyen egyébb okod (pl a 2k3-mon akarsz a dhcp-vel összedrótozott dns/wins-t használni), akkor érdemes inkább a routerét használni.


HSNet
(aktív tag)

Tudom, hogy triviális, de hátha segít, az angol wikipediás szóvikkben van egy történelmi áttekintés, meg remek hivatkozások az érintett szervezetek felé. Ennél jobbat nem tudok.


fero02
(veterán)
Blog

Hy!

Az az igazság, h fogalmam sincs, h miről beszélsz :B :(

Tudnál adni 1 linket pl, vagy segítsen rajtam a google? :DDD

THX! :R :R :R

Üdv!


bambano
(titán)
Blog

Egyetlen cégről tudok, aki domain->ip alapon statisztikáz, ez a www.netcraft.com. hogy ki lehet-e nyerni a webjükről olyan adatot, hogy sorolja fel az összes domaint, ami egy ip-re mutat, nem tudom, nekem nem sikerült.


bambano
(titán)
Blog

Mediamarktban árulnak hozzávaló kábelt.


bambano
(titán)
Blog

A tcp/ip protokollcsaládot azért nem lehet osi szabvány szerint elemezni, mert hamarabb volt, mint az osi és 5 rétegű.

A switcheknél csak a broadcast csomagok mennek ki minden lábon, a többi nem.

[Szerkesztve]


zoa
(tag)

Mindent beallitottam amit lehet a routeren is es a szerveren is. De a feneert sem akar mukodni. A szerver nem emiatt kell hanem mas dolgok miatt de mivel amugy is megvan most mar hasznalnank.


zoa
(tag)

Az elobb mar leirtam, de azert neked is valaszolok. A routerben a dhcp letiltva. Szerver be az egyik lan csatijaba. Beallitottam a dhcpket. DE semmi mintha nem mukodne apkent.


Amper
(tag)

Kezdjük az elejéről az eddigi infók alapján:
Internet<-->Win2003<-->Router<-->Lan+Wlan

Win2003: (DHCP-server, tűzfal talán ISA).

A routerre vezetékkel csatlakozó (gondolom switch-en keresztül) gépek mennek rendesen, tehát elérik a helyi hálót+internetet?
:F

üzenetek